sizce boşanmalı mıyım, çok yalnızım.

hmm sonradan yüzünü göstermiş demek .... üzücü tabi .kendini ezdirme . onun ailesi varsa seninde var . o değerliyse sende değerlisin . dediğim gibi geri çek kendini . özgüvenin tam olsun . sallama . bence yelkenleri suya indiricektir ..

böyle seyler her evlilikte olur canım yaa.benim esimde hatalıda olsa bn surat yaptıgımda 3 gün konusmasam oda konusmaz ama dargında olsam gidip bi sarılıp yanına uzansam ozaman inadı kırılır ve daha iyi davranmaya baslar evini yuvanı ne olursa olsun aldatma olmadıgı sürece o yıksada sen bastan kur bıkmadan usanmadan bastan kur huzurunu gecmişini unutarak yakalarsın önemli olan esinin içindn glerek söylememesi yuvayı dişi kus yapar canım unutma

Ayrica erkekler ailesine kolay kolay karsi cikamazlar... Esinin sesiz kalmasi seni onlara ezdiriyor manasini asla vermez... Bu sefer onlara bir laf söylese aileside demeyecek mi "suna bak, o kadar sütümü icti, o kadar büyüttük, o kadar okuttuk anayi babayi yok sayiyor".. Yani yapmayin hersey bu kadar kolay degil ki, biraz empatide yapmak lazim..

bu tarz şeyler herkesin başında öncelikle bilmeni istiyorum çocuğun varmı bunu merak ettim bence eşinle ciddi anlamda karşına alıp konuşman lazım herşeyi ama herşeyi dinleyerek tabi gerçekten onu anlamaya çalışarak belkide hata sendedir eğer dinlersen bunu öğreneceksin hataların sebebini nasıl ortaya çıktığını bu sorunları ne yapmazsanız olmayacağını birbiriniz için fedakarlık yapıp yapamayacağınızı gerçekten ama gerçekten dinleyerek konuşun ve biraz daha zaman verin birbirinize ve en önemli konu ailelerinizi olaylara karıştırmayın bunları deneyin eğer hala olmuyorsa çocukta yoksa bence bitirin ama bu zaman sonun da baktın herşey yolunda tabiki yuvanı dağıtma derim allah kimsenin evinin huzurunu kaçırmasın...

Sonuna kadar katiliyorum. Kolay deyil erkeklerin kendi ailelerine karsi cikmasi. Cunku bu aynen dediginiz gibi algilaniyor. Onlarda genelde sessiz kalip uc maymunlari oynamayi seciyorlar genel olarak. (Demiyorum ki ailesinin doldurusuna gelip esine eziyet eden erkeklerden bahsetmiyorum, onlar ayri). O yuzden ayni seyi soylerim hep. Esinizin ailesiyle kendiniz basa cikmalisiniz. Eslerden ciddi bir olay olmadigi surece medet beklerseniz hem esinizle kendi araniz bozulur hem esinizin ailesiylede bozulur gerek yok.

Cok mu canini sIkIyorlar, umursama, esinin ailesi sinir olucaktir zaten eninde sonunda, sen bildigini oku. Yada yeri gelince saygi cercevesinde ver karsiligini.

canim erkeklerin cougu konusmak istemezki. Yapilari geregi kendi kabuklarina cekilip sorunun gecmesini beklerler, yada kendi iclerinde hallederler. Sen istedigin kadar konus, genelde duvara konustugunu zannedersin.

