sizce boşanmalı mıyım, çok yalnızım.

riph

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2012
58
0
merhaba arkadaslar. esimle sorunlu giden bi evliligimiz var. hicbir sorunda konusup ortak nokta bulamiyoruz. o hep hakli, ben hakli bile olsam hep alttan alanim. küs duramama, küs uyuyamama huyum var acikcasi. esim de biraksan aylarca konusmaz adim atmaz.

daha once de konular acmistim. ailesine hicbir saygisizlik yapmadim bugune kadar ama samimiyetsizliklerini, pohpohlanmayi cok sevdiklerini bildigim icin hic ama hic sevmiyorum artik. evimde misafir olduklari zaman hizmette ve saygida hicbir kusur etmememe ragmen, yok saga baktim yok sola baktim diye, tayinlerin aciklandigi sabah moralim cok bozuk oldugundan esimi ise ugurlamadim diye benimle kavga etmeye kalktilar. esimle her konusmama karisiyorlar. hele annesi ogluna resmen asik ''aman o zorluk yasamasin, sen kadinsin her zorluga katlan'' diyor bana. kayinpederim deseniz ikiyüzlü ve samimiyetsiz. esime benim icin iyi konusup, esim yokken aileme varana kadar dil uzattilar. esim de hicbir sekilde arkamda durmadi. saygisizlik yapmisim da haketmisim.

neyse bizim doguya tayinimiz cikti. ailesinin tasinir tasinmaz evimize kalmaya geleceklerini duydum, eşime söylemişler bize ucak bileti bak die.. hicbir sekilde tasinma asamasinda beni aramayan, yardima ihtiyacim olup olmadigini sormayan ailesi tasinip yerlestikten sonra yanimiza gelecekmis. ben de eger yuva yikmaya geliyolarsa gelmesinler deyince esimle kavga edip ayrilma karari aldik. bu asamada benim babam araya girdi, hicbir sorunumu babama yansitmadim bugune kadar ama esim babama hatalarini anladigini, beni ailesine cok ezdirdigini, beni sevdigini ve bi sans istedigini soyleyince, babamin hatrina tekrar baristik.

yaklasik 5 ay gecti aradan. yine eski haline donmeye basladi. ve ben ciddi anlamda iyice sogudum ondan. biliyorum ki yarın ailesiyle bi araya geldiğimizde bi sorun cıksa yine benim arkamda durmayacak. evime annem kalmaya geldi. ki annemle arasi cok iyidir. annem cok kafa dengi. kendi ailesinin yaninda bacak bacak üstüne bile atamazken, benim annemin yaninda oturup ickisini sigarasini icer, uzanir, bunu belirtmemin sebebi, arkadas gibiler. annem hic yuzgoz olmadi bugune kadar onunla ama annem saygiyi bunlarda arayan biri degil. bizim iliskimize hic karismaz fikri soruldugu zaten fikir belirtir sadece. bu gelisinde eşim bi havalardaydı. ne dogru dürüst konustu annemle, ne benle.
bilgisayari kucagina aliyor, yatana kadar cit yok. ben yanina gidiyorum, meyvesini goturuyorum, cayini veriyorum, sohbet etmeye calisiyorum, umrunda bile degilim. bu arada annem bizim yanimizda en fazla 1 saat oturur yemekten sonra. ondan sonra mutfakta tv izler rahatsız olmayalım die.

annem burdayken bi tartisma yasadik kendi odamizda. ''bi imza attik diye birbirimizi tuketmeye gerek yok bi imzayla bosanir kurtuluruz'' dedi. sonra sinirle soyledigini soyledi. ama icime batti. sonra hallettik kapandi konu.

