Sildi

evet. Ben annemin sorununu kabul ediyorum , söyledim de zaten defalarca anneme de ona da.
Yanlış anlayıp yanlış tepki verdiysem kusura bakmayın

Ama yanımda dursaydı yanında yürüyecektim, aile içinde çok büyük tepkilerimle bilinirim ben. Sadece tatlı tatlu gitmek istedim ki yarı yolda bırakır ailesini dinler üzülürsün diye karşı çıktılar, sonuç...
Ben hiçbir şeyi kolay kazanmadım halledeceğim dedikten sonra gitmesi
o gün ağlaması ben ona korkak demişim çevrene de dikkat et demişim diye bana ve aileme neler söyledin tepkisi bence oldukça yersiz. Üzerine benden kaçması. Bitti, bitirdik diye tekrarlaması. olmadı ya
Büyük tepkilerinizin sebebi zaten abileriniz kadar seçme hakkı tanınmıyor olması. Onlar tepki vermekle uğraşmıyor, yapıyorlar direkt zaten.

Büyük tepkilerinizin sebebi zaten abileriniz kadar seçme hakkı tanınmıyor olması. Onlar tepki vermekle uğraşmıyor, yapıyorlar direkt zaten.
aslında bu böyle değildi işte. evlenme olayında büyük abimin içinden canavar çıktı
ama onunla şu an konuşmuyoruz zaten
küçük abim sevmişti gayet eski sevgilimi. Hatta ezdirir diye üstelediği için tartıştılar.
Biz ayrılalı 6 ay olmuş büyük abim daha geçen hafta öğrendi.
Çocuğun ailesine büyük abim gelmedi zaten

Detaylara takılmayın gerçekten gönülden seven insan için çoğu şey vız gelir tırıs gider. Kız kardeşim evlendi yakın zamanda ailemin demediği laf kalmadı cocuğada ailesinede bizimkiler istemiyorlar net bir şekilde ama onlar evlendi sonrasında cocuk yinede el öpmeye gitti yine olumsuz dönüş aldı bizimkilerden. Siz böyle sebeplerle ayrılan adam için hala sevgiden bahsediyorsunuz sevmiyormuş çok net.
Bence öyle değil. Düşünsenize burada erkeğe değilde kıza böyle davranılsaydı neler saydırırdık kaç kurtar derdik. Bence adaletli olalım.

Ben başından söyledim ama ona. Gayet abimden büyük sorunlar bekledik yani.
Abimizle anneniz yapmış.Şöyle düşünün aynı şeyi karşı taraf sizin ailenize yapsaydı ya da yengen izin tarafı sizin annenize böyle davransaydı sonra bunlar beklenen sorunlardı deseydi nolurdu? Ve ne yazıkki hata sizde ailenizi durduramamışsınız.Evlenseniz bile anneniz ve abiniz yüzünden muhtemelen boşanırdınız.Hep diyoruz ya insanlar evlenince eşiyle ailesi arasında köprü olmalı diye sizde bu olamazdı. Aileniz sınırını bilmiyor evliliğinizde de böyle olacaktı. Ayrıca abiniz seni ailesine ezdirme falan demiş kusura bakmayın ama kendisi ezmeye çalışmış.
Ama artık olan olmuş yapacak birşey yok. Bundan ders çıkarın abinizide annenizede hayatınıza karıştırmayın.

Katip yapma Allah aşkına ya.
Haremlik selamlık ilk tanışma düzenleyecek kadar ultra muhafazakar bir aile var. Anne de biz böyle nişan istemeyiz diye aklınca kızını korumak istedi belki de
Ben de çocuğumun bu kadar farklı bir aile düzenine evlenmesini istemem. İleride kimbilir ne baskılar görecek.
Ben burada tamamen anneye suç atamam.
Kızı korumuşlar aslında çok da iyi olmuş

Katip yapma Allah aşkına ya.
Haremlik selamlık ilk tanışma düzenleyecek kadar ultra muhafazakar bir aile var. Anne de biz böyle nişan istemeyiz diye aklınca kızını korumak istedi belki de
Ben de çocuğumun bu kadar farklı bir aile düzenine evlenmesini istemem. İleride kimbilir ne baskılar görecek.
Ben burada tamamen anneye suç atamam.
Kızı korumuşlar aslında çok da iyi olmuş
Zaten adamın abukluğunu da inkar etmiyorum, ben açıkçası bunu düşünerek bu işi bozduklarını, hele abisinin haremlik selamlık oturuyorlar diye sinirden menfez kırdığını hiç zannetmiyorum. Geçen konularda da çok konuştuk, hep aileci erkek bulduğunu, nasıl başardığını bilmediğini söylemişti. Biz de sen de öylesin ondan demiştik.

