sinirim hopladı öğlen öğlen..

Hiddetinize bakilirsa az yaraniz var. Benim dusuncemi kabul etmek zorunda degilsin. Ayrica kitap havasinda degil normal olan budur.
Cocuk anne sevgisi ve ilgisiyle buyur. Para cocuga psikolojik destek vermez.

Herkesin düşüncesi başka tabi. Kimse de kimsenin düşüncesini kabul etmek zorunda değil en nihayetinde öyle bir şey denilmedi zaten.
Geçim derdi,sıkıntısı vs için de bir fikir verseniz?

aynen katılıyorum...bakma niyetinde değilse yapılacak şey bellidir...

Son düzenleme:
konunuza özel pek birşey diyemicem ancak ben de 3 yaşından sonra babannemle kalıyordum annem ben 3 yaşıma kadar işi bırakıp sonra geri dönmüştü işe.. babannem yedirirdi ne yerse vs ama ben de ihtaşsız bir çocuktum. Annem işten gelir eti sebzesi meyvesi minicik mideme onlarca şey yüklerdi yeterince besin almamışımdır diye düşünerek. kendince eksiğini tamamlamaya çalışarak. hep kusardım. hala kabuslarıma girer bazen o yemek yedirme serüvenleri:) diyeceğim o ki zorla yemek yedirmeyin çocuğunuza.

Olay yine çalışan annelerin vicdansızlığına geldi :) Çalışan anneler tü kaka

Ben Allah nasip eder de doğum yapabilirsem bir yıl ücretsiz izin alma hakkım olmasına rağmen 6 ay sonra işime dönücem. Annem bakamazsa kayınvalide o da bakamazsa bakıcı tutarım. Akşama kadar uyumadı, kendime bakamadım, mızmızlandı darlandım, pepe actım sustu, tablet verdim yemek yedi derdi yerine akşam 5 saat kaliteli vakit gecirmeyi tercih ederim.

Bu bir tercih meselesidir, iyi veya kötü anne olma kıstası değildir.

Herkesin düşüncesi başka tabi. Kimse de kimsenin düşüncesini kabul etmek zorunda değil en nihayetinde öyle bir şey denilmedi zaten.
Geçim derdi,sıkıntısı vs için de bir fikir verseniz?

Kari-koca birlikte calisirsa illaki bi birikim olur heralde.

bide arkadaşlar yarının ne getireceğini bilemeyizki.atıyorum istifa ettim.allah muhafaza başımıza olmadık işler geldi..nolacak..kim elimizden tutacak...eskidenmiş o ..erkek eve ekmek getirir dönemi...

sanırım sizin yaranız çok fazla.ayrıca algı problemıznıde var.yorumları baştan okursanız abartmadığımı görursunuz.bartan sızsızını.kvme hizmetçi gibi davrandığım nereden çıkarttınız.ben kv demle şimdiye kadar en ufak bir tartışmam olmadı.acaba sızın buyuklerınızle dıaloğunuz nasıl çok merak ettım.özellikle kv denızle.

kimse kimseye laf edip canını sıkma lüksüne sahip deil.yanı kv dem torununa oğlunun çocuğuna bakıyor dıye bana laf sölemek lüksüne sahip deil.ben evlenırken çok fazla fedakarlık yaptım.ozaman bende evlenırken şunları yaptım memleketımı değiştirdim sizin yuznuzden dıye aklıma gelenı söylıyim.yok öle yama herkez saygısını sevgısını korucek tıpkı benım gıbı.

bu çocuk benım çocuğumsa onunda oğlunun çocuğu.ayrıcada torunu.yanı torununa bakıyıor.yanı bu ocuk oğlunun çocuğu olmasaydı yanı benım çocuğum olsaydı gelıp bakarmıydı.bakmazdı.

