Sigarayı hamile kalmadan ne kadar zaman önce bıraktınız?

Fuxsxyamanya

benim de olacak mı?
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2007
250
0
47
Selam arkadaşlar.. ben Ocak ayından sonra bebek düşünüyorum... 1 yıldır sigara içiyordum.. bugün bıraktım.. eğer herşey yolunda gider de ben planladığım zamanda hamile kalırsam 2-3 ay içinde sizce sigarasız geçen bu kadar zaman yeterli olur mu? Siz ne zaman bırakmıştınız? ilgilenip yanıt yazan herkese teşekkürler şimdiden....hihoyyyt

valla ben planlı bi hamilelik olmadığı için ancak 8. haftada öğrenebildim ve bırktım canım ama doğru olan en az 6 ay evvelden bırakmak sigarayı

bende en az 3 ay öncesinden bırakmak gerekli diye biliyorum.en az 3 ay tabi.ama ben 2 hamileliğimdede sigara içerken hamile kaldım.sonuc düşükle sonuclandı ama sebep cok farklı sigarayla alakası yok zaten öğrenir öğrenmezde bıraktım.şimide gunde 5 dal falan içiyorum bazen 2 değişiyor yani.ama tiryakisi değilim o yuzden sorun etmiyorum sigarıyı.yeterki tekrar hamile kalayım.

ben kızıma hamileyken sigara içiyordum
hamileyken bile 2-3 tane içiyordum bırakamamıştım sonuçta kızım düşük kilolu doğmuştu cünkü sigara plasentayı tıkamıştı bebek beslenemiyordu.Şimdi ikinci için uğraşıyoruz ben ve eşim mayıs ayında sigarayı bıraktık

Erkenden birakman iyi olmus..Ben hamile oldugumu ögrendigim an biraktim...Allahtan cok ama cok yeniydi..SAkin baslamayin bir daha..BEnim canim hic istemiyor igrendim sigaradan...

Teşekkürler arkadaşlar... diğer arkadaşlardan da yanıt bekliyorum... bazı sitelerde de 6 ay diyo.. benim 2-3 ay olmuş olacak (tabi herşey yolunda giderse)... yeterli mi acaba?

canım sen nasıl bıraktın.. kendi iradenle mi yoksa bant vs. ile mi? kaç tane içiyordun günde?

fuşyamanya cnm ben doktora sormuştum bana en az 6 ay öncesinden bırakmak gerek dedi ben bırakalı 2 sene oldu kendi irademle bırakmayı denedim ama bırakamadım ve ilaçla bıraktım bir dahada başlamak istemiyorum bırakınca ne kadar kötü birşey olduğunu daha iyi anlıyor insan sana da kolay gelsin inşallah içmezsin.....

canımm benimde planlı değildi hamile olduğumu öğrenir öğrenmez bıraktımm şükürler olsunn rabbimde tekrar birdaha o illeti içirtmesin bana...sen çok güzel düşünmüşsün canım tebrik ederim iyiki bırakmışsınn ..zararın neresinden dönersen kardırr demişler ....

ben 9 ay içmedim bıraktım ama tekrar başladım 2 ay önce 2 sene öncede 8 ay bırakmıştım.şimdide bırakmayı istiyorum ama kafaya bişeyleri taktıkça bırakamıyorum.aslında çabuk bırakan birisiyim ama bu sefer stres yaptım iyice yani kendimi şartlandıramıyorum bırakmaya.allah yardımcımız olsun.

bende temmuz ve ağustosta bıraktım hamile kalacağim ya sorun yok sözde hamile kalmama ama olmadı.bendde eskisi gibidevam edeceğim dedim diğer hamileliklerimde ağırda kaldırdım koştum eğildim sigara içtim haile kaldım 2 ay herşeye dikkat ettim düşük olduğu için ama hamile kalmadım.şimdi eskisi gibi olsun dedim 1 ay geçti bakalım bu ay ne olacak ama çalışma olmadığı için hamilelikte olcağını sanmıyorum.insan piskolojisi işte

