Sinirlenmekte haksız mıyım ?

Hayir. Bu kadini ailesiz birakmaktir, koca insanlar yaptiklari hareketin ne anlama geldigini eminim biliyorlardir.
Bu tarz davranislari yapan aileler "kiz bizden cikti" kafasinda olanlardir.
Bizim ailelerde huzursuzluk ciksin diye merakli degiller ama babam beni alirken elin adamindan rica izin alacak değil boyle biseyin imkani yok. Şu durumu huzursuzluk cikmasin diye kabul eden orada kizinin huzurlu yasadigina mi inaniyor gercekten yoksa ezildigini tahmin etmiyor mu?
Ben de sizin gibi düşünüyorum zaten. Ama maalesef çoğu ailemizde durum bu şekilde ilerliyor.
Konu sahibi zaten babasının karşı tarafa rica ettiğini söylüyor. Adam kendi kızını almak için kayınpederinden izin alacak nerdeyse.
Sorsan aman huzursuzluk çıkmasın ne olacak derler.

Kayinpederle gidin 2 3 gun kalin agrim var bebek agliyor kusura bakmayin bebegim var ben is yapmaya gelmedim dersiniz baktiniz is büyüyor ben en iyisi babami cagirayim gideyim ne size rahatsizlik vereyim ne ben huzursuz olayim derdim. Yani kararı onlar degil siz vereceksiniz babanizla gitmek istiyorsaniz gidin onlara da babanizla beraber ziyarete gidip dönün yani esiniz ve ailesi sorunlu diye siz neden susuyorsunuz ki?

Ben de sizin gibi düşünüyorum zaten. Ama maalesef çoğu ailemizde durum bu şekilde ilerliyor.
Konu sahibi zaten babasının karşı tarafa rica ettiğini söylüyor. Adam kendi kızını almak için kayınpederinden izin alacak nerdeyse.
Sorsan aman huzursuzluk çıkmasın ne olacak derler.

Evet boyle ailelerin cok oldugunu biliyorum ama işte mevzu huzursuzluk cikmasin degil, ailem iyiligimi dusunuyor diye dusunmek psikolojik olarak iyi geliyordur ama bu davranislarin nedeni dedigim gibi "kiz bizim aileden cikti artik onlarin" huzursuzluk cikmasin mevzusu degil.
Konu sahibi de boşuna kavga etmesin eşiyle, arkasinda bi aile yok nasilsa.

Sinirlenmekte haklısınız da , bu hiç bir şeyi değiştirmez , biz size sabaha kadar haklısınız desek de sizin bu tavır karşısındaki yaptırımınız önemli olan, siz ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Ben karışmadan olay babalar arasında çözülsün istemişsiniz ama bu da yanlış , ben babamla gideceğim konu kapanmıştır diyemiyorsanız çekindiğiniz biri ya da bir şeyler vardır.

Merhaba hanimlar
Ben 2 hafta sonra memlekete gideceğim.
Bebegim var 8 aylık babam havaalanindan ben alicam diyor,ucakla gideceğim icin bebek bezi mama vs götürmem kilo yapmasin diye sadece kıyafet koycam valize.Babamda herseyi burda alırız kızım falan dedi.Gel gelelim konuya kayinbabamlarda biz alicaz diyo onlarin adetinde gelin basta kp gidermis ne sacma!
Arabasinin bagaji çok küçük bebek arabası cok büyük bavulumda keza öyle,ama ben gelip alacam diyo.Babam da aradi rica etti ben gidip alırım 1 hafta kalsin gene getirirm size diye yok ben gidip alacam diyo baska bisey demiyo.Esim de kim gelirse gelsin benim için fark etmez dedi bende babamla gitmek istiyorum dedim.
Kaynanam dun aramis diyo ki ben evi temizledim biraz perdeleri sen gelip yikarsin falan,cok sinirlendim 2 senedir tup bebek tedavisi gebelik dogum lohusalik tek başıma büyüttüm çocuğu o kadar yoruldum ki dinlenmek istiyorum babamlarda kiz kardeşlerim falan var onlarr bana yardim eder diyorum.Esim de bisey olmaz falan dedi bende annen baban bana cocuguma hevesli degiller evlerine hizmetci götürmek istiyolar dedim bu ne kadar ayip bişey ben daha burdayken bu konuyu aciyolar dedim,oda kizdi tartıştık biraz.Daha sonra babam aradi biletini kestim kızım dedi kayinbaban gelip seni alcak huzursuzluk olmasin dedi.
O kadar sinirliyim ki,babam alsa ne olcak yani?Bu kadar çağ dışı yaşamanın anlami ne ?Yok önce buraya gelsin vs.
Siz ne düşünüyorsunuz merak ettim açıkçası.
Her zaman şunu söylerim bi kadının kocası adamsa kadını kimse ezip laf söyleyemiyor . Sizin hödük karışmam deyip kenara çekildiği için olan oluyor zaten .