Ben birde son olarak sunu söylemek istiyorum, esinin asker oldugunu söylemissin. Bak bazi meslek guruplari varki sizin üstünüz size azina geleni söyler ama siz isinizi kaybetmemek icin susmak zorunda kalirsiniz. Ben de özel bir firmada calisiyorum hemde Avusturya gibi sözüm ona bir Avrupa ülkesinde bazen benim üstüm öyle bir konusma yapiyor ki bana eve gelip agliyorum ve hatta bir moralim bozuluyor ki birileriyle konusmayi birak cevremde insan görmek istemiyorum.. Yani düsün bu normal bir iste normal bir kadinin durumu. Simdi senin esin hem doguda, hem asker (ki onun is stresini bizimkiyle ölcemem bile), hem yaninda sadece sen varsin, senle de bir küs bir barisik... onun ne kadar köseye sikismis oldugunu bir düsün.. evet seninde ona ihtiyacin var ama sen bu zamanda biraz daha alttan almaya, biraz daha güler yüz göstermeye, biraz daha iste ailesiyle arandaki soguklugu belli etmemeye devam etsen onun üzerindeki yükü biraz daha hafifletmis olursun vede o isten eve gelmeyi canla ister... Ah su sicacik yuvama gideyimde güler yüzlü, melek kadar iyi karima bir sarilayim der...

cocugum yok canim. bu asamada da cocuk dusunmuyoruz. kotu giden bir evliligi cocugun duzeltebilecegine hicbir zaman inanmadim. cok fazla konustuk, saygiyi yitirdik. o bana saygi duymuyor artik. deger goremiyorum. ic huzurum yok. hep fedakarligi yapan taraf ben oluyorum. cok yoruldum, cok yiprandim, icim aciyor. ortada bir ev olmasa, yuva olgusu olmasa, gozum gormuyor hic birseyi cekip gidebilirim. ama ev bagliyor insani. zamaninda cok hatalari oldu. evden kovdu beni, hakaretler etti, hem ekonomik hem fiziksel siddet uyguladi, ozgurlugumu kisitladi göya kiskanc ama gecenin bi vakti beni evden kovdugunda 1 hafta arayip sormadi beni. bu yuzden artik tahammulum kalmadi ona karsi. yapabilecegim tum fedakarliklari sonuna kadar yaptim gururumu hice saydim yuva kolay kurulmuyor bozmayayim dedim. bu yuzden ben artik hicbisey yapmak istemiyorum, kendi görsün ve kurtarmaya calissin istiyorum.

ne bu adam çekilir ne ailesi anlayacağın ömür törpüsü, hep onlar iyi mutlu sense onların dışında

Ya yazmamak icin kendimle cok savastim ama yazmadan duramicam.. Simdi ilk basta anlattigin problemleri bosanma sebebi olarak söylediginde ben dahil bir cok kisi alttan al, sabret felan dedik. Ama simdi beni dövdü evden kovdu diyorsun. Ekonomik siddet nasil oluyor onu da anlamadim ama siddet uyguladi diyorsun. O zaman konu bam baska boyuta gidiyor. Yani esin zaten bu kadar siddet hakaret vs. yapiyorsa burda bize ilk belirttigin sebeplerle bosanayimmi bosanmayayim mi diye sorman yanlis. Simdi acikcasi ben birsey demeyede korktum cünkü simdi senin dayak yedigini ögreniyorum... Dayak varsa zaten hic o evde dahi durmaman lazim

Riph, ilk yazini okumaya basladigimda okumaya devam ettim cünkü cok düzgün bir üslubun oldugunu fark ettim. Bu da senin kisisel seviyeni gösterir ki, benim aldigim his kendini egitmis ve akilli bir kadin oldugun yönünde. Ilk yorumlardaki düzeltme cabalarin ve sadece aile kaynakli problemlerin varligina yorum yapmaktan cekinirken sana yine de "eger bu meseleler seni bu kadar incitiyorsa, bence esin degismeyecektir, fakat bir yuva kurmussun, belki terk etmesi kolay olmaz, bir süre daha sert davranarak esini yola getirmeyi son bir kez deneyebilirsin, ya da önemsememe yolunu secebilirsin." diyecektim. Fakat simdi seni evden kovdugundan, hem ekonomik hem fiziksel siddet uyguladigindan bahsediyorsun. Bu cok cok ayri bir boyut.

Bence cok fazla fedakarlik yapmamis misin? Ekonomik özgürlügün varsa o evde durmamandan yanayim. Ki sen de demistin, esine bosanalim desen, bosanacak durumdaymis. Sevgi de kalmamissa, sadece senin caban ile düzelmeyecektir. Ki siddeti kabul etmek daha büyük sorunlara da yol acacaktir, ki 2 yillik evlilikte yasanmis bunlar.