annem gitti. o gitti gideli ben sadece gerektigince konusuyorum onunla. ''yemek hazır'' ''is vaktin geldi uyan'' ''cay icer misin'' vs. gibi. işin garip tarafı yaklasik 2 yıl oldu evleneli. ilk kez boyle bi tavır takındım ben. yanıma gelip de ''canım bi sorunun sıkıntın mı var'' demiyor. o da konusmuyor benimle. yatarken iyi geceler falan diyor sadece. yada giderken görüşürüz diyor. eve bişey lazım mı diyor. 2 yıldır ilk kez aynı evde ondan ayrı uyuyorum, umrunda bile degil. yani yanıma gelip konusmaya calismiyor. cok sıkıldım acıkcası. zaten dogudayız burada pek arkadasım yok. hatta hiç yok. bütün gün 4 duvar arasındayım. boşanıp kurtulsam, kendi yoluma baksam diyorum ama icimi sıkıntı kaplıyor o zamanda. hiç ümidim kalmadı bu evlilikten ne yapmalıyım

kk da sürekli yazdığım bir cümleyi sizin konunuzada yazacağım.
Bir erkek asla değişmez,sadece belli bir müddet sizin gözünüzü boyamaya çalışır ve siz onu değişti olarak algılarsınız.

Babanızla konuşmasından sonra değişmedi canım,sadece kişiliğini bir müddet askıya astı.
Benim en çok rahatsız olduğum nokta iki aileninde birbiriyle yüz göz olmasıdır.

Sizin ailenizle,eşinizin ailesi arasında hiç sorun oldu mu?

hayır hiç sorun olmadı 2 aile arasında. zaten pek fazla gorusmezler. bayramdan bayrama telefonda. farkli sehirlerdeler. onun ailesi biraz köy kültürlü. asla küçümsemiyorum sadece çok fazla sabit fikirliler.. aksine annem ve babam ayri oldugu icin onlar bizi küçümseyip yüzüme de arkamdan da konusmuslar..

Merhaba. Yazini okudum ve kendimce sana bir kac öneride bulunmak istedim.
Öncelikle sen esinden sogumadin, sadece kirginsin. Sogumus olsaydin burada bir cözüm yolu aramazdin ve esinde fazla umrunda olmazdi.. Yasadigin sorun inan bana herrr evlilikte olan bir sorun.. Ondan bosandiginda ve yeni bir evlilik yaptiginda inan bana o kisinin ailesiylede sorun yasayacaksin. Yasamayan yok. Evet onun annesi oglunu korurken seni kiriyor incitiyor. Bence onu fazla ciddiye almamalisin. Ya niye önemsiyorsun? Ona cevap vermediginde, onunla fazla konusmadiginda zaten o da zamanla senin üzerinde etkisi olmadigini anlicak. Burda önemli olan esin.. Birincisi esine kesinlikle sogun davranma ne olursa olsun.. Eger ona soguk davranirsan kaynanani hakli cikartirsin. Onunla konusmayip yüzünü asip oturdugunda, ister yemegini yap ister önüne cayini koy asla onu mutlu edemezsin.. Onu kendine baglamak istiyor ve senin sözünden cikmamasin istiyorsan, önce güclü bir kadin oldugunu göster. Herkesin lafindan kolayca etkilenmedigini, evliligini kimsenin lafiyla davranisiyla bitirmeyecegini ona önce göster. Yatagini asla ayirma bu cok cok cooook yanlis.. Hatta yataga giderken daha da bakimli özenli git.. Bak en önemli yer yatak odasi. Cinsel yasaminizda onun hep arzuladigi esi olursan inan bana ne istersen dedigini yapicak.. Hatta ailesine karsi cikicak.. Cünkü cinsel hayatta o gercekten kendini erkek senide sahibi oldugu esi olarak görcek. Kilit nokta bura.. Bak ailesi gelmek istiyor dedin, sen cinsel hayatini esinle iyi kurarsan ailesinin gelmesini basta esin istemeyecektir. Eger illaki geleceklerse aslaaaaa "hayir gelmesinler istemiyorum" deme. "tamam tatlim gelsinler de, ama ailesi geldiginde de öyle kendini yipraticak kadar hizmet etme. Onlarin ne dedigi umrunda da olmasin. Burda sen esin icin onun ailesini kabul ettigini esine ifade etmis oluyorsun. Halbuki istemiyorum onlar gelmesin diyince kaynananin ekmegine yag sürmüs oldun.

