Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Arkadaşlar merhaba! ben roaccutane kullannalı 21 gün oluyor. Geçen gün doktora gittim ve tahlillerimi yaptırdım. İlk hafta gerçekten etkisi gördüm ilacın ancak ikinci hafta ve 3.hafta bir etkisini göremiyorum. Doktor 20 mg olarak devam etmem gerektiğini söyledi, başka aile doktorumuzu aradım o da şehir dışında yaşadığı için göremedi ve 20 mg az dedi! Kafam çok karıştı... Açıkçası ben sabah akşam 20 mg içmeyi düşünüyorum ama ne yapacağımıda bilmiyorummm :KK43: ramazan dolayısıyla sahurda bi tane iftarda bi tane alsam diyorum. yardımcı olabilecek birisi varsa çook memnun olurum! :KK43:

merhaba canım geçmiş olsun öncelikle benim 6. günüm ve cok hızlı bi şekilde ilaç tepkisini gösterdi herkesin yapısı bir değil tabi dozunu artırmak gerekebilir sen bence iyi bir dermatoloğa görün ve dozunu yeniden ayarlasın sen sakın kendin ayarlama yapma çünkü bu kilo tahliller vs... gibi şeylerle arttırılıyor yada azaltılıyor ayrıca bu ilacı kullanırken benim dr umda oruç tutma günde 2,5 lt altına düşmemen gerekiyor demişti. iftarda içerim diyorsan doldur boşalt sistemi olduğu için pek yararı olmuyormuş bilgin olsun..vakit kaybetme ayrıca biran önce kendine bi dr edin:)sağlıkla kal

arkadaşım sen ilk hafta etkisini nasıl görmeye başladın ki benim doktorum ilk 20 gün sivilce artışı olacak ardına geçmeye başlayacak dedi sende nasıl etki gösterdi hemen anlamadım bünyeden kaynaklanıyo sanırım. 2. doktor sivilcelerini daha önce gördüğü için mi az dedi yoksa normal mg olarak mı az dedi. çünkü burda bazı arkadaşlar 20mg ile başladılr tedavi sonucuna göre belki artırır doktorları. tamam bende 20mg içmiyorum akşam 20 sabah 10 içiyorum ama kendin dozları ayarlama derim cnm.

Arkadaşım bünyeme sormak lazım ilk haftadan itibaren nasıl yanıt vermiş. Bende sivilce artışı hiç olmadı. hep kurumaya yönelik oldu. Kaşındı,soyuldu vs. Hala soyulma devam ediyor ama aknelerimde ki ağrılar geçti. yani kurutuyor ama olduğu gibi kalıyor. sönme olmuyor yani. Sivilcelerimi daha önceden gördü 2. doktor telefonla 20 mg az dedi. Yani ben 2007 yılında kullandım bu ilacı hatta kan sonuçlarım hala duruyor ama ben nasıl kullandığımı hatırlamıyorum. 3 ay filan kullanıp bırakmıştım. bilmiyorum hangi dermatoloğa gitsem resmen ticarete dökmüş gibiler işi! devlet hastahanesine gitmeye karar verdim ama zaman bulamıyorum.

merhaba canım geçmiş olsun öncelikle benim 6. günüm ve cok hızlı bi şekilde ilaç tepkisini gösterdi herkesin yapısı bir değil tabi dozunu artırmak gerekebilir sen bence iyi bir dermatoloğa görün ve dozunu yeniden ayarlasın sen sakın kendin ayarlama yapma çünkü bu kilo tahliller vs... gibi şeylerle arttırılıyor yada azaltılıyor ayrıca bu ilacı kullanırken benim dr umda oruç tutma günde 2,5 lt altına düşmemen gerekiyor demişti. iftarda içerim diyorsan doldur boşalt sistemi olduğu için pek yararı olmuyormuş bilgin olsun..vakit kaybetme ayrıca biran önce kendine bi dr edin:)sağlıkla kal