Madem bir tavır aldınız, inadı kırılıncaya kadar taviz vermemeniz gerekli..
Hiç arkadaşınız olmayışı bunu biraz örseleyecek.. Erkek rekabet hissetmedikçe, kaybetme korkusu dürtülmedikçe silkinmez... Tavrınızda eksik bir şeyler var.. Gayet farkında kırılma noktanızın yaklaştığının.. Yeterince kendinize güven duyarak hareket etmiyor olabilir misiniz evde? Bir tavır alırken, hareketlerin de aynı psikolojiyi yansıtması gerekli..

Çalışıyorsanız, evden uzakta geçirdiğiniz süreleri "mesai" ile arttırın, eve çok aşırı neşeli gelin, kapıdan girdiğinizde "Naber, sen ne yaptın bugün" deyin, aynı bu üslupla.. bunu derken beden diliniz "bana ne anlatmasan da olur" demeli=) yani bu soruyu sorarken ağzınıza bir meyve atıp telefonunuzu karıştırın bir yandan gülümserken, soruyu öylesine sordum havasında... Komik bu detaylar ama inanın garanti... Yarıda kesin, konuşuyorsa sizinle "ben bir duş alayım, gelirim sonra" deyin.. Yatın... Bu çok sert bir tavırdır.. Farklı şekillerde, kırılma noktası gerçekleşene kadar devam edin bakalım.. size, sizi sevip sevmediğini söyleyecek yapacağı karşılığı...

Kendine olan bu öz güveni, aslında sizin kendinize olan öz güvensizliğinden kaynaklanıyorsa, belki bir çıkış yolu bulabilirsiniz. Öz güveni, size olan sevgisinin bitişinden kaynaklanıyorsa, bunu da öğrenebilirsiniz.. istiyorsanız..

Sizi kaybetmekten korkuyorsa, biraz hareketleri değişmeye başlar.. ona bağımlı olmadığınızı anlatmanın bir yolunu bulun.. Değilsiniz çünkü.. Ya sizi sevip sevmediğini bulacaksınız, ya da "boşanalım mı desem bana evet der" diyerek özgüveninizi hırpalayacaksınız...

Yine de en iyisini elbette siz bilirsiniz,
Selamlar,

Ben hiç bir zaman cinselligin kötü oldugunu iddia etmedim, sizin yazdiklariniz migde bulandirici buldum sadece. Evet cinsellik çok güzel birsey, hatta esinizle yasiyacaginiz çok güzel bir duygu fakat cinsellik ile deger vermek esit olamaz.

Siz cevabinizda onu iddia ediyordunuz. "Eger esinizin sizi dinlemenizi istiyorsaniz yatakta iyi ol" mesaji çok yanlis buluyorum. Siz konu sahibine git esin ile yat demeylemi yardim etmis oluyorsunuz? Yapmayin bunu! Kadinin tek degeri dis görünüsü degil. Bir erkek, bir kadini sevdiginden dolayi deger verir, geceleri ellerini kremledi, bacaklarini açti diye degil!

eğer son yazdığın gibi eşin senden boşanmayı bukadar çabuk kabullenecek olsaydı daha önceki ayrılığınızda tekrar bir araya gelmek istemezdi. eşimin ailesi pofpoflanmayı sever demişsiniz ya sanırım oğullarınıda hepe pofpoflamışlar oda böyle alışmış.

size tavsiyem eşinizle sorunlarınızı konuşma çözme zamanınız kavga ederken yada küslüğü bitirmek için olan konuşma esnasında olmasın.