şu yazdıklarınızdan hizmetçi köle olan kv dem değil benım.yanı herşeye evet diyip gururmu ayaklar altına almamı öğütlüyorsunzu.kusura bakmayın ben szın gibi olama.saygı sevgı çercevesı ıçınde diyeceğimide derim.okadarda deil.

benım bır arkadasım var samımıyız bebegıde sakın bısey bana gore ama cocuk ona oyle kulfet gelıyorkı anlatamam bana sık sık ay ben senın gıbı olsam temızlıkcı tutarım ınan hep dısardasın bıraz dınlenmen gerek nasıl bu kadar vakıt ayırıyorsun ben ayıramıyorum dıyor
kendısı ev hanımı ben calısıyorum

Konu sapmış
Herkes kendi düşüncesini birbirine empoze etmeye çalışıyor
Konu sahibi çalışsam mı çalışmasam mı demiyo ki, kime ne kadar doğru geldiğinin bi önemi olsun
Herkes istediği şekilde yaşamına devam edebilir

Sadece kayınvalidem ben evde yokken ev müsait değilken eve misafir alıyo, bebeğin yemeklerine pek özenmiyor demiş
Bu noktada ben kayınvalide torununa kendi evinde baksın konu sahibi kendi yokken evine girilmesini istemiyorsa anahtarını kimseye vermesin, toruna da size yardım olsun diye bakıyor seve seve üstüne düşe düşe bakmıyor diyorum.
Bu kadar.

Şu kullandığın kelimelere bak önce
yaran var falan bana sokak jargonuyla konuşamazsın sen!

kayınvalidemlede ailemde ki tüm büyüklerim ve küçüklerimlede gayet iyi geçinirim ilşkilerimde güzeldir.
burda sevgi saygı diye hikaye okuyacağına açtığın konuyu bi daha oku
kayınvalidemi seviyorum havaların bana sökmez farkındaysan onu çekiştiriyorsun şuanda
terbiyesizliğin lüzumu yok haddini bil

bu yorumdan sonrasını okumadım, ona göre cevap yqazıyorum.
başkasının baktığı hiçbir zaman kendi baktığınız gibi olmuyor malesef. anneanne de olsa babanne de olsa öyle.
benim kızım da çok yemek seçer.neyse ki babannesinde sadece kahvaltı yapıyor, ben erken çıkıyorum işten, öğlen alıyorum.
ama bazen kalması gerektiği de oluyor.
o zamanlarda yemeğini kendim gönderiyorum, çünkü babannesi sevdiği yemekleri bildiği halde onlar evde varsa yediriyor,
yoksa ne varsa onu yedirmeye çalışıyor.
haliyle çocuk yemiyor.
geçenlerde kahvaltıdan sonra öğle yemeğinde sadece bir bardak ayran içmiş, onunla akşam 6 ya kadar durmuş.
evde ben doyurdum.
hayır çok zor değil bir tas çorba kaynatıp içirmek ama yapmayan yapmıyor işte.
arada yaptığı da oluyor tabi ama ben elalemin çocuğu olsa kıyamam, doyurmak için elimden geleni yaparım,ama o bir ayranla günü bitiriyor.
o yüzden şansa bırakmamak adına kendim yapıp yolluyorum yemekleri.
kapris kısmına gelince de yapacak bir şey yok, ya çekeceksiniz ya da baktırmayacaksınız.

yazık sana.seni bu hale sokan ne yaşadıysan artık.Allah ailene çevrene sabır versin.iyiki seni tanımıyorum.kendı halıne bırakıyorum .içini dök rahatla.

yazık sana.seni bu hale sokan ne yaşadıysan artık.Allah ailene çevrene sabır versin.iyiki seni tanımıyorum.kendı halıne bırakıyorum .içini dök rahatla.

sana yazık asıl terbiyesiz kadın
sen kimsin ki benimle böyle konuşuyorsun
ban yiyecem biliyorum ona yanmamda senin gibi terbiyesiz ne dediğini bilmez biri yüzünden banlanıcam yaa ona yanarım
Asıl allah kayınvalidene sabır versin
nankörsün çünkü hem çocuğuna baksın hemde yok misafir çağırıyor bilemem ne de
keşke duysa arkasından yaptığın bu dedikoduları kendini bilmez insan tühh sana bee

iyi de çocuğa annesi bakmalı diyorsun. nasıl bir tezat bu?

