sizce boşanmalı mıyım, çok yalnızım.

cocugum yok canim. bu asamada da cocuk dusunmuyoruz. kotu giden bir evliligi cocugun duzeltebilecegine hicbir zaman inanmadim. cok fazla konustuk, saygiyi yitirdik. o bana saygi duymuyor artik. deger goremiyorum. ic huzurum yok. hep fedakarligi yapan taraf ben oluyorum. cok yoruldum, cok yiprandim, icim aciyor. ortada bir ev olmasa, yuva olgusu olmasa, gozum gormuyor hic birseyi cekip gidebilirim. ama ev bagliyor insani. zamaninda cok hatalari oldu. evden kovdu beni, hakaretler etti, hem ekonomik hem fiziksel siddet uyguladi, ozgurlugumu kisitladi göya kiskanc ama gecenin bi vakti beni evden kovdugunda 1 hafta arayip sormadi beni. bu yuzden artik tahammulum kalmadi ona karsi. yapabilecegim tum fedakarliklari sonuna kadar yaptim gururumu hice saydim yuva kolay kurulmuyor bozmayayim dedim. bu yuzden ben artik hicbisey yapmak istemiyorum, kendi görsün ve kurtarmaya calissin istiyorum.

canım benim mademki işin içne şiddet girdi kesinlikle tepkini koy derim şöyle birşey olabilir annenlere gitsen şöyle 1 ay felan kalsan senin değerini anlasa ama hala bişeyler yoksa artık yavaş yavaş harekete geç derim gençliğini onun yanında feda edeceğine yoluna bak derim ...

kadın çaba gösteriyor sabır gösteriyor hadi elimden geleni yapayım diyor ne gurur kalıyor sonra ne kişilik kendinde (benim gibi) sonra adam bakıyor hatun elden gidiyor kıymetleniyorsun adam düzeliyor yada düzelmiş gibi yapıyor ama hiçbirşey eskisi gibi olmuyor.

hani birşeyi çok istersin olmaz sonra oluncada tadı olmaz ya aynen bu durum işte.ilk hakarette ilk küfürde sessiz kalmasaydım ben şimdi mis gibi bekardım.ama sustum sustum tepeme mıçtı.

Son düzenleme:
Merhaba. Yazini okudum ve kendimce sana bir kac öneride bulunmak istedim.
Öncelikle sen esinden sogumadin, sadece kirginsin. Sogumus olsaydin burada bir cözüm yolu aramazdin ve esinde fazla umrunda olmazdi.. Yasadigin sorun inan bana herrr evlilikte olan bir sorun.. Ondan bosandiginda ve yeni bir evlilik yaptiginda inan bana o kisinin ailesiylede sorun yasayacaksin. Yasamayan yok. Evet onun annesi oglunu korurken seni kiriyor incitiyor. Bence onu fazla ciddiye almamalisin. Ya niye önemsiyorsun? Ona cevap vermediginde, onunla fazla konusmadiginda zaten o da zamanla senin üzerinde etkisi olmadigini anlicak. Burda önemli olan esin.. Birincisi esine kesinlikle sogun davranma ne olursa olsun.. Eger ona soguk davranirsan kaynanani hakli cikartirsin. Onunla konusmayip yüzünü asip oturdugunda, ister yemegini yap ister önüne cayini koy asla onu mutlu edemezsin.. Onu kendine baglamak istiyor ve senin sözünden cikmamasin istiyorsan, önce güclü bir kadin oldugunu göster. Herkesin lafindan kolayca etkilenmedigini, evliligini kimsenin lafiyla davranisiyla bitirmeyecegini ona önce göster. Yatagini asla ayirma bu cok cok cooook yanlis.. Hatta yataga giderken daha da bakimli özenli git.. Bak en önemli yer yatak odasi. Cinsel yasaminizda onun hep arzuladigi esi olursan inan bana ne istersen dedigini yapicak.. Hatta ailesine karsi cikicak.. Cünkü cinsel hayatta o gercekten kendini erkek senide sahibi oldugu esi olarak görcek. Kilit nokta bura.. Bak ailesi gelmek istiyor dedin, sen cinsel hayatini esinle iyi kurarsan ailesinin gelmesini basta esin istemeyecektir. Eger illaki geleceklerse aslaaaaa "hayir gelmesinler istemiyorum" deme. "tamam tatlim gelsinler de, ama ailesi geldiginde de öyle kendini yipraticak kadar hizmet etme. Onlarin ne dedigi umrunda da olmasin. Burda sen esin icin onun ailesini kabul ettigini esine ifade etmis oluyorsun. Halbuki istemiyorum onlar gelmesin diyince kaynananin ekmegine yag sürmüs oldun.

