Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
sanırım çok sivilceniz yokmuş ilaca başlarken. Ama olan sivilcelerde tamamen gitmiş sizin adınıza çok sevindm sarısı benm ve bütün kullananların başına inş. kaç ay tedavi gördnüz acaba.

tabi ki çok sivilcem vardı ama biz kızları bilirsin o suratla pek fotoğraf çektirmek istemeyiz :KK70: 4 ay kullandım fazla kullanmadım çünkü zararlı bir ilaç.en önemlisi inanmak ve sana şu kadarını söyleyeyim inanç...

maneviyatın güçlü ise gece namazı kılanı tavsiye ederim bir de yüzünü dua ile yıkamanı her sabah....

semaa cok güze sonuc masallah.peki lekelerin var mıydı resimde net göremdim lekeler de gidiyor mu merak ediyorm

sivilce lekesinden bahsediyorsan ooo bi sürü vardı :KK70: baska herhangi bir lekem yoktu.onlardan bahsediyorsan bi bilgim yok geçiriyor mu geçirmiyor mu bilmiyorum canım ...

Son düzenleyen: Moderatör:
evet ccanım benim önceden kalan sivilce lekelerim de var onları da gecirecek mi diye merak ediyorum özellikle 2 senedir yanagımda kalan sivilce lekelerini :KK50:

evet ccanım benim önceden kalan sivilce lekelerim de var onları da gecirecek mi diye merak ediyorum özellikle 2 senedir yanagımda kalan sivilce lekelerini :KK50:

bende kalmadı hiç canım.umarım seninde geçer.bu yolda başarıya ulaşır kesin sonuç alırsın inşallah..

kızlar 2.ayım bitecek yakındaa denize girsem bi sorun olur muu???

Canım ben denize girdim ama yüzümü sokmadım çok çene sadece eh şakalaşmalar falan yedik denizsuyunu yüzümüze :) 50 faktör güneş kremi bol bol ve şemsiye altında havlular şapkalarla korundum :) cildim tatilde baya düzeldi yalnız.

slm arkadaşlar bende roaccutane kullanıyorum ve daha yeni 1 ay oldu...ne değişti derseniz yüzümdeki siyah noktalar tamamen gitti.. ama dudaklarımda aşırı kuruluk var ve tabi gözlerimde de...ayrıca saçlarımda dökülmeye başladı ama yüzümün iyileşmesi beni çok mutlu ediyo:) kullanmadan önce birsürü yan etkisinin olduğunu okudum ama her ilacın yan etkisi var yani.. yok ruhsal etkilermiş falan filan saçma bunlar bende böyle bişey olmadı..kullanan arkadaşlarımdada yüzleri kaymak gibi olmuşdu ama sonradan yeniden çıkabiliyomuş ama bu bünyeden bünyeye farkediyo tabikide..yarında doktora gideceğim zaten tahlillere filan bakılacak karaciğer enzimlerime özelliklede.. bide bu ilaç kullanılırken a vitamini içeren şeyler yenilmemesi gerekiyomuş.

tabi ki çok sivilcem vardı ama biz kızları bilirsin o suratla pek fotoğraf çektirmek istemeyiz :KK70: 4 ay kullandım fazla kullanmadım çünkü zararlı bir ilaç.en önemlisi inanmak ve sana şu kadarını söyleyeyim inanç...

maneviyatın güçlü ise gece namazı kılanı tavsiye ederim bir de yüzünü dua ile yıkamanı her sabah....

bende her gece dua ile yıkıyorum cnm :) sonucun müthişş inş. bizlerde böyle güzel once ve sonrası yaşarız.

inşş canım inşş herkes gzl soncular alır tsk ederim :nazar:

cnm 2. aya girdin galiba nasıl gidiyor bakalım tedavi. ben 11. günümdeym dudaklarım kuruyo ama aşırı değil hafiften yüzüm pul pul oldu çok yeni olduğu için mi kuruma fazla olmadı acaba senin ki tam olarak ne zaman başlamıştı. kurumaların soyulmaların falan.

kızlar doktorum doğru hesapladımı bilmiyorum ama birde siz bakarmısınız ilk ay 20mg sonra hep 30 kullandım kaç ay kullanmam lazım toplam olarak?

Merhabalar, ben de bu ilaca başlayanlardanim. Günlerce internette yorumlari okuyup durdum en sonunda cesaret edip dun başlayabildim bu site sayesinde. Sanki icimde her an patlayacak bi bomba var gibi tedirgin hissediyorum. Acaba yan etkiler ne olacak, ne kadar siddetli olacak sorulari dönüp duruyo aklimda. Umarim hepimizin tedavisi en az yan etkiyle gecer. 30 mgla basladim ve 60 kiloyum. Merak ettigim bir kac sey var, acaba bahsedilen çukurlar ilac yuzunden mi oluyor yoksa ilactan once olan çukurlar mi? Bir de acaba yuzunde cok sivilce cikanlarin ilactan once de mi boyleydi yoksa ilac yuzunden hepsi ayni anda mi cikiyor? Artik ben de hep buralardayim, deneyimlerini paylasan ve moral veren herkese tesekkurler:-)