Kisacasi yasadigin seyler her evlilikte olan seyler ve bosanmayi gerektircek birsey yok ortada. Sadece biraz mücadele ve sabir göstermen gerek... Bu mücadelede unutmaman gereken sey GÜLER YÜZ; TATLI DIL ve Birazda oyun oynama... Sen aglayip, yüzünü asip, tamam bitsin bende biktim senden dediginde o seni emin ol daha cok sevmiyor, sadece seni kendisinin icini sikan, basini agritan, sorunlu bir kadin olarak görüyor. Öyle olmadigini, güclü oldugunu göster ona...

Siz bastan esinizede ailesinede cok taviz vermissiniz.
Esinizin degisecegini hic zannetmiyorum, iki yillik evlilikte böyleyse 10 yil sonrasi nolur...

Anneniz,babanizda arkanizdaysa hic korkmayin, yeni bir hayattan.

arkadaşım öncelikle rabbim hakkında hayırlısını versin.ne yaşadığını sen bilrisin. mutsuzsan artık eşinde bi ışık göremiyosan yoluna bakmanı tavsiye ederim. yani böyle evlilik olmaz. eşinde hiç çaba yok. anlayış yok. sen bilirsin cnm ve en önemlisi ondan ayrıldıktan sonra daha mutlu olacağını düşünüyosan boşuna kendine eziyet etme.

peki nişanlyken falan nasıldı ?sen mi üstüne düşüyordun yine ?sürekli sen üstüne düştüysen oda sımarmış işte . bence sende sallama . bakalım pes edicek mi ?boşanıp boşanmamak senin kararın . ama şunuda düşün boşandıktan sonra beni neler bekliyor iyi mi olcak yoksa daha kötü mü ?seviyorsan biraz daha mücadele et derim ...

öncelikle yorumunuz icin çok tsk ederim.. 2 yildir guleryuz tatlidil gosteren hep ben oldum. acikcasi biraz da ondan bekliyorum artik, ''ya baksana ben artik hata veriyorum cok yoruldum'' demeye calisiyorum. hic boyle davranmamistim daha once, hep konusmaya calisan, halletmeye calisan, cıvıl cıvıl kıpır kıpır biriydim evde. hep mutlu etmeye calısan taraf bendim. benim kendimi ortada kavga gürültü yokken geri çektiğim an, o da herseyden elini eteğini çekiyor. böyle olunca sunu düşünüyorum. demek ki benim cabamla yürüyor bu evlilik. yanıma gelsin, ne oluyor sana bi sorunun mu var, hasta mısın desin istiyorum.
ve sunu biliyorum bugun bosanalım desem, hayır demez asla. tamam bitirelim herkes kendi yoluna baybay der. çok kızgınım, çok değersiz hissediyorum.

yorum yapacak kimse yok mu?

Ve sunu da ekleyeyim esinin davranislari yada söyleride seni bu kadar etkilememeli. Sen öz güveni tam, kendinden emin bir bayan olmalisin. Insanlarin lafi sözü seni bu kadar kolay incitmemeli, esin dahi olsa. Evet demesi kolay yapmasi zor cogu zaman bende kirilma noktalari yasiyorum esime karsi ama onlara güclü oldugumuzu ve bu evliligin sadece biz istersek bitecegini göstermeliyiz. Güclü ol ve kendini birakma. Bunun icin hergün öncelikle kendini aynanin karsinda güzel gör. Bakimli ol, dik dur ve hep yüzünde tebessüm olsun..

muhtemelen esin senin bikip tekrar geri adim atmani bekliyor sabirla. Cunku onun kaybedicek bir seyi yok. Ezilen sensin, o degil, yani sen ezilmeye devam et diyor sana. Esin degerse evli kalmaya evli kal ama burnundan da kil aldirma derim. Oyle bosamak kolay bir sey deyil, atsin imzayi da bosansin bakalim sIkIyorsa. Annesi de canini sIkInca kendin gel hakkindan, esini araya sokma bence. Eninde sonunda bukemedigin kolu mu derler eli mi derler neyse opersin. yani sen yerinde sebat et, emin ol ya o geri adim aticak yada zaten bosanalim dicek. Iki turlu de senin icin olumlu diye dusunuyorum.

Hem esin hem ailesi cok bencil insanlar gibi geldi bana. Kolay gelsin.

