sinirim hopladı öğlen öğlen..

yok o konuda netım
sagolsun annem bakıyor ama ben benım oglan askerden gelınce emeklı olacagım :) sonrada torun bakamam kadın programları ızlıcem gunlere gıdıcem :)
benımkı daha makul yahu olur yanı kocamda bızım arsalarımzıda cıftcılık yapacak onuda oyle hayal ettım

O zaman çalışan kadın emekle ve sevgiyle büyütmüyor? Biz biyonik anne gurubuna mı giriyoruz sizin gözünüzde.
Çok komik.
konuları saptırmada üzerine yok
valal seninle polemiğe girmeyeyim dedim ama zorluyorsun resmen
onu demek istemiyoruz sen öyle anlamak istiyoruz sırf didişmek için

ama şimdi bu biraz ağır olmadımı.çalışan insan çocuk yapmıcak...

Tam tersi benim dusuncem asil calisan insan cocuk yapicak.
Ama dogumdan sonra en azindan cocuk kendi kendine yeticek asamaya gelene kadar anne yaninda olucak. Sonrada gonullu ise aile buyukleri yoksa krese gider.
Sirf calisicam ama ayni anda dogurucam annem babam bakmak zorunda diye cocuk yapilmaz ki.

Bence maddiyat çocuğun psikolojisinden daha önemli değil. İşi yeni bırakmış biri olarak çok iyi yaptığımı düşünüyorum. Yine arada babaannesine bırakıyorum çok bunalırsam.

Tabii çalışmayı seçen annelere de saygım sonsuz. Onların işi bizden daha zor.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

şimdi bazı yorumlar beni gerdi.çalışan anne çocuk yapmamalı vs bu ne demek ya insanın başına ne geleceği belli olmaz iyi günde kötü günde diye evleniyoruz.olaki eşini işten çıkarttılar kadın çalışmak durumunda kaldı ne yapsın kadın ben çalışmak zorunda değilim sen bana bakmak zorundasın diye herşeyi bıraksınmı?.yada çalışmayıp anne sevgisiyle büyütmek gerekiyormuş çocuğu bir arkadaş öle yazmış biz bunu bilmiyorduk.sizin eşiniz işten çıkınca karşılıklı oturup bakışırsınız birbirinize parada yok sevgiyle doyurursunuz karnınızı artık.benim çalışmam çocuğumun hayat garantisidir üzerine hiçbirşey tanımam.ha şimdi diyeceksinizki çalışıyosan kv anne bakmak zorunda değil.bende baktırmam param rezil olsun ben sevgimi çalışırkende veririm.çocuğum kreşteykende.her işyeri aynı musammahayı göstermiyor devlet memuruda değilizki belli yaşa kadar bakalım kreşe öyle gönderelim.herkes çocuğunun yanında kalmak ister büyümesinin her anına şahit olmak ister ama şartlar öle olmuyor ,bişeyleri yazarkende karşınızdaki insanları rencide etmemeye çalışın lütfen.

Son düzenleme:
ya nekadar acımasız ve alaşyışsız yorumlar yapmışsıznız.

eve gelen misfir konusunda kv şimdiye kadar ağzımı hiç açmadım.hatta hiçbir konu hakkında açmadım.bu eğer çocuk doğurduysan çalışma konusu bence baştan aşağı saçmalık.eğer çocuğunu çok ıhmal ettiğini duşunmuyorsan neden çalışmayasınkı.hele hele birde unıversite mezunu ıdeallerı olan bır ınsansan.ozman nasıl olsa ılerıde nasıl olsa evlenıp çocuk yapacam dıye unıversitede okuma kendını geliştirme.böyle saçma bişi duymadım
ama eğer işin çok ağır, evine çok uzak ıse bırde maddı durumun el verıyor ıse kendı seçımın çalışma tabı.çünü ozaman eşine çocuğuna haksızlık etmış olursun.evde annelık ve eşlık görevlerını yapamıyorsan ozaman seçım kışıye kalmış elbette

eve gelen mısafırın duşuncesizlığı benım sınırımı bozan.

