Sizce bende mi sorun var

Arkadaşlar kadınlar olarak şu kadının endişesini gerçekten anlamıyor muyuz yoksa stres atacak yer mi arıyoruz?

Hiçbirinizin eşinizle ilgili huzursuzluk duyduğu bir ortamı olmadı mı?

Burada konu sahibinin tek hatası konuyu saptırması. Yoksa, eşinin sınır problemi olduğu aşikar.

Ha tutup da adama sınırlarını öğretemez, annesi değil, ama konu sahibi kendi sınırlarını netleştirecek.

Ben bu konuda ne hissediyorum ve bana ne/ne ölçüde yapılabilir? Buna odaklanması lazım. Kavga etmeden, eşinin sınırına saldırmadan ve sakin şekilde.

Sevgili konu sahibi sana Tülay Kök öneriyorum.
Şuraya örnek bir video atıyorum ama bundan sonrası için “Sınırlar Eğitimi” oynatma listesinden devam etmem güzel olur.

Arkadaşlar kadınlar olarak şu kadının endişesini gerçekten anlamıyor muyuz yoksa stres atacak yer mi arıyoruz?

Burada konu sahibinin tek hatası konuyu saptırması. Yoksa, eşinin sınır problemi olduğu aşikar.

Ha tutup da adama sınırlarını öğretemez, annesi değil, ama konu sahibi kendi sınırlarını netleştirecek.

Ben bu konuda ne hissediyorum ve bana ne/ne ölçüde yapılabilir? Buna odaklanması lazım. Kavga etmeden, eşinin sınırına saldırmadan ve sakin şekilde.

Şuraya örnek bir video atıyorum ama bundan sonrası için “Sınırlar Eğitimi” oynatma listesinden devam etmem güzel olur.

Eski konularina bakarsaniz esi el iyisi bi adam
Baskalari icin kendini ve esini gormuyor bile
Kendi kafasina gore yasayan biri
Konu sahibi de kaynanasiyla savas icinde
Öte yandan riskli hamilelik yasiyor
O yuzden uyelerin yorumlari biraz daha farkli
Kendine bebegine yonel diyorlar
Cunku konu sahibi boyle giderse esi annem hakliymis benim karim gecimsiz diyecek iyice aralari bozulacak olan yine kendine olacak
Baska bi uye yazsaydi sizin yorumunuz uygun olurdu tabiki

Öğrenci erkek olsa böyle tepki gösterecek miydiniz ?
Burayı okudukça kendimi tuhaf bulmaya başladım. Nelere sinirleniyor, nelere olay çıkarıyor insanlar 🙄
Rahat olun , zaten olmazsanızda zararınız ancak kendinize olur. Keskin sirke küpüne zarar 🤷🏻‍♀️

Eski konularina bakarsaniz esi el iyisi bi adam
Baskalari icin kendini ve esini gormuyor bile
Kendi kafasina gore yasayan biri
Konu sahibi de kaynanasiyla savas icinde
Öte yandan riskli hamilelik yasiyor
O yuzden uyelerin yorumlari biraz daha farkli
Kendine bebegine yonel diyorlar
Cunku konu sahibi boyle giderse esi annem hakliymis benim karim gecimsiz diyecek iyice aralari bozulacak olan yine kendine olacak
Baska bi uye yazsaydi sizin yorumunuz uygun olurdu tabiki

Anladım, teşekkürler bilgilendirme için.
Ben geçmiş konulara bakmadım.
Yine de üzüldüm durumuna.
İnşallah tavsiye ettiğim videoyu izler.