Konuyu sapittigimiz icin birde sizinde beni yanlis anladiginiz icin iyice strese girdim

Nasil net olabilirim bilmiyorum...

Ben cocuk gelisimini en guzel anne tarafindan yapildigina inaniyorum. Annesi yaninda olan cocuklar cok daha hizli gelisiyorlar.
Imkan varsa cokk cokk batakta degilse insan cocugu kendi kendini kurtarana kadar yaninda olmasi taraftariyim.

Zaten bir kadin anne olduktan sonra calisicam diye israr ediyorsa guzel bir isi var birakamiyordur. Bu durumda cocugunu krese verir pasa gibi yasar kimsenin uzerinde soz hakki olamaz.

Ekonomik sorun sonradan olmusrur calismak zorundaysa gonullu cocuga bakan ailesine hizmetci muamelesi yapmasin kimse.

bebeklerime 1,5 aylıktan bu yana bakıcım bakıyor.. akşamları çocuklarımın ne yiyeceğini ben karar verip çeşit çeşit yemek ve çorbalar hazırlıyorum.. allah razı olsun ki bakıcımda olaki çocuklar yemekleri yemek istemediklerinde pratik olarak ne yapabilecekse onları yapıyor yediriyor..

yeme konusunda bizde hiç bir zaman ısrarcı olmadık.. yemek istemedikleri zaman peki deyip kaldırıyorum yemeği.. ne kadar ısrar edersem o kadar inatlaşıyor ve yemiyolar...

eve gelen misafir konusunda ise benim evimede komşular geliyorlar bakıcımla oturuyolar, bunda ben sıkıntı görmedim açıkçası..
bugüne kadar da neden evime geliyorlar demedim, sonuçta hepimiz insanız...

yorumları okudum da kötü anne olduğuma karar verdim

ev hanımı bir anneydim.yemedikleri zaman hiç peşlerinde dolanmadım.ne zaman yemek isterlerse ve o anda ne yemek varsa onu yediler.gayet sağlıklı büyüdüler

konu sahibi kafaya takacak bir durum yok.kaynanan çocuğu aç bırakmıyordur.tarhanayla yoğurtla gayet sağlıklı besleniyordur.gelen misafirine de ses çıkarma,sonuçta kaynanan bakıcı değil,sen öyle görsen de

Son düzenleme:
konu sapmış gitmiş
soruyorum morpapatya madem memnun değilsin nden kreşe vermiyorsun
bide kv nin misafir olayını çok abartmışsın..
kadın arkadaşıyla 2 kafa dağıtmak istemiş olabilir
siz ona emrivaki mi yaptınız çocuk konusunda yoksa kendi ben bakarım mı dedi?

benim bakıcım vardı, onunda arasıra ailesinden birileri yada arkadaşları gelirdi biraz oturur giderlerdi. ben pek rahatsız olmazdım. bebeğe bakıyor sonuçta, canı sıkılabilir biriyle gün içinde iki laflayabilir. sonuçta bebeğinize bakmasa gezmesini falan yapabilirdi, çok kasmayın bence. şu kreşe gönder diyip bir buçuk yaşındaki çocukları kreş yaşı gelmiş diyenler var ya onlarda bi saçma, kreş yaşı deildir bir buçuk hatta iki bucuk yaş. bence çok sorun etmeyin... güzel yanlarına bakın. ne dediğini bilmezse tınlamayın yine bildiğinizi yapın. ama evde bakacak birisinin olması nimettir bunu unutmayın. inanın kreşten ve ya bakıcıdan daha iyi bakar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…