Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
eweeett aynı anda başlamıştıık:) bende öyle yapayım canıım bi sorun olmaz inşallah..gidecem bi kaç gün sonra yine doktora kan tahlili içiin yazışırız yineee yüzünün durumu nasıl

Canım yüzümde şu an aktif sivilce yok diyebilirim.dudaklarım hafif kuruyor bakalım nasıl olacka bundna sonra. benden tahlil istemedi doktor aynen 30 mg a devam dedi bu doktor kendi doktorum değil dolayısıyla pek ilgilenmedi.eylülde kendi doktoruma gitcm.senn ne durumda??

benmde dediğin gibi sadece burnum soyuldu hafif yüzüm kurudu o kadar cnm. Evet bnm elimde de minik minik kabarcık gibi kırmızı noktalar oluşmaya başladı ve bazen dokununca kaşınıyo ama telaş etme doktor ellerinde yar olaca korkma demişti bana.

zifirii bu mesajın beni cok rahatlattı korkmaya baslamıstım bugün de bilegim de oldu kasımadım kolonya sürdüm biraz.hala kabarık ama kasınmıyor.bana bu tip bir sey sölememişti doktor iyi ki söyledin canım sağol :)

zifirii bu mesajın beni cok rahatlattı korkmaya baslamıstım bugün de bilegim de oldu kasımadım kolonya sürdüm biraz.hala kabarık ama kasınmıyor.bana bu tip bir sey sölememişti doktor iyi ki söyledin canım sağol :)

ne demek canm rahat ol korkulacak bişey yokmuş :) peki senin gözlerinde kaşınma yorgunluk hissi falan oluyor mu?

kızlar benim 7. günüm dudaklarım kurumaya başladı yüzüm kızardı . bide saçım acayyip dökülüyo hemen dr la irtibata geçtim bana (ferritin)demir depolarıma baktırmamı istedi bende yaptırdım.düşük çıktı ve belirli bi seviyede olmadığı anda fazla a vitamini aldığımız için saç dökülmesini hızlandırırmış demir hapı başladım şimdi..

ben de 3 ay kullandım canım mayıs ayıyla tedavime son vermek zorunda kaldım...doktorum 6 ay demişti ama benim burun kanamalarından dolayı ailem karşı çıktı bıraktım ve şuan 3 ay bile yetrli geldi bana sivilcesiz tek günüm geçmiyodu...çok zor bi dönemdi hepsi geride kaldı çok şükür...şimdi cildim güzel tek tük siyah nokta çıkıyo onlarda idare ediliyo...a.s

ah keşke bırakmasaydın yarıda .. sonradan çıkma ihtimali daha yüksek .. ailene açıklamalıydın durumu herkesde oluyo diye neyse umarım çıkmaz bidaha..

ne demek canm rahat ol korkulacak bişey yokmuş :) peki senin gözlerinde kaşınma yorgunluk hissi falan oluyor mu?

evet canım kasıntı yorgunluk (sanki cok uykusuz kalmısım gibi) sulanma da oluyor bende aksine gözler bile kuruyor deniyor ama bende sulanma var

ben de bugun doktora gittim. tahlili verdim. trigliserit 334 e cıkmış. doktor cok yağlı, kızartma , cips falan yeme dedi . halbuki ben bunları yıllardır yemiyorum. yemekleri bile cok az yağlı yiyorum. bu ilac yüzünden yukseliyor artık baska bişey değil.
benim bugun 5. ay bitti 6. aya baslıyorum. doktor bu son ay dedi. 6.ayda bittimi 1 kutu daha yazarız onuda 2-3 günde bir alırsın dedi.
ben ilk 4 ay aknetrent , 1 ay zoretanin kullandım. zaten aynı ilaçlar hepside. bu ay yine aknetrent aldım. vücudumda cok asırı terleme var. ayrıca karın boşluğunda sivilce olmayan kızarıklıklar vardı. doktor terlemedendir dedi. birde gögüs kafesimde bir agrı var. kemiklerim bile agrıyor. birde oruc tutuyorum acaba ondan da mı etkiliyor beni ilaç. günlük tüketmem gereken suyu artık içebildigim kadarıyla akşam içmeye calışıyorum. bu trigliserti düsürek için siz neler yapıyorunuz? haa sunu da belirteyim ilaç etkili mi derseniz ?cok etkili olmuş diyor arkadaşlarım.

ben de bugun doktora gittim. Tahlili verdim. Trigliserit 334 e cıkmış. Doktor cok yağlı, kızartma , cips falan yeme dedi . Halbuki ben bunları yıllardır yemiyorum. Yemekleri bile cok az yağlı yiyorum. Bu ilac yüzünden yukseliyor artık baska bişey değil.
Benim bugun 5. Ay bitti 6. Aya baslıyorum. Doktor bu son ay dedi. 6.ayda bittimi 1 kutu daha yazarız onuda 2-3 günde bir alırsın dedi.
Ben ilk 4 ay aknetrent , 1 ay zoretanin kullandım. Zaten aynı ilaçlar hepside. Bu ay yine aknetrent aldım. Vücudumda cok asırı terleme var. Ayrıca karın boşluğunda sivilce olmayan kızarıklıklar vardı. Doktor terlemedendir dedi. Birde gögüs kafesimde bir agrı var. Kemiklerim bile agrıyor. Birde oruc tutuyorum acaba ondan da mı etkiliyor beni ilaç. Günlük tüketmem gereken suyu artık içebildigim kadarıyla akşam içmeye calışıyorum. Bu trigliserti düsürek için siz neler yapıyorunuz? Haa sunu da belirteyim ilaç etkili mi derseniz ?cok etkili olmuş diyor arkadaşlarım.
ben doktora sordum oruç tutabilirmiyim diye sakıncalıymış hayır dedi. Galiba bol bol su içmen gerektiği için olmaz

