Sizce bakımlı/şık bir kadın nasıl olmalı?

Ekmek ve tatlıdan vazgecmekten başka çare yok malesef 45 kilo olmak için zorluorm spora başladım ama hala yediğim için hiç veremedim henüz 65 kiloyum kendimi çok hantal hissdyrm eskisi kadar enerjik deilm yüzüm bile solgun ve şişko makyajda yapsam eski çıtır güzel halimden eser yok
ben tatli yemem abur cubur yemem kizartmayi ayda bir yaparim onuda esime yapatim kendim gozum doysun diye 1 tane tadina bakarim masadan inanin ac kalkiyorum ama kahvaltida yarim ekmegi bos bile yiyebilirim

ben tatli yemem abur cubur yemem kizartmayi ayda bir yaparim onuda esime yapatim kendim gozum doysun diye 1 tane tadina bakarim masadan inanin ac kalkiyorum ama kahvaltida yarim ekmegi bos bile yiyebilirim
Ben 4 yılda kilo aldım abur cuburdan şimdi otur ye kalk ye kahvaltı yap öğlen yemeğini düşün deli gibi yemek istyrm spora gidip zayf kızları görünce yrn yemicm diorm sabah oluyo ne bulsam saldiriyrm eskiden benim fiziğme ozenrlrdi smdi ben baskalarnn Ama yaza kdr 45 olcm ınsllh

Bu aralar yapabildiğim tek şey kafama dax sürmek iki günde bir
yüzüme ayva jeli maskesi....öyle işte

Ben 4 yılda kilo aldım abur cuburdan şimdi otur ye kalk ye kahvaltı yap öğlen yemeğini düşün deli gibi yemek istyrm spora gidip zayf kızları görünce yrn yemicm diorm sabah oluyo ne bulsam saldiriyrm eskiden benim fiziğme ozenrlrdi smdi ben baskalarnn Ama yaza kdr 45 olcm ınsllh
yanlis anlamayin acaba insulin direnciniz artmis olabilirmi benimde acikinca elim ayagim bosalirdi ne yiyecegimi sasirirdim kadin dogum doktorum seker ilaci verdi simdi bu krizler yok yemek porsiyonlarim bile dustu baktirdinizmi hic aclik sekerinize falan

Kollardaki kıllar nasıl bir şeydir bilemiyorum ama bende makineyle temizlediğimde enerjim bakıyorum iki katına çıkıyor. sonra tekrar uzadığında ve alamadığımda inanın kendimi salıyorum. kollar çok etkiliyo o pürüzsüz pamuk kaymak gibi dokuya bayılıyorum.

Mini etek konusunda da yakıştırmıyosanız mesela bacaklarınızı beğenmiyosanız çorapla giymeyi deneyin. bazen daha bile sexy oluyor. opak çorap kusurları bir yere kadar gizliyor mesela. vücudunuza göre pileli ya da düz kesim giyin muhakkak birinden birini siz de kendinize yakıştırırsınız

Daha yaşına bile girmemiş bir bebek ve çok yoğun bi iş hayatım var. Ne hamileliğimde ne doğum sonrasında bakımdan hiç vazgeçmedim.
Kıl,tüy işini lazerle halletmiştim yıllar önce yılda bikere gidip tekrar yaptırıyorum çıkmasınlar diye. Kollarımı aldırıyorum ayda bikere. Boya zamanı gelince boya yaptırıyorum o arada manikür pedikür yapılıyor. Tüm bunlar ayda bikere. Onun dışında bikaç ayda bir vakit bulursam eğer cilt bakımı. Günlük olarakta her sabah duş,hafif bi makyaj saçımı kurutup çıkıyorum evden. Doğumdan sonra saçımı kestirip keratin bakım yaptırdım çok rahat ettim. Kuruttuğumda sanki fön varmış gibi oluyor. Zaten işe gittiğim için mecbur iyi giyiniyorum.
Bebek bahane değil.. doğum iznindeyken evde yalnızsam eğer kızımla onu pusetine koyup banyoya götürüyordum o arada agu gugu yapa yapa banyomu yapıyordum:) bakımsız olmak bana göre değil..

Benimde 6 aylık Bi bebeğim var.daha önce lazer yaptığım için tuy derdim yok cok sukur.iki haftada bir kuaföre gider kaş falan duzeltirim manikuru evde kendim yapmaya çalışırım.her gün duşumu alırım.eşim eve gelmeden önce hafif makyaj yapar güzel kıyafetler giyerim.ama bu hergun olmayabiliyor.elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum

Bakım içten gelen bir şeydir. Zaman, para, istikrar ve düzen ister. Vücudu tüylerden kıllardan arındırmak, düzenli manikür pedikür yaptırmak, kaş dizaynı yaptırıp temiz tutmak, her gün yada gün aşırı duş alıp güzel ve doğal kokmak, temiz giyinmek, parlak ve sağlıklı saçlar için saç bakımı yaptırmak, diş temizliğini düzenli yapmak, yaşadığın alanı temiz tutmak, tarz giyinmek vs. diye uzatabilirim. Makyaj olayına girmek istemiyorum hepimiz yapıyoruz ama doğru makyajı yapmak fark yaratır. Yüzünü yıka, nemlendir, göz altı kapatıcısı, rimel, allık, nude ruj tamamdır günlük hayatta benim için.

yanlis anlamayin acaba insulin direnciniz artmis olabilirmi benimde acikinca elim ayagim bosalirdi ne yiyecegimi sasirirdim kadin dogum doktorum seker ilaci verdi simdi bu krizler yok yemek porsiyonlarim bile dustu baktirdinizmi hic aclik sekerinize falan
Hayir hangi bolum bakıyor banada normal gelmio bu durum herks acktm der 1 saat yemek yapar hazrlr öyle yer ben acıkır ackmz yemek hazr olmzsa baş dönmesi baş agrisi aşırı sinir olr

Iyi günler herkese.
Konu buradan daha çok okuyucuya ulaşacağından buraya açmak istedim umarım sorun olmaz.

