Sizce bitirmeli miyim artık tamamen?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kesinlikle ayrılmalısınız en azından yol yakınken. Siz ailesel olarak da gerek ikiniz de çok farklısınız. Bu uyumsuzlukla sağlıklı bir evlilik olması mümkün değil. Kafa yapıları farklı olduğu sürece sürekli çatışma olacaktır. Kaldı ki kv olacak kişi sürekli oğlunu üste tutup her daim siz altta kalacaksınız. Yani sizin teste tabi olmanızda kötü olmuş çok saçma bence. Çünkü şimdi gençler ev işi yemek vs evlendikten sonra kendini yetiştiriyor bu konularda. Kaldı ki sizin açık giyinmenize karışıp oğlunun içki içmesi ama sizin aile bunun olmayışı çok büyük tezatlık. Benim şahsi fikrim kendinize uygun biriyle evlilik düşünmeniz. Değilse sonu hüsran olacak.

Çok haklısınız teşekkür ederim

Yemektir kahvedir bunlar sorun değil öğrenirim yaparım zaten çoğu talihsizlik heyecandan oldu annesi var sonuçta gerildim biraz. Ama bunun dışındakiler büyük sorun. Ayrılma aşamasına geldik
Ya erkek arkadaşın seni annesinin evine test etmesi icin götürüyor. Cidden bu senin için normal mi? Kadın giyiminle ilgili laf sokuyor. Adama birşey diyince karışma ben oğlumu serbest yetiştirdim diyor. Sen de diyemedin mi benim annem de beni serbest yetiştirdi diye. Bı de kahveye gidiyormuş adam neyin tereddütünü yasiyorsun kendine layık gördüğün hayat bu mu?

Yok canım ayrılma. Yemek konusunda master yaparsın hem böylelikle. Aah Belinda filmini izlediniz mi siz?

Kayınvalide kim ki sizi teste tabi tutuyor!
Sizin o zaman ayrılmanız lazımmış
Yemek yaparsınız anlarım ama bunun ihtiyaçtan değilde bakıp beğenilmek için olduğunu hissettirmek çok kaba

Hala yemek yaparım öğrenirim diyorsunuz. Teste tabii tutulmaya gikiniz çıkmıyor. El bebek gül bebek yetişen okumuş etmiş kadın da böyleyse...

Daha önceki konuya fotoğraf eklemiştiniz, bence açık bile giyinmiyorsunuz gayet normal bir giyim tarzınız var. Kısa deyince gerçekten popo altı kısalıktaki bir etekten bahsediyorsunuz sanmıştım (burada giyenleri eleştirmiyorum bende öyle mini giyiyorum)
İstediğiniz açıklıkta giyinmek hakkınız hadi köy yerinde laf ediyorlardır diye yazdım bunu.

Yemekti testi bunlar hikaye. Hizmetçi almıyor paşa oğluşuna seni. Bunu size söylediler/hissettirdiler mi yemek yapmak senin görevin olacak diye yoksa kendiniz mi böyle bir düşünceye girdiniz? Her iki şartta da yanlış.

Kahve olayı hiç değinmek bile istemiyorum. Eşlerin kendine ait özel alanları ve hobileri olmalı ama genç bir erkeğin kahve kültürüne sahip olması hiç hoş değil ayrıca siz annesiyle evde onun yolunu gözlerken o keyif yapacak.

Söylediğiniz her şey sizi ataerkil bir aile yapısına mahkum etmeye çalışan bir aileyi gösteriyor. Bu halleri henüz korkutmamak için dozajlarını yükseltmemiş halleri.

Çok güzel bir şekilde sorgulamaya gitmişsiniz. Lütfen ayrılın, kendi seviyenizde, aile yapınıza daha uygun birini bulacaksınızdır.

Haklısınız öyle belki de :KK43: öğretmenler gününde bana çiçek falan göndermişti halbuki bilmiyorum benle alakalı fikirleri mi değişti annesi galan mu doldurdu ondan mı böyle yapıyor ben hala iyi niyetli düşünmeye çalışıyorum :KK43:
Eğer annesi sizi kötülediyse etkilenmiş olabilir evet :eek:

Daha geçen aynı konuyu aynı soruyo sordunuz neden tekrar açtınız konuyu ne degişti

Bende baktım şimdi bir önceki konunuzda daha ayrıntılı olaylar var hala devam etme çabanızı anlayamıyorum G glmzyz siz kesinlikle zıtsınız. Ortak noktalarınız elbet vardır ama evliliğin yürümesi için zıt konularınız var bariz ortada olmaz yani boşuna affedip devam edip sonra yeniden konu açmayın. Anladığım kadarıyla öğretmensiniz sevgilinizin mesleği ne bilmiyorum ama kendinize en azından ahlak ve kültürel yönden eşit birileriyle arkadaşlık edin. Değilse bu aile size bi kaç beden büyük gelir ve o aileye hiç bir şey olmazsınız.

