Sildi

Annem evlerine gidip şov(!) yaptı işte. Tesekkür ederim . Yani sadece profilde takip et yazıyor bir dönem sana sonsuz açık kapıları simdi tıklatamıyorsun ya zor
Aileler bu hususta sözde ağır görünelim diye saçmalayabiliyorlar. Kız kardeşimde bizimkiler de senin annen kadar olmasa da minicik hataları oldu. Artik çok müdahil olmuyorlar. Anneni al karşına konuş. Anne bak böyle yapıyorsun insanlar senin yüzünden bizden kaçıyor, mutluluğuma engel olma gibisinden bir konuşma yapsan iyi olur.

Aileler bu hususta sözde ağır görünelim diye saçmalayabiliyorlar. Kız kardeşimde bizimkiler de senin annen kadar olmasa da minicik hataları oldu. Artik çok müdahil olmuyorlar. Anneni al karşına konuş. Anne bak böyle yapıyorsun insanlar senin yüzünden bizden kaçıyor, mutluluğuma engel olma gibisinden bir konuşma yapsan iyi olur.
Sanırım evet. Annem ıkı gelinden sonra ipleri elinde tutmak istedi sözümona. Çocuğun annesini de teyzeleri doldurdu. Elimizi sallasak ellisi bunları mı çekeceğiz diye. Sonrası…
Olmaması gerekiyormuş olmamış,sizi gerçekten çok sevmiyormuş olmamış.
İlk konuştuğumuz dönemlerde bir akrabasından bahsetti. Annesi gelini istememiş düğüne gitmemiş. Zaten ailesinin istemediği bir düğün olmazmış mutsuz olunurmuş hayır dua önemliymiş. Ben ee ailen beni istemezse dedim. Öyle bir şey olmaz konusunda beni ikna etti. Ama gerçekten ağlayarak ailemin rızası olmadan evlenemem dedi bana ki ağlak birisi asla değildir her duyguyu içinde yaşardı

6 ay durması bile hata bence.
Yani durması garipti biz siler diye bekledik. Ben sileyim dedim elim gitmedi. Bir cuma terkedip bir cuma neden sildi.

1 ay önce annem onu görmüş konuşmak istemiş. Yoğunum demiş. Annem ısrar etmiş yoğunum demiş. Annem de kimse vazgeçilmez değil bunu bil ama sen konuşmaya bile tenezzül etmiyorsun, terbiyesiz demiş. O da anneme sizsiniz terbiyesiz demiş. Annemden nefret ediyordu zaten olanlardan sonra. Hani su hikayede beni gözden çıkardığı belli de bana haksızlık edildi ya

Yani durması garipti biz siler diye bekledik. Ben sileyim dedim elim gitmedi. Bir cuma terkedip bir cuma neden sildi.

1 ay önce annem onu görmüş konuşmak istemiş. Yoğunum demiş. Annem ısrar etmiş yoğunum demiş. Annem de kimse vazgeçilmez değil bunu bil ama sen konuşmaya bile tenezzül etmiyorsun, terbiyesiz demiş. O da anneme sizsiniz terbiyesiz demiş. Annemden nefret ediyordu zaten olanlardan sonra. Hani su hikayede beni gözden çıkardığı belli de bana haksızlık edildi ya

Kusura bakmayın ama anneniz ne alaka hele terbiyesiz demesi tüy dikmiş.

Kusura bakmayın ama anneniz ne alaka hele terbiyesiz demesi tüy dikmiş.
Annemi haklı bulmuyorum kendisine de söyledim, eski sevgilime de söyledim.

Son konuşmamızda unutmakla ilgili bir şeyler geçti (2 ay önce) unutmadım dedi. Evlenmiyorum da annene sor bize ne oldu

Ama annem ona cevap verilseydi daha ılımlı olacaktı muhtemelen. Konuşmaya tenezzül etmedi diye çıldırmış. Benim hatrıma gayet dinleyebilirdi bence. Annem net haksız o ayrı. Ama bana söz verdiği bu yolda 4. Gün terkeden adam da bana karşı haksız bana bu şekilde davranmamalı.

