sızce ''bana arkadasını soyle, kım oldugunu soyleyım'' sozu dogru mu

YAREM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
406
5
41
selam kızlar bu sozun dogruluguna ınanıyormusunuz...ben ınanmıyorum...kendı fıkrımı soyleyım dedım once...a.s.

bende inanmıyorum...çünkü benim arkadaşlarımla aramda dağlar kadar fark var aslında bana göre arkadaşım olmamalılar ben onlara hiçççç benzemem....gelin görünki benden kopamazlar neden diye soruncada ben çok iyi bir dinleyiciymişim ve onlara karşı çok anaç davranıyormuşum....yani arkadaşlarım benim kim olduğumu söylemez....bu benim fikrim tabi....

herkes hem iyi hemde kötüdür aynı zamanda.benim için kardeşten öte olan birisi başkasının düşmanı olabilir.yani insanın nezaman kime ne yaptığı yada yanlışları önemli değil bana yanlış yapıp yapmadıkları önemlidir.bu yüzden ben bu söze katılmıyorum.ayrıca insanın psikolojik yapısı değişkendir etki tepki meselesi ve birini sevmeyen bi insan onun arkadaşısın diye seni (misal) sevmemesi ne derece doğru olabilir ki?

bende katılmıyorum her insan farklıdır ar kadaşım iyi olursa bendemi olucam yada kötüyse kötümü olucam ama dışarıdan öyle sanılabilir

bende inanmıyorum...çünkü benim arkadaşlarımla aramda dağlar kadar fark var aslında bana göre arkadaşım olmamalılar ben onlara hiçççç benzemem....gelin görünki benden kopamazlar neden diye soruncada ben çok iyi bir dinleyiciymişim ve onlara karşı çok anaç davranıyormuşum....yani arkadaşlarım benim kim olduğumu söylemez....bu benim fikrim tabi....

Yoksa sen ben misin, ya da ben sen miyim :1shok:
Aynı şeyleri yazacaktım ben de :smiley-cool:
Ben ve arkadaşlarım aynı dünyaların insanlarıyız resmen.
Çevremizdeki kişiler şaşırır bile, siz nasıl anlaşıyorsunuz derler.
Aslında arkadaşlarımın karakterlerine baktığımda benim arkadaşlık yapabileceğim kişiler değil hiç değil hem de.
ama gelin görün ki her fırsatta birlikteyiz.
Biz birbirimizi farklılıklarımızla kabullendik.

kesinlikle bu söze katılmıorum.her kişinin kendne özgü davranış düşünce biçimi wardır.elbette kimi zaman kendimi onda bulduğum olmuştur ama bu herzaman gerçkleşmez .kimi arkadaşım hayata olumlu bakar kimi kötümser,kimi hep güler kimi ağlar.ne kendimi onlarla özdeşleştiririm nede onları kendimle.her insanın ortak noktası olması gayet doğal.aynı duyguları paylaşırız aynı hayatı yaşamayız,herkes kendi dünyasında sadece kendisi boğulur düşüncesindeyim

Arkadasini söyle kim oldugunu söyleyeyim lafi bana göre hem dogru hem yanlis..

Bu arkadasligin seviyesine, samimiyetine göre degisir.. Insanlarin okuldan, isten, mahalleden vs vs arkadaslari olur ama is yerinde calistigin arkadasin ayse veya fatma meyve suyu iciyor diye bu seninde meyve suyu ictigin anlamina gelmez. Arkadassinizdir, ama arkadasliginizin bir siniri vardir, merhaba merhaba, nasilsin, iyimisin, dün neler yaptin gibisinden sohbet ettiginiz insanlara benzediginizi veya onlarla ayni fikire sahip oldugunuzu kimse söyleyemez.

Fakat samimi arkadaslarimizla az cok ayni görüs ve fikirleri paylasiriz genelde. Ve atalarimizin söyledigi "Arkadasini söyle kim oldugunu söyleyeyim" lafinin burda dogru oldugunu düsünüyorum. Samimi oldugunuz insanin size cok itici gelen bir sürü yönü varsa arkadasliginizi sinirlandirirsiniz degil mi? Yoksa eger, zaten genel olarak ayni düsünceye sahipsinizdir bir cok konuda.
Bu kisilik olarak birbirinize benzediginiz anlamina gelmez. Herkesin kendine has kisiliginin oldugu kanatindayim. Fakat temel olarak bazi düsünce ve fikirleriniz aynidir. Disardan size bakan insanlarinda samimi arkadaslik kurdugunuz, ve temel olarak ayni fikirlere sahip oldugunuz o kisilerin sizin gibi oldugunu düsünerek "Arkadasini söyle kim oldugunu söyleyeyim" gibi cümleler kurarlar. Ben aynen bu noktada bu lafa inaniyorum. Ëtrafima baktigimda, birlikte takilan insanlar genelde ayni kafada olurlar. Kisilikler farkli olabilir, ama kafalar birdir.

Son düzenleme:
Yoksa sen ben misin, ya da ben sen miyim :1shok:
Aynı şeyleri yazacaktım ben de :smiley-cool:
Ben ve arkadaşlarım aynı dünyaların insanlarıyız resmen.
Çevremizdeki kişiler şaşırır bile, siz nasıl anlaşıyorsunuz derler.
Aslında arkadaşlarımın karakterlerine baktığımda benim arkadaşlık yapabileceğim kişiler değil hiç değil hem de.
ama gelin görün ki her fırsatta birlikteyiz.
Biz birbirimizi farklılıklarımızla kabullendik.

aklın yolu bir şekerim.a.s.kafalar farklı olsada arkadaşlığa tam gaz devam..:1hug:

bence de doğru değil ama dost kavramı için doğru olabilir,o da yüzde yüz tutmaz. benim birsürü arkadasım var aslında benimle alaksı bile olmayan,yani yapı olarak..

inanmıyorum canım aynen BAHAR34 ün dediği gibi

X