benim sadece çenemde sivilve çıkardı tek tük oda abartılı değil ama aralıksız drmak bilmeyen bir sivilceydi anlayacağın sonra tamamamen cildim temizlensin diye bu ilacı kullanmaya başladım ilaöç etkisini göstererek annımda ve yanaklarım da hiç çıkmayan sivilcelerle karşı karşıya geldim ve bu ise beni çook etkiledi psikolojikmen ama şuda var ki 3.ayımın 2.haftasına girdim ve cildim düzelior ama izleri kalıcak gibi eminim onlarda ilaç tedavisinin bitiminden sonra doktorumun bana önereceği kıremlerle geçeceğini ümit ediyorum...ayrıca dediğin gibi çukurluk oluyor mu eğer ki ilacı kullanmadan önce sivilcelerin çook olupta bu ilacı kullanmayı göze almışsan bilki o çukurluklar önceki sivilcelerin bir eseridir çünkü ilaç iltihabı tamamamen vücuttan atmak için yeni sivilceler oluşturuyor ve sadece bir kaçtane yeni sivilceler delik oluşturmaz ama yeni oldukları için geçtikten sonra sadecehafif iz bırakır okadar :KK70: umarım soruna yetrli cevap verebilmişimdir... :) :)

cnm 2. aya girdin galiba nasıl gidiyor bakalım tedavi. ben 11. günümdeym dudaklarım kuruyo ama aşırı değil hafiften yüzüm pul pul oldu çok yeni olduğu için mi kuruma fazla olmadı acaba senin ki tam olarak ne zaman başlamıştı. kurumaların soyulmaların falan.

canım 14ünde 2.aya gireceğim.aslında bende pek kuruma dökülme olmadı.ilk iki hafta cenem ve burnum soyuldu baya özellikle burnum resmen parlıyordu öyle kabuk attı ve hiç siyah nokta kalmadı sonra hala da yok.şu anda soyulma yok dudak kuruması var bel agrısı var .bir de böle elimin üstü bilegim falan kasınıyor isilik olur gibi kabarıyor bu durumu yasayan var mı ?

Patiklipenguen öncelikle nick in çok tatlı :))

ben kilo almadım 7 hafta oldu.Aksine zayıflamıs bile olabilirim kıyafetlerden anlıyorum.Ki genelde bu ilacın zayıflattıgını söylüyorlar.

Semaa90 ve songulalp cevaplariniz icin tesekkurler. Bugun 3. gunum ve hicbisey hissetmiyorum simdilik:-) Semaa90 yuzun cok guzel olmus masaallah darisi basimiza:-)

canım 14ünde 2.aya gireceğim.aslında bende pek kuruma dökülme olmadı.ilk iki hafta cenem ve burnum soyuldu baya özellikle burnum resmen parlıyordu öyle kabuk attı ve hiç siyah nokta kalmadı sonra hala da yok.şu anda soyulma yok dudak kuruması var bel agrısı var .bir de böle elimin üstü bilegim falan kasınıyor isilik olur gibi kabarıyor bu durumu yasayan var mı ?

benmde dediğin gibi sadece burnum soyuldu hafif yüzüm kurudu o kadar cnm. Evet bnm elimde de minik minik kabarcık gibi kırmızı noktalar oluşmaya başladı ve bazen dokununca kaşınıyo ama telaş etme doktor ellerinde yar olaca korkma demişti bana.

Canım ben denize girdim ama yüzümü sokmadım çok çene sadece eh şakalaşmalar falan yedik denizsuyunu yüzümüze :) 50 faktör güneş kremi bol bol ve şemsiye altında havlular şapkalarla korundum :) cildim tatilde baya düzeldi yalnız.

çok teşekkürler canım cewabın için bende öyle yapmaya çalışayım o halde:)

impossbile roaccutane 2. aya yaklasma kardeşliği :)) bilmiyorum denize girmeyi ama bence yüzünü sokmamaya calıs yüksek faktörlü kremini 2 saatte bir yenile ve böle geniş şapkalardan takarak yüzünü koru , böle yapanlar olmus ve sıkıntı olmamıs.

nasıl gidiyor yüzün vs. ne durumdasn??

eweeett aynı anda başlamıştıık:) bende öyle yapayım canıım bi sorun olmaz inşallah..gidecem bi kaç gün sonra yine doktora kan tahlili içiin yazışırız yineee yüzünün durumu nasıl

Bu inanılmaz derecede yanlış ve sağlıksız olmuş. Bu tarz ilaçlarda tedavi başlangıcında düşük dozdan yavaş yavaş yüksek doza gidilir. Sen bir seferde 3 doz almışssın. Sadece başın ağrıdığı için şanslısın. Başka şeyler de olabilirdi. İlacı saatinde almayı unuttuğun zaman diğer öğün hepsini almak gibi bir hatayı bir daha asla yapma. Arada tek tük unuttukların tedavini etkilemez. :KK20:

Sivilce basması olmadı bende. Zaten çenemde kollarımda sivilceler vardı, hepsi kurudu ve yok oldu. Daha sonraki 2-3 ayda bir tane regl zamanlarında çıktı ve o da kuruyup kayboldu. Ondan sonra da bi daha hiçbişey çıkmadı.

tekrar teşekkür ederim verdiğin bilgilerden ötürü bende tekrar bi görüşcem dr la birden yüklendiğini hissettim zaten ama ilk etapta bilgim olmadığı için dr naptığını biliyodur düşüncesiyle bişey demedim şuan cok yeni olduğu için hiç etki yok:) bakalım nasıl olucak:) iyi haberlerle görüşmek dileğiyle hoşçakal..

Son düzenleme:
ben 3.ayın içindeyim, yüzümde sivilceler çıkmaya devam ediyor, dudaklarım,kollarım kurudu, soyuldu. Keşke sadece yüze etkili bir ilaç çıksa, vücudun diğer bölgelerini etkilemese.. Birkaç yıla bulunur kesin.. :KK14:

X