Kac defa söyledim bebegim kucuk kendi evimi bile temizleyemiyorum diye ama insan dangalak olunca anlamiyo pek oraya gidince ne yapicagimida bilirim ama ben zorla insani cileden çıkarıp farkli bi kişiliğe burunduruyolar.
Peki asıl soru bu saygısızlığa boyun eğip onların dediğini yapacak mısın yoksa dik mi duracaksın ?

Merhaba hanimlar
Bebegim var 8 aylık babam havaalanindan ben alicam diyor,ucakla gideceğim icin bebek bezi mama vs götürmem kilo yapmasin diye sadece kıyafet koycam valize.Babamda herseyi burda alırız kızım falan dedi.Gel gelelim konuya kayinbabamlarda biz alicaz diyo onlarin adetinde gelin basta kp gidermis ne sacma!
Arabasinin bagaji çok küçük bebek arabası cok büyük bavulumda keza öyle,ama ben gelip alacam diyo.Babam da aradi rica etti ben gidip alırım 1 hafta kalsin gene getirirm size diye yok ben gidip alacam diyo baska bisey demiyo.Esim de kim gelirse gelsin benim için fark etmez dedi bende babamla gitmek istiyorum dedim.
Kaynanam dun aramis diyo ki ben evi temizledim biraz perdeleri sen gelip yikarsin falan,cok sinirlendim 2 senedir tup bebek tedavisi gebelik dogum lohusalik tek başıma büyüttüm çocuğu o kadar yoruldum ki dinlenmek istiyorum babamlarda kiz kardeşlerim falan var onlarr bana yardim eder diyorum.Esim de bisey olmaz falan dedi bende annen baban bana cocuguma hevesli degiller evlerine hizmetci götürmek istiyolar dedim bu ne kadar ayip bişey ben daha burdayken bu konuyu aciyolar dedim,oda kizdi tartıştık biraz.Daha sonra babam aradi biletini kestim kızım dedi kayinbaban gelip seni alcak huzursuzluk olmasin dedi.
O kadar sinirliyim ki,babam alsa ne olcak yani?Bu kadar çağ dışı yaşamanın anlami ne ?Yok önce buraya gelsin vs.
Ben olsam inadına binmem taksiyle giderim. Nasılsa eşiniz fark etmez demiş

Merhaba hanimlar
Baştan resti çekmezseniz bundan sonraki tüm yolculuklarınız muhtemelen böyle olacak. Siz kv ye ev işi yapmaya gideceksiniz, babanız da üzüldüğüyle kalacak. Kocanız da kızarsa kızsın, bir şey derdim de neyse... Ben olsam direkt bileti değiştirir babamlara giderdim. KP kim ki bana emir verecek.

Merhaba hanimlar

Bu bir eşik.
Kayınbabanla gidersen artık senin o ailedeki konumun hep bu olur.
S.. sizin adetinize der ve babana giderken herkese haddini bildirmiş olursun.

Seçim senin.

İster ezik ol.
İster güçlü.

Kocam yoksa kaynanamlarda kalmam ne münasebet. Elin adamıyla rahat rahat oturamam yok kıçını düzelt yok başını düzelt oldu. Giderim kendi aileme tatilimin sonuna kadar kalırım. Onlara da birkaç gün oturmaya giderim sabahtan bir gün de davet ederim torun sevsinler diye yallah.

