sinirim hopladı öğlen öğlen..

canım bende kreşe ver diyenlerdenim
bende kreşe çok sıcak bakmam ama
kv sinden öyle bahsediyor ki öldürecek kadını nerdeyse

konuyu dağıtacağım sizin yazınızı alıntılayarak ama söylemeden geçemedim:))
bu çelişki her yerde var,
biraz sızlanacak olsak babanneden anneanneden hemen kreşe ver deniyor.
ben de böyle bir durumda çok kısa süreli kreş denemesi yaptım, olmayınca aldım geri.
o ara kreşten bir rahatsızlığımı dile getirince o kreşe gönder diyenlerin bir çoğu aman canım senin çocuğun çok küçük,
ne işi var erkenden kreşte okuldan bıkar sonra dwediler
kızım 2,5 yaşını biraz geçmişti o ara
kısacası elin ağzı torba değil ki büzesin, en iyisi kendi bildiğini yapmak

Ne zaman bu kadar tahammülsüz olduk...
Yaşlı kadın iyilik etmiş bakıyor işte çocuğa karşılık beklemeden, arada birileriyle muhabbet etmek istese kötü mü ki evde parti yapıp dağıtmıyorlardır sonuçta..
Bilemedim, bir ben mi böyle düşünüyorum ama..

konu sahibi kusura bakmazsanız bişey söylemek istiyorum.
başından beri takip ediyorum konuyu ben dahil birçok kişi yemek konusunda öneri getirmemize rağmen verdiğiniz cevaplar sadece polemiklere.

rahatsız olduğunuz konuda yardımcı olmak isteyenlere cevap vermiyosunuz.

Her çocuk kreşe direnir bu bir gerçek. Olmayınca almak çözüm değil, çözümsüzlüğü kabullenmektir.

Lütfen çalışan kadın annelik yapamaz çocugun psikolojisini anlamaz gibi kelimeler kurmayın gerçekten biz çalışan anneleri rencide ediyor bu durum.asla neler hissettiğimizi,neler yaşadığımızı anlayamazsınız....
Işim gücüm temziliğim kişisel bakımımdan daha önemli evladımla akşamları geçirdiğim kaliteli 4 saat
yetememek nedir asla bilemessiniz
ve uslublarınıza lütfen dikkat ederek yazı yazalım karşımızdakinin hassasiyetine saygı duyalım

Ewett aynen öyleee

belki birikim olmuştur sizde ama ben misafir gelmesinde çok ta bir sıkıntı göremedim. benim de ayda bir hafta kv bakıyor bebeğime. bebekli, çocuklu komşularımı arıyorum bizim eve gitsinler hem kızım hem kv sıkılmasın, değişiklik olsun diye. ama siz başka şeylere dolduysanız bilemeyeceğim.

yorumlara cevap vermek istemiyorum ama daha evlenmden, anne olmadan "çocuğumu başkasına veremem, işten çık" filan gibi süpersonik yorumlara gerçekten anlam veremiyorum. insan yaşadığını bilir, eğer bir fikri varsa da bunu üslubunca söyler ama böyle sanki çocuğu kv ye ya da anneanneye bırakan analar, çocuğu cami duvarından almış gibi ahkam kesmek çok yanlış. belirtmek istedim.

K.valide sizin evdemi bakiyor cocugunuza? Eger oyleyse misfir gelmesi bence cok anornal bir durum degil sonucta kadininda bir hayati var kendi evinde olmadigi icin arkadasini,akrabasini oraya cagiriyor.bence bu konuda biraz haksizsiniz
Ama yemek konusunda cocuk sizin yaptiginizi yemiyorsa baska bir yemek hazirlamali ici nasil rahat ediyor bilmiyorum sonucta torunu insan saglikli beslensin ister :/

ben diğer cevapları okumadım. yani kadının da canı sıkılıyordur. ev de otursun ne olacak ki? hani senden hizmet bekelemiyorki orada oturup çene çalııyorlar. diğer şikayet ettiğiniz de anneniz bakıcı vs de yapabilir. kimse mükemmel değil her zaman madalyonun diğer yönü de vardır. sabredin güzel bakın. sonuçta o yaşta çocuk bakmak da kolay değil.

Hem çocuğuna baktırıyorsun, kapris yapınca da başıma kaka kaka çocuğuma bakıyor diyorsun. Baktırma kardeşim ya.. Sen nasıl kapris çekmek zorunda değilsen o da çocuk bakmak zorunda değil.

Bence siz hatalısınız bu çocuk bakma konusuna ben çok sinir oluyorum abi abla çocuğu yok ama dayı çocuklarına annem bakıyor ve o kadar kolay basit bir şey değil ben kabullenemiyorum hayatımı başka birisine göre şekllendirmeye.Kimse sizin çocuğunuza bakmak zorunda değil belki kadın arkadaşlarıyla muhabbet etmek vakit geçirmek istiyor senin çocuğuna bakacak diye hayatını kısıtlıyor o kadın karşılığında kazancı ne hiç bir şey arkadaşını çağırması batmamalı bence onun da bir hayatı var siz çalışıyorsunuz para kazanıyorsunuz kadında sizinle aynı saatlerde senin çocuğuna bakıyor bir evde yalnız kimse yok sadece çocuk sıkılıyor insan bir süre sonra.