Eşim üniversite de görevli. 1 yıldır da olmanın olduğu bir kulüp var ve kulüp başkanı da bir bayan öğrenci. İş için sürekli iletişim halindeler bazen de odasına gittiğini biliyorum. Eşimin de bir huyu var kendinden yaşça küçük kardeşine bile ne yaptığını detaylıca anlatır. Eşim beni anneme bırakacaktı Bugün kulüp tantımı varmış az öncede kulüp başkanı aradı hocam gelecek misiniz diye eşimde markete uğrayıp bir yere uğrayıp geleceğim dedi. Bende sinirlendim yani ne gerek var öğrencine detaylı bilgi vermene o senin öğrencin çok mu samimi aranız dedim. Sinirlendim. Eşimde hemen bastı gitti. Sonra telefonla arayıp sinirlendiğimde de bağırıp şu an çok işim seninle uğraşamam dedi ve kapattı. Aşırı sinirliyim yaa ben mi yanlış düşünüyorum sizce
Bu adamla görücü usulüyle mi evlendiniz ?

Eşinden ve kayınvalidenden başka hayatın yok ama maşallah tabiki bebek de eksik edilmez bu evliliklerde. Sorun çıkarmaya yer arama artık çocuğa odaklan yada gir bi işe çalış
Sen de şu üslubunu değiş... Şu konuşma tarzına bak yaaa burada bir sürü olumsuz yorum yapan var hepsine saygı duyarım ama senin gibi üslupla yazan insanlara anladığı dilden yazıyorum. Sen de şu üslubunu dilini bir değiş... Oldu mu senin dilinden yazabildin mi? Belki anlarsın üslupsuzca iletişim kurduğunu...

Eşiniz çalışmanıza karşı, ev yaptırdığınız ustaya konuşmamızda. rahatsız olmuştu, garsona ettiğiniz teşekkür bile adamım gözüne batmış. O öyle yaparsa siz de ufacık şeyden rahatsız olursunuz. Bence kocanızın hakkettiği tavır dam da sizin gösterdiğiniz.
Beni anlayan bir yorum. Teşekkür ederim cidden ben eşime ayna misali davranıyorum. O da bana benzer şeyler yapıyor sıkıntı olmuyor ama ben birşey deyince herkes beni kötü ilan ediyor.

Teşekkür ederim bu videoyu daha önce izlemiştim tavsiyenizle tekrardan izlerim... Ayrıca yorumunuz için de teşekkür ederim. Her ne kadar sizin yorumunuza hakkımda olumsuz şeyler yazan kişiler olsa da ben dikkate almıyorum onları. Benim derdim kayınvalidemle eşimle değil. Onların davranışları tavırları ve söylemleriyle. Belki dersiniz kendinizi koruyun izin vermeyin. Vermiyorum kendimi koruyorum da uyarıyorum da yeri geliyor mesafe de koyuyorum ama karşımda kök aile sorunları olan bir adam ve eşinden yıllarca çekip yeni ayrılan bir kadın var. Ben ne yaparsam duvara yapıyor gibiyim. Mesela geçen gün eşim sabah kalkıp rüyamda bebeğimizi gördüm yeşil gözlü çok güzeldi. Bende yaaa öyle mi deyip sevindim sonra eşim şaka adı altında ama annesi sen değildin dedi ve 1 sn Sonra şaka şaka dedi... Ya da eşimle aynı yaştayız ve evlenirken bunu biliyordu daha önce defalarca uyarmama rağmen geçen gün bana erkekler kendinden 7 yaş küçük kadınlarla evlenirse ömürler uzar diye video gönderdi. Tabiki de tepkimi gösterdim rahatsız olduğumu söyledim. Şimdi bunlara susmam mı gerekiyor. Duymayayım mı görmeyeyim mi? İşte bunları yaptığım için burada bana kv eşine takıntılı muamelesi yapılıyor. Kendilerine yapılsa ne olur acaba? Eşimi bazen tarlı bazen sert bazen de mesafe koyarak uyarıyorum ama yok. Haaa kötü biri değil ama dışarıya aşırı iyi düşünceli. Haaa bana karşı da ilgili ama bazı davranışları tüm ilgisini yerle bir ediyor.