Kisacasi yasadigin seyler her evlilikte olan seyler ve bosanmayi gerektircek birsey yok ortada. Sadece biraz mücadele ve sabir göstermen gerek... Bu mücadelede unutmaman gereken sey GÜLER YÜZ; TATLI DIL ve Birazda oyun oynama... Sen aglayip, yüzünü asip, tamam bitsin bende biktim senden dediginde o seni emin ol daha cok sevmiyor, sadece seni kendisinin icini sikan, basini agritan, sorunlu bir kadin olarak görüyor. Öyle olmadigini, güclü oldugunu göster ona...

çok güzel yorum yapmışsınız. boşanmak için evlenmiyoruz sonuçta . hiç bir kadın da yuvasını boşyere yıkmaz istemez.
bencede biraz mücadele ve özveri istiyor evlilik. evliliğe başlarken haklı olarak beklenti içerisine giriyor ve hayal kırıklığına uğruyoruz.

cinsellik hakkındaki düşüncelerinize katılıyorum. eşim bigün bana cinsellik evliliğin %70 i demişti. bende ona katılıyorum. çünkü cinsel yönden mutlu, doyuma ulasan erkek karısına iyi davranıyor bence

sanırım eşinin hiç artı bir yönü yok
adam hep eksiye çalışmış
şiddet evden kovma bunlar bence
çok büyük şeyler

işin içine şiddet girdimi orada bir durmak lazım gerçektende.bende sözlü şiddete maruz kaldım hep needn sustum bilmiyorum.ama vursa durmazdım hayatta ona eminim.iyi düşünmek lazım yapan bir daha yapar.

ah bu erkekler
bunlar neden oluyo biliyor musun canım şımartmaktan
biz kadınların birçoğunda var maalesef ben de dahil :)
zamanında bir baktım silkelendim baktım çoook şımartmışım benim eşimi
tavır koya koya az çok düzelttim ama seninki de baya inatmış
sabredebildiğin yere kadar canım.. bence ilk giden sen olma..

eğer son yazdığın gibi eşin senden boşanmayı bukadar çabuk kabullenecek olsaydı daha önceki ayrılığınızda tekrar bir araya gelmek istemezdi. eşimin ailesi pofpoflanmayı sever demişsiniz ya sanırım oğullarınıda hepe pofpoflamışlar oda böyle alışmış.

size tavsiyem eşinizle sorunlarınızı konuşma çözme zamanınız kavga ederken yada küslüğü bitirmek için olan konuşma esnasında olmasın.

örneğin hiçbir sorun yokken ikinizde tv izliyo yada çay içiyosunuz. ben sana ilgi göstermeyi seviyorum ama iki yıl oldu artık seninde bana aynı ilgiyi göstermeni bekliyorum. ben küsken seni düşünüyorum seninde beni düşünmeni bekliyorum. seninde ilk adım atman gereken zamanlar oluyo iki yılda bütün kavgaların nedeni ben olamam dimi ailene beni ezdirdiğini sen kendin sölemiştin ama o kavgalar esnasında yine sen küstün sen konuşmadın benle. böyle lunca ben beni sevmediğini düşünüyorum. mesela ben önemli bir sorunumuz varsa artık bu şekilde konuşuyorum kavga esnası yada küslüğü bitirme konuşamsında yapılan konuşmalardan daha etkili ve akılda kalıcı oluyo.

eşinizi seviyosunuz bence ama onun sizi sevmediğini düşündüğünüzden duygusal olarak uzak kalıyosunuz. yani eşiniz şimdi gelip size sarılsa hadi çok uzattık bu küslüğü dese sarılırsınız eşinize mutlu olursunuz diye düşünüyorum. ve bu demek olurki siz hala seviyosunuz eşinizi.

