Sıkıntıdan Dua İle Kurtuluyoruz

canım bebek için okuma gruplarına üye misin? bak benim aslında eski adresim vardı eşimin gmaili üzerinden olduğu için şifreyi değiştirince yenisini almak zorunda kaldım. bizim bebeğimiz mucize gibi geldi o gruplarda okumalara katıl mutlaka Hz. zekeriyanın duası Rabbi heb li mines salihin vs okunuyordu. benim eşimin sperm sayısı azdı,aşılama bile tutmaz direkt tüp bebek dediler o ay pek biraraya da gelmedik ama ben gruplarda okuma yapıyordum mucize gibi oldu... Gerçi hep bir yanım eksik kalıyor :KK43: imtihan dünyası işte derdin biri bitiyor biri başlıyor...
Katıldım canim hz ıbrahim duasına da elimden geldiğince okuyprumda rabbim verir insalah

Dilek için okunduğu zmana adetliken olmuyormuş canim Ama arkadaş okudu tekrar 4020 oldu kac tane alırsan canim insallah hafta sonuna bagislamak istiyorum esimle beraber
S.a.v salavat getiriyorsunuz ona selam getirmenin ehemmiyeti sizin dunyalik dileginizden dahami degersizki normal okunuyorsa adetli okunur ama dilek icin temiz olmak gerekiyor
Salavatlar adetkende okunuyor tefriciyede buna dahil ha kisi kalbinden dilegim icin namaz abdestli ortulu temiz kibleye karsi okuyacagim diye gecirmistir oyle niyet etmistir ona saygim sonsuz ama hocaniza benim icin sorarsaniz sevinirim valla normalde salavat getirme ile dilek icin okunan salavat arasindaki fark neymis

S.a.v salavat getiriyorsunuz ona selam getirmenin ehemmiyeti sizin dunyalik dileginizden dahami degersizki normal okunuyorsa adetli okunur ama dilek icin temiz olmak gerekiyor
Salavatlar adetkende okunuyor tefriciyede buna dahil ha kisi kalbinden dilegim icin namaz abdestli ortulu temiz kibleye karsi okuyacagim diye gecirmistir oyle niyet etmistir ona saygim sonsuz ama hocaniza benim icin sorarsaniz sevinirim valla normalde salavat getirme ile dilek icin okunan salavat arasindaki fark neymis
Bana söylenen oydu ona göre söyledim dileğim dunyalik olsun diye istemiyordu. Hemen fevri bu şekilde yapmamiza ne gerek var ben sordum da zaten bikiyormusunuz diye onada cevap verebilirdin ayrıca dunyalik efendimizin selami demiştiniz ondan kıymetli hiç bişey yok öyle olsa dualarla siginmayiz rabbimiz sginmayiz siz dusuncenizde ozgursunuz ama suan hic iyi degildim burda ki dualardan mutlu pluyordum saolun biraz daha böyle insanlar var anladım iyi aksamlar

Bana söylenen oydu ona göre söyledim dileğim dunyalik olsun diye istemiyordu. Hemen fevri bu şekilde yapmamiza ne gerek var ben sordum da zaten bikiyormusunuz diye onada cevap verebilirdin ayrıca dunyalik efendimizin selami demiştiniz ondan kıymetli hiç bişey yok öyle olsa dualarla siginmayiz rabbimiz sginmayiz siz dusuncenizde ozgursunuz ama suan hic iyi degildim burda ki dualardan mutlu pluyordum saolun biraz daha böyle insanlar var anladım iyi aksamlar
Fevri lik yapmiyorum arkadasim bgnde herkesin alinganlik gunu sizide itham etmiyorum farkindaysaniz sizin niyetiniz bu yondeyse saygim sonsuz yazmisim konu siz degilsiniz hocaniz yonlendirmis ya hocaniza sorun diyorum ne fark varmis bizmi yanlis biliyoruz diye oyle ya bizimki yanlissa biz yanlistan donelim yok sizinki yanlissa siz donun bunda alinacak bise yok
Ben diyorumki mesela benim efendime getirmem icin servest birakilmis bir salavat isin icine dilek dunyalik girince niye adetken okunamiyor oluyor
Tefriciyeyi okudugunuz evlat is saglik evlilik maddiyat vb vb hersey dunyaliga girer evet hepimiz buralarda dunyaliga dua ediyoruz ha sizin ben 4444 adet tefriciyemi
Temiz namaz abdestiyle okuyup bitince Peygamber efendimize aile ashabina zurriyetine bir cumle peygamber efendilerimizin evliyaullahin bedir ehlinin ruhuna hediye edip sefaatine nail olmayi diliycem sadece duam bu okurken kati suretle bir dunyalik gecirmeyecegim aklimdan derseniz ahiretimi aydinlatsin derseniz oda ayri