Teşekkür ederim sanada geçmiş olsun canım. Evet dediğim gibi ilaç bendede çok hızlı etki gösterdi ancak şuan durdu yani... Şehir dışındaki doktor çok iyi bir dermatolog ama bilmiyorum gideceğim sanırım bir şekilde. Ben ramazanda zorlanmadım açıkçası yani ramazan başladı ben ilaca başladım ve ben normalde çok su içen biriyim gerçekten zorlanacağımı düşündüm ama bi yan etki olmadı. zaten bitiyor ramazan yani Allah izin verirse bırakmayı düşünmüyorum. Akşamları yoğurt yiyorum karaciğeri desteklemek için. Teşekkürler yeniden! Sağlıcakla kal! :)

Arkadaşım bünyeme sormak lazım ilk haftadan itibaren nasıl yanıt vermiş. Bende sivilce artışı hiç olmadı. hep kurumaya yönelik oldu. Kaşındı,soyuldu vs. Hala soyulma devam ediyor ama aknelerimde ki ağrılar geçti. yani kurutuyor ama olduğu gibi kalıyor. sönme olmuyor yani. Sivilcelerimi daha önceden gördü 2. doktor telefonla 20 mg az dedi. Yani ben 2007 yılında kullandım bu ilacı hatta kan sonuçlarım hala duruyor ama ben nasıl kullandığımı hatırlamıyorum. 3 ay filan kullanıp bırakmıştım. bilmiyorum hangi dermatoloğa gitsem resmen ticarete dökmüş gibiler işi! devlet hastahanesine gitmeye karar verdim ama zaman bulamıyorum.

yan etkiler herkeste aynı ama dediğin gibi bünyeden bünyeye farklı zamanlarda etki göstriyo allah yardımcın olsun arkadaşım 12. günmdeym bnde :KK43:

yan etkiler herkeste aynı ama dediğin gibi bünyeden bünyeye farklı zamanlarda etki göstriyo allah yardımcın olsun arkadaşım 12. günmdeym bnde :KK43:

Aynen öyle. Geçeceğine kendini inandırmaktan geçiyor her şey. bende siyah nokta çoktu burun bölgesinde ve çenemde bugün bi baktım aynaya uçları minik kıl gibi çıkmış sonra yavaş yavaş cımbızla zedelemeden çektim. çenemde şuan kalmadı :S bende çok garip buldum ama cidden öyle. gnlük olarak fotoğraf çekiyorum yüzümün her gün ki değişimi rahat görebiliyorum. Çok şükür ki dermanı,tedavisi olan bi problemimiz var böyle bakmak lazım.

Arkadaşlar merhaba! ben roaccutane kullannalı 21 gün oluyor. Geçen gün doktora gittim ve tahlillerimi yaptırdım. İlk hafta gerçekten etkisi gördüm ilacın ancak ikinci hafta ve 3.hafta bir etkisini göremiyorum. Doktor 20 mg olarak devam etmem gerektiğini söyledi, başka aile doktorumuzu aradım o da şehir dışında yaşadığı için göremedi ve 20 mg az dedi! Kafam çok karıştı... Açıkçası ben sabah akşam 20 mg içmeyi düşünüyorum ama ne yapacağımıda bilmiyorummm :KK43: ramazan dolayısıyla sahurda bi tane iftarda bi tane alsam diyorum. yardımcı olabilecek birisi varsa çook memnun olurum! :KK43:

Canım merhaba. Ben de bugün 8. günümdeyim ve 20 mg ile başladım. Doz ayarlamasını kesinlikle tek başına yapmayı önermiyorum ben de. Etkisini nasıl gördün 1 haftada anlamadım. Benim daha yeni yeni hafiften dudaklarım kurumaya başladı.
Bir de azar azar kullanmak daha az yan etkili ama daha uzun bir tedavi süreci oluyormuş duyduğuma göre.

Canım merhaba. Ben de bugün 8. günümdeyim ve 20 mg ile başladım. Doz ayarlamasını kesinlikle tek başına yapmayı önermiyorum ben de. Etkisini nasıl gördün 1 haftada anlamadım. Benim daha yeni yeni hafiften dudaklarım kurumaya başladı.
Bir de azar azar kullanmak daha az yan etkili ama daha uzun bir tedavi süreci oluyormuş duyduğuma göre.

