Sizce bende mi bir sorun var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben bunu kompleks yapsam şu an batıda bir yere geçerim, küçük bir şehre ama batıya. Kendim de doğma doğuluyum kürdüm doğuyla bir alıp verememe durumu yok. Aksine oradaki hayatımda öok daha mutluyum. Kanıtlamak için demiyorum ama İstanbul’da üniversite okuyan arkadaşlarımdan çok daha iyi bir arkadaş grubum ve eğlenceli bir okul hayatım oldu. Görenler hep hikayelerime bunu yazarlar. Ben sorun haline getirmezken arkadaşım neden böyle yapıyor onu anlamıyorum. Yani kompleks yapıyorsun gibi üst düzey psikolojik bir şeye gerek yok. Yapsam burada anonimim, direkt derim ben memnun değilim diye. Ben zaten sınava hazırlanırken de doğuda tıp okuyacağım diye girmiştim büyük beklentilerle değil. Tabii ki etiketi olan bir üniversitede okumak isterdim ama ne mezuna kalacak durumum ne de arkamda duracak bir ailem vardı. Ben de en iyi tercihi yaptım kendimce. Benden çok insanların benim adıma üzülmesi ve aşağılaması özellikle de yakın arkadaşımın beni üzüyor. Yani kendim oradaki hayatımı ve üniversite ortamımı o kadar sevmeme rağmen insanlar öcü gibi yaklaşınca acaba bende mi problem var oluyorum. Arkadaşıma göre onun beni aşağıladığını düşünmem başlı başına bir hayal kırıklığıymış, ben böyle nasıl düşünürmüşüm. Bütün bu ithamlar karşısında fikir almak için buraya yazmak istedim. Yani ergen problems diye küçümsemenizi de anlayamadım, zaten tecrübesiz olduğum için fikir almak istemiştim

Son düzenleme:
Saygısızlık başka yakın arkadaş olmak başka bir şey. Kıskançlık yapıp arkadaşlık kisvesi altında laf sokuyor.
Siz neden böyle biriyle sözüm ona arkadaş kalmak konusunda bu kadar israrcisiniz? Sallayın gitsin.
Çok sinir oldum kıza. Bir daha okuduğunuz üni ile ilgili aklı sira sizi ezmeye kalkarsa "sen onu bile beceremedin. Ben neredeyse mezun olacağım sen hala başarısızlığına kılıf uyduruyorsun" deyin lutfen.

Aslında hiç ısrarcı değildim, geçen sene rest de çekmiştim, kapıma kadar gelip defalarca özür dileyince barıştım. Sonra zaten uzun bir süre okulumdan dolayı da iletişim kuramadık. Tatilde yeniden görüşmeye başladık ama buluşmalarımızda hala doğuda okumakla alakalı soru cevap yapılmasından artık rahatsız oldum, ben de söyledim açıkça, cevap da yukarıda yazdığım gibi işte

Arkadaşlık anlayışınız tamamen değişmiş gizli düşman olmuşsunuz o fesatlaştıkça sende harf almaya başlamışsın bu ilişkiden kimseye fayda gelmez ve ayrıca hayatta ki bütün iyi enerjini ömür boyu sömürür inan uzak durmanda fayda var

Evet eskisi gibi hissedemiyorum da ona karşı. İlk başta istediği yere gidememesine üzüldüm ama sonra bana dediklerinin başına geldiğini görünce ahım tuttu dedim sadece

Benim tek sorunum bunları uzun süredir biriktirmem. En son arkadaşım bana tiyatro bileti aldı, her şey güzeldi, bir sürü hediye de almıştı, şimdi ben bana cevap vermemesinin üzerine böyle bir anda tüm eteğimdeki taşları dökünce sorun çıkarıyor oldum. Buluşma planı yapıyordu ama hiç içimden de gelmiyor onunla görüşmek, nasıl tavır alabilirim. Beni nankörlükle suçlayacak.

Evet eskisi gibi hissedemiyorum da ona karşı. İlk başta istediği yere gidememesine üzüldüm ama sonra bana dediklerinin başına geldiğini görünce ahım tuttu dedim sadece
İşte o yüzden bu arkadaşlıktan çıkalı çok olmuş duygularımız bize bazen beynimizden daha iyi mesajlar verir canım

Geçen ay on bir yıllık eski bir dostumu bana ettiği kaba bir laf yüzünden sildim. Sen neden hala bunu yapmıyorsun? Kızın sana nasıl bir zarar vermesini bekliyorsun?