Benim kurallarıma göre değil. Fazla samimiyet göstergesi değil mi bu? Yani insan öğrencisine neden açıklama yapar ki
Size göre sacma hatta okuyunca bana göre de sacma.Sadece bu ögrenciyle diyalogundan rahatsızsanız durumu normal bir günde konusabilirsiniz bence.Herkese olan tutumu konusundaysa tepkiniz yanlıs.

Teşekkür ederim bu videoyu daha önce izlemiştim tavsiyenizle tekrardan izlerim... Ayrıca yorumunuz için de teşekkür ederim. Her ne kadar sizin yorumunuza hakkımda olumsuz şeyler yazan kişiler olsa da ben dikkate almıyorum onları. Benim derdim kayınvalidemle eşimle değil. Onların davranışları tavırları ve söylemleriyle. Belki dersiniz kendinizi koruyun izin vermeyin. Vermiyorum kendimi koruyorum da uyarıyorum da yeri geliyor mesafe de koyuyorum ama karşımda kök aile sorunları olan bir adam ve eşinden yıllarca çekip yeni ayrılan bir kadın var. Ben ne yaparsam duvara yapıyor gibiyim. Mesela geçen gün eşim sabah kalkıp rüyamda bebeğimizi gördüm yeşil gözlü çok güzeldi. Bende yaaa öyle mi deyip sevindim sonra eşim şaka adı altında ama annesi sen değildin dedi ve 1 sn Sonra şaka şaka dedi... Ya da eşimle aynı yaştayız ve evlenirken bunu biliyordu daha önce defalarca uyarmama rağmen geçen gün bana erkekler kendinden 7 yaş küçük kadınlarla evlenirse ömürler uzar diye video gönderdi. Tabiki de tepkimi gösterdim rahatsız olduğumu söyledim. Şimdi bunlara susmam mı gerekiyor. Duymayayım mı görmeyeyim mi? İşte bunları yaptığım için burada bana kv eşine takıntılı muamelesi yapılıyor. Kendilerine yapılsa ne olur acaba? Eşimi bazen tarlı bazen sert bazen de mesafe koyarak uyarıyorum ama yok. Haaa kötü biri değil ama dışarıya aşırı iyi düşünceli. Haaa bana karşı da ilgili ama bazı davranışları tüm ilgisini yerle bir ediyor.

Güzel arkadaşım.
Attığım video yalnızca bir örnek.
Ve şu an fark ettim ki senin durumuna esas uygun olanı bu video değil, durum daha da vahim, aşağıya bırakıyorum gerekli videoları.

Çünkü eşin hadsiz, ahlaksız ve sana saygı duymuyor.
Böyle birine bir şey anlatamazsın.
Yalnızca kendine odaklanarak çıkabilirsin bu işin içinden.
Durum ciddi arkadaşım, lütfen basite alma.
Acilen kendine, duygularına ve ihtiyaçlarına yönelmen lazım.
Çok k.çı kalkmış bu adamın, harcıyorlar seni ailecek.
——-Ve sen hala, ona karşı tavrının ne olacağını, onun tepkilerini vs irdeliyorsun.——
S . k t i r e t !

Çok net söylüyorum, şu adamı çıkar gündeminden. Bunu yapabilmen için kendini sevmeyi öğrenmen gerekiyor.
O kadar uzaksın ki şu an kendinden.
İnan çok samimane yardım etmek istiyorum sana, yargılamak değil amacım.
İnşallah feraha erersin bir an önce🩵