Evet doz ayarlamasını kendim yapmak istemiyorum ama bi çıkar yolda bulamıyorum yani devlet hastahaneleri hepsi uzakta. özellere döktüğüm paraların haddi hesabı yok! ikilemdeyim ama büyük ihtimal bayramdan sonra devlete gideceğim. evet benim dediğim gibi birinci haftadan etkisini gösterdi ama bünyeden bünyeye fark var benimki oldukça yağlı ve aşırı sivilceli. direk kurutmaya başladı. dudaklarım kurudu ve ardından yüzümü kurutmaya başladı. şuanda sivilce çıkıyor ama ertesi gün sönüyor. ama dediğim gibi 2. ve 3. haftalarda sanki gergin değil yüzüm normale dönüyor gibi düşündüm.bilmiyorum belkide kendim artık kuruntu yapıyorumdur.

merhaba arkadaşlar,

bende dün aknetrent e başladın ruaccutane aynı ilaç eşdeğer.kilom 55 ve ben günde sabah akşam 20 mg lik ghaptan 2 şer tane alıyorum yani 80 mg alıyorum günde.bu ilk başangıçta çok değilmi ya acaba doktorun yarımcısı yanlışmı yazdı diye düşünüyorum ?

Bu çok fazla senin kilondaki birine genelde 40 mg 50 mg veriliyor ama 80 mg cok üst. bir yanlıslk olabilir. bende 55 kiloyum sabah 20 aksam 10 mg alıyorum

yani kızlar ben yanlış görmüş olamam dimi sabah 2 akşam 2 yazıyor

$Scan.jpg

Doğru görmüşsün ama bence tahlil sonuclarını alıp baska bir doktora göster 80 mg kullananı ilk kez görüyorum hele ki bu kiloda.ilaç zaten önemli biliyorsun ihmal etme derim.

Merhaba gecmis olsun. Kutunun üstünde yazani doğru görmüşsün. Prospektüsünü okudun mu? Roaccutaneda kilo basina 0,5 veya 1 arasi verilir diyo. Yani 60 kiloysan 30 ya da 60 mg alabiliyorsun. Ama bu onerilen dozdur belki dr gerekli gorurse ustune cikabilir?? Sivilcelerin cok mu? Dra tel ile ulasamaz misin icin rahat ederdi.

merhaba gecmis olsun. Kutunun üstünde yazani doğru görmüşsün. Prospektüsünü okudun mu? Roaccutaneda kilo basina 0,5 veya 1 arasi verilir diyo. Yani 60 kiloysan 30 ya da 60 mg alabiliyorsun. Ama bu onerilen dozdur belki dr gerekli gorurse ustune cikabilir?? Sivilcelerin cok mu? Dra tel ile ulasamaz misin icin rahat ederdi.

şimdi aradım cnm doktor yok ama ordaki bayan yanlışlık yoktur kilonuzla orantılı dedi.yani sivilcem öle bir iki tane değil ama öle hiç kimsede olmayan kadarda kötü değil

Senin yerinde olsam eger bildigim guvendigim bi dr ise baslardim. Benim ilk gittiğim dr da tahlil istememişti 30 mg vermisti. O zaman baska nedendn kullanmamistim gerci. Yani dr da kendini riske atmaz herhalde tahlilsiz falan vermezdi 1 ayda cok sakınca yaratacaksa. Cumleler kötü oldu ama sen anla:-)

Anladım cnm ben seni :) doktora güveniyorum tabi etrafımda ondan memnun olan çok insan çok kişinin tavsiyesiyle gittim oraya başladım zaten akşam ve sabah içtim.inannılmaz bi halsizlik var üstümde gözlerim kızardı sadece uyumak istiyorum.kullancaz bakalım bana yanında bide aldoctone diye bi ilaç verdi ama oda ne işe yarıyor bilemiyorum

Diger ilaci nasil kullancikmissin? Dozu yuksek diyedir belki. herkeste farkli oluyo yan etkilerinin siddeti ama bana biraz da psikolojik gibi geliyo. Ben korka korka basladigim icin ilk gun ruh gibi geziyodum:-) 6 gunde bayagi ilerleme kaydettim:-)

diğer ilacıda günde 1 tane tok karınına içecekmişim.ama etrafıdakiler sölüyor neyin var diye gözlerin çok kötü görünüyo diye :) göz doktoruna da gittim dün oda sivilce ilacı kullanıyosun galiba gözlerini kurutur oda sana suni gaz yaşı damlası yazayım dedi.bide güneş gölüksüz çıkma dedi dışarı :)

X