Ayrica yazdiginiZdan bise anlamadim cumleleriniz cok dusuk karmakarisik sizin sikintinizi niye baltaliyim kardesim Allah yardimciniz olsun ben tefriciye okuttum okudum sordum yanlis yonlendirmeme adina bana kimse boyle bir aciklama yapmadi sizin hocaniz neye dyanarak boyle net bir aciklama yapmis merak ettim ayrica yok sizin gibilerde var demissinizya itham etmeyin belki ben sozden daha cok inaniyorumdur daha col arastiriyor daha cok soruyorumdur neyse ya

Ben bu gruba katilicamda ara ara liste ne durumda diye bakiyorum yani sana satasmiyorum gordum sayi dagittigini alacaktim hocam boyle dedi diyince sorayim dedim neyse senin benim gibi bir zindigin duasina ihtiyacin olmaz :KK45:
Allah kabul etsin dualarini

Bana söylenen oydu ona göre söyledim dileğim dunyalik olsun diye istemiyordu. Hemen fevri bu şekilde yapmamrek var ben sordum da zaten bikiyormusunuz diye onada cevap verebilirdin ayrıca dunyalik efendimizin selami demiştiniz ondan kıymetli hiç bişey yok öyle olsa dualarla siginmayiz rabbimiz sginmayiz siz dusuncenizde ozgursunuz ama suan hic iyi degildim burda ki dualardan mutlu pluyordum saolun biraz daha böyle insanlar var anladım iyi aksamlar
Neyse bana verilen bilgiyide yazayim herhangi bir dua icin niyet edeceginiz zaman (tefriciye sart degil hangisi olursa olsun )Allah cc rizasi icin 2 veya 4 rekt namaz kilmak kiblede baslamak kabulune vesiledir (sart degildir ama bu usul cok iyidir heleki gusul abdestli tertemiz gece yapilan dualar )Adet olan kadin namaz kilamayacagindan duasini temizlenince baslatirsa daha guzel olur
Diyelimki basladi adet oldu devam eder abdestli abdestsiz okur
Kadinlar adet hayz lahusa gibi durumlarinda salavat okurlar bir sakinca yoktur hatta her namaz vakti namaz abdesti alip zikir salavat esma ile namaz vaktini degerlendirmekte cok sevaptir
Buda bana yapilan aciklamaydi siz icinize nasil sinerse oyle okuyun

Canim Özge ters bisey dememis,hatta sana bile birsey dememis yüzyüze olmayınca bir de smileyler kullanılmayınca yanlış anlaşılma oluyor sanırım, normalde hayızlı ikende okunur hocan neye dayanarak kabul olmaz demiş onu sormuş. Rabbim kabul etsin dualarını @Hayalimdi gercek oldu

Canim Özge ters bisey dememis,hatta sana bile birsey dememis yüzyüze olmayınca bir de smileyler kullanılmayınca yanlış anlaşılma oluyor sanırım, normalde hayızlı ikende okunur hocan neye dayanarak kabul olmaz demiş onu sormuş. Rabbim kabul etsin dualarını @Hayalimdi gercek oldu
Sakinleyince ne demek istedigimi neyi sorguladigimi anlar :dondurma:
Bu listede Herkesi okuyup bitirip mi yeniden alim yapiosunuz oturana kadar az karisik gitmis sayilar falan cok anlamadim ona gore takibe alicam canim seni yakaladim sana sorim

Sakinleyince ne demek istedigimi neyi sorguladigimi anlar :dondurma:
Bu listede Herkesi okuyup bitirip mi yeniden alim yapiosunuz oturana kadar az karisik gitmis sayilar falan cok anlamadim ona gore takibe alicam canim seni yakaladim sana sorim
Aynen canim liste bitince yapacağız alimi ama bundan sonrası Yasin degil de salavatı tuncina,tefriciye vs olabilir. surekli yenileye yenileye gidecegiz dualari.karisik degil aslinda 41 i sayimiza böldük bir gunde bir kisiye 41 okunuyor. 6 şar adet okuyoruz 1 kisi 5 tane okuyor. Öyle

Aynen canim liste bitince yapacağız alimi ama bundan sonrası Yasin degil de salavatı tuncina,tefriciye vs olabilir. surekli yenileye yenileye gidecegiz dualari.karisik degil aslinda 41 i sayimiza böldük bir gunde bir kisiye 41 okunuyor. 6 şar adet okuyoruz 1 kisi 5 tane okuyor. Öyle
Anladim cnm sagolasin konu takibine alayim bir sonraki dua icin

Birbirimiz için 41 YASİN-İ ŞERİF okuması yapmaya niyetlendik.