Zaten adamın abukluğunu da inkar etmiyorum, ben açıkçası bunu düşünerek bu işi bozduklarını, hele abisinin haremlik selamlık oturuyorlar diye sinirden menfez kırdığını hiç zannetmiyorum. Geçen konularda da çok konuştuk, hep aileci erkek bulduğunu, nasıl başardığını bilmediğini söylemişti. Biz de sen de öylesin ondan demiştik.
o kısmı bilemem. Ama ailesi de Şam şeytanı, iş bozan tipler değil bence.
Oğlum var, oğlumun da böyle bir ailenin kızıyla evlenmesini istemem. Bize bir miktar yakın olmasını tercih ederim. Bu bir de kız evlat. Kızımı haremlik selamlık bir aileye asla gelin etmezdim.

Ben başından söyledim ama ona. Gayet abimden büyük sorunlar bekledik yani.
Senin ailen ilişkinin ortasına oturmuş resmen ,bitmesi çocuk için iyi olmuş bence.
Sen de bundan sonrası için ailene sınır çiz lütfen yoksa daha çok üzülürsün

o kısmı bilemem. Ama ailesi de Şam şeytanı, iş bozan tipler değil bence.
Oğlum var, oğlumun da böyle bir ailenin kızıyla evlenmesini istemem. Bize bir miktar yakın olmasını tercih ederim. Bu bir de kız evlat. Kızımı haremlik selamlık bir aileye asla gelin etmezdim.
Annesinin tavrı koruyucu değil dikte edici. 30 yaşında işi gücü olan bir kadın zaten korunmaya ihtiyacı olmayacak şekilde yetişmiş olması gerekirdi. Ama bağımlı yetiştirmeyi seçmişler. Adamın canı cehenneme, asıl sorun aynı şeyleri kimle olursa olsun yaşayacak olması. Bugün haremlik selamlık olayı bahane olur yarın başka şeyler. Bu kadın yönetemediği herkese bir kulp bulacak. Asıl sorun bu.

Annesinin tavrı koruyucu değil dikte edici. 30 yaşında işi gücü olan bir kadın zaten korunmaya ihtiyacı olmayacak şekilde yetişmiş olması gerekirdi. Ama bağımlı yetiştirmeyi seçmişler. Adamın canı cehenneme, asıl sorun aynı şeyleri kimle olursa olsun yaşayacak olması. Bugün haremlik selamlık olayı bahane olur yarın başka şeyler. Bu kadın yönetemediği herkese bir kulp bulacak. Asıl sorun bu.
Kızı hatalı bir evliliğe doğru giderken amaan bana ne diyemez neticede.
Ben evladımı riske atamazdım. O görmüyor, amaan ne olacak diyor olabilir. Ama ben aile olarak böyle bir şeyi kabul etmeyiz derdim: kulp bulmak değil bu bana göre

Bence öyle değil. Düşünsenize burada erkeğe değilde kıza böyle davranılsaydı neler saydırırdık kaç kurtar derdik. Bence adaletli olalım.
Kendine akıl almak isteyen insanı kastetmiyorum zaten diğer mesajlarımda yazdım. İnsan kendisi için doğruyu arıyorsa doğru karar vermek için ölçüp tartıyorsa bunu sevgisiyle ölçmüyorum ama başka kişilerin onayı olmadığı için seninle olamam diyorsa ozaman ölçerim. Bu kişide ailemi çiğneyemem diyor kendi iradesiyle aldığı bir karar değil şeklinde davranıyor ozaman demekki sevmiyor.

Ben evladımı riske atamazdım. O görmüyor, amaan ne olacak diyor olabilir. Ama ben aile olarak böyle bir şeyi kabul etmeyiz derdim: kulp bulmak değil bu bana göre
Anne sadece bu aileye böyle davranmadı ki. Daha önce de aynı şeyler farklı ailelerle birkaç kez yaşandı. O yüzden annenin düşüncesinin aman bize uymuyorlar kızım rahat edemez olduğunu sanmıyorum.

Anne sadece bu aileye böyle davranmadı ki. Daha önce de aynı şeyler farklı ailelerle birkaç kez yaşandı. O yüzden annenin düşüncesinin aman bize uymuyorlar kızım rahat edemez olduğunu sanmıyorum.
Daha önceki konularını bilmiyorum. Ama haremlik selamlık bir tanışmada benim tansiyonum düşer yani. Ondan bu ilişkide çok devam edilesi bir şey değil bana göre. Bilemedim

ben ben göreyim diye bir şey beğendi diye düşünmedim aslında
benim hakkımda bunu mu düşünüyor acaba böyle mi kaldım hatrında diye şaşırdım
erkekler bir şey söylemek isterse direkt söylerler genelde bununla uğraşmazlar
İste kendi agzinizla söylüyorsunuz ugrasmazlar. Sizinle alakası yok. Takip etmekten vazgecin.

annem ilk kez bir aileyle tanıştı yalnız.
Diğerleri annem yüzünden bozulmadı. Annem onları görmedi bile

Ama onun ailesiyle haremlik selamlık anlaştık. Benim ailemle normal.

aslında böyle birisi değildi işte bizi şaşırtan bu oldu. Beni ve onu tanıyan çevremi

X