Kendimi pasaklı bulmuyorum ama ultra bakımlıda bulmuyorum.

Bana göre bakımlı olmak illa makyaj değil ama makyajın insanın enerjisini değiştirmeside yok sayılmaz hani.
(Gözlerimin altı çok koyu illa kapatıcı istiyor sürmezsem yüzüm hastalıkli gibi duruyor onsuz makyaj olmuyor hergünde sürüp zararmi veririm düşüncesi ile boğuşuyorum)

Özellikle cocuklu ev hanımlar nasıl yapıyorlar? Belli periodlar halinde tekrarlanan işlemleriniz nelerdir?
Manikür pedikürü kendiniz mi yaparsınız yoksa yaptırırmısınız?
Size göre hangi kadınlar bakımlıdır, neler dikkatinizi hemen çeker?

Bazen bi bakıyorum 1 günde nası bu hale geldin diyorum bide henüz çalışmıyorum 1 yaşında bebeğim var.
Bu arada, eşim çıtlatıyor evde kısa etek giy diye resmen sinyal veriyor ama ben nedense yakıştıramıyorum kendime. küçüklüğümden beri yabancı düşmanlığina maruz kaldim, kolumdaki normal düzeyde olan tüylerle bile dalga geçen çoçuklar oldu sanki kendileri sari diye onlarınki yok.

Hep bi kararsızlık bi gereksiz aşırı mütevazilik. Yani biri çok güzelsin dese bile ki bunları diyen çok oldu ben hemen bocalıyorum bilmiyorum özgüveni yüksek biriyim aslında ama cok dalga geçildiği icin herhalde içimde hala bu düşünceleri taşıyorum .

bakımlı olmak öncelikle temiz olmaktır bana göre. ben de ilk doğum yaptığımda evde kendime hiç bakmıyordum, saçımı bile taramadığım günler olurdu ama sonra dur dedi. evdeysem de eşofman yerine bi kot bu bluz giyiyorum, fönümü eksik etmem, kaş bıyık uzatmam, hafif bi allık bi rimel bi rju mtlaka olmalı. evdeyim salayım kendimi yok.

Benim icin su an bakım=zayif olmak.
Son ayina girdigim hamileligimde artik aldigim kilolar ve karnimin disardan goruntusu beni inanilmaz rahatsiz etmeye basladi. Fazla kilo almadim ama hep zayif olmaya alismis biri icin gercekten zor.
Bir an once dogurup sikilasip eskisi gibi görünmek istiyorum.

Temizlik, ten rengiyle uyumlu saç rengi, kalıp gibi makyaj yapmamak, estetiksiz olmak, el ayak tırnak bakımı vs daha bir çok şey.

Bana göre bir kadın asla dışarda ojesiz olmamalı. Ta dibinden kesilmiş ya da yenmiş tırnaklar asla olmamalı. İç çamaşırı kaliteli olmalı. Güzel kokmalı. Asla yağlı saçla gezmemeli, dik durmalı kambur durmamalı. Zarif olmalı. Sakil duracak şekilde basit açık giyinilmemeli.

Hayir hangi bolum bakıyor banada normal gelmio bu durum herks acktm der 1 saat yemek yapar hazrlr öyle yer ben acıkır ackmz yemek hazr olmzsa baş dönmesi baş agrisi aşırı sinir olr
Kan sekeriniz düşüyor olabilir.
Dahiliyeye ya da endokrine gidebilirsiniz.
Gebelik diyabetim var ve dediginiz gibiyim su an.
Aciktigimi fark etmiyorum ama birden bire el ayak bosalmasi,titreme ve asiri sinirlilikle birlikte uyku bastiriyor. Olctugumde sekerim cok dusmus oluyor o anlarda.

Temizlik, ten rengiyle uyumlu saç rengi, kalıp gibi makyaj yapmamak, estetiksiz olmak, el ayak tırnak bakımı vs daha bir çok şey.

Bana göre bir kadın asla dışarda ojesiz olmamalı. Ta dibinden kesilmiş ya da yenmiş tırnaklar asla olmamalı. İç çamaşırı kaliteli olmalı. Güzel kokmalı. Asla yağlı saçla gezmemeli, dik durmalı kambur durmamalı. Zarif olmalı. Sakil duracak şekilde basit açık giyinilmemeli.
Estetigim yok ama neden böyle düşündüğünüzü merak ettim.

iyi bir cilt bakımı ve vitamin desteği ile cildinizi makyaj olmadan iyi görünür hale getirin. Kapatıp yok göstermektense sorunu çözmeyi tercih ediyorum ben. Kokoş değilim ama saçımı tarar toplar, cildimi temiz tutarım. Tek takıntım oje. Bir gün bile ojesiz ve kısa tırnaklı geçirirken zorlanıyorum. :) Bir de koku. Temiz vücut, cilde oturan bir parfüm kokusu bence muhakkak olmalı.

Hangi vitaminleri kullanıyorsunuz ?

Estetigim yok ama neden böyle düşündüğünüzü merak ettim.

Sizin için değil, genel olarak bir kadın bana nasıl şık gelir o anlamda yazdım. Bana göre yapay ve itici geliyor. İnsan kendiyle barışıksa çekici olur özgüvenli olur.

X