Sivilce İzleri ve Çukurları Kesin Sonuçlar? (Öncesi-Sonrası) ??

kızlar dermarollerdan daha etkili bir uygulama dermapenmiş nette araştırdım biraz içinizde uygulayan oldumu

kızlar merhaba önce şunu söyliyim cildim 1 sene öncesine kadar delikli lekeli çok olmasada sivilceli ve ayrıca yağ bezeleriyle dolu bir ciltti.şuan çok daha iyi cildim aşamaları şu şekilde gerçekleşti ilk önce roaccutane kullandım bir arkadaşımın zoruyla doktora gittim kullanmak istemiyordum çünkü sivilce problemim çok yoktu dha çok beyaz yağ bezeleri vardı. doktora gittiğimde doktor bile bnde bir işe yaramıycağını söyledi.kan testi faln yapıp kullanmamda bir engel olmadığı için zorlada olsa doktoruma yazdırıp 4 ay kullandım.4.ay bırakmak zorunda kaldım kişisel sebeplerden dolayı fakat bnm cildimde ne bir sivilce patlaması nede aşırı derecede kuruluk oluştu.yağ bezeleri kendiliğinden kuruyup gitti.daha sonra dermaroller yöntemini araştırdım.ilk seansı haziran 2014 ün başında yaptırdım dediğiniz gibi cilt ilk 2 hafta çok güzel ve parlak.bir süre sonra eski parlaklığı kalmıyor ama bn etkisine inanlardanım delikleri yok olmasada çok küçüldü lekelerim gözle görülür derecede gitti. ve etrafımdaki herkes bu büyük değişimin farkında .....ama bn asla cildimi bukadar bakıma alıştırdıktan sonra bianda bırakmadım. evde sürkli maske yaptım cildimi sıkılaştırmak için kuru maya ve ılık suyu karıştırıp yüzüme sürdüm. bide tabi protein lazım yumurta akı ve birkaç damla limonu karıştırıp 3 gün ara ile sadece bu 2 maskeyi uyguladım ve çok faydasını gördüm kızlar.eylül ayında dermaroller 2cisini yaptıracağım bir değişim olursa yazarım.ama şunu unutmayın herkesin cilt yapısı farklıdır ve herkes aynı sonuçları alacak diye de birsey yoktur.

Yüzüm 1 sene önce cok berbat bi durumdaydı. Sivilceler, lekeler, gözenekler, çöküntüler, çukurlar ve üstüne yağlı bir cilt. Üniversiteye başladım ve herkesin cildini gördükçe psikolojim bozuluyodu ilk başlarda herkesten uzaktım hatta o kadar yani. Sonra karar verdim araştırdım herseyi öncelikle sivilceyi kesmem lazımdı hastaneye gittim kadın dogumda hormon testi yapıldı ve sivilce sorunumun nedeni ortaya çıktı. Hormonlarım yüksekmiş.. Diane 35 adında hapı kullandım 1 sene boyunca ve 3 ay içinde sivilcelerim kesildi. Sivilceden kurtuldum sıra gözenek leke ve yağlanma sorununa geldi. Cildime en uygun temizleme jelleri aldım. Neutrogena nin peeling temizleme jelleri vs hepsini aldım. Ve ilk yıkayısta yağı aldı günde 2 kez yıkadım onlarla yağ sorunu da çözülmüş oldu. Daha sonradan dermaroller ve e vitamini kapsulleri kullandım. Cok ise yaradı diyemem hatta hiç yaramadı. Yüzümü kanatarak bile yaptıysam 4 ay boyunca yaramadi bi ise... Lekeler gözenekler ve çukurlar için deriyi kaldırıp atmam gerekiyodu ve araştırdım dermabrazyon kararına vardım istanbulda en iyi doktora göründüm ve bana dermabrazyon yapılınca 4-5 ay yüzümün kırmızı olcagını ve oyle gezcegimi söyledi doktor ve ben tca peelingi sordum doktora bana yapması çok tehlikeli fakat 6-7 kez yapılan tca asitin 1 debrazyona esit oldugunu söyledi. Bende biraz dusuncem dedim ve gittim hemen doa kozmetikten saf tca peeling satın aldım %25. Nerdeyse 9 10 kez yüzüme yaptım çok büyük degisim oldu. Gözeneklerim tamamen gitti sayılır yüzümü uzun süre yıkamadıgımda az yaglanıyo o zaman biraz çıkıyo gözenekler baska şekilde yok. Lekelerim çok çok kayboldu.. Sadece arada tek tük çıkan sivilcelerimin lekeleri var onlarda bi çok insada bulunan bişey. Çukurlara gelince çizik gibi çukurlar vardı onlar tamamen kayboldu yuvarlak delik gibi çukurların ise derinligi azaldı. Çöküntülerim ise alttan dolgu yapılınca gitcek türden onuda 5-6 kez daha tca yapıp dolgu ile halledicem. Şuan yüzüm çok iyi mutluyum.. Bunlar benim tavsiyelerim yaptıklarım sormak istediginiz varsa cevaplayabilirim :)