Geçen ay on bir yıllık eski bir dostumu bana ettiği kaba bir laf yüzünden sildim. Sen neden hala bunu yapmıyorsun? Kızın sana nasıl bir zarar vermesini bekliyorsun?
Evet haklısınız . Ama bu tartışmayı biraz yanlış bir zamanda çıkarttım, arkadaşım bana cevap vermedi 3 gün onun üzerine 3 senenin konusunu biriktirdim gibi oldu, şimdi nasıl iletişimi keseceğimi bilmiyorum, 2 hafta önce normaldi aramız

Ona daha fazla yazma. Sen de mesajlarına görüldü at. Sana çok yazacak. Kısa net cevaplar ver onunla ilgili bir şeyleri merak etsen de sorma. Kendini bir şey sanmış o önce bi kendine gelsin. Sonra da bozulup arkadaşlıktan çıkartır muhtemelen. İnsan mı yok yahu sana arkadaşlık yapacak böyle insana selam bile vermem ben.

aksine dopdolu arkadaşlarım var. eskiden aşırı samimiydik

Ah işte çok küçüksün sadece bunlardan ibaret değil ki hayat

Önceki konusunda da bir ton mesaj yazdım, " o arkadaşın değil, seni kıskanıyor, iletişimi çoktan kesmeliydin" yazdım, başkaları da öyle yazdı.

Ama konu sahibi hâlâ diyor ki " ben mi alınganım, şöyle mi böyle mi".

Afedersiniz b.k kadar değeri olmayan insanları hayatınızın merkezi yaparsanız burnunuz b.ktan çıkmaz. Kamu spotu olsun.

Arkadaş görünümlü kız, konu sahibine demedigini bırakmamış, konu sahibine böcek muamelesi yapıyor. Ama konu sahibi hâlâ " aa söyle mi böyle mi, alingan miyim, ühühühühü" modunda. Pes doğrusu!

Ön yargıyla ilgisi yok, yazdıklarına bakarak tam olarak öyle görünüyorsun, kusura bakma.

Deneyimsizlik konusunu da katılmıyorum. Bu konunun deneyimsizlikle zerre ilgisi yok.

Kendimden örnek vereyim. Tam senin yaşlarındayken yakın arkadaşım ( aslında değilmiş) beni ekmişti. Hâlbuki daha 2 gün önce sozlesmistik. Sonra arkadasimi aradim. Dedi ki " ben senin oraya geleceğini düşünmemiştim, ben şu an gelemem" . Kizla liseden beri arkadaştık ve ben dediği şeye o kadar sinir olmuştum ki. Ailem benden daha çok sinir olmuştu bu konuya. Ve ben bu arkadaşla iletişimi komple kestim, gördüğümde suratına bakmadim.

Yine aynı yaşlardayken bu sefer başka arkadaşım bize oturmaya geleceğini söylemişti. Biz ailecek hazırlık yaptim. Bekliyoruz, gelmiyor. Gelemeyeceğini öğrendim. Ve bunu o kadar rahat şekilde söylüyordu ki şok geçirmiştim. Bu arkadaşımla iletişimi tamamen koparmadim ama araya epey mesafe koymuştum. Sonra da iletişimimiz komple koptu, önemsemedim.

O yüzden ben senin yaşlarında aynı deneyimsizlikle arkadaşlarıma postayı koyabildiysem aynısı sen de yapmalısın, ama yapmiyorsun. Ve ben buna aşırı hayret ediyorum.

Bu arkadaşım dışında benim de tak diye hayatımdan çıkardığım arkadaşlarım oldu. Hatta artık direkt sözüne bakmadan da çıkarıyordum, ama bu kızda gerçekten neye uğradığımı ben de anlamadım, zaten bu kızla da 1 senedir iletişim kurmuyorduk farklı şehirlerdeki diye. Yeniden görüşmeye başladık ve sorunlar başladı. Yani 3 senedir hayatımda olmasına rağmen 5-6defa anca buluşabildik. Evet siz hayret edebiliyor olabilirsiniz, hatta kendi içinizde ezikliyor da olabilirsiniz, ama ben taktım kafaya yardım almak istedim sadece. Verdiğiniz tavsiyelerin de bana çok iyi geldiğini söylemeliyim. Tecrübesizlik derken küçüklük değil, böylesine bir arkadaşım hiç olmadı hayatımda, ben de buraya içimi dökmek istedim

Hâlâ başkasını düşünüyorsun. Ee iyi hayatından cikarma. Seni ezmeye, derdini kusmaya devam etsin.

Hâlâ başkasını düşünüyorsun. Ee iyi hayatından cikarma. Seni ezmeye, derdini kusmaya devam etsin.
Hayır aslında anlam veremiyorum, zaten hayatımdan çıkardığım birisiydi. Senelerce arkadaşlığımızın hatrına şans verdim. Böyle şeyleri yakın çevreme anlatmam tanıdıkları birinin dedikodusunu yapmak istemem, o yüzden buraya yazdım, insanlardan fikir istedim

Evet doğru diyorsunuz ama bir anda başıma böyle bir şey geldi, arkadaşımın özür dilediğinden beri düzeldiğini sandım, umduğum gibi olmadı, napabilirim ki, hayatımdan nasıl çıkarabileceğim fikri için yazdım aslında, ben de her şeyin farkındayım

Bir kere hayatından çıkarmışsın , bir daha çıkar ama bu sefer bir daha iletişim kurma ihtimali olmasın.

Bazı insanlar ne dediklerini, ne yaptıklarını kendileri bile bilmez, öyle dengesiz olurlar. O yüzden o kızın dengesizliklerine anlam yüklemeye çalışma, çünkü anlamı yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…