Patiklipenguen öncelikle nick in çok tatlı :))

ben kilo almadım 7 hafta oldu.Aksine zayıflamıs bile olabilirim kıyafetlerden anlıyorum.Ki genelde bu ilacın zayıflattıgını söylüyorlar.

saol cnm:KK19::KK19:ya ben aldım ama bend ekansızlık varmıs iğne vermişti bide b12 vitamını ondanmı aldımki:KK31::KK31:bu arada ben 2 ayımı doldurdum maaslahh artıs olmadı sivilcede:KK53:

Beşinci ayını bitirmiş biri olarak artık nemlendiriciye boğulmaya gerek duymıycağım günleri iple çekiyorum . Civilce izleri duruyo fakat doktor bıraktıktan sonra ilacı geçer dedi . Sivilce izlerine dermatix iyi geliyo diyolar kullanan var mı ?

İnşşş bu zorluklarımıza değecek ama inanıyorum...Şu ilaç sonrasu 6 aydan sonra lekelerle ugrasma faslı beni sıkıyor işte :KK43: daha 2. aya girmedim ama bunun stresi alıyor şimdiden..:KK19:

İnşşş bu zorluklarımıza değecek ama inanıyorum...Şu ilaç sonrasu 6 aydan sonra lekelerle ugrasma faslı beni sıkıyor işte :KK43: daha 2. aya girmedim ama bunun stresi alıyor şimdiden..:KK19:

nasıl lekeler cnm bunlar ilaçtan önce de var mıydı? yoksa ilaçla bilikte mi oldu? ya bi de senin sivilcelerin ne zaman geçmeye başladı. doktor bana ilk 20 günde daha fazla çıkcak korkma dedi ki öyle de oldu:KK43: 1 aydan sonra geçmeye başlayacak dedi.

Arkadaşlar merhaba! ben roaccutane kullannalı 21 gün oluyor. Geçen gün doktora gittim ve tahlillerimi yaptırdım. İlk hafta gerçekten etkisi gördüm ilacın ancak ikinci hafta ve 3.hafta bir etkisini göremiyorum. Doktor 20 mg olarak devam etmem gerektiğini söyledi, başka aile doktorumuzu aradım o da şehir dışında yaşadığı için göremedi ve 20 mg az dedi! Kafam çok karıştı... Açıkçası ben sabah akşam 20 mg içmeyi düşünüyorum ama ne yapacağımıda bilmiyorummm :KK43: ramazan dolayısıyla sahurda bi tane iftarda bi tane alsam diyorum. yardımcı olabilecek birisi varsa çook memnun olurum! :KK43:

Arkadaşlar merhaba! ben roaccutane kullannalı 21 gün oluyor. Geçen gün doktora gittim ve tahlillerimi yaptırdım. İlk hafta gerçekten etkisi gördüm ilacın ancak ikinci hafta ve 3.hafta bir etkisini göremiyorum. Doktor 20 mg olarak devam etmem gerektiğini söyledi, başka aile doktorumuzu aradım o da şehir dışında yaşadığı için göremedi ve 20 mg az dedi! Kafam çok karıştı... Açıkçası ben sabah akşam 20 mg içmeyi düşünüyorum ama ne yapacağımıda bilmiyorummm :KK43: ramazan dolayısıyla sahurda bi tane iftarda bi tane alsam diyorum. yardımcı olabilecek birisi varsa çook memnun olurum! :KK43:

arkadaşım sen ilk hafta etkisini nasıl görmeye başladın ki benim doktorum ilk 20 gün sivilce artışı olacak ardına geçmeye başlayacak dedi sende nasıl etki gösterdi hemen anlamadım bünyeden kaynaklanıyo sanırım. 2. doktor sivilcelerini daha önce gördüğü için mi az dedi yoksa normal mg olarak mı az dedi. çünkü burda bazı arkadaşlar 20mg ile başladılr tedavi sonucuna göre belki artırır doktorları. tamam bende 20mg içmiyorum akşam 20 sabah 10 içiyorum ama kendin dozları ayarlama derim cnm.

Merhaba, benim bugun 5. günüm ve hafif hafif yanma hissediyorum yüzümde. Dr nemlendirici vs de vermedi, sadece ilac ve gunes kremi. Dışarı çıkmadığım için güneş kremini de sürmüyorum. Ayrica ilk minik sivilcem de çıktı çenemde. Minik ama agriyor ve kaşınıyor! Ucu bembeyaz, insanın sıkası geliyor ama sabredeceğiz artık. Doz konusunda benim de soru işaretlerim var 30 mg iciyorum, tek seferde aliyorum. Sabah ayri aksam ayri ilac icmek zor geliyor. Belirli bir dozu almak gerekiyormuş eğer doktorum dozu arttirmazsa 8 a y almam lazim ilaci. Herhalde dozu arttirir diye düşünüyorum çünkü 6 ay sürecek tedavin dedi. Umarim cok sivilce cikmaz bir ay sonra okul var:KK43: Öyle işte arkadaşlar. Hepimize geçmiş olsun:-)

X