İlk konuştuğumuz dönemlerde bir akrabasından bahsetti. Annesi gelini istememiş düğüne gitmemiş. Zaten ailesinin istemediği bir düğün olmazmış mutsuz olunurmuş hayır dua önemliymiş. Ben ee ailen beni istemezse dedim. Öyle bir şey olmaz konusunda beni ikna etti. Ama gerçekten ağlayarak ailemin rızası olmadan evlenemem dedi bana ki ağlak birisi asla değildir her duyguyu içinde yaşardı
Detaylara takılmayın gerçekten gönülden seven insan için çoğu şey vız gelir tırıs gider. Kız kardeşim evlendi yakın zamanda ailemin demediği laf kalmadı cocuğada ailesinede bizimkiler istemiyorlar net bir şekilde ama onlar evlendi sonrasında cocuk yinede el öpmeye gitti yine olumsuz dönüş aldı bizimkilerden. Siz böyle sebeplerle ayrılan adam için hala sevgiden bahsediyorsunuz sevmiyormuş çok net.

Çok basit aslında. Bir açık kapı bırakıyor ki cepte kalsın. Dönüp dolaşayım kafama uygun biri olmassa bi storye yazarım demiş. Bulunca da çıkarmış.
Aslında bu tiplerin daha tehlikelileri var asla o açık kapıyı kapatmayıp arada da yoklarlar hala bende misin diye. Bu üst deccal versiyonu 😂

Evet siz yazınca hatırladım, arkadaşımda vardı böyle bir tip ne kaldı ne gitti en sonunda da evlendi şoka girmiştik. arkadaşımla onun yüzünden aylarca öyle miydi böyle miydi sevse kalırdı ama sevmese giderdi diye diye adamı evlendirdik sonunda😂😂 beynimizi yakmıştı çok büyük hasar almıştık neyse ki hücreler kendini yeniledi😂 hatta adamın insta biosunda arkadasımın isminin baş harfi vardı ya diyoduk evet sensin sen meğersek evlendiği kızın baş harfiymiş😂😂

Ama bu adam güya hani annesinden dolayı cok kızmış o kadar kızmış ki ayrılmış ilişkiyi bitirmiş o derece. Madem bu kadar kızdın kırıldın kendine de yediremedin sil heryerden engelle gitsin. Yani anne olayı bahane…

Annemi haklı bulmuyorum kendisine de söyledim, eski sevgilime de söyledim.

Son konuşmamızda unutmakla ilgili bir şeyler geçti (2 ay önce) unutmadım dedi. Evlenmiyorum da annene sor bize ne oldu

Ama annem ona cevap verilseydi daha ılımlı olacaktı muhtemelen. Konuşmaya tenezzül etmedi diye çıldırmış. Benim hatrıma gayet dinleyebilirdi bence. Annem net haksız o ayrı. Ama bana söz verdiği bu yolda 4. Gün terkeden adam da bana karşı haksız bana bu şekilde davranmamalı.
Siz de annecisiniz sanki ama.. yani adam yoğunum demiş, belki de konuşmak istemedi ama kırmak da istemedi yoğunum dedi. Anneniz ille konuşacak o da dinleyecek mi.. orda bile hak veriyosunuz benim için dinleyebilirdi diye. Ben eski konunuzu bilmiyorum ama bazı şeylerin özrü olmaz. Şimdi birisi gelse bana saçma sapan konuşsa sonra gelse dese gel beni dinle, dinlemek mecburiyetinde değilim. Bir de empati yapın bence. Artık tadı kaçmış bu işin belli.. adam da bir ömür böyle olmayacagini anlamis.. bence baştan önlem almis. Mantıklı yani ayrilmasi. Siz de sevseniz o da sevse bir ömür böyle gecmiez. Yüz göz olunmuş yani. Evlenince sorun büyürmus. ısrar etmeyin unutun gitsin. Hayatınıza bakın sizde. Silmesi iyi olmuş. Orda durdukca sizinde aklınızda kalacaktı.boylesi sizin için daha sağlıklı