Hadi icki ayda yılda bir içse kahveye her aksam veya her haftasonu gitcek
Bi arkadaısm yasıyor ve gercekten can sıkıcı bi hobi

İçkiyi bıraktı aslında ben pek sevmiyorum diye. Ben bırak demedim kendiliğinden. Hadi yurtdışından ablaları gelirse falan içer sorun etmem de. Kahveye de hafta içi gitmiyor çünkü hafta içi merkezde köye haftasonları gidiyor kahveye de haftasonları tabii. Kahveye her haftasonu gidecek ya da 2 hftada bir hadi can sıkıcı benim hayalimdeki evlilik bu değil eşim kahveye gitsin ben evde annesiyle oturup bekleyim tv izleyim değil. Ben öğretmenim hafta içi zaten çalışıyoruz ikimiz de akşama kadar bi haftasonumuz var onda da eşimle bsşbaşa vakit geçirmek sinemaya gitmek ne bileyim evde film izlemek kitap okumak beraber başka şehirlere gidip gezmek falan isterim yani

Ya erkek arkadaşın seni annesinin evine test etmesi icin götürüyor. Cidden bu senin için normal mi? Kadın giyiminle ilgili laf sokuyor. Adama birşey diyince karışma ben oğlumu serbest yetiştirdim diyor. Sen de diyemedin mi benim annem de beni serbest yetiştirdi diye. Bı de kahveye gidiyormuş adam neyin tereddütünü yasiyorsun kendine layık gördüğün hayat bu mu?

Söyledim ben de bizde de serbesttir kızlar kıyafete karışılmaz dedim

Daha önceki konuya fotoğraf eklemiştiniz, bence açık bile giyinmiyorsunuz gayet normal bir giyim tarzınız var. Kısa deyince gerçekten popo altı kısalıktaki bir etekten bahsediyorsunuz sanmıştım (burada giyenleri eleştirmiyorum bende öyle mini giyiyorum)
İstediğiniz açıklıkta giyinmek hakkınız hadi köy yerinde laf ediyorlardır diye yazdım bunu.

Yemekti testi bunlar hikaye. Hizmetçi almıyor paşa oğluşuna seni. Bunu size söylediler/hissettirdiler mi yemek yapmak senin görevin olacak diye yoksa kendiniz mi böyle bir düşünceye girdiniz? Her iki şartta da yanlış.

Kahve olayı hiç değinmek bile istemiyorum. Eşlerin kendine ait özel alanları ve hobileri olmalı ama genç bir erkeğin kahve kültürüne sahip olması hiç hoş değil ayrıca siz annesiyle evde onun yolunu gözlerken o keyif yapacak.

Söylediğiniz her şey sizi ataerkil bir aile yapısına mahkum etmeye çalışan bir aileyi gösteriyor. Bu halleri henüz korkutmamak için dozajlarını yükseltmemiş halleri.

Çok güzel bir şekilde sorgulamaya gitmişsiniz. Lütfen ayrılın, kendi seviyenizde, aile yapınıza daha uygun birini bulacaksınızdır.

Çok haklısınız. Mesajlarınızı okudukça daha da ayılıyorum. Kıyafet konusunda aslında daha açık giyiniyorum popoda şort var ama sadece tatil yerlerinde. Normal şehirlerde giydiğim boy resimdeki gibi. Yemek senin görevin diye bişe hissettirmediler aksine annesi de o da hiçbişe yaptırmadı erkek arkadaşımın bu konuda hakkını yiyemem cidden her işini kendi gören insan aksine üşenmez çayım bitse kalkar benden önce doldurur çayımı. Kendi de yemek falan yapıyor annesiyle beraber yaşamıyor sonuçta merkezde yaşıyor. Ama ben cidden iyi değilimi yemek konusunda bir iki çeşit çorba bir iki çeşit de sulu yemek biliyorum sadece bu bariz belliydi ondan sanırım böyle yansıttım. Bu zaten benim kendimde geliştirmem gereken bir alan olarak gördüğüm bişey. Yemek ve temizlik tabii ki kadının görevi değil ama hiç bilmemek de olmaz birini davet etsem utanacak durumdayım o derece çeşit bilmiyorum kendimi idare etcek aç kalmayacak kadar sadece. Domates çorbası şehriye çorbası makarna bezelye yemeği salata bu kadar yapabildiğim. göze battı bu da sanırım.

Ancak ataerkil aile yapısı konusunda size hak verdim. Erkek arkadaşımı hiç öyle görmüyordum sohbetlerimiz esnasında olsun davranışları olsun iyi ki anne ile bir araya gelmişiz. Annesi olmadan da beraber vakit geçirmiştik kamp yapmıştık birlikte ama hiç böyle şeyler olmamıştı. Onun yanında mı gerçek karakteri ortaya çıktı annesine mi ayak uydurmaya çalıştı bilmiyorum nedir. Anlayamadım. Ama söylediklerinizi dikkatle okudum zihnimde uyanan çok yer oldu çok teşekkür ederim