mrb bende co2 fraksiyonel lazer yaptırdım yaklaşık 3 yıl önce 3 seans kadıköy acıbademde fakat akne çukurlarım aynen yerinde duruyor işe yaramadı çukurları kafama çok takıyorum tca yı ne zaman yaptırdınız çukurlara faydası oldu mu bir de dermaroller fayda ediyor mu dolgu olayını dr a bende sordum çukurlara kalıcı değil pek faydası olmaz demişti eğer dolgukalıcı bir çözümse yaptırabilirim benim neredeyse tüm çukurlarım derin değil çok ta çukur yok buna rağmen co2 lazer işe yaramadı 3 seans bir dahada gitmedim ama bu çukurlardan kurtulmayı çok istiyorum acı çekme olayını geçtim yeter ki geçsin tamamen olmasada yarısı geçsin şakaklarımda ve yanağımda var isotrexin, eritretin co2 lazer hepsi işe yaramadı aylarca cilt soyucu jel kullandım tıpta hala sivilce çukurlarına çözüm bulunamadı mı

Öncelikle herkese merhabalar,

bundan yaklaşık 8 sene önce 5 ay roaccutane tedavisi gördüm. Sonunda mükemmel bir cildim oldu fakat bahsettiğiniz çukurlar bende de oluştu.

Geçen hafta Gebze'de özel bir hastanede cilt doktoruna gittim ve geriye kalan sivilce izlerinden kurtulmak istediğimi belirttim.

3 seans Tam adı Platelet Rich Plasma olan PRP Tedavisi'ni önerdi ve ertesi gün ilk seansı gerçekleştirdik.

şuan yaptıralı 10 gün olmak üzere ve inanılmaz bir fark var, mesela cildim canlı, parlak, ışıl ışıl ve gözle görülür bir şekilde çukurlarda ve gözeneklerde sıkılaşma söz konusu...

2. seans 12 Mart'ta... 2. seansta hem PRP hemde Dermopen uygulaması yapılacak.

Ben çok memnun kaldım ve bu tür cilt problemi olan herkese tavsiye ediyorum.