Detaylara takılmayın gerçekten gönülden seven insan için çoğu şey vız gelir tırıs gider. Kız kardeşim evlendi yakın zamanda ailemin demediği laf kalmadı cocuğada ailesinede bizimkiler istemiyorlar net bir şekilde ama onlar evlendi sonrasında cocuk yinede el öpmeye gitti yine olumsuz dönüş aldı bizimkilerden. Siz böyle sebeplerle ayrılan adam için hala sevgiden bahsediyorsunuz sevmiyormuş çok net.
Bilmiyorum ama bence aşk da bir yere kadar... Gerçekten çok asagilayacak şeyler söylendi ise ben yinede gidip barışma fikrine çok sıcak bakmıyorum. Sonuçta evlilikte aşk bir süre sonra yerini sevgiye ve saygiya birskiyor. Böyle bir ilişki sonrası evlilikte aşk bitince akılda saygısızlıklar kalır. Onuruma yediremezdim ben.. şahsi fikrim
Edit: kardesiniz için değil konu sahibi iciin yorumladım. Kardeşinizin ilişkisini bilemiyorum tabiki

Ne kadar sacma bir sevgilin varmis. Resmen nişan, tanışma bakti ona göre degil ilk firsatta saticilik yapmis. Ciddi şeylerden kurtulduğu içinde tabiki dönus yapmadi isine geldi. Gerçekten seven adam 2 saatte bitirip kestirip atmaz!!!! Konunun annenle alakasi yok yani
Unut bunu engelle hayatina devam et

ben de en azından bir yere kadar savaşılması gerektiğini düşünüyorum.
Hikayenin başında babası kapalı olmadığım için beni istememiş. Annesi ve kız kardeşi müdahale etmişler. Babasıyla düzgün bir ilişkisi yoktu zaten o evlenmeyecek ben evleneceğim dedi konuyu kapadı.
ama aile tanışmasından sonra annesi olumlu olmasına rağmen teyzelerle konuşunca istemiyor kadın.
benimki de dayılarıyla konuşuyor, annesiyle dayılarıyla konuşuyor. asla olmaz diyor kadın. ben kimin kapısını çalsam bana güle oynaya kız verirler bu ne tavır diyor.
1 ay uğraşsa yapamasa yine hak vereceğim. yapamadı olmadı vs. Ama hadi ayrıldık bana güzel davranabilirdi. Kaçıyor, konuşmak istemiyor
Evet siz yazınca hatırladım, arkadaşımda vardı böyle bir tip ne kaldı ne gitti en sonunda da evlendi şoka girmiştik. arkadaşımla onun yüzünden aylarca öyle miydi böyle miydi sevse kalırdı ama sevmese giderdi diye diye adamı evlendirdik sonunda😂😂 beynimizi yakmıştı çok büyük hasar almıştık neyse ki hücreler kendini yeniledi😂 hatta adamın insta biosunda arkadasımın isminin baş harfi vardı ya diyoduk evet sensin sen meğersek evlendiği kızın baş harfiymiş😂😂

Ama bu adam güya hani annesinden dolayı cok kızmış o kadar kızmış ki ayrılmış ilişkiyi bitirmiş o derece. Madem bu kadar kızdın kırıldın kendine de yediremedin sil heryerden engelle gitsin. Yani anne olayı bahane…
ayrıldıktan sonra mı baş harfi var dediniz :)
ben de evlenmesini beklerim hatta bütün gece evlendirdim rüyamda, davetiyesini de bastım ama :) bu adam senelerce evliliği ertelemiş 32 yasında sevgililik yaşadığı ılk kadın benım hani o kadar basit unutmaz belki demiştim
Siz de annecisiniz sanki ama.. yani adam yoğunum demiş, belki de konuşmak istemedi ama kırmak da istemedi yoğunum dedi. Anneniz ille konuşacak o da dinleyecek mi.. orda bile hak veriyosunuz benim için dinleyebilirdi diye. Ben eski konunuzu bilmiyorum ama bazı şeylerin özrü olmaz. Şimdi birisi gelse bana saçma sapan konuşsa sonra gelse dese gel beni dinle, dinlemek mecburiyetinde değilim. Bir de empati yapın bence. Artık tadı kaçmış bu işin belli.. adam da bir ömür böyle olmayacagini anlamis.. bence baştan önlem almis. Mantıklı yani ayrilmasi. Siz de sevseniz o da sevse bir ömür böyle gecmiez. Yüz göz olunmuş yani. Evlenince sorun büyürmus. ısrar etmeyin unutun gitsin. Hayatınıza bakın sizde. Silmesi iyi olmuş. Orda durdukca sizinde aklınızda kalacaktı.boylesi sizin için daha sağlıklı
ben anneci değilim normalde de annemle tartışırım zaten
annemi savunmuyorum ve bunu da söyledim çok kez. hatta son konuşmamızda annem suçluydu evet diyor.
annem de ben düğün, takı hiçbir şey istemiyorum teyzeleri yengesi tutturmuş isteme evi tutun, nişan yeri tutun, kına yapın diye diyor. ben kız annesi olarak bir şey istemediysem(gerçekten hiçbir şey istemedim bir tek yüzüğümü biraz pahalı alacağım onda da desteklerim ben seni maddi olarak dedim o kabul etmedi o ayrı ama her şeyi beraber yapalım beraber ödeyelim dedim) onların beni bu denli sıkıştırmaya hakkı yoktu dedi. çok üstelediler cidden

