Sizce bakımlı/şık bir kadın nasıl olmalı?

e vitaminini ne sıklıkla içiyorsunuz?
çinko+c vitamini de aynı şekilde?
rica etsem biraz açıklık getirir misiniz?
E vitamini 200 mg normal bir yetişkine karar ölçü. 100, 200 ve 400 olarak satılıyor. Ben 200 kullanıyorum. E vitamini fazlası vücutta depolanmayan bir vitamin. Araştırın derim faydalarını.
Her sabah içiyorum. Bir kutu bittiğinde 1 hafta ara veriyorum.
Aynı şekilde redoxona da. Redoxon çinko ve c vitamini içeren suda çözünen bir tablet. Her sabah 1 tane içiyorum. 1 kutu bittiğinde 1 hafta ara veriyorum.

Ben e vitamini içiyorum düzenli, evicap.
Haricinde de çinko + c vitamini içeren bir efervesan tablet.
Bunlar bana iyi geliyor. Problemli bir cildim yok, sadece gözeneksiz ve parlak olmasını sağlıyor.
İhtiyacınıza ve doktor tavsiyesine göre alabilirsiniz. Solgar'ın kadınlara özel multivitamini de iyi diye biliyorum.

İştahımı açar korkusuyla vitamin kullanamıyorum. Solgar' dan 1-2 takviye almıştım şimdi adlarını unuttum cildi yenileyen bir şeydi. Bir dönem onları kullandım. Cildimde zaten sorun yok ama neden daha da parlamasın ? :))

Oncelikle temizlik. Tabii ki temizlik olmasi gereken bir sey, ama ayni zamanda kendine bakmis da oluyorsun temiz tutarak iste. Disler, tuyler, biyiklar, kaslar, vucut temizligi onemli. Dus sonrasi kisiye uygun yuz ve vucut nemlendiricileri kullanmak. Sonra hafif makyaj, yapilmis duzgun saclar da bakim bana gore.

E vitamini 200 mg normal bir yetişkine karar ölçü. 100, 200 ve 400 olarak satılıyor. Ben 200 kullanıyorum. E vitamini fazlası vücutta depolanmayan bir vitamin. Araştırın derim faydalarını.
Her sabah içiyorum. Bir kutu bittiğinde 1 hafta ara veriyorum.
Aynı şekilde redoxona da. Redoxon çinko ve c vitamini içeren suda çözünen bir tablet. Her sabah 1 tane içiyorum. 1 kutu bittiğinde 1 hafta ara veriyorum.
öncelikle ayrıntılı cevabınız için çok teşekkür ederim.
bu vitaminleri kullanmak karaciğere zarar veriyor mu, bi aralar tablet içmek karaciğer ve böbreğe zarar veriyor diye duymuştum, doktor tavsiyesi üzerine mi başladınız ve ciltte gözle görülür ne gibi değişiklikler oldu acaba, bi de fiyat sorsam çok olmam umarım :eek:

Alemsiniz =))
Herkesin bakımsız olduğu zamanlar mutlaka var
Ama ormana çevrilen kıllar, soğan kokuları falan abartı bir hal, asla o halde dolaşılmaz, dolaşılmamalı
Yemek yaparken falan kötü kokulara mecburen maruz kalıyoruz ama işim bittiğinde duş alıp üzerimi değiştiririm ben
Giyimde marka önemli değil benim için, lcw dan aldığım şeyler var giydiğim ama doğru renk, doğru model ev için bile olsa =)
Kendim için dikkat ederim bunlara güzel kokmayı, fırçalanmış dişleri, temiz saçları seviyorum ben yaa
Tabiki abartıyorum bu bunalım halim yoksa evin dışına asla böyle çıkmam hele dişlerimi fırçalamadan asla gülümsemem mecbur kalıp çıkmışsam (ki hiç olmadı)gülmem :))) gözlerimde yeşil kalemim yüzümde nemlendiricili kapatıcılı güneş koruyucu (solante tavsiye ederim süper ürün ) rujum her zaman vardır .ama işte benim sıkıntım da eve girdiğim an kot pantolon gömlek bluz çıkar Adidas'a terfi ederim ha eşimde öyle belkide o yüzden bende rahatsız hissetmiyorum kendimi hiç !ama yağlı saça fırçalanmamış dişe üstünden menü kokan evinden o.s.rk sigara kokan kadınlara tahammülüm de yoktur