Rabbim dualarımızı kabul eder İnşallah <3

KURALLARIMIZ

1. Liste takibi düzenli yapılacak, belirtilen zamana kadar okumalar yapılmaya çalışılacak (Yapamayacak,yetiştiremeyecek olan mutlaka guruba gelip belirtecek)

2. Okuma yapılırken sıra takibi yapılacak, birimizinki bitmeden diğerinin okumasına geçilmeyecek

3. Dua sırası gelen kişi ne zaman başlayacağını belirtecek diğerleri o başladıktan sonra okumalara başlayacak

4. Okumalarda itinalı davranılacak (herkes okumayı yaparken sanki kendisininki gibi özenli içten samimi bir niyetle yaparsa daha güzel olur canlar)

5. Okumalar başladıktan sonra karışıklık olmaması açısından, diğer duaya geçilene kadar yeni kişi alımı yapılmayacak.

6. Yasin-i Şerif okumalarımızı mümkünse 1 gün içerisinde olurda vakit darlığı çekersek en fazla 2 gün zaman dilimi içinde bitirelim

Başlarken Tevbe edilmeli (Estağfirullah, estağfirullah, estağfirullahel azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyül kayyümü ve etübileyh)

Hamd edilmeli:"Elhamdulilllah" 3 kere.

Salavat çekilmeli :"Allahümme salli ala Seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

2 yada 4 rekat Allah rızasi için (herhangi bir niyette istekte bulunmadan sadece Allah rizasi için) namaz kılınır. Her okumaya baslarken Allah rizasi icin Yasin okumaya diyerek baslayip her 1 tane okumaniz bittiginde Peygamber Efendimize ölmüşlerimize vs hediye edilir. 41. de dahil olmak üzere hediye ettikten sorna Allah’tan duanizi dileginizi istiyorsunuz. Duası yapılan kişi 2 ya da 4 rekat Allah rızası için ya da şükür namazı kılıyor.

(Allahım!
Okumuş olduğumuz Yasin-i Şerifi yüce katında kabul eyle,
O’ndan hasıl olan sevabı iki cihan güneşi olan sevgili peygamberimizin(s.a.v.)ruh-u şeriflerine hediye eyledik yüce katında kabul eyle!

Yaa Rabbi
Bütün peygamberlerin,sahabelerin,evliyaullahın ve şehitlerinde ruhlarına hediye eyledik kabul eyle

Yaa Erhamerrahimiyn
Ahiret alemine göçmüş büyün müslüman kardeşlerimizin ve yanısıra anne babalarımızın, atalarımızın ve akrabalarımızın ruhlarına hediye eyledik kabul eyle

Yüce Allah’ım
Yasinin şifasını bize ver; kalbimizi senin ve habibinin sevgisiyle doldur dünyamızı ve ahiretimizi hayırlı eyle

Ya Rabbim okuduğumuz Yasin-i Şeriflerin, Peygamber Efendimizin hürmetine duası okunan …….. dualarını hayırlısıyla kabul eyla. Rabbim şerse de hayra çevir ver

Sübhane Rabbike Rabbil izzeti amma yesifün ve selâmun alel murselin ve selâmetün alel mü’minin vel hamdülillahi Rabbil âlemin el fatiha)
18 NİSAN @nedennicin DUASI:Selin'inkocası boşanmak istediği için pişman olsun evine çocuğuna büyük bir sevgi ve özlemle dönsün,birlikte bir ömür mutlu olsunlar diye.
❤️❤️❤️❤️
1 @aryalorinn ->->OKUDU
2 @nedennicin
3 @hmbg ->->OKUDU
4 @umut-16
5 @Hayalimdi gercek oldu ->->OKUDU
6 @Cestlaviee ->->OKUDU
7 @likear ->->OKUDU
Arkadaşlar @nedennicin in Yasini şerif okumalarını yarın 19 Nisan saat 21.00 e kadar bitirmiş ve bildirim yapmış olalım inşallah. Allah kabul etsin Arkadaşlar

X