kendimi alıntıladım çünkü bunu yazarken eşinin sana şiddet uyguladığını okumamıştım. şiddet varsa kesinlikle sevilmiyosun canım. şiddet uygulayana erkekleri karılarını sitres atma aracı olarak görür yeri gelir fiziksel şiddet yeri gelir psikolojik şiddet uygular kendileri rahatlar senin acı çekmenden mutlu olur. özellikle eşiniz sadece size şiddet uyguluyosa sizi sırf bunun için o evin içinde tutuyo demektir. bazı adamlar vardır dışarda başkalarınada şiddet uygular kızkadeşinede vs. bunlar uzman yardımıyla belki düzeltilebilir ama sadece evinde eşine uyguluyosa düzeliceğini sanmam. düşünzenize insanın iş hayatında canını sıkacak ne durumlar oluyo orda niye kimseye vurmuyolarda eve gelip acısını karılarından çıkarıyolar. bu karılarına şiddet uygulayan adamlar bence sırf bu yüzden evleniyo

vazgeçtim unutmuşum şiddet olayını.salla gitsin hayatına devam et.tek erkek o değil ya yer yüzünde ki.

Son düzenleme:
cocugum yok canim. bu asamada da cocuk dusunmuyoruz. kotu giden bir evliligi cocugun duzeltebilecegine hicbir zaman inanmadim. cok fazla konustuk, saygiyi yitirdik. o bana saygi duymuyor artik. deger goremiyorum. ic huzurum yok. hep fedakarligi yapan taraf ben oluyorum. cok yoruldum, cok yiprandim, icim aciyor. ortada bir ev olmasa, yuva olgusu olmasa, gozum gormuyor hic birseyi cekip gidebilirim. ama ev bagliyor insani. zamaninda cok hatalari oldu. evden kovdu beni, hakaretler etti, hem ekonomik hem fiziksel siddet uyguladi, ozgurlugumu kisitladi göya kiskanc ama gecenin bi vakti beni evden kovdugunda 1 hafta arayip sormadi beni. bu yuzden artik tahammulum kalmadi ona karsi. yapabilecegim tum fedakarliklari sonuna kadar yaptim gururumu hice saydim yuva kolay kurulmuyor bozmayayim dedim. bu yuzden ben artik hicbisey yapmak istemiyorum, kendi görsün ve kurtarmaya calissin istiyorum.

ovvvv ben bu mesajını görmeden yazdım önceki yorumumu
büyük konuşmayayım ama şiddet konusunda çok hassasım ben
sen çalışıyor musun, bir mesleğin var mı?

Bence gercekle sizin beyninizde yarattiginiz erkek arasinda ucurum var. Gercek hayata bakin, kactane sizin dediginiz gibi bir erkek var.. Evli bayanlara soralim burda ama herkes dürüst olsun esiniz cinselligi önemsiyor mu önemsemiyor mu... Cinsel hayat yoksa ne olur o evde sana söyleyeyim ya adam öfkeli ve agresif olur vurup kirar, yada evde karisina normal koca rolünü oynar ama o evden cikinca disari bakmaya baslar... Bu bir gercek. Ve sadece bunu ben demiyorum evlilik danismanlari, doktorlar bütün bilim camiasi böyle diyor... Senin anlattigin türde bir erkek yok... Olsada anca 70 80 yasinda bütün cinsel fonksiyonlarini kaybetmis bir erkek olabilir.. Arti mide bulandirici bulan sensin... Ben kalk hic sevmedigin adama karsi süslen püslen onla beraber ol mu diyorum? Sevdigin adama karsi bunlari yapmak mide bulandiriciysa, o zaman coktan o evliligi al cöpe at derim.. Cünkü evliligin hic bir zevkli yani kalmamis demektir.

Bence gerçekleri gayet iyi görüyorum, siz ise kivartmayami çalisiyorsunuz, yada gerçekten söylediklerimi anlamiyorsunuz, onu bir türlü çözedim.

Tekrar görüslerimi anlatmaya çalisacagim. Ben hiç bir zaman cinsellik önemsiz, yada çirkin oldgunu iddia etmedim. Cinsellik bir evlilikte gayet önemli ve son derece güzel birsey fakat EN ONEMLISI DEGIL. Insan karsindakini sevdigi, saydi için sevismek ister. Sizin iddianiz tam tersi, cinsellikten sevgi saygi dogarmis.

Siz bir kadinin degeri, cinsellik ile ve cinsel performans ile es deger görüyorsunuz, iste bu benim migdemi bulandiriyor. Ben esofman ile gezdigimde bile esim bana der "bügün güzel görünüyorsun" diye. Yani demek istedigim, insani sadece dis görünüsü için sevmiyorsun. Ha bu demek degilki ben her zaman esofman ile gezerim,o ayri bir konuki zaten. Konu sahibin problemi cinsel hayat bile degildi, farkindamisiniz? Soruna bakmadan cözümünüz "esofman giyme ve esinle sevis". Hayat ve evlilik bu kadar basit degil. Evlilikteki her sorun sevismek, cinsellik ile cözülmez (hatta çogu sorun öyle cözülmez diyebilirim).