Genel bakım ve temizlik, tabii ki kıl tüy temizliği buna dahil. Ben kollarımda Veet bant kullanıyorum 2 dk da hallediyorum. Bir kez alışınca çok kolay, tavsiye ederim.
Saç bakımı önemli ama illaki fön-boya olarak değil. Düzgün bir kesim, parlak saçlar ve saça göre güzel bir şekillendirme yeterli. Saçlar kırık ve matsa mutlaka kesilmeli, dip boyası gelmiş saçla gezilmemeli. El ve ayaklar bakımsızsa istediğiniz kadar temiz ve şık olun, bakımlı görünmezsiniz. Oje şart değil ama manikür pedikür ve bol krem şart. Bunlar evde de yapılabilir. Tırnak dipleri itilir, törpü ve topuk taşı kullanılır.
Bebekliler için evde şık giyinmek ve takı kullanmak zor olabilir. En azından uyumlu hoş renklerde, solmuş olmayan ev giysileri tercih edilebilir. Mini etek giyemiyorsanız şort giyebilirsiniz. Uzun gömlek şeklindeki gecelikler de çok şık duruyor. Ve tabii terliklerinizi ihmal etmeyin, eski terlikler çok kötü görünüyor.

Manikür pedikur kendim yaparım
Kıl tüy konusunda hassasim
Spor yaparım
Vücut temiz dişler bembeyaz :)
Fon cekmem kisa ve sağlıklı saçlarım var niye yipratayim :)
Sonuç bakımsız olduğum söylenir..

Sizi mutlu edecek derecede kendinizle ilgilenin.. doğrusu bu bence..
Kıyas yapmadan..

röfleli olan bayanlar 3-4 cm dip boyanızla lütfen gezmeyin üstünüzde tasarım marka bir kıyafet bile giyseniz vallahi şık görünmüyorsunuz

Annem 70 yaşına girdi ama ruhu 35. Ben eşofman, kot ceketle çıkıyorum o fuları, fönlü ve röfleli saçları ve güneş gözlükleri ile geliyor sanki ben onun annesiyim :KK70: Biraz da içinde olacak insanın. Bir de bir söz vardır bakarsan bağ bakmazsan dağ olur diye o da doğru. Bir haftadır yeni cilt bakım seti aldım özellikle iyi davranıyorum cildime ve bariz fark var canlandı cildim.

Eşimle aynı is yerinde çalışıyoruz. beni hee gün is kıyafetim ve makyajimla görüyor zaten. o nedenle evde rahat olmayı o da bende seviyoruz. aksamları rahat ama temiz ve uyumlu giyerim . bazen tüyler de problem oluyor . almaya zaman olmuyor. ama öyle aşırı tüy değil zaten. .manikür pedikur gitmedim hiç. saçlarım ombreli. ben neyim peki?

Iyi günler herkese.
Konu buradan daha çok okuyucuya ulaşacağından buraya açmak istedim umarım sorun olmaz.

Kendimi pasaklı bulmuyorum ama ultra bakımlıda bulmuyorum.

Bana göre bakımlı olmak illa makyaj değil ama makyajın insanın enerjisini değiştirmeside yok sayılmaz hani.
(Gözlerimin altı çok koyu illa kapatıcı istiyor sürmezsem yüzüm hastalıkli gibi duruyor onsuz makyaj olmuyor hergünde sürüp zararmi veririm düşüncesi ile boğuşuyorum)

Özellikle cocuklu ev hanımlar nasıl yapıyorlar? Belli periodlar halinde tekrarlanan işlemleriniz nelerdir?
Manikür pedikürü kendiniz mi yaparsınız yoksa yaptırırmısınız?
Size göre hangi kadınlar bakımlıdır, neler dikkatinizi hemen çeker?

Bazen bi bakıyorum 1 günde nası bu hale geldin diyorum bide henüz çalışmıyorum 1 yaşında bebeğim var.
Bu arada, eşim çıtlatıyor evde kısa etek giy diye resmen sgeri de 5 diinyal veriyor ama ben nedense yakıştıramıyorum kendime. küçüklüğümden beri yabancı düşmanlığina maruz kaldim, kolumdaki normal düzeyde olan tüylerle bile dalga geçen çoçuklar oldu sanki kendileri sari diye onlarınki yok.