Size göre sacma hatta okuyunca bana göre de sacma.Sadece bu ögrenciyle diyalogundan rahatsızsanız durumu normal bir günde konusabilirsiniz bence.Herkese olan tutumu konusundaysa tepkiniz yanlıs.
Aslında eşim genelde iyilik yapan bir insan yani kendini beni ihmal eder başkalarına iyilik yapmaktan geri durmaz. Kendimi de geçtim en çok kendine zarar veriyor. Ama evet bu öğrenciyle de aşırı iletişim içinde olması beni rahatsız ediyor. Yani bir öğrenci hergün ya da gün aşırı hocasıyla ne konuşuyor olabilir? Bende üni mezunuyum benimde hocalarım oldu ama bu lada rileitşim kurmadım. Eşimin iyi davranışı farklı algılansın istemiyorum. Ayrıca yobaz değilim tabiki de kaldı cins öğrencisiyle iletişim kurabilir ama hem telefonda hem odasına gelecek hemde eşimin detaylıca açıklama yapacak kadar değil.

Güzel arkadaşım.
Ve şu an fark ettim ki senin durumuna esas uygun olanı bu video değil, durum daha da vahim, aşağıya bırakıyorum gerekli videoları.

——-Ve sen hala, ona karşı tavrının ne olacağını, onun tepkilerini vs irdeliyorsun.——
S . k t i r e t !

Çok net söylüyorum, şu adamı çıkar gündeminden. Bunu yapabilmen için kendini sevmeyi öğrenmen gerekiyor.
O kadar uzaksın ki şu an kendinden.
İnan çok samimane yardım etmek istiyorum sana, yargılamak değil amacım.
İnşallah feraha erersin bir an önce🩵

Aslında eşim kötü biri değil. Evine bağlı ihmal etmez ama tabiki de sadece bunlar yetmez. İşte be yetmeyen kısmındayım. Yoksa bende babamın evinde altında arabam cebimde param lüks bir hayatım vardı. Eğitimim de var eşime muhtaç değilim. Ama bazı davranışları bana ters yanlış. Bunları dile getiriyorum getirmesem daha kötü şeyler olacak. Gayet güzel kadınım eşimde idare eder birisi. Ama bazen benim özgüvenimi sarsmama sebep oluyor. Ama dik duruyor izin vermiyorum ona. Teşekkür ederim bu arada izleyeceğim bu videoları. ❤️

Aslında eşim kötü biri değil. Evine bağlı ihmal etmez ama tabiki de sadece bunlar yetmez. İşte be yetmeyen kısmındayım. Yoksa bende babamın evinde altında arabam cebimde param lüks bir hayatım vardı. Eğitimim de var eşime muhtaç değilim. Ama bazı davranışları bana ters yanlış. Bunları dile getiriyorum getirmesem daha kötü şeyler olacak. Gayet güzel kadınım eşimde idare eder birisi. Ama bazen benim özgüvenimi sarsmama sebep oluyor. Ama dik duruyor izin vermiyorum ona. Teşekkür ederim bu arada izleyeceğim bu videoları. ❤️

Bir evin kapısı var, musluğu var, wc’si var diye o ev ideal ev değildir.
Bazı şeyler zaten olmazsa olmazdır, o nedenle ben hala senin eşinin realitesini göremediğini düşünüyorum, demek ki o kadarını görmeye hazır değilsin, bunu da yadırgamıyorum.

Onu çok sevdiğin için yaptığı şeyleri meşrulaştırıyorsun.
Ondan çok daha güzel ve ona birkaç beden fazla olsan bile, senin ondan karşılayacağın duygusal ihtiyaçların var ve o da bunun farkında olduğu için rahat davranıyor.
Bu kadın zaten söylenir, uyarır, çıldırır, konuşur, yine benden vazgeçmez diye düşünüyor.
Yine vazgeçme tamam, ama saygısızlığını da sineye çekme.
O, 7 yaş esprili videoyu sana atamaz, çocuk başkasındandı tarzı bir espri yapamaz.
Bunlar normal değil.

Evet şu an bu gerçeklerle yüzleşmen güneşe çıplak gözle bakmak gibi biliyorum.
Bir şekilde onu aka çıkarmak istiyor içinde bir yerler.
Ama lütfen kendi elinden tut, buna ihtiyacın var.