Birkere sen o güler yüzü o civil civil olusunu kendini mutlu etmek icin yapmis oluyorsun.. Insan yüzünü asip icine kapandiginda kendini mutlu hisseder mi hayir tabiki. Dogru olani yapmissin. Evet seni anliyorum cünkü suda bir gercek erkekler koca bir, yontulmamis odun. Yani bunlari yaparken bir oduna yaptiginida unutma.. Sana cevap vermiyor mu o zaman sen yine civil civil olusuna devam et ama bu sefer ona karsi degil. Yine bakimli ol ama ona karsi degil. Üstelik sen neden onun gelip senle konusmasini bekliyorsun, senin onla konusmaya ihtiyacin yok. Annen var arkadaslarin var, hic olmadi bura var.. Onun ilgisine de ihtiyacin yok cünkü sen birisinin ilgisine sevgisine muhtac da degilsin. Cünkü sen güclü bir bayansin.. Önce kendin icin mutlu olmalisin.. Seninle ilgilenmiyor mu!!! Hiiiiiiiiccc problem degil.. Hangi birimizin esi bizle ilgileniyor.. Inan öyle ilgili sevgi dolu bir es dünya üzerinde yok. Sadece masallarda...

bizim uzun bi sevgililik asamamiz oldu. o cok cok fazla asikti, ben umursamaz kendi havasında ve asla evlilk düşünmeyen biriydim. ''yeter ki yanimda ol, yeter ki sen ol ben seni mutlu edicem görüceksin'' diyordu ve ben onu istemiyordum. sonrasında bi güven duymaya, bi aşık olmaya basladım onun o cabalarını gördükçe. nişanlılık aşamamız kısa sürdü zaten, nikah yapıp düğüne kadar bekledik. nikahtan sonra da düğüne kadar cok kavgalarımız oldu, ama imzayı attık nasılsa deyip ben cok taviz verdim. ya bu adam 30unu geçmiş. çocuk da değil ki benden önce bin tane ilişkisi olmuş neyin ne oldugunu benden iyi biliyor.

Niyese bu sitede hep migdem bulaniyor ve yine bulandi diyebilirim. Erkeklerin üzerindeki cizdiginiz tablo çok ama çok çirkin. Erkekler sadece cinselligi düsünen hayvanlar degil. Kadin olarak deger görmek içinde illahi yatakta süper omanda gerekmez!

Ve her evlilikte erkek esini ailesine ezdirmez! Bu normal bir davranis degildir. Benim üzerimde kötü bir laf denilsin esim kendi ailesine karsi bile savunur beni. Bende aynisini onun için yaparim çünkü insan sevdigi biri üzerinden kötü konusulmasini istemez.

Yani ne demek "bir imzayla evlendik, bir imzayla bosanirziz". Bir kadini daha çok rencide eden laflar düsünemiyorum bile. Insan en kizdigi anda bile bunu söylemez. Ben konu sahibin yerinde olsam o laftan sonra derhal avukati gidip bosanirdim.

canim benim bu dediklerin gercekten adam olan adamlar icin gecerli, çok haklisin. ama baksana, oylesine rastlamis olsam surada dert anlatip, cozum aramaya calisiyor olur muydum?

Erkeklere fazla yuz vermiceksin ki o senin pesinde dolansin .bosanma konusunda da acele etmeyin serum

Ben "erkekler cinselligi dusunen hayvanlar" demedim. O cümleyi sen kurdun. üstelik cinsellik igrenc, mide bulandirici, pis birsey neden oluyor? Cinsel yasamda, esinle kendini bir bütün hissetmiyor musunuz? herseyinizi bütün safligiyla sizi seven sizinde onu sevdiginiz bir insanla paylasmiyor musunuz... Peki evliligin meyvesi cocuk, nasil oluyor bana söyler misin? Ayrica yataga giderken biraz daha bakimli git dememin neresi kotu... igrenc bir sekilde agzin sarmisak kokarak, üzerinde eskimis gün boyu giydigin esofmanla mi git diyeyim... Yada en iyisi git bosan diyeyim daha iyi mutlu olur arkadas öylemi diyelim yani... Burda amac insanlara gercekten yardim etmek mi yoksa onlari daha da umutsuz duruma mi sokmak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…