ama kimseye o üslupta konuşamazsın evet. ama en basından sorunlar olur mu dedik. abim tepki verir mi çünkü ben bunları hesapladım ve anlattım. halamın eşini de zor kabullenmişler vs. çok da sürpriz olmadı yani ona. ailesi haklı ama sevgilim olacak adam çok aşığım vs diyebiliyorsa arkamda durmaya çalışmalıydı , beceremedi mi insanda bir kibarlık olur. oyle güzel duygusal hakkımı helal edemiyorum mesajı yazdım ki taş olsa çatlar cevap vermedi.
Bilmiyorum ama bence aşk da bir yere kadar... Gerçekten çok asagilayacak şeyler söylendi ise ben yinede gidip barışma fikrine çok sıcak bakmıyorum. Sonuçta evlilikte aşk bir süre sonra yerini sevgiye ve saygiya birskiyor. Böyle bir ilişki sonrası evlilikte aşk bitince akılda saygısızlıklar kalır. Onuruma yediremezdim ben.. şahsi fikrim
Edit: kardesiniz için değil konu sahibi iciin yorumladım. Kardeşinizin ilişkisini bilemiyorum tabiki
annem bohçaya ''çul çaput'' dedi mesela. ama çula çaputa para harcamayın önemli olan huzur dedi gibi.
evlerinde off pöff yaptı
kalabalık ağırlayamam evim küçük, yer tutamam oyun istemiyorsunuz gibi şeyler söyledi
ben de beni bıraktığı akşam telefonda sen korkaksın sen dedim; çevrendekilere dikkat et, annene sözüm yok ama diğerleri iyiliğini istemiyor dedim(beni hiç tanımayan eniştesi ayrıl diye gece 12 de onu arıyordu da)

Ne kadar sacma bir sevgilin varmis. Resmen nişan, tanışma bakti ona göre degil ilk firsatta saticilik yapmis. Ciddi şeylerden kurtulduğu içinde tabiki dönus yapmadi isine geldi. Gerçekten seven adam 2 saatte bitirip kestirip atmaz!!!! Konunun annenle alakasi yok yani
Unut bunu engelle hayatina devam et
ve ilk konuşmamızda da bu iş ilerlerse evlenmek isterim diyen de , bu yola çıkan da o. huzurumdu , gerçekten aşktan öte aşırı mantıklıydı bana aşırı değer veriyordu falan ama işte deccal...

6 ay sonra beğendiği sey siz görün diye değildir.
ben ben göreyim diye bir şey beğendi diye düşünmedim aslında
benim hakkımda bunu mu düşünüyor acaba böyle mi kaldım hatrında diye şaşırdım
erkekler bir şey söylemek isterse direkt söylerler genelde bununla uğraşmazlar

Ben şeyi anlamıyorum ayrıldıktan 6 ay sonra sosyal medyadan silmek ne alaka?

Zaten biliyorsun ki karşındaki insan seni unutamamış, seni aramış daha öncesinde sebeplerini sormuş ama sen olumsuz karşılık vermişsin, istememişsin. Buna rağmen 6 ay boyunca niye silmiyorsun?
Daha iyisini bulamazsam kenarda dursun nasılsa ıslık çalınca geliyor

X