örneğin hiçbir sorun yokken ikinizde tv izliyo yada çay içiyosunuz. ben sana ilgi göstermeyi seviyorum ama iki yıl oldu artık seninde bana aynı ilgiyi göstermeni bekliyorum. ben küsken seni düşünüyorum seninde beni düşünmeni bekliyorum. seninde ilk adım atman gereken zamanlar oluyo iki yılda bütün kavgaların nedeni ben olamam dimi ailene beni ezdirdiğini sen kendin sölemiştin ama o kavgalar esnasında yine sen küstün sen konuşmadın benle. böyle lunca ben beni sevmediğini düşünüyorum. mesela ben önemli bir sorunumuz varsa artık bu şekilde konuşuyorum kavga esnası yada küslüğü bitirme konuşamsında yapılan konuşmalardan daha etkili ve akılda kalıcı oluyo.

eşinizi seviyosunuz bence ama onun sizi sevmediğini düşündüğünüzden duygusal olarak uzak kalıyosunuz. yani eşiniz şimdi gelip size sarılsa hadi çok uzattık bu küslüğü dese sarılırsınız eşinize mutlu olursunuz diye düşünüyorum. ve bu demek olurki siz hala seviyosunuz eşinizi.

Bence gercekle sizin beyninizde yarattiginiz erkek arasinda ucurum var. Gercek hayata bakin, kactane sizin dediginiz gibi bir erkek var.. Evli bayanlara soralim burda ama herkes dürüst olsun esiniz cinselligi önemsiyor mu önemsemiyor mu... Cinsel hayat yoksa ne olur o evde sana söyleyeyim ya adam öfkeli ve agresif olur vurup kirar, yada evde karisina normal koca rolünü oynar ama o evden cikinca disari bakmaya baslar... Bu bir gercek. Ve sadece bunu ben demiyorum evlilik danismanlari, doktorlar bütün bilim camiasi böyle diyor... Senin anlattigin türde bir erkek yok... Olsada anca 70 80 yasinda bütün cinsel fonksiyonlarini kaybetmis bir erkek olabilir.. Arti mide bulandirici bulan sensin... Ben kalk hic sevmedigin adama karsi süslen püslen onla beraber ol mu diyorum? Sevdigin adama karsi bunlari yapmak mide bulandiriciysa, o zaman coktan o evliligi al cöpe at derim.. Cünkü evliligin hic bir zevkli yani kalmamis demektir.

Ve evet ister kabul edin ister etmeyin, isterseniz igrenc bulun... Cinsel hayatinizi iyi tutcaksiniz, bakimli olcaksiniz, evlendik diye kendinizi birakmicaksiniz... Bütün erkekler buna bakiyor.. ister inanin ister inanmayin.. Sizin süper huyunuz, eve inanilmaz maddi desteginiz yada onun ailesiyle mükemmel gecinmeniz yada en basitinden cocugunun anasi olmaniz... Hiiiic farketmez.. Bunu siz böyle düsünüyorsunuz... Ama o eger cinsellik yoksa erkek kendini kapana kisilmis fare gibi hissediyor... Ve evet istediginin olmasini istiyorsan yatakta en azindan kocanizin arzuladigi kadin olcaksiniz... Bu kadar basit.. Size kalkip baska adamlara böyle olun demiyorum ki mideniz bulansin... Kendi yatak odanizda... Kendi kocaniza... Kendi evliliginiz... Kendi mutlulugunuz icin bunu yapin diyorum... Yapmasanizda sonuclarini bekleyin görün...

taviz tavizi getiriyo ne yazıkki...
baştan fazla şımartmışsın...
ama bu senin hatan değil tabi sevdiğin için yapmışsın...
ailesiyle olan konuda iş eşinde bitiyo herzaman...
seni ezdirmiş resmen...
son durumunuz biraz karışmış gerçekten...
bence ciddi ciddi konuşmalısın eşinle...
belki konuşarak çözülür...
böyle sustukça daha fazla koparsınız...
allah yardım etsin..
anlıyorum durumunu...

bugün boşanalım desem tamam der demişsin, de o zaman seni kaybetmekten korkmayan insan için ne uğraşıyosun ki ?

imzalıyorum...kadının kadına,kendine verdiği değer ancak bu kadar!

konu sahibesi; işin içine psikolojik ve fiziksel şiddet girdiyse verilen tavsiyeler ancak günü kurtarabilir...yıprandığın ve ezildiğinle kalırsın... eşinin mizacını değiştiremeyeceğine göre çok da uzun vadeli gözükmüyor evliliğiniz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…