ayrıca bu çocuğa az yemek yedirmesı konusunda lutfen çocuğu olanlar yorum yapsın.ben bir annenının bu konuyu önemsemeden geçeceğını duşunmuyorum.çok zor bişi deil muhallebi yapmak beğenmıorsa meyve püresi hazırlamak beğenmıyorsa çorba yapmak...

denızın dedıklerı nıye her seferınde çarpıtılıyo ya...bence anlaşılmıyorda ondan.
bende kızım doğana kadar 10 sene çalıştım. şimdi bakanım yok mecbur kreş yaşına kadar evdeyım.ımkanım olsa durumumuz cok ıyı olsa anaokulu zamanına kadar calışmam.çalışma hayatını özlüyorum tabıkı aa kızımın bu zamanları geri gelmiyecek bunuda bılıyorum.
kadın çalışmak zorunda degıl.....kımse çalışmak zorunda demesın....ama oyle bı zamandayız kı eskıden kocalar kadınlarının parasını harcamaya utanırken şimdi aman çalışan eş isterım çalışmıyorsa evlenmem gözuyle bakıyorlar....devır degıştı ....erkekler erkekliğini bilmiyo artık...

Sadce isine gelen yeri okumusun ama.
Dogum sonrasi sartlar degismisse anne calismak zorunda kalmissa cocuguna gonullu bakan kisiye hizmetci muamelesi mi yapmak zorunda?

Bende ilk cocugumda esim isten cikarilinca mecburi ise girdim. Annem bakti ogluma. Bende ona minnetimi het defasinda dile getirdim kucuk hediyelerle sevindirdim. Hic hizmetci muamelesi yapmadim kadina...

-se,-sa ile tavsiye anlamından çok kuram anlamı taşıyan bende kitap okuyormuş izlenimi bırakan düşünceleriniz tamamen kişiseldir ve –malı,-meli şeklinde kullanmanız çok yanlış.
Zaten kimse ekonomik sorunlar varsa çocuk yapsın demiyor.

Yemek konusuna ben de takıldım. Tamam çocuğu zorlamamak lazım ama en azından önüne çeşit koyup denemek lazım.

Ben de yeri geliyor çeşit konusunda tukanıyorum ama yapacak birşeyler elbet buluyorum. Sonunda mutlaka yiyor oğlum. Oyun yaparakta yedirilebileceğini düşünüyorum.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

siz acımasız değil misiniz ilk yorumum sizden yanaydı ama baktım ki sizde işi amma abartıyorsunuz
ne olmuş yani kayınvalideniz eve misafir çağırdıysa ne var bunda
evi temizlesin,hem çocuğuma baksın hem bana tek laf etmesin düşüncesindeyseniz yanılıyorsunuz o kadar da değil
bakmak zornda da değil kadıncağız teşekkür edeceğine burda şikayet ediyorsun.
çalışma çocuğuna bak diyoruz onda da suçlu olduk
o zaman ne söylememizi istiyorsan onuda yazda bizde o şekilde yorum yapalım
heyy Allahım yaa

konuları saptırmada üzerine yok
valal seninle polemiğe girmeyeyim dedim ama zorluyorsun resmen
onu demek istemiyoruz sen öyle anlamak istiyoruz sırf didişmek için

Valla ben de sana aykırı bir şey yazmayayım diyorum ama illa yazmam için zorlayan cümleler kuruyorsun. Neyse stop.

valla sibelcim umrumda bile değil birilerinin çarpıtması yazdıklarımı ben doğru bildiğimi söylerim
kendimi gayet net ifade ettiğimi düşünüyorum
imkanı varsa kadın çalışmasın evde çocuğu biraz büyüyene kadar çocuğuna baksın
sonra doktora mı yapar iş kadını mı olur yoksa tüm gün evi çamaşır suyuyla temizlemeyi mi tercih eder ona kalmış orası