Benim babam da nazik bir adamdır, yine de rica etmezdi. Kızımı ben alırım o kadar. Eşiniz yok sizin ne işiniz var onlarda? Bir de perdeleri yıkarsın demiş. Gidilen eve yardım edilir de perde ne alaka? Bir de küçük bebekle maşallah! Maşallah! Ne güzel yüz vermişsiniz. Size böyle konuşabilen insanlar bu yüzü bir günde almamıştır. Eşiniz ben karışmam diyorsa ona farketmiyorsa zaten hiç takmamanız lazımdı. Sana farketmiyor nasılsa, deyip geçebilirdiniz. Ben cidden merak ediyorum, bu insanlar size bu yaptırımı hangi yüzle neye dayanarak yapıyorlar? Tecrübesizliğiniz ve yumuşak yüzünüzden kaynaklıysa ilerde pişman olursunuz. Kendimden biliyorum yani, böyleleri adamı pişman eder.

Babaniz sizi aileden cikartmis onlara vermiş. Babaniz böyle davranirsa el alem ne yapmaz. Dicek baska da sey yok.
Konunuza tüm cevap burada..
Kocanız zaten adam değil ama babanız büyük yanlış yapmış ağırlığı koymayınca net olmayınca aman sorun çıkmasın dedikçe karşı taraf kendini bir halt sanıyor(yaşandı) karşı taraf “rica” kelimesinden anlayacak bir akıl da olsaydı kızım annenlere git bize uğrarsın derlerdi.

Konunuza tüm cevap burada..
Kocanız zaten adam değil ama babanız büyük yanlış yapmış ağırlığı koymayınca net olmayınca aman sorun çıkmasın dedikçe karşı taraf kendini bir halt sanıyor(yaşandı) karşı taraf “rica” kelimesinden anlayacak bir akıl da olsaydı kızım annenlere git bize uğrarsın derlerdi.

Kesinlikle. Benim kaynanam da bir ara tutturmustu ne zaman bi yere gidip gelsek veya ailemin yanina gitsem/gitsek "hic haber vermiyorsunuz, giderken soylemedin" filan demeye baslamisti bir kac defa duymazdan gelmiştim kendi istedigimi yapaua devam etmistim ama en sonunda dedim niye haber veriyorum vermek zorunda miyim? Hemen lafi cevirmisti yok belki gittigim yerden bisey getirmemi istermis. 😀

Saygi saygi bi yere kadar bu tarz ailelere bir adım fazla attirmayacak rahat etmek isteyen.

Böyle konulari gordukce sadece uzuluyorum. Ne munasebet kayinpeder benim babama kızını ben alıcam adet böyle önce bizde kalacak diyebilecek .. önce başımdaki koca denecekten başlarım mıçmaya .. Babamda kayinpedere gerekeni şak diye söyler. Bunlar bu samimiyeti nereden buluyolar kendilerinde ?

Kesinlikle. Benim kaynanam da bir ara tutturmustu ne zaman bi yere gidip gelsek veya ailemin yanina gitsem/gitsek "hic haber vermiyorsunuz, giderken soylemedin" filan demeye baslamisti bir kac defa duymazdan gelmiştim kendi istedigimi yapaua devam etmistim ama en sonunda dedim niye haber veriyorum vermek zorunda miyim? Hemen lafi cevirmisti yok belki gittigim yerden bisey getirmemi istermis. 😀

Saygi saygi bi yere kadar bu tarz ailelere bir adım fazla attirmayacak rahat etmek isteyen.
Ah eski olaylarım canlandı gözümde markete gidince bile haber verirdim çok şükür şimdi eşim dışında kimseye haber vermem, ver diyene de cevabını veririm..

Maalesef Cirilla hanım sorunlar TAK etmeden bir şey yapmıyoruz alttan alıyoruz ailemizde bizim için alttan alıyor vs vs sonra büyük patlıyoruz..

Konu sahibi net ol dik ol eğri duranı takdir etmiyorlar etselerdi önce beni ederlerdi.

X