Hep bi kararsızlık bi gereksiz aşırı mütevazilik. Yani biri çok güzelsin dese bile ki bunları diyen çok oldu ben hemen bocalıyorum bilmiyorum özgüveni yüksek biriyim aslında ama cok dalga geçildiği icin herhalde içimde hala bu düşünceleri taşıyorum .
merhaba,
biri 6,5 yasinda digeri de 5 aylik olan 2 oglum var.
yurt disinda yasiyorum ve yapayalniziz.
bebek dolayisiyla disimi fircalayamadigim an oluyor.gectim makyaji.
zor bir bebegim var; ne gece ne de gunduz uyumiyor.
evvelden lazer yaptirmis olmam en buyuk sansim. yoksa ayi yogi gibi gezerdim saniyorum.

manikure ve kasa ayda bir gidiyorum, bulundugum ulkede cok pahali cunku.
onun disinda yikanirken yuzume peeling yapiyorum ki o da yuzumu diri ve aydinlik tutuyor. baska da bir bakimim yok.

Ben cok cok nadir giderim kuafore boya kas biyik manikur vs herseyimi kendim yapiyorum.sabah ilk is eyeliner ve surme suruyorum sadece. Esofmanlari giyiyorm aksama kadar.esim elince belkii degisiyorum kiyafetimi. Vucut bakima kil tuy vs lazer cihazi aldim. Kucuk kizimdan dolayi evde yapmayi tercih ediyorum. Sac konusunda da mesela.banyodan sonra bi kopyk suruyorum. Zaten kivircik sacliyim guzel duruyo arada bir de duzlestiriyorm o kadar. Ama inan bi ruj surmek bile insana bi guzellik veriyo psikolojik olarak

Bakımlı olmak zayıf olmaktır bencede. Birsuru fazlaliklari cikmis bir kadin istedigi kadar, süslü, şık olsun bakımlı gelmiyor bana.
Birde sadece kisisel temizlik ile bakımlı olunmaz bence.

merhaba,
biri 6,5 yasinda digeri de 5 aylik olan 2 oglum var.
yurt disinda yasiyorum ve yapayalniziz.
bebek dolayisiyla disimi fircalayamadigim an oluyor.gectim makyaji.
zor bir bebegim var; ne gece ne de gunduz uyumiyor.
evvelden lazer yaptirmis olmam en buyuk sansim. yoksa ayi yogi gibi gezerdim saniyorum.

manikure ve kasa ayda bir gidiyorum, bulundugum ulkede cok pahali cunku.
onun disinda yikanirken yuzume peeling yapiyorum ki o da yuzumu diri ve aydinlik tutuyor. baska da bir bakimim yok.
Hamilelikten sonra tekrar çıkmadı mı ? Bende yaptırmak istiyorum ama 2. çocuğum olursa tekrar çıkar diye yaptiramıyorum lazer bir yandan da agdaya gidiyorum epey azaldı ama bilmiyorum ne yapacağımı hala :kızgın:

Hamilelikten sonra tekrar çıkmadı mı ? Bende yaptırmak istiyorum ama 2. çocuğum olursa tekrar çıkar diye yaptiramıyorum lazer bir yandan da agdaya gidiyorum epey azaldı ama bilmiyorum ne yapacağımı hala :kızgın:
Ben dogum oncesi yaptirdim cnm 2 bolgeyi cok cok azalmisti bitmek uzereydi hamile kaldim. Dogum sonrasi eski haline dondù.simdi evde yapiyorum lazer

hamilelikte bazi yerlerde (diz mesela) cikti ama dogum sonrasi dokuldu yine.

semurcan semurcan , F Fosforlukuzu
Peki sizce hangisi mantıklı hazır epey azalmışken tam gaz agdaya mı devam edeyim ilelebet yoksa 2. çocuktan sonra jileti vurup ladere mi gideyim bu arada hormon bozukluğu var ve en az iki yıl daha çocuk yapmayız

semurcan semurcan , F Fosforlukuzu
Peki sizce hangisi mantıklı hazır epey azalmışken tam gaz agdaya mı devam edeyim ilelebet yoksa 2. çocuktan sonra jileti vurup ladere mi gideyim bu arada hormon bozukluğu var ve en az iki yıl daha çocuk yapmayız
Eger cok azaldiysa agda ya devam et bence. Yerinde olsam dogum sonrasi giderim lazere

X