Güzel arkadaşım.

——-
Bazı şeyler zaten olmazsa olmazdır, o nedenle ben hala senin eşinin realitesini göremediğini düşünüyorum, demek ki o kadarını görmeye hazır değilsin, bunu da yadırgamıyorum.

Ondan çok daha güzel ve ona birkaç beden fazla olsan bile, senin ondan karşılayacağın duygusal ihtiyaçların var ve o da bunun farkında olduğu için rahat davranıyor.
Bu kadın zaten söylenir, uyarır, çıldırır, konuşur, yine benden vazgeçmez diye düşünüyor
Aslında eşim kötü biri değil. Evine bağlı ihmal etmez ama tabiki de sadece bunlar yetmez. İşte be yetmeyen kısmındayım. Yoksa bende babamın evinde altında arabam cebimde param lüks bir hayatım vardı. Eğitimim de var eşime muhtaç değilim. Ama bazı davranışları bana ters yanlış. Bunları dile getiriyorum getirmesem daha kötü şeyler olacak. Gayet güzel kadınım eşimde idare eder birisi. Ama bazen benim özgüvenimi sarsmama sebep oluyor. Ama dik duruyor izin vermiyorum ona. Teşekkür ederim bu arada izleyeceğim bu videoları

Bu kadın zaten söylenir, uyarır, çıldırır, konuşur, yine benden vazgeçmez diye düşünüyor.
Yine vazgeçme tamam, ama saygısızlığını da sineye çekme.
O, 7 yaş esprili videoyu sana atamaz, çocuk başkasındandı tarzı bir espri yapamaz.
Bunlar normal değil.

Evet şu an bu gerçeklerle yüzleşmen güneşe çıplak gözle bakmak gibi biliyorum.
Bir şekilde onu aka çıkarmak istiyor içinde bir yerler.
Ama lütfen kendi elinden tut, buna ihtiyacın var.
Tabiki de yapamaz. Bunu biliyorum farkındayım. Ve durduk yere de yapmadı. Eşime söyledim ikisi içinde haklısın özür dilerim dedi. Tabiki de özür dilediği için unutmadım. Ona içinde kalmış bu yaş konusu ben sana mektup göndermedim, seninle evleneyim diye ısrarda etmedim sen olmasan başkası olurdu hayatımda sana yalanda söylemedim zamanında biliyordum aynı yaşta olduğumuzu memnun değilsen çocuk beni evliliğe bağlamaz kendin bilirsin herkes kendi yoluna yoksa da bana bir daha bu konuyu açmayacaksın aksi halde karşında farklı birini bulursun dedim. Sonra yaptığı eşek şakaaıyla ilgili ben öldüm bitmedim bu çocuğu yapmak için bu bir kadın için ne anlama geliyor musun aynı şeyi babası sen değildin diye şaka yapsam sen de kiminle o... Yaptın diye tepki gösterirdin dedim. Şimdi bana bir daha bu tür eşek şakalarıyla gelmeyeceksin yoksa çocuk beni bağlamaz dedim. Eşimde anladı hatasını özür diledi. Yani ben susmuyorum diğer arkadaşların dediği gibi de durup duruken sıkıntı çıkarmıyorum. Bana ne yapılıyorsa kendimi koruyorum. Eşimin bunları niye yaptığını da biliyorum. Memnun değilsen yol yakınken herkes kendi yoluna dedim kabul etmedi saçmalama deyip beni sakinleştirdi. Sizce ben bu durumda ne yapabilirim

Aslında eşim kötü biri değil. Evine bağlı ihmal etmez ama tabiki de sadece bunlar yetmez. İşte be yetmeyen kısmındayım. Yoksa bende babamın evinde altında arabam cebimde param lüks bir hayatım vardı. Eğitimim de var eşime muhtaç değilim. Ama bazı davranışları bana ters yanlış. Bunları dile getiriyorum getirmesem daha kötü şeyler olacak. Gayet güzel kadınım eşimde idare eder birisi. Ama bazen benim özgüvenimi sarsmama sebep oluyor. Ama dik duruyor izin vermiyorum ona. Teşekkür ederim bu arada izleyeceğim bu videoları