Merhaba arkadaşlar,

Ben de yıllarca sivilce problemi yaşamış roaccutane sonrasında da gözenek ve izleri ile başbaşa kalmış biriyim. İzlerim için iş hayatımı sekteye uğratmayacak etkili bir yöntem arayışındayım. Yaklaşık 2 ayını evinde geçirebilecek ve parası olanlara bu konuda bir önerim olacak. Ben ve yakın arkadaşım yağlı cilt ve sivilce mağduruyuz,ikimiz de roaccutane kullandık ve ilaç sonrasında iz gerçeği ile karşılaştık, arkadaşımın izleri benimkilerden daha belirgindi. İnat etti araştırdı ve Ziya Şaylan'ı buldu.Sanırım 3 yıl oldu , üç yıl önce exoderm isimli bir tedavi oldu. (etki ve uygulama bakımından dermabrazyon'dan farkı olmadığını düşündüğüm bir tedavi,tabi farklılıkları vardır uzmana sormak gerekir)
Peki bu tedavi etkili oldu mu ?
Evet arkadaşlar oldu.
Peki arkadaşlarımın izleri nasıldı ne kadarı geçti ?
Dalgalı görüntüsü olan skarlar ve ice pick denilen derin izleri vardı.Tedavi sonrasında dalgalı görüntünün neredeyse çoğu geçti ice pick olan derinler ise sanıyorum ki hafifledi.Şu an arkadaşım eskisi gibi hayata küsmüş değil daha aktif daha mutlu, izleri yüzde yüz geçmedi ama yüzde 70 geçmiştir sanırım(ben de eski halinden hatrladıklarıma göre oran vermeye çalışıyorum eski halini unuttum sanırım :) ) Mesela şimdi onun yüzüne baktığımda hala izler görebiliyorum makyajsız çok belli oluyor ama eskisinden çok daha iyi hatta tekrar aynı tedaviyi olsa daha iyi olacağını düşünüyorum.Ama aynı tedaviyi tekrar yaşamak çok zor zira süreç çok külfetli, 2 ay boyunca domates gibi kırmızı oluyor cilt ve deri çok ince oluyor. 1 ay sonrasında fondoten sürüp çıkıyordu bizim ki cildi zarar görmedi ama kırmızılık çok belirgindi.Nitekim Exoderm yüzde yüz çare değil ama etkili.
Tedavinin maliyeti yüksek ,en az iki ay yüz kıpkırmızı oluyor üç aydan sonra kızarıklığın belirginliği azalyor ve 6 ay bittiğinde renginiz eski haline dönüyor.
Eğer aranızda bu tedaviyi yapmak isteyen olursa , daha önce tedavi olmuş insanlarla görüşün konuşun , doktorlar her zaman çok yüksek iyileşme oranları veriyorlar ama tedavi sonrasında hayal ettiğiniz gibi olmuyor hiç bir şey.Gerçekten ne oranda iyileşeceğinizi görebilmek için tedavi olanlarla görüşün.Ben arkadaşım hariç bir kaç tanesiyle görüştüm ve gördüğüm şuydu :Tedavi olan insanların suratlarında hala izler vardı ama benim görüştüklerim sonucun çok iyi olduğunu söylüyorlardı çok mutluydular,hiç biri pişman değildi. Hala izleri vardı o insanların ama eskiye nazaran çok iyiydiler ve bu iyileşme hayatlarını iyi anlamda çok fazla değiştirmişti. Tedavinin şu an ki aşamasını bilmiyorum doktorla ve hastalarla konuşmak , görüşmek lazım.
Ayrıca ben bu tedaviyi şu an yaptıramıyorum, en son çare olarak değerlendiriyorum. Çünkü işten uzun süre izin alamam şu süreçte mümkün değil :S kızarıklık için evde olmak gerekiyor, doktor 2 haftaya çıkarsın dışarı dese de 2 ay boyunca yuz kıpkırmızı oluyor ben o şekild edışarı çıkmaya çekinenlerdenim, 2. olarak tedavi çok maliyetli. Ben şu an ücreti makul ve iş hayatımı sekteye uğratmayacak etkili bir yöntem arıyorum. Böyle bir tedavi duyan gören olursa haber verirse sevinirim :)

Bildiğimiz karbonatı kullandım ben. Çok akneli bir yüzüm vardı şimdi küçük küçük çıkıyorlar ve geriye kalan izlerden de büyük ölçüde kurtuldum.

Merhaba Arkadaşlar
Benim kardeşimin leke ve çukurları çok ústelikle pahalı kremler kullandı (b white,sinoz,losyon) ümidini yağlarla aradı (argan yagı,biberiye vb çok yağlar aldı) Doktora gitti önce akne tedavisi aknetrentle basladi sonra sivilcesi cıkmamaya başladı gercekten,Doktoru ona izleri ve Çukurlarıda başka bir tedaviyle giderceğini söyledi Lazer pahalı olduğu icin Derma Roller önerdi ve ilk seansta çok acı cektiğini bana söyledi ama buna rağmen pes etmiyecem dedi ve resmini atıyorum 1 ay sonra tekrar 2.seans için gidecek bende size 2.seanstaki resimi gelişmelirini atıcam iyi günler :)