Ayrica kurdugunuz cümleyi yine son derece itici buldum "seks almayan koca baskasina bakar". Sizin etrafinizda nasil erkekler var yada nasil bir erkek ile evlisiniz bilmiyorum, fakat bu normal bir davranis degildir benim görüsümde. Eger evlilikte herhangi konuda bir sorun varsa bu konu konusulur ve cözüm aranilir, gerekirse yardim bile alinir fakat sorun var diye baskalarina bakilmaz!

Bence gerçekleri gayet iyi görüyorum, siz ise kivartmayami çalisiyorsunuz, yada gerçekten söylediklerimi anlamiyorsunuz, onu bir türlü çözedim.

Tekrar görüslerimi anlatmaya çalisacagim. Ben hiç bir zaman cinsellik önemsiz, yada çirkin oldgunu iddia etmedim. Cinsellik bir evlilikte gayet önemli ve son derece güzel birsey fakat EN ONEMLISI DEGIL. Insan karsindakini sevdigi, saydi için sevismek ister. Sizin iddianiz tam tersi, cinsellikten sevgi saygi dogarmis.

Siz bir kadinin degeri, cinsellik ile ve cinsel performans ile es deger görüyorsunuz, iste bu benim migdemi bulandiriyor. Ben esofman ile gezdigimde bile esim bana der "bügün güzel görünüyorsun" diye. Yani demek istedigim, insani sadece dis görünüsü için sevmiyorsun. Ha bu demek degilki ben her zaman esofman ile gezerim,o ayri bir konuki zaten. Konu sahibin problemi cinsel hayat bile degildi, farkindamisiniz? Soruna bakmadan cözümünüz "esofman giyme ve esinle sevis". Hayat ve evlilik bu kadar basit degil. Evlilikteki her sorun sevismek, cinsellik ile cözülmez (hatta çogu sorun öyle cözülmez diyebilirim).

Ayrica kurdugunuz cümleyi yine son derece itici buldum "seks almayan koca baskasina bakar". Sizin etrafinizda nasil erkekler var yada nasil bir erkek ile evlisiniz bilmiyorum, fakat bu normal bir davranis degildir benim görüsümde. Eger evlilikte herhangi konuda bir sorun varsa bu konu konusulur ve cözüm aranilir, gerekirse yardim bile alinir fakat sorun var diye baskalarina bakilmaz![/Q

ya biliyomusun bunu sen cok abartiyosun... Benim o kadar yazdigim seyin arasinda belirli seyleri cimbizla cekip "aaaaa sen nasil olurda cinsellikle herseyin cozulcegini soylersin" diyorsun... Evet cinsellikle her sorun cözülmez cok dogru... hatta ve hatta arkadas esinden siddet gordugunu soylediginde "siddet görüyorsan o evde bir saniye durmamalisn" dedim.. Senin dedigin gibi sapik zihniyetiyle herseyi cinsellik gören biri olsaydim "kocanla cinsel hayatini iyi tut dayak yeme" derdim... Yani olaylari ne diye bu kadar gereksiz abartiyosun arkadasim ya... Arti o kadar miden bulandiysa okuma yazilarimi.... Teryxx ismini görünce bu kadin sapigin teki de es gec... Yani yok anlamadim özellikle tartismak, kavga mi etmek istiyorsun... Üstelik kocam da cok normal, uzaydan inmedi kendisi...

merhaba ben buraya yeni kaltıldım kendimi okadar yalnız hıssedıyorumkı kızlar yanımda hıcbı destekcım yok herhanı konuda bi konuda hata yapma luksum yok cnku tek hatamda sırtıma ılk vuran aılem olacagını bılıyorum esımde dahıl cevremdekı ınsanlar ben yokmusum gıbı davranıyor kendi annembeni kayınvalıdemın yanında kucuk dusuruyor sen hıc bısey yapamazsın edemezsın dıye artık esımın bıle bana bakıs acısı degıstı sana kendı aılen deger vermıyor benmı verıcem dıye sızce neyapmalıyım zor durumdayım.

X