Sizce bakımlı/şık bir kadın nasıl olmalı?

Bana göre ağda, manikür, pedikür, kaş vs. bunlar hep yapılması gerekenöz bakımlar ve bana göre bunları yapan bir kadın temizdir bakımlı değil. Bakımlı diyince benim aklıma uzun fönlü saçlar, topuklu ayakkabılar falan geliyor.

Temizlik, ten rengiyle uyumlu saç rengi, kalıp gibi makyaj yapmamak, estetiksiz olmak, el ayak tırnak bakımı vs daha bir çok şey.

Bana göre bir kadın asla dışarda ojesiz olmamalı. Ta dibinden kesilmiş ya da yenmiş tırnaklar asla olmamalı. İç çamaşırı kaliteli olmalı. Güzel kokmalı. Asla yağlı saçla gezmemeli, dik durmalı kambur durmamalı. Zarif olmalı. Sakil duracak şekilde basit açık giyinilmemeli.

Hepsine katılıyorum
Estetiksiz olmalı kısmı hariç :)
Estetik güzelleştirmeye yönelik yapıldığı için
Bakımlı yada şık olma konusuyla bağlantı kuramadım.

Hepsine katılıyorum
Estetiksiz olmalı kısmı hariç :)
Estetik güzelleştirmeye yönelik yapıldığı için
Bakımlı yada şık olmak arasında bağlantı kuramadım.

Ben doğallıktan yanayım, yapaylaştıkça şıklıktan uzaklaşıldığını düşünüyorum. Mesela kendi adıma burnum çok düzgün değil. Estetik olma fırsatım var olmuyorum. Burnumu seviyorum ve kendimi güzel hissediyorum. Bu bana göre özgüvenli bi hareket. Mesela yine bir örnek, zariflik şıklıksa göğüsler ağzına kadar giren estetikli bir kadın bana zarif gelmiyor basit geliyor. Yani bu benim kendi şık kadın portrem. Katıldığınız noktalar için teşekkürler :KK50:

Kan sekeriniz düşüyor olabilir.
Dahiliyeye ya da endokrine gidebilirsiniz.
Gebelik diyabetim var ve dediginiz gibiyim su an.
Aciktigimi fark etmiyorum ama birden bire el ayak bosalmasi,titreme ve asiri sinirlilikle birlikte uyku bastiriyor. Olctugumde sekerim cok dusmus oluyor o anlarda.
Çok kötü bi durum en kısa zamanda gidicm

Ben doğallıktan yanayım, yapaylaştıkça şıklıktan uzaklaşıldığını düşünüyorum. Mesela kendi adıma burnum çok düzgün değil. Estetik olma fırsatım var olmuyorum. Burnumu seviyorum ve kendimi güzel hissediyorum. Bu bana göre özgüvenli bi hareket. Mesela yine bir örnek, zariflik şıklıksa göğüsler ağzına kadar giren estetikli bir kadın bana zarif gelmiyor basit geliyor. Yani bu benim kendi şık kadın portrem. Katıldığınız noktalar için teşekkürler :KK50:

Tamam da bakımlı yada şık olmakla bağlantısı yok bu söylediklerinizin.
Doğal güzellik, öz güven bambaşka şeyler.

Rica ederim :eğlence:

Bana göre ağda, manikür, pedikür, kaş vs. bunlar hep yapılması gerekenöz bakımlar ve bana göre bunları yapan bir kadın temizdir bakımlı değil. Bakımlı diyince benim aklıma uzun fönlü saçlar, topuklu ayakkabılar falan geliyor.

Bende böyle düşünüyorum.
Kişisel temizliği bakımlı olmakla karıştırmamak gerekir.

Ben mesela bakımlı bir kadın olarak görmüyorum kendimi :KK53:
Şık hiç diyemem.
Temizim sadece :KK48:

Ben kişinin ifadesini değiştirmedikçe küçük dokunuşlara karşı değilim. Burnumu yaptırdım çok da memnunum imkanlarım dahilinde ve yaşım da ilerledikçe küçük rötuşlar yaptırırım.

