Sinek Olup Üşüşenler

Sihirlikutu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2022
246
46
1 ay önce nişanlandım. Nişanlım instagram hesabına ilişkimizin başından beri hep ikimizin fotoğraflarını atar zaten ama nişan fotoğraflarını attıktan sonra daha önce diyaloğunun bile olmadığı kadınlar dm den yazdı. Telefon saklama huyumuz yok. Gayet birbirimizin sosyal medyalarına vs. bakarız. Hatta bir kere telefonlar karışmış, birbirimizde kaldı 2 gün boyunca telefonlarımız Neyse bir tanesi şey demiş, 'nişanlandın diye seni takipten çıkmıyorum, evlenirsen çıkarım, belki ayrılırsınız ne belli' ay gerçekten şaka gibi. Biri de şey demiş, 'daha önce hiç konuşmadık, hiçbir mesajıma cevap vermedin ama profilini incelediğimde bence bizden olurdu, neyse belki daha sonra kısmet olur.' Ya insanlar kafayı mı yedi? Engelledi nişanlım direkt zaten profillerini, sonra da bu mesajlar hakkında oturup baya iki saat bu insanların psikolojileriyle alakalı saptamalarda bulunduk Bence nişanlı/evli erkeklerin daha cazip gelmesinin nedeni bir kadın tarafından 'seçilmiş' olarak algılanmaları. Onu seçtiyse, ben onu alt ederim ve kendimi seçtiririm, diğer kadını ekarte ederim psikolojisi. Ve tabiki hiç sağlıklı değil.

Bu arada bu kadınlara karşılık veren erkeklerden bahsetmiyorum, karşılık veren veya birine sadakat sözü verip de aldatan bütün erkekler de iğrenç tabiki. Ama gözümle gördüm, böyle sinek gibi konmaya yer arayan kadınlar da çok fazla var.

Dün kuaförde oturuyorum. Oturduğum yerde tanıdığım 40 yaşlarında boşanmış bir çocuğu olan bir kadın kuaförümle konuşuyor. Diyalog şu;
-x abla beni dün gelen o adamla tanıştırsana, numaramı ver en azından tanışmak istediğimi söyle.
+Olmaz kızım saçmalama adam yeni evli, gayet de mutlu bir evliliği var.
- Amaaan banane ya bir şey olmaz, hadi tanıştır beni lütfen.

Ben yine şok. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Gözlemleriniz ne şekilde?

Son düzenleme:
O takip etmiyor ki, takip ettikleri hep aynı sayı değişmiyor, profil herkese açıktı o yüzden isteyen nişanlımı takibe alabiliyordu. Şimdi onu da gizli profil yaptı. Ki bence açık profil olarak kullanmasında hiç sakınca yoktu. Kendi tercihi.

Sorun çözülür o zaman isteyen herkes takip edip yazamaz

Bu kadınlar bunları yazacak samimiyeti nereden buluyorlar, önce bunu sorgulardım.
Konuyu iyi okursanız neden sorgulamadığımı anlarsınız :) Ayrıca sorduğum soru da bu değil pro üye :) Kadın zaten yazmış, 'daha önce hiçbir mesajıma cevap vermedin, hiç konuşmadık ama profiline baktığımda bizden olur gibi geldi' diye. Neyini sorgulayayım bunun? Adam bir şey yapmamış ki.

Pro üye olunca ne oluyordu ki, konuyu okudum ayrıca sayın sihirlikutu. Herkesin sinek gibi üşüştüğü mükemmel bir nişanlıya sahipsiniz, konunun teması bu.
Amaaan neyse sizden beş on tane çıkar, ben zaten bunu bilerek açmıştım konuyu aynen hehe :)

Kıyaslamalar her alanda yok mu? Birinin sevgilisi olur, başkası da sevgiliyi kendisinden daha altta görürse benimle de olabilirmiş diye düşünür. Biri bir mevkiye gelir, o geldiyse ben de hayli hayli gelirdim der...

Nişanlınızda gözü olanlar varmış demek. Sizi yakıştıramamışlar ve kendilerinden altta görmüşler. Yaptıkları her türlü çirkin.

Evli olanlara göz koyanlar da ayrı iğrenç.

Benim etrafımda hiç böyle bir kadın görmedim ama inanırım ahlaki degerler çok zayıfladı. Garip bir psikoloji. Bir de sorumlu olan erkek kadının bir sorumluluğu yok diyoruz evet ama yani sevgilisi olduğunu bildiğin birine yazmak da ne bileyim bildiğin ahlaksiz ve sorunlu bir davranis. Aldatan erkeği kadını iliskisi olan kimse onu suclarim. 3. Tarafa bağlamam ilişkinin biteceği varmış derim. Ama 3. Taraf için de iyi şeyler düşünmem. Doğru bir psikolojide olduğunu, bütüncül etik değerleri olduğunu, sağlıklı bi kafası olduğunu düşünmem. Yardıma ihtiyacı olduğunu da düşünürüm duruma göre.

Kesinlikle öyle bu durumda sorumluluk benim nişanlımda zaten ama bana karşı sadakat yükümlülüğünü gayet yerine getirdiği için ben bu mesajları sorun etmedim. Hatta mesajların üzerinden bu kişilerin psikolojileri hakkında konuştuk baya bir. Yazık yani ne diyeyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…