sinirim hopladı öğlen öğlen..

Ekonomik sıkıntı demek sadece iki yakanın bir araya gelmemesi, ayın sonunu zor görmek, kredi çekmek değildir ki. Kadın sadece bu nedenler varsa mı çalışır, aksi halde evinin kadını mı olur? Bunu mu demek istiyorsunuz?
İyinin hep iyisi vardır.
Ben çocuğuma en iyisini almak için çalışıyorum.
Onu en güzel yerlere tatile götürmek için çalışıyorum.
Benden sonra ona bir şeyler kalsın diye çalışıyorum..
Allah korusun kötü günler için çalışıyorum..
Yarın öbür gün eşim olmazsa diye çalışıyorum..
Daha da sayabilirim. Yeter mi?

Kv cocuk baktigi icin para veriyormusunuz?

Bu kadar şikayetçiyseniz bakıcıya vereceksiniz. Ama anneanne babaanne gibi olur mu bilinmez...
Kadın sıkılmış, arkadaşını çağırmış ne var bunda? Sanki evi talan ettiler.
Sanki bakıcıdan bahseder gibi bahsetmişsiniz. Kadın bakmak zorunda değil, sizi ne kadar büyük bir dertten kurtarıyor farkında değilsiniz.
Yemek konusuna gelince de çocuğunuzun damak tadını, ne yeyip yemeyeceğini siz daha iyi bilirsiniz.
Akşamdan yapıp dolaba koyarsanız, kayınvalidenize de söylerseniz o da onu yedirir.
Büyütüyorsunuz bence.

hayır canım.öle bişi yok.eine ekmek veriyo.süün içine ekmek doğruyo.yada tarhana yapıyo .uğraşmıyo.bırak zayıf olsun dıyo

ana biz kac yasımıza kadar kahvaltıda tarhana yedık ekmek dograyıp
o sekılde atıstırmasını dogru bulmuyorum sut cok yararlı degıl arıtk her doktor soyluyorda tarhanaya ekmek dogranda yogurta ekmek dogransada bısı olmaz ha hep boyleyse yemegını bırakırsın dolaba

bana saymaya çalışma ipek
ben senin düşündüklerinin tersini düşünüyorum bu saydıkların benim için geçerli değil
eğer ben anne olduysam ve bir bebekten sorumluysam eşim çalışır evimize bakar bende bebeğime annelik yaparım o biraz daha büyüyene kadar sonra yaşı geldiğinde kreşe verip çocuğum için birikim yapmaya çalışırım.
bende böyle düşünüyorum.

benim düşüncem deniz , ama yaşantım ipek gibi :)
daha azıyla yetınmeyeceğımız için daha iyi bir yaşantımız olsun diyorum eşim ikimizin getirdiği paradan 1 katı daha fazlasını getirsin benden harika bir ev hanımı olur

Son düzenleme:

Evet anlayışlarımız son derece farklı.

benm çocuğum yok evlerimizde ayrı aramızda 2 sokak var ama kayınvaldem ayda bi kalmaya gelir.misafirleride isterse arkadaşlarını çağırır evime.bende çalışıyorum.sen gbi deli oluyorum ama elimizden hiçbişey gelmez mecbur katlanacaksın yada çocuğa bakıcı bulacaksın :)

yaaa bende ev hanımı olayım diye ölmüyorum
üniversite mezunuyum iyi bir işim iyi bir maaşım var
ama ben hayattaysam hasta değilsem ve borç batağında değilsek neden çocuğuma başkası baksın en güzel anlarında ondan uzak olayım
bu bana haksızlıkmış gibi geliyor
1,2 yaşında ki çocuğu kayınvalideme bırakıp işe gidip verimli olamam ben
yinede büyük konuşmak istemiyorum.
çocuğumu büyütürüm zamanı gelincede kreşe verip kariyerime devam ederim.

Orası başka cute. Ben de eşime diyorum şehir dışında bir çiftliğimiz olsaydı sen 4*4 ünle işe giderken ne kadar benzin parası ödeyeceğiz demeseydik bu ay. Ben sabah uyandıktan sonra ata binerdim, sosyete partilerine giderdim, şöyle işin başlamasına 2 gün kaldı diye stres yapmadan havuzlu evimizin bahçesinde güneşlenirdim ya da akşama ne yemek yapsam diye düşünmeden..
Bunlar biraz komik biraz da ironik hayaller sanırım. Herkesin bir yaradılış görevi var bence hayatta.

