Sizce bakımlı/şık bir kadın nasıl olmalı?

Sizin için değil, genel olarak bir kadın bana nasıl şık gelir o anlamda yazdım. Bana göre yapay ve itici geliyor. İnsan kendiyle barışıksa çekici olur özgüvenli olur.
Ben de kendim için sormadım ama bir insanın burnu bozuksa öyle gezmesi daha mı iyi?
Ha bu arada tel taktım, aslında o da estetik sayılır. Bence önceki hali çok kötüydü.
40 yaşına yaklaşıyorum ve botoks da yaptırmayı düşünüyorum ihtiyaç duyduğum zaman. Yani iyi bir doktorla sonuçlar her zaman öncekinden iyi olur. Kırışık, çarpık dişli ya da koca burunlu gezmek daha iyi degil

ayni durumdayim. benim bu halim ise annemin kucukken bakimli her ladina bor kulp takmasiydi. simdi kendi bakimli oldu ben paspal duzeltemiyorum da kendimi useniyorum resmen. her mesaji okuycam bakalim bana da bir care bulunur mu

Ben de kendim için sormadım ama bir insanın burnu bozuksa öyle gezmesi daha mı iyi?
Ha bu arada tel taktım, aslında o da estetik sayılır. Bence önceki hali çok kötüydü.
40 yaşına yaklaşıyorum ve botoks da yaptırmayı düşünüyorum ihtiyaç duyduğum zaman. Yani iyi bir doktorla sonuçlar her zaman öncekinden iyi olur. Kırışık, çarpık dişli ya da koca burunlu gezmek daha iyi degil

koca burunlu gezmek şimdi ne kadar doğru bir tabir ben bişey demek istemiyorum. o halde binlerde lira burun ameliyatına para veremeyen birisi "koca burunla" gezsin doğru. tekrar ediyorum başlıkta "sizce" dediği için kendi şık kadın görüşümdü bu benim. yaşım da 24. bu yüzden ileri yaşlarda gelen botoks gibi şeyleri hesaba katamamam çok doğal.

eski zamanlarda burun ameliyatı yokken koca burunla gezen çarpık dişle gezen kadınlara oldukça yazık o zaman :)

koca burunlu gezmek şimdi ne kadar doğru bir tabir ben bişey demek istemiyorum. o halde binlerde lira burun ameliyatına para veremeyen birisi "koca burunla" gezsin doğru. tekrar ediyorum başlıkta "sizce" dediği için kendi şık kadın görüşümdü bu benim. yaşım da 24. bu yüzden ileri yaşlarda gelen botoks gibi şeyleri hesaba katamamam çok doğal.

eski zamanlarda burun ameliyatı yokken koca burunla gezen çarpık dişle gezen kadınlara oldukça yazık o zaman :)

Eski zamanlarda da estetik müdahele vardı burun ameliyatı da vardı. Türkan Şoray estetiklidir mesela. Sadece yöntemleri çok daha acılıydı.

İmkanlar ayrı bir şey diyeceğim ama devlet hastanesi de bu işi bedava yapıyor.
Zaten burda sorun para değil, siz buna karşı olduğunuzu yazmissiniz. Ben de ona istinaden söyledim. İmkanı varken estetiksiz gezmek bakimsizliktir. Demek istediğim bu.
Bu arada eski zaman dediğiniz ne kadar eski? 36 yaşındayım, tel taktığımda 12 yaşındaydım. Bir de konumuz eski zaman değil ki.

Zaten burda sorun para değil, siz buna karşı olduğunuzu yazmissiniz. Ben de ona istinaden söyledim. İmkanı varken estetiksiz gezmek bakimsizliktir. Demek istediğim bu.
Bu arada eski zaman dediğiniz ne kadar eski? 36 yaşındayım, tel taktığımda 12 yaşındaydım. Bir de konumuz eski zaman değil ki.

ben tamamen yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. konu şıklık ve bakımdan başladı ben estetiği estetik bulmadığımı, estetikli olmayı bakımlı olmak olarak göremediğimi belirttim. altını belki 4 5 kere çizdim "benim görüşüm bu" diye. sonra "koca burunlu gezmek" diye nahoş bir tabirden rahatsız olduğumu, o zaman eski zamanlarda ya da parası olmayanlar ne yapsın dedim. eski zaman dememe karşılık türkan şoray diye bir cevap aldım. bahsettiğim çok daha eskisiydi. benim kastettiğim bu tabirin amiyaneliğiydi. bin tane yere gitti. neyse arkadaşlar müsadenizle, siz bildiğiniz gibi yapın. :KK68:

İyi de onlara bakımlı değil estetikli deniyor:işsiz:

ben tamamen yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. konu şıklık ve bakımdan başladı ben estetiği estetik bulmadığımı, estetikli olmayı bakımlı olmak olarak göremediğimi belirttim. altını belki 4 5 kere çizdim "benim görüşüm bu" diye. sonra "koca burunlu gezmek" diye nahoş bir tabirden rahatsız olduğumu, o zaman eski zamanlarda ya da parası olmayanlar ne yapsın dedim. eski zaman dememe karşılık türkan şoray diye bir cevap aldım. bahsettiğim çok daha eskisiydi. benim kastettiğim bu tabirin amiyaneliğiydi. bin tane yere gitti. neyse arkadaşlar müsadenizle, siz bildiğiniz gibi yapın. :KK68:
Ben de bu devirde, devlet hastanesi bu işi yaparken durumunu göz önünde bulundurarak konuşuyorum. Eşim ve gorumcemin burnu büyüktür. Eşim yaptirmamis ama gorumcem yaptırmış. Bence burda bakımsız olan benimki.
Eskiden her şey ( begeniler) çok farklıydı, kimseyi küçümseme adına konuşmadım.esim gibi şansı varken yapmayanlar için konuşuyorum. Ben de fikrimi belirtiyorum başlık altında. Nazik yorumunuz için de teşekkür ederim. Aynı şekilde öpücükler efendim:KK68:

Bakımla estetiğin ne alakası var ya saçmalamak bu olsa gerek :p

Ben işte estetikli oluca bakımlı olmuş olunmuyor kendi adıma estetiği desteklemiyorum demiştim konuyu çıkaran benim arkadaşların bir suçu yok :halay:

Vay be evin içinde kot pantolonla dolaşanlar mı dersin kocasının karşısında asla eşofman giymeyenler mi günde birden fazla duş alanlar mı günde 3 4 kere üst baş değiştirenler mi. Bir günü 30 saat mi yaşıyorsunuz? Başka işleriniz olmuyor mu?

Benim 4 yıllık ilişkim var zaman zaman aynı evde kalıyoruz. Öldürseniz evin içinde kot giymem. Sevgilim olsun olmasın fark etmez. Kocişçiler çokmuş burda :KK70: 2 günde bir duş alırım saçlarım zaten gür her gün duş almak ölüm. Epilasyona dikkat etmeye çalışırım ama her an da sıfır kıllı olamıyorum, illa ki çıkıyorlar bi süre uzamalarını bekliyorum. İnsan kıllı bi canlı.

Tırnak bakımıma özen gösteriyorum. Elleri tırnakları güzel ve bakımlı olan kadın direkt bakımlı gözüküyor zaten. Onun dışında evin içinde makyaj yapmam. Olabildiğince makyaj yapmamaya çalışırım. Cildim bu yüzden güzel, zaten melezlere benziyorum :KK70: insanlar beni makyajsız da gördükleri için sık sık, makyaj yaptığımda aşırı iltifata maruz kalıyorum ve makyajsız halim de beğeniliyor :KK70:

Sevgilinizin eşinizin yanında sürekli makyajlı mini etekli çoraplı topuklu ayakkabıyla vs durursanız adam bu halinize alışır. Sonra tabi eşofman giyemezsiniz saçınızı dağınık bırakamazsınız. Ara sıra yapılır değişiklik olur. Çok çok sık olmadığı için de yaptığınız zamanlarda daha kıymetli olur daha göz alıcı olur. Ama her gün karşıma davete gidecekmiş gibi çıkan kadının o halleri bi sure sonra benim ilgimi çekmezdi şahsen :KK70: her şey tadında güzel ölçüyü ayarlamak lazım.

Bence bakımlı kadın bembeyaz ve sıcacık gülümseyen, elleri güzel, hafif doğal makyajlı, fazla gosterişten uzak giyinen, giydiğini yakıştıran, çok kıllı olmayan kadındır:)

Bir beden temizliği komple siz anladınız
Iki temiz ve sekilli saçlar
Üç bakimli eller ve tirnaklar
Dört sıkı fit bir vücut
Beş güzel koku
Ama bunları ben yapamıyorum ah çok tembelim ah:halay:

mrb bakımlı bir kadın olmak istiyorsan,sacindan ayak tirnagina kadar bakımlı olmalısın..saçlarınin bakımı,rengi önemli..tüy,kıl olayı çok çok önemli,lazer olur,epilasyon olur,agda olur ama jilet olmaz bakımlı kadında...Dişler çok önemli.Ağız Kokusu asla olmamali.hergün fircalamalisiniz..tırnaklar benim çocuklar olduğu için eşimde sevmediği için uzatmiyorum..ama arasırada olsa özel bir yere giderken ojeli tırnaklar çok bakımlı olabilir...ayrica evin içinde sürekli bile olsan esofmanla yada pijamayla bile dolaşsan onları bile sıradan değilde daha tatli renkleri olan ev kiyafetlerinden secebilrsin ..sürekli aynı tarz giyinmek olmaz..degisiklik iyidir..ev içinde seksi elbiselerle dolasabilirsin..çocuk oldu diye ölmedik yani...güzel kokular önemli,vücut spreyleri yada güzel bir parfumun olmalı...birde insan önce bakımı kendisi için yapmalı,kendini daha güzel,pozitif,güçlü morali yüksek hissedersin.sonra esin olmalı...Bu yazdıklarım illa öyle cok pahali markalı ürünlerden olacak diye bişey yok..herkesin bütçesine göre çok çok guzel ürünler var..sen yeter ki artık kendimede zaman ayırıp kendimi mutlu edicem de..

X