Madem çocuğun yemek yemiyor kayınvalidenden bekleme sen akşamları yemekler yap kayınvaliden denesin gündüz ne yer ne yemez diye.

Son düzenleme:
Kayınvalidenin yerinde olmak istemezdim.. Herşeyine mana bulacaksan, beğenmiyorsan para öde başkasına baktır.
Kadın senin bebeğine bakıyor diye sosyal hayatından mı olsun? İki insan ile laflamasın mı? Paranı bakıcıya vermeye kıyamıyorsan, katlanmaya mecbursun.

Her çocuk kreşe direnir bu bir gerçek. Olmayınca almak çözüm değil, çözümsüzlüğü kabullenmektir.

olmamasının sebebi kızımın direnmesi değildi o çok sevdi kreşi.
yalnız aşırı derecede hasta olunca vaktini kreşte değil hep evde geçirmeye başladı.
ve tabi ben de işe gidemeyip ona bakmak zorunda kaldım.
iş açısından büyük sıkıntı yaşayınca kreşten aldım.

Misafir size degil, kayinvalidenize gelmis zaten. Kayinvalide butun gun baskasinin evinde cocuk bakiyor oliunca, haliyle sizin eve gelmis oluyor. Ben bunda buyutulecek birsey goremedim. Garip birsey degil bu, bakicilarin bile ailesinden biri bakicinin cocuk baktigi eve gelebiliyor oyle 1-2 saat. Cocugunuzu mu ihmal etmisler, evinizi mi karistirmislar? Bunlar olduysa haklisiniz, yoksa insanlar iki laf etmeye bir araya gelmis, buyutmeye gerek yok.

Obur yandan, kayinvalideniz besbelli bakmak istemiyor. O da baskiyla bakanlardan anlasilan. Gelsin butun gun cocuguma baksin, baska isi ne. Ustune evime kimse de girmesin, butun gun evde bebekle patlasin kadin. Yok oyle dunya malesef.

Simdi, belli yasta insanlara israrla cocugunuzu baktirmak istiyorsaniz, kusura bakmayin, o insanlarin bikkinliklarina da sesinizi cikarmayacak, hatta onu rahat ettirmeye calisacaksiniz. Yok oyle, gelecek cocuguma bakacak, ama gule oynaya. Insanlar robot degil, oyuncak hic degil. Bakmak istemiyorsa krese verin, ya da bakici tutun. Zaten ben karsiyim anneanneye babaanneye zorla cocuk baktirmaya. Burda ne konular aciliyor, insanlar bakmak istemeyen kadina zorla cocuk vermeye calisiyorlar, istemeyince, bikinca da kadin suclu.

Malesef igneyi kendinize batirmanin vakti gelmis.
Ha sizin evinizde ne yiyeceginiz konusunda haklisiniz. Onu ilgilendirmez. Birtek bu konuda size hak verdim.

Bende şu lafa deli oluyorum.
ozaman çalışmaz oturur evde çocuğuna bakarsın.
laf mı şimdi bu?bu kadar kolaydı sanki işsizliğin,geçim sıkıntısının
fazla olduğu bir ülkede burda bunu söylemek.
işverende bizi bekliyordu,doğum izni bitsede gelse diye :18:

olumlu yada olumsuz YAPICI YORUM YAPAN Herkeze teşekkür ederim.

fakat durumu saptırıp hırslanıp benı yapmadığım yada düşünmediğim şeyler için suçlayıp yargılayan yorumculara bişey diyemiyorum.

bu kadar yorumdan sonra elbet tekrar düşündüm olanları.sinirim geçince daha objektif baktım olanlara..evet bazı noktalarda daha geniş olmam gerektiğine karar verdım.zaten elim mahkum.evlendiğimden beri şu zamana kadar aksi bişiyde yapmadım.ağzımı açıp tek laf etmedim bile.değişen bişi yok yani.

bu konunun bu kadar hiddetlenmesine çok şaşırdım. olması gereken uslupla tavsiye havasında bana eleştri yapan arkadaşlara teşekkür ederim.aslında çok büyütülecek bişi olmadığını sinirım geçince gördüm.aslında bu dünyada sinirlenicek daha nice saçmalık olduğunu farkettim.

buarada kötü söz sahibinindir.

hakaret boyutuna varna söylemleri kişilerin kendilerine iade ediyor karakterlerine veriyorum.

hayatta karşılarına çıkan her olumsuzlukda verdikleri tepkiler böyle ise Allah dan çevreleine sabır diliyorum.

Merhabalar Arkadaşım;

Benim kızıma da annem baktı bazı nedenlerden dolayı 15. ayında kreşe başladık.Daha 3 gün oldu ama memnunum çok şükür.İmkanın elveriyorsa kreş düşünebilirsin.
Bebeğin için deneme yanılma yöntemiyle hangi yiyecekleri çok sevdiğini bulup pişirebilirsin.Mesela benim kzım ev yoğurdundan başka yoğurt yemez.İçine mutlaka meyve ister.
Çorbalarını sıvı içmez illa taneli olacak.
Birde yemek yemiyor diye zorlamayın eninde sonunda acıkacak.Ve saatli yedirin.zamanla düzene binecektir.Sadece sabırlı olun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…