Birincisi hangi devirde kaldı allah aşkına bu tür şeyler.Siz orda misafirsiniz daha elinizde yüzüğünüz yok gelin değilsiniz ki size yemek yaptırmışlar yani sizin eviniz değil mutfağını bilmezsiniz etmesiniz sizden bunu yapmanızın istenmesi bana çok saçma geldi kusura bakmayın.Gelelim kahve mevzusuna kişinin kendi seçimidir birşey diyemem daha bu yaşta gezip görüp sevdiğin insanla yeni şeyler keşfedip kendini geliştirmek varken her haftasonu kombine bilet almış gibi kahve köşelerinde geçirmesi bana göre çok sığ bir insan olduğunu gösterir kusura bakmayın.Bu insan sizin okuduğunuz bir kitabı bile okumaz, bu insanla ne paylaşabilirsiniz ki ? Kaldı ki sadece erkek arkadaşınızla değil ailesiyle de evleniyorsunuz bu kv ile ömür geçer mi ? Birşeyleri zorlamayın bence sonra burda kv konularına yeni bir başlık eklersiniz.

Sevgili oldugunuz için hep yaninizda evlenince kahveye koşacak anasi desen tam bir erkek Annesi paşa yetistirmis uzak dur bence bide sevgilinin ailesinde kalmak arada resmi bişey yokken hele bide hizmet etmek hiç hoş degil okadar yüz veremeye gerek yok ayril gitsin kafana göre birini bul

Erkeklerin evlenirken eş adaylarını,annelerinin onayından geçmesi durumu bizim toplumda oldukça yaygın.Sizin anneniz ne düşünüyor peki erkek arkadaşınızla ilgili?Erkek arkadaşınız yaşadığı aile ortamını,yaşam tarzını,alışkanlıklarını ve sizden beklentilerini bir şekilde dile getirmiş.Sizde kendi düşüncelerinizi söylemişsiniz.Uyum sağlamıyorsanız,birbirinizin beklentisini karşılayamayacağınız düşüncesi ağır basıyorsa,çok uzatmadan yolları ayırmalısınız.

yanı kadınlar olarak gercekten bır hoşuz he

tabıkı bu kısıyle bır omur gecmez tabıkı yanlıs davranısları var boyle bır ınsanın boyle bır aılenın neresınde guzel seyler olabılır kı ? kafa yapıları cok yanlıs bır kere bunun köyle sehırle ılgısı yok ne sehırlıler var ortama ayak uyduramayan ne köyluler var aristokratlar

mevzu kafa yapıları ve boylelerıyle evlenmeyın kı cogalmasınlar kuruyup bıtsınler

Birincisi hangi devirde kaldı allah aşkına bu tür şeyler.Siz orda misafirsiniz daha elinizde yüzüğünüz yok gelin değilsiniz ki size yemek yaptırmışlar yani sizin eviniz değil mutfağını bilmezsiniz etmesiniz sizden bunu yapmanızın istenmesi bana çok saçma geldi kusura bakmayın.Gelelim kahve mevzusuna kişinin kendi seçimidir birşey diyemem daha bu yaşta gezip görüp sevdiğin insanla yeni şeyler keşfedip kendini geliştirmek varken her haftasonu kombine bilet almış gibi kahve köşelerinde geçirmesi bana göre çok sığ bir insan olduğunu gösterir kusura bakmayın.Bu insan sizin okuduğunuz bir kitabı bile okumaz, bu insanla ne paylaşabilirsiniz ki ? Kaldı ki sadece erkek arkadaşınızla değil ailesiyle de evleniyorsunuz bu kv ile ömür geçer mi ? Birşeyleri zorlamayın bence sonra burda kv konularına yeni bir başlık eklersiniz.

Onlar yaptırmadılar aslında ben rahatsız oldum biraz. Annesi biraz rahatsızdı fıtık vardı tedavi görüyordu ağrısı vardı baya o haliyle görünce yardım etmek istedim bi de iki hafta kaldım elden geldiğince bulaşıklara yemeğe yardım etmeye çalıştım. Şimdi ilk hafta annesi yoktu hastanedeydi ben evde tektim. Erkek arkadaşım işten çıkıp hastaneye geçiyor ordan da eve geliyordu. Yorgun oluyor diye yemek yapmaya çalıştım pek de bilmiyorum çeşit. Sonra annesi hastaneden çıktı. Her şeyi devraldı ama ben rahatsız oldum hasta kadın bi de ben yük olmayım diye yemeklere falan yardım etmeye çalıştım. Yemek Kültürlerini bilmediğimden bir iki kere çorba bezelye falan yaptım ama genelinde annesi yaptı zaten haliyle. Annesi pilav yapıyodu ben çorba mesela. Bazen hepsini o yapıyodu yemeğin ama erkek arkadaşım pek yemek yapamadığımı fark etti kendini geliştirmen lazım bu konuda falan dedi. Bi iki kere tatlı yaptım bitane bisküvi pastası. Bi kere de kek. Pastam güzel oldu da kek rezalet annesi yedi biraz sonra dedi hamur olmuş biraz daha pişirmelisin kürdan testi uygula birdahakine o zaman iyi pişer. Kalktım kendi isteğimle Kahve yaptım şeker koymayı unuttum. Gözlerine soktum ben de resmen beceriksizlğimi bende de var ne bulaşıyorsun anlıyormuş gibi o işlerden işte otur oturduğun yerde rezil ettim kendimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X