Tabiki de yapamaz. Bunu biliyorum farkındayım. Ve durduk yere de yapmadı. Eşime söyledim ikisi içinde haklısın özür dilerim dedi. Tabiki de özür dilediği için unutmadım. Ona içinde kalmış bu yaş konusu ben sana mektup göndermedim, seninle evleneyim diye ısrarda etmedim sen olmasan başkası olurdu ya da ben kendime yeterdim hayatımda sana yalanda söylemedim zamanında biliyordum aynı yaşta olduğumuzu memnun değilsen çocuk beni evliliğe bağlamaz kendin bilirsin herkes kendi yoluna yoksa da bana bir daha bu konuyu açmayacaksın aksi halde karşında farklı birini bulursun dedim. Sonra yaptığı eşek şakaaıyla ilgili ben öldüm bitmedim bu çocuğu yapmak için bu bir kadın için ne anlama geliyor musun aynı şeyi babası sen değildin diye şaka yapsam sen de kiminle o... Yaptın diye tepki gösterirdin dedim. Şimdi bana bir daha bu tür eşek şakalarıyla gelmeyeceksin yoksa çocuk beni bağlamaz dedim. Eşimde anladı hatasını özür diledi. Yani ben susmuyorum diğer arkadaşların dediği gibi de durup duruken sıkıntı çıkarmıyorum. Bana ne yapılıyorsa kendimi koruyorum. Eşimin bunları niye yaptığını da biliyorum. Memnun değilsen yol yakınken herkes kendi yoluna dedim kabul etmedi saçmalama deyip beni sakinleştirdi. Sizce ben bu durumda ne yapabilirim

Tabiki de yapamaz. Bunu biliyorum farkındayım. Ve durduk yere de yapmadı. Eşime söyledim ikisi içinde haklısın özür dilerim dedi. Tabiki de özür dilediği için unutmadım. Ona içinde kalmış bu yaş konusu ben sana mektup göndermedim, seninle evleneyim diye ısrarda etmedim sen olmasan başkası olurdu hayatımda sana yalanda söylemedim zamanında biliyordum aynı yaşta olduğumuzu memnun değilsen çocuk beni evliliğe bağlamaz kendin bilirsin herkes kendi yoluna yoksa da bana bir daha bu konuyu açmayacaksın aksi halde karşında farklı birini bulursun dedim. Sonra yaptığı eşek şakaaıyla ilgili ben öldüm bitmedim bu çocuğu yapmak için bu bir kadın için ne anlama geliyor musun aynı şeyi babası sen değildin diye şaka yapsam sen de kiminle o... Yaptın diye tepki gösterirdin dedim. Şimdi bana bir daha bu tür eşek şakalarıyla gelmeyeceksin yoksa çocuk beni bağlamaz dedim. Eşimde anladı hatasını özür diledi. Yani ben susmuyorum diğer arkadaşların dediği gibi de durup duruken sıkıntı çıkarmıyorum. Bana ne yapılıyorsa kendimi koruyorum. Eşimin bunları niye yaptığını da biliyorum. Memnun değilsen yol yakınken herkes kendi yoluna dedim kabul etmedi saçmalama deyip beni sakinleştirdi. Sizce ben bu durumda ne yapabilirim

Size attığım videoları izleyin

Biraz fazla iyi niyetli kocanız,belki de karşı tarafın kendisini yeterince anlamadığını düşündüğü için ayrıntı veriyordur.
Merkete ugraririm.demis altı üstü.
Çok gecikmem manasında söylemiş bence 🤔

sizin suyunuz ısınıyor maalesef

X