Ideal kadin sekli sizinkisi iste:)
Cocuk dogurup birilerinin uzerine atmak degildir zaten. Emekle sevgiyle buyutmektir.
Hee illa para kazanicam diyorsa bir insan cocuk yapmicak, yapiyosada anneye veya kayinvalideye ozel tutulmus hizmetci muamelesi yapmicak:)

aman tanrım ipek senınkıde baya yüksek bir hayal

benimde hayalim şöyle çanakkale taraflarında 2 katlı bahceli bir evimiz olsun havuzumuz olsun gündüz oturmaya gidebilecek samimi arkadaşlarım olsun
cocuklarım okula servile gitsin kocam işe giderken gözümdeki salatalıkları indireyim istiyorum acelesiz telassız gece ayatarken bütün el ayak vucut kremlerini sürmüş olayım sacımıda fırcalıyayım :) aksam yemegımı ben yaparım ama bır gune sıgdırmadan
bahcede gunesleneyım recel ıcın agactan kıraz topluyayım
işte o zaman herhalde tamam derim oldu bu iş
bu şartlarda bunu yapammız için şuan evi ve arabayı satıp çanakkaleye gitmek gerek bunun içinde benim tombiş yanaklının askerden gelmesi gerekiyor
e ben o zaman zaten yaşlanmış olacam halim olacakmı ki ya
the end

İmzamı atıyorum yorumunuzun altına o kadar yani :)

O zaman çalışan kadın emekle ve sevgiyle büyütmüyor? Biz biyonik anne gurubuna mı giriyoruz sizin gözünüzde.
Çok komik.

cevapların hepsini okuyamadım yazdılar mı bilmiyorum ama akşamdan bebeğiniz için küçük porsiyonlarda yemekler hazırlayın.
sabah kayınvalideniz geldiğinde de şu saatte şu,bu saatte de bu diyebilirsiniz.
tabi ben şu saatte bu saatte gibi kaba yazdım ama siz kayınvalidenizle diaoluğunuza göre konuşursunuz.
o şekilde öğün geçiştirmesi çok kötü.

Ben de hayal kurmuşken kendimi engellemeyeyim dedim. Hayallerimin arasında tabi helikopterle işe gitmek de var. Ya helikopter deyin Allah da parayı ne kro insanlara vermiş, şu Ağaoğlu benim hayatımda gördüğüm en parayı taşıyamayan insan.
Senin hayallerin güzel imkansız değil ama şu şartlarda zor gerçekten. Emekli olduktan sonra bir nebze mümkün ama emin ol bu sefer bir sürü engel çıkar.. çocuklar, torunlar…

ama şimdi bu biraz ağır olmadımı.çalışan insan çocuk yapmıcak...

konu sahibine gelince kv.nin bakmasından memnun değilsen başka alternatif bulacan.ama bakıcıya para yetiştiremiyorum diyorsan bazı şeylere katlanacan.en azından çocuğunun hatrına..eve misafir getirmesinede bişey diyemicem ..bilmiyorum ama sanki ben bişey dmezdim.neticede çocuğuma bakıyor...kadının kendi istekleride vardır...

O zaman çalışan kadın emekle ve sevgiyle büyütmüyor? Biz biyonik anne gurubuna mı giriyoruz sizin gözünüzde.
Çok komik.

Ailede ciddi asamada ekonomik kriz varken cocuk yapmak cok buyuk bir sacmaliktir.
Dogumdan sonra belirli bir sure anne cocuga bakmak zorundadir. Daha sonra krese verip hayata normal akisinda calisan anneyle devam edilinebilir.

Cocuk olduktan hemen sonra sartlar degismisse, kadin calismak zorunda kalmissa krese verilicek parada yoksa anne veya kv bakar cocuga gayet normaldir. Bu durumda hic bir anne cocuguna gonullu bakan kisiye hizmetci muamelesi yapamaz. Bu hakka sahip degildir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…