Herkesin bu konuda yaklaşımı farklıdır, ben çalışan bir kadınım sabah 6:30 da çıkıyorum evden, 6 da uyanıyorum ve sabahları süslenmekten nefret ediyorum =))
Özel günler harici asla makyaj yapmam
Cilt sorunu hiç yaşamadım ama cildime ve saçıma kıyamamak gibi tuhaf bir huyum var o yüzden makyajla aram iyi değil
Saçım kızıl, boyamı asla aksatmam ve saçımı belli bir uzunlukta tutarım, düzenli katlı kestiririm, sırtta çamaşır hizasındadır
Kaşlarımı aldırmayı asla atlamam
Manikür ve pedikürümü kendim yapıyorum, kuaförlerden huylanıyorum çünkü, bakımlı ama ojesiz tırnak tercihim
Epilasyonuma çok dikkat ederim, ancak kollarımı almıyorum, gerek görmedim şimdiye dek
Giyime gelince basit şeyler giyerim, şu an kış mesela kot, kazak, dolgu topuk bot, bir iki sade takı, 10 kilo fazlam var arada bir esiyor ama çok da iplemiyorum. Çevrem beni çok bakımlı bulur bazı küçük detaylar haricinde özenmem aslında giyime. Ama giydiklerimin kalıbına, kalitesine, renk uyumuna, yaka ve beden kesimine dikkat ederim. Arada elbise de kullanırım diz hizasında ofis elbiseleri. Evde eşimin sevdiği her şeyi giyeriBence işin özü temiz ve uyumlu olma, göze abes görünmemek. Her gün kapaktan fırlamış gibi görünecek gücü bulamıyorum kendimde.

Iyi günler herkese.
Konu buradan daha çok okuyucuya ulaşacağından buraya açmak istedim umarım sorun olmaz.

Kendimi pasaklı bulmuyorum ama ultra bakımlıda bulmuyorum.

Bana göre bakımlı olmak illa makyaj değil ama makyajın insanın enerjisini değiştirmeside yok sayılmaz hani.
(Gözlerimin altı çok koyu illa kapatıcı istiyor sürmezsem yüzüm hastalıkli gibi duruyor onsuz makyaj olmuyor hergünde sürüp zararmi veririm düşüncesi ile boğuşuyorum)

Özellikle cocuklu ev hanımlar nasıl yapıyorlar? Belli periodlar halinde tekrarlanan işlemleriniz nelerdir?
Manikür pedikürü kendiniz mi yaparsınız yoksa yaptırırmısınız?
Size göre hangi kadınlar bakımlıdır, neler dikkatinizi hemen çeker?

Bazen bi bakıyorum 1 günde nası bu hale geldin diyorum bide henüz çalışmıyorum 1 yaşında bebeğim var.
Bu arada, eşim çıtlatıyor evde kısa etek giy diye resmen sinyal veriyor ama ben nedense yakıştıramıyorum kendime. küçüklüğümden beri yabancı düşmanlığina maruz kaldim, kolumdaki normal düzeyde olan tüylerle bile dalga geçen çoçuklar oldu sanki kendileri sari diye onlarınki yok.

Hep bi kararsızlık bi gereksiz aşırı mütevazilik. Yani biri çok güzelsin dese bile ki bunları diyen çok oldu ben hemen bocalıyorum bilmiyorum özgüveni yüksek biriyim aslında ama cok dalga geçildiği icin herhalde içimde hala bu düşünceleri taşıyorum .

Makyaj enerjiyi değiştiriyor abartıya kaçmadan gündelik sürekli yapılmalı:KK49:

Evliyim çocuk henüz yok çalışıyorum sabah 8e doğru evden çıkarım akşam 7 de evde olurum. Manikürümü haftalık evde kendim yapıyorum. Bana göre temiz kokan saçı makyajı yerinde temiz kıyafet giyen özenli bayanlar bakımlıdır:KK16:

Eğer eşiniz daha farklı şeylerle görmek istiyorsa ev kıyafetlerinize dikkat edebilirsiniz kol tüyleriniz çok siyah ise alabilirsiniz abartı bir boyutu yoksa dokunmasanız da olur benim dikkatimi erkek gibi olanlar çeker onlar içinde ay çok bakımsız demem kol bir kıstas değil bana göre:KK53:

Zayıf olmak insanın özgüvenini yükseltir fit bile olsanız bir artıdır. Ben haftalık saç maskesi yaparım yağlarla (dökülme için) gün aşırı duş alır her duştan sonra vücudumu losyonla masaj yaparım yüzüme gül kolonyası sürerim sonrada krem sürer işlemi tamamlarım:KK53: Onun dışında aklıma gelirse yüzüme yumurta maskesi yaparım dove sabunla yıkarım falan:KK48:Saçlarımda boya yoktur hiç kullanmadım 3-4 ayda kuaförde şeklini değiştirir kestiririm. Ağdayı zaten söylemeye gerek yok yetişemediğiniz ya da gerekli gördüğünüz bölgeler için lazere gidebilirsiniz. Hafta da 2-3 kere de spor yapmaya çalışırım kişi kendini iyi hissediyor öneririm:spor:

Herkesin bu konuda yaklaşımı farklıdır, ben çalışan bir kadınım sabah 6:30 da çıkıyorum evden, 6 da uyanıyorum ve sabahları süslenmekten nefret ediyorum =))
Cilt sorunu hiç yaşamadım ama cildime ve saçıma kıyamamak gibi tuhaf bir huyum var o yüzden makyajla aram iyi değil
Saçım kızıl, boyamı asla aksatmam ve saçımı belli bir uzunlukta tutarım, düzenli katlı kestiririm, sırtta çamaşır hizasındadır
Manikür ve pedikürümü kendim yapıyorum, kuaförlerden huylanıyorum çünkü, bakımlı ama ojesiz tırnak tercihim
Epilasyonuma çok dikkat ederim, ancak kollarımı almıyorum, gerek görmedim şimdiye dek
Giyime gelince basit şeyler giyerim, şu an kış mesela kot, kazak, dolgu topuk bot, bir iki sade takı, 10 kilo fazlam var arada bir esiyor ama çok da iplemiyorum. Çevrem beni çok bakımlı bulur bazı küçük detaylar haricinde özenmem aslında giyime. Ama giydiklerimin kalıbına, kalitesine, renk uyumuna, yaka ve beden kesimine dikkat ederim. Arada elbise de kullanırım diz hizasında ofis elbiseleri. Evde eşimin sevdiği her şeyi giyeriBence işin özü temiz ve uyumlu olma, göze abes görünmemek. Her gün kapaktan fırlamış gibi görünecek gücü bulamıyorum kendimde.

Ay neden bilmiyorum benim kanım size çok ısındı çok tatlı bir kadın canlanıyor hep gözümde :KK68:

bana göre bakımlı kadın, temiz sadeliktir.

şıkır şıkır olmayı kendine yakıştıran, takıp takıştırdıkları üzerinde emanet gibi durmayan hatunları da severim

Ekmek ve tatlıdan vazgecmekten başka çare yok malesef 45 kilo olmak için zorluorm spora başladım ama hala yediğim için hiç veremedim henüz 65 kiloyum kendimi çok hantal hissdyrm eskisi kadar enerjik deilm yüzüm bile solgun ve şişko makyajda yapsam eski çıtır güzel halimden eser yok
Boyun kaç ben doğum sonrası 62 kiloydydum daha doğrusu 55 le doğumdan çıktım ama süt yapıcam diye diye 62 yi gördüm o zaman bile kendimi kilolu hissetmedim bende mi bir anormallik var diyorum bazen :KK64:

Minik bir bebeğim var ve evdeyim. Evde asla makyaj yapmam. Cildim için arada bir cilt bakımına gidiyorum sivilce vs sıkıntım yok. saçlarım omuzlarından biraz aşağıda daha yeni ombre yaptırdım. Arada sarı ışıltılar var. İşe girip para kazandığım an lazere gitmiştim fazla tüyüm yoktu. Hamilelikte işler değişti. Lazer makinesi aldım ben de. Saçlarım genelde tepede topuz yapıyorum evdeyken. evde diz yapmış çamaşır sulu eşofmanlarla gezmiyorum. Eşofman altı+düzgün tişört kombinasyonları yapıyorum. dışarı çıktığımda ise eşim bile rahatsız bu kadar makyaha gerek var mı diye ki 10 dk da lens+giyim+makyajı hallediyorum.
Lens bende istiyorum ama tereddütlerim var zor olmuyor mu hele de makyajla?

Ayy ben de makyaj yaptığımda cildimi zehirlemiş gibi hissediyorum :KK70: hele banyodan sonra o güzelim tertemiz pamuk gibi cilde makyaj yapmaya asla kıyamıyorum :KK70:

Doğallıktan yanayım diyorsunuz ama bronzluğunda olması gerektiğini düşünüyorsunuz :)
bronz olmak yaz dışında doğal olan bişe değil bence ve güzel yapılmış bi estetikten daha yapay duruyor bana göre

Ayy ben de makyaj yaptığımda cildimi zehirlemiş gibi hissediyorum :KK70: hele banyodan sonra o güzelim tertemiz pamuk gibi cilde makyaj yapmaya asla kıyamıyorum :KK70:

Aynen öyle
Saçımı da kestirirken bayıltıyorum artık kuaförü milim milim kesiyor adam =)))
Makyaj yaptığım zaman cildim nefes almıyor gibi hissediyorum, alışmadığımdan herhalde, zaten durmuyor da yüzümde bir gözümü kaşıyorum, bir elimi dudağıma sürüyorum yarım saat ancak dayanıyor:olamaz:

Hangi vitaminleri kullanıyorsunuz ?
Ben e vitamini içiyorum düzenli, evicap.
Haricinde de çinko + c vitamini içeren bir efervesan tablet.
Bunlar bana iyi geliyor. Problemli bir cildim yok, sadece gözeneksiz ve parlak olmasını sağlıyor.
İhtiyacınıza ve doktor tavsiyesine göre alabilirsiniz. Solgar'ın kadınlara özel multivitamini de iyi diye biliyorum.

X