Sizce bende mi bir sorun var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üniversitede kendimi inanılmaz güvende hissettiğim arkadaşlarım var, liseden görüştüğüm 3-5 kişi. Arkadaşsız değilim sosyal biriyim aksine. Ama insan işte aman ben kötü olmayayım dedikçe daha da batırıyor sanırım

Tam olarak öyle yaptım, yüzleştim, bunları mı düşündün gerçekten dedi. Evet psikolojisi bozulmuş da olabilir, ben bunları da düşünüyorum tabii ki.

Aşkım arkadaşlıklar böyle sevgililik ilişkisi gibi yaşanmaz. Yol arkadaşlığı yaparsın, ders çalışırsın, iş yaparsın, arada goygoy yapıp kafa dağıtırsın, dert babası olacak kadar değil ama arada derdini dinlersin, bu kadar. Senin bu arkadaşın da sana gereksiz mana yüklüyor, sen de ona yüklüyorsun. Ekran görüntüsü atıp ikna etmeye çalışmalar falan. Kimin enerjisi sana iyi geliyorsa onunla yola devam.

Senin durumuna benzer bir şey ben de yaşamıştım. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen yaklaşık 8 yıllık arkadaşım sınav sonuçları açıklandığında benden düşük bir bölüme gitmişti. Bana hayırlı olsun diyeceğine tuttu ben de çalışsaydım o bölümü kazanırdım demişti ki köpek gibi çalıştığını da biliyordum O zaman şok olmuştum ama en yakın arkadaşım asla konduramıyorum Meselesini bile yapmadım kapattım konuyu.
Sonrasında neler neler yaşandı arkamdan konuşmalar mı dersin kullandığım cep telefonuna kadar kıskanmalar mı dersin. Büyük bir kavga yaşadıktan sonra hayatımdan çıkardım. Tek pişmanlığım keşke ilk lafında hayatımdan çıkarsaydım. Tabi şimdi gülerek hatırlıyorum o günleri geçti gitti. Başka birsürü arkadaşlar edindim. Arkadaşlıkların vadesi dolduğunda zorlamamak gerekiyor sen de o ayrımdasın bence

İşte buradaki tek fark bu arkadaşımın benden zaten daha başarılı daha maddi durumu iyi falan olması, beni kıskanacak hiçbir şeyi yok. Şimdi ben onu hayatımdan çıkarırsam diyecek ki tıp okuduğum için kıskandı çıkardı, diş okumamı istiyordu diye

Evet sizde sorun var, bu arkadaşlığı bugüne getirmeniz kendinize kötülük.
Neden hayatınızda tutuyorsunuz, eski arkadaşsa da bitmiş gitmiş, ya Rabbi şükür modunda takılmayı kendinize yakıştırıyor musunuz?

Açıklama yapmanıza gerek yok, aramayın sormayın.
Aslında daha zevklisi biraz onun gibi davranıp nasıl alındığını ve arkadaşlığınızı bitirdiğini görün.

Eee desin ne var bunda?

Rahatsız olduysanız görüşmemek çok mu zor?

Ayol insanlar anasını babasını siliyor,arkadaş kim!

İşte garip olanı bazen de çok başarılı biri olacağımı, çok iyi yaptığımı, her zaman gıyabımde beni övdüğünü de söylüyor. Safi kötü olsa kafam karışmazdı
Safi kötü olsa şimdiye kadar arkadaş olarak kalmazdin değil mi? Tabii ki bir öyle bir böyle davranacak. Gerçek fikirleri ise ne yazık ki gösterdiği öteki yüzü.

Kıskanıyor, uzak dur ...

Yaşın henüz küçük olduğu için bu kadar kendine doğrultuyorsun herşeyi.Yapman gereken sözlerini,davranışlarını beğenmiyorum diye anında tepki vermek ve yallah demek.Arkandan istediğini söylesin,sen niye olduğunu biliyorsun neticede.
Sana tavsiyem sana iyi gelmeyen kim olursa olsun,tepkini belli edip yolları ayırman.
Bu kadar ince düşünürsen,yarın sevgilin bir hata yapsa ben mi yanlış anladım dersin ve kendini suçlarsın. Her ilişki karşılıklıdır,iyi gelmiyorsa bitmeli.
Psikolojik olarak yıpranmış olabilir ama bu ona millete laf atma,hakir görme hakkını vermez.Sizden yardım istemiyorsa psikolojik yıpranması da sizi ilgilendirmesin.

Onemli olan onun yaptıkları değil sizin hâlâ onunla arkadaşliğınıza devam etmeniz

Niye senin okuduğun okul arkadaşını gerdi? Göbek baginizmi var? Okulunu oku işine odaklan.
Doğuyu ve erkek arkadaşını küçümseyen ve terörist diyen mahluk neden arkadaşın? Önce kendine bu soruyu sor. Karşımda olsa onun ağzıni güzelce yirtardim. Terbiyesiz.

KEsinlikle uzak durulmasi gereken bir kişi. Sizi her anlamda kıskanıyor. Sizin modunuzu düşürmek için elinden geleni yapmış şaka altına sığınarak. Günümüz problemi bu herkes bu sekilde. Tek yapmanız gereken hiçbir sekilde konusmamak. Aciklama yapmaya bile değmez tamamen silin.

Net kıskanıyor. Ben diş tamircisiyim, sen o bile değilsin yaz
Abla yorumuma gelirsek bence o sana yazmadıkça yazma. Çok iletişim kurmaya çalışma.

Çok haklısınız. Ne böyle bir tecrübe yaşadım ne de ömrümde bu kadar dengesiz bir arkadaşlık kurdum. Bende ya o kişi vardır ya da yoktur. Silmekten de çekinmem ama bu arkadaşım beni hep bu ikilemde bırakıyor. Eski sevgilim bana çok kötü davranırdı, beni suçlar hep kötü hissettirirdi dediğiniz gibi. Aylarım ve hatta bir yılım onun yüzünden kendimi suçlamakta ve aşağı hissetmekle geçti. Psikolojik destek bile aldım.

O da benim okuduğum okula asla alakası olmadığını “kendi okumak istemeyeceğini” ve bunun sadece kendi fikri olduğunu söyledi durdu. Benim için mutlu olduğunu ve en doğrusunu yaptığımı falan söylese de için soğumadı.

Net kıskanıyor. Ben diş tamircisiyim, sen o bile değilsin yaz
Abla yorumuma gelirsek bence o sana yazmadıkça yazma. Çok iletişim kurmaya çalışma.
O istese benden çok daha iyi bir şehirde benden öok daha iyi bölüm okurdu. Şimdi devlette tıp kazanamıyor, doğuda diş geliyor ama babasının durumu iyi, özelde tıp okuyacak sanırım. Kısacası beni kıskanacak bir durumu bile yok ama neden böyle yapıyor bilmiyorum. Dediğiniz gibi yapacağım

Some ergen problems..

Sen de doğuda üniversite okuduğun için kompleks yapıyorsun bence. Söyledikleri de asla normal ve iyi niyetli değil. Hala neden arkadaş kalmak için zorluyorsun burada anlamadığım şey bu. Ömür boyu arkadaş kalmak zorunda mısınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…