Şimdi bunları sileyim mi arayıp sorayım mı? Ne yapayım?

Çocuklu biri ile evlenmek geçmişle sürekli bağı olan biri ile olmayi kabul etmektir onlari silmeye hakkiniz yok çünkü çocuğu icin sakliyor olabilir

Takılmanız gereken konu neden eski eşiyle fotoğraf çektirdiği değil; sizinle neden çektirmediği olmalı hele de eski eşiyle çektirmeyi kendisi istemişken.

içime şüphe düşürecek bir şey olmadı ama ilk görünce kötü oldum.
Bence kötü olacak bi durum yok, tatile de giderler yanak yanağa da resim çeker dudak dudağa da, çocuğu leylekler getirmedi onu da birlikte yaptılar değil mi? Sonuçta sizden önce ki konu, ve bir çocuğu olduğunu bile bile evlendiniz.
Eskiden olan bi şey için huzurunuzu bozmayın.

Ama sizinle daha tanışmadan 2 yıl önceymiş.
Neden sakladığını sorabilirsiniz ama kullanmadığı bilgisayar, belki unutmuştur bile o fotografları. Ooo benim bekarlıktan kalan eski bilgisayarımı açsam şimdi kimbilir neler çıkar çünkü ben de temizlik yapmazdım yani kah tembellikten ihmalkarlıktan, kah belki ileride lazım olur diye (örn belgeler) silmem genelde hiçbir şeyi. Belki bir üyenin dediği gibi kızı için saklıyor olabilir, fotoların çoğunda veya bazısında kızı da varsa silmek istememiştir özellikle kızı ile olan fotoları. Kızım olanlar ve olmayanlar diye de ayıklayıp silmemiştir, hani düşünüyorum da gerçekten kim uğraşacak onunla, hassas olan insanlar ayıklayıp siler belki de ben üşenirim şahsen, kızım da var bunların bazılarında der klasörü olduğu gibi saklardım muhtemelen.
Eskiden bir sürü fotograf çektiriyormuş da şimdi sevmiyormuş insanlar değişebilir bazen bu konuda. Siz fotograf çektirmekten hoşlanıyorsanız ya da sizinle çekilmedi diye üzülüyorsanız onu da söyleyebilirsiniz.
Ama takılmayın fotograflara bence yani değmez.

Ben olsam silerim, zaten neden kendisi silmemiş diye de kızarım. O kadar önemliyse çocuğun annesi saklasın fotoğrafları, ne işi var evimde yani sarmaş dolaş fotograf.

Neden annesi saklasin ki
Annesi 2.kez evlense, annesinin yeni esi de fotograflari gorup silmesini istese o zaman nolcak

Hadi sildiniz fotoğrafları hatıraları aklımdan silebilecek misiniz?
Tabii ki hayır.
Sorun fotoğraf çekilmek istemeyişi bunu konuşmalısınız

Sadece eşim ve eski eşinin beraber olduğu fotoğrafları silmekten bahsettim siz neden endişelendiniz tabii ki çocukları ile olanları silmem asla

Endiselenmek mi? Sizin o resimlere dokunmaya hakkiniz yok. Hani yapabilirsiniz, ama sonra sert bir tepki ile karsilassaniz aglamayin ama

Sizin aklınıza neden silmek geldi direkt?
Bir belleğe atın fotoğrafları ve eşinize verin. ‘Bilgisayarında eski eşinle fotoğrafların vardı silmek istemedim bu belleğe hepsini attım bilgin olsun’ diyip verebilirsin. Yani düşünceli olmak bu kadar basit.
Sonra eşin o belleği çocuğuma mı verir, alıp atar mı, ne yapar o karar verir..

Seni o kadar iyi anlıyorum ki..kiyas yapmak çok kötü. Bunu yaşamak çok kötü. Ama şöyle düşün sende eski iliskilerinde belki simdi yapmayi sevmedigin seyi o zaman yapiyordun.. kiyaslama o çok üzüyor insanı.

Cevabı varmış. Hislerinizi engelleyemezsiniz. Üzülmekte haklısınız . Evlilik iki kişinin adım atmasıyla ilerler. Siz fotoğraf çekilmeyi sevdiğinizi anlatın tatlı bir dille. Sizin için bunu yapmalı ki zor bir şey de değil.

başka bir arkadaş yazmış zaten aralarında bağ olsa boşanmazlardı. aradan çok zaman geçmiş.
ayrıca şuan sana kötü geldiği kadar kötü bir durum yok ortada. evlenmese de birçok erkek ve kadının geçmişte sevgilisiyle ne fotoğrafları oluyor ve onlarda bi şekilde evlendikten sonra ortaya bile çıkanları oluyor. yani eşi olması ya da sevgilsi olması bişey değiştirmiyor herkesin bir geçmişi var deyip umursamayın.
inanın onlar sizin kadar umursamıyorlardır unutup gitmiştir ikiside.

Problem kesinlikle sizinle fotoğraf çektirmek istememesi.
Kriz sebebi resmen.
Ki zaten sizinle boy boy fotoları olsaydı siz bu fotoğrafları görüp geçer takmazdınız bu kadar çocuğu için derdiniz ki çocuğa ait onlar zaten.
Sizin acilen bu değersizlik durumunu gündeme almanız gerek.

Silmeye hakkimiz yok ,onun geçmişi yaşanmış hayati.Artik değiştiremez .
Sadece üzüldüğünüzü anlatabilirsiniz ,sizde beraber resimler çekmek hatiralar birak istediğinizi konuşabilirsiniz

Neden annesi saklasin ki
Annesi 2.kez evlense, annesinin yeni esi de fotograflari gorup silmesini istese o zaman nolcak
Onu da annesi düşünsün? Buradaki kadının problemi değil ki bu. Bir sürü 2.evliligini yapan arkadaşım var hiçbiri çocuğu için sarmaş dolaş fotoğraflarını saklamıyor, böyle yeni hayata başlanmaz, yeni eşe saygısızlık bence. Ben kabul etmezdim, tercih meselesi.

Her şeyi anneler düşünsün tabi. Babalar boşanınca çocuktan da boşanıp iskele babası oluyorlar.

Yaşanmış bitmiş. O anılar çocuğa miras kaldı, silersen çocuğun hakkını gasp etmiş olursun. Sizin fotoğrafınızın olmaması aranızdaki bir sorun ve o fotoğraflarla alakası yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…