çalışma-kendin bakmaya kaydı konu ama konu sahibi arkadaşımızın k.validesi kendi isteğiyle mi bakıyor,mecbur mu hissediyor bilemiyoruz.

hepimiz bir şeylerden rahatsızolabiliyoruz,bir başkasına anlamsız gelebilen.....

empati yapmak zor olmamalı.

evde yokken birinin gelmesinden rahatsız olmasının yanında ,gelen kişinin bebeğiyle kendi bebeğinin k.v.sinin kıyaslaması da sinir ediyordur.

keşke ülkemizde kreş yaşına kadar anneler çocuklarıyla kalabilse.....

ben de çalışıyorum 3 çocuğum var. 2 çocuğuma bakıcı baktı.

çocuklarda mutlaka bir özlem oluyor ama daha güçlü başlıyorlar hayata.

ilk çocuğuma 4 yıl evde bakmıştım.çok bağımlıydık.hala öyle kırılgan.küçükler daha güçlü,relakslar....

komşularım çalışan arkadaşlarla evden çıkarken sabah bize acıyarak bakıyorlar ama biz daha disiplinli,düzenli yaşıyoruz günü.
bazen evden çıkmadan yarım günlük iş yaptığım oluyor.ya da sporla başlıyorum güne.

evdeyken geç yaıp geç kalkar,günün en güzel kısmını yaşayamazdım.

akşamları ve h.sonları çocuklara ayırmaya özen gösteririm.

zaman kısıtlı olunca daha değerli geçirmeye çalışıyor insan.

zaten hizmetçi konusunda sizinle hemfikirim.konu sahibi çocuğuna ne yedirilmesini istiyorsa akşamdan çıkarıcak kadının önüne bunu bunu yedir anne diyecek ha eğer yaptıkları yedirilmemişse zaten bakım istekli değildir.annedir çocuğu iyi tanıyan sevdiği şeyleri bilen.kv sadece 2 kez geldi oğluma bakmaya akşamdan koyduğum şeyleri söledim bunu bunu yedirirmisin diye,işten geldiğimde hepsi duruyordu sordum ne yedirdin yaptığımın hepsi duruyor diye,ben 5 çocuk büyüttüm bana mı öğretiyosun deyince bende ip koptu zaten zorla gelmişti aldım kreşe gönderdim çocuğumu.

Hiddetinize bakilirsa az yaraniz var. Benim dusuncemi kabul etmek zorunda degilsin. Ayrica kitap havasinda degil normal olan budur.
Cocuk anne sevgisi ve ilgisiyle buyur. Para cocuga psikolojik destek vermez.

ee şimdi arkadaşlar ben onca sene dirsek çürütmüşüm ünv.ye gitmişim....sonra bide kpss olayı çıkmış...onla boğuşmuşum.sonra oh be devlet beni atamış rahatlamışım.....şimdiki hayalim de çocuk

çocuk olunca elbetteki bana verilen ücretsiz izinimi sonuna kadar kullanırım...sonrada annem yada kayınvalidem....canlarım benim yeterki olsundada biz bakarız sen taslanma diyen iki insan.bunca emek yıllar ....kafa patlatmışım...ku-sura bakmayında çalışan bayanım diye kimse çıkıp bana çalışıyorsan çocuk yapma ozaman diyemez...maddi sıkıntı olsun olmasın....

Son düzenleme:
Valla ben de sana aykırı bir şey yazmayayım diyorum ama illa yazmam için zorlayan cümleler kuruyorsun. Neyse stop.

kim kimi zorluyor acaba yazdıklarımızı çarpıtan sen
aykırı bişey yazmaya zorlayan da ben mi oluyorum
yok artık
evet bencede dur artık

Kres cocuga kendi yas grubunda sosyal olma imkani taniyor ayrica. En guzelini yapmisiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…