Arkadaşlar 5 seans dermoroller yaptırdım ve sonuç alamadığım gibi kesinlikle sivilce çukurlarım daha da derinleşti. Bu durum çok canımı sıkıyor gerçekten. Kendim de yapmadım özel bir hastanede yaptırdım ben biraz olsun düzelme beklerken düzelmediği gibi daha derin çukurlar gibi bir durumla karşı karşıyayım ne yapıp bu durumu düzeltebilirim bilmiyorum.

bende prp yaptıracağım yanağımda sivilce izlerim var ve canımı çok sıkıyor yıllardır. 30 yaşındayım ve zamanı geld artık, Ankda dr araştırıyorum

arkadaşlar merhaba. yaklaşık 8 yıl önce bir marka ile tanışmak hasıl oldu. Nasıl anlatayım. Yüzümde korkunç denecek kistik sivilceler çıkıyordu. Acıyor, kızarıyor ama nafile patlamadan sürekli iltihaplı gibi şişiyordu. Çare yok, antibiyotikler kullandım, parfüm kullanmayı bıraktım. 3 yıl bu şekilde mücadele ettikten sonra farkettim ki artık ne yapsam bir yol yok. Bir arkadaşım OzonLabs adında bir markadan bahsetmişti ama kulak arkası ettim. O3RSS adında bir ürünü varmış sadece serum bu arada. Güç bela buldum aldım bir eczaneden. 1 hafta sonra allık dahil her makyaj malzemesini kullanabilir hale geldim. Üstelik şimdilerde cildim porselen gibi. Tabi 8 yıldır her gece kullanıyorum. Ürüne biraz zor oluyor ulaşması ama benden söylemesi. İnşallah tedavi olursunuz..

Sivilce lekesi ile ilgili bizzat kendi deneyimledigim ve sorununu çözdügüm kişiler var ...ürünlerden çok memnun lar ...detaylı bilgi almak için ... den ulaşabilirsiniz. ..ordan size resimlerini de gonderebilirim ...

Son düzenleyen: Moderatör:
Prp den cok iyi sonuç alcagını sanmıyorum en güzeli dermapen veya fraksiyonel lazer parana yazık olmasın
Lazerin şurda geçmişi 10 yıllık bişy.. ve yüzde çalışılıyor, acaba hangi tümörü tetikliyor bir çalışma var mı?
Acaba kaç plastik cerrah veya dermatolog kendi yüzüne lazer uygulatıyordur hiç duydunuzmu- bu olay gözlük kullanmaya dvm eden göz dr.larına benziyor
Hem dermaroller ile fraksiyonel lazerin mantığı aşağı yukarı aynı- ikisinde de ciltte ufak delikler açılıyor ve yara iyileşmesi sağlanmaya çalışılıyor
Prp çok güzel bir iş ama doğru ellerde ve tek seansta olmaz çok çok seans yaptırmak gerek
Ama benim tavsiyem bu tür ciltler için svf
Svf ile cilt gençleştirme en az 10 prp gücünde

Kızlar marketlerden aldığınız garnıer veya herhangı bır markada yüz temızleme jelı köpüğü bunları sakın kullanmayın yüzünde akne scarı çukuru olanlar sakın sakın kullanmayın daha çok acıyor delıklerı gözeneklerı haberınız olsun garnıerın mavı olanını kullandım düzenle sekılde bı baktım daha çok yara ızı oluşmaya başladı yüzümde sonra bır guzellık uzmanı bana güldü senın aksıne bunları kullanmaman lazım dedi bana bıtkısel jel onerdı . Arkadaşlar yüzüme dermapen+mezoterapı yaptırdım 6 seans gerçekten yüzüm eskısıne göre daha ıyı oldu resmen yenılendı ama hepsı geçmedı %60 ıyılesme oldu sadece. Bırde ben haftada 3 gün gece yatmadan temız yuzume tatlı badem yağı sürüyorum pamukla tampon yapıyorum öyle uyuyorum baya ıyı geldı benım cıldıme ama badem yagınınıcıne 7-8 damla lımon sıktm ole sürdüm bırde bazen limonlu su ıcıyırm ıyı gelıyor benım yuzume baya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…