3-6 ay öncesinden birakmak gerekiyormus
aslina bakarsan hic icmemek gerekiyorda iste!!
maalesef bende iciyorum
hamile kalmam icin asla icmemem gerekiyor ama birakamiyorum
hamile kalirsam ama tabiiki aticam elimden artik

Ben sigarayı evlendikten bir kaç ay sonra bıraktım bebek düşünüyorum hazırlık olsun diye.6 ay sonra korunmayı bıraktık ama olmadı bebek hala uğraşıyoruz bebek için ikibuçuk yıl oldu hala olmuyor ama bu arada çok kilo aldığım için geri başladım.Birbuçuk yıl hiç içmemenin üstüne bir yıldır yine içiyorum.Ama kendime güveniyorum bırakma konusunda.Polipim var o alındıktan sonra tekrar bıramayı düşünüyorum ve sonrasında aşılama yapılacak.Sigarayı bırakmak bence çok kolay herkes yapabilir istemek yeterli.Kızlar bırakamıyorum diyeni ben gerçekten anlamıyorum ve istemedikleri için bırakmadıklarını düşünüyorum.Bu gruba benim kocamda dahil.Bırakamıyorum diyor çıkıyor işin içinden.Bırakmak isteyen herkese güçlü irade ve sabır diliyorum.İnşallah herkes bırakabilir.Sağlığımızdaki sorunu göremediğimiz için sigaranın yapacakları şaka gibi geliyor ciddiye alıp korkmuyoruz.Gözle görülen zarar şuan bütçemize ve olacak bebeğimize.Bunu düşünürseniz çok daha kolay bırakırsınız.Ben bıraktığım dönemde hergün sigara parasını kenara koyup her hafta evime çok acil ihtiyaç olmayıpta evde olmasını istediğim bir sürü şey aldım:)Tavsiye ederim acayip zevkli oluyor ....

ay bende içiyorum valla içmemek lazım ama işte beynimde biteremiyorum hamile olunca inşallah bırakıcam allah yardımcımız olsun..

slm bende ocak ayında gebelik planlıyorum.... eşim ve ben 2ay önce bıraktık...kararlı olmak bırakmak için yeterli sanırım..ikimizde hiç aramıyoruz... darısı senin başına fuşyamanya

cevap yazan herkese teşekkürler arkadaşlar.. gerçekten de bırakmak için hamile kalmayı beklemek yanlış... düşünsenize her gün 4000 çeşit zehir alıyoruz vücudumuza ve hamile kaldığımızda da bu zehirler hala bedenimizde oluyor... belki de yumurtalarımızda .. ne bileyim işte.. bir de tabi hepimiz hamile olduğumuzu en erken 5 haftalıkken öğreniyoruz.. bu da bebeğimize 5 hafta sigara içirmiş olmak demek....bu nedenle sigarayı bırakmak için hamileleiği bekleyen arkadaşlar bu kararınızı yeniden gözden geçirin derim...

Allah herkese dilediği zamanda sağlıklı bir bebek versin..

slm bende ocak ayında gebelik planlıyorum.... eşim ve ben 2ay önce bıraktık...kararlı olmak bırakmak için yeterli sanırım..ikimizde hiç aramıyoruz... darısı senin başına fuşyamanya

çok iyi düşünmüşsünüz canım benim eşim kullanmıyor ama benim yüzümden pasif içici durumdaydı... seninle aynı dönemde gebelik planşlıyoruz ..inşallah herşey gönlümüzce olur canım....

3-6 ay öncesinden birakmak gerekiyormus
aslina bakarsan hic icmemek gerekiyorda iste!!
maalesef bende iciyorum
hamile kalmam icin asla icmemem gerekiyor ama birakamiyorum
hamile kalirsam ama tabiiki aticam elimden artik

nikotin bantlarını denedin mi hiç? bana çok yararlı oldu.. ben sabah kalkar kalmaz sigara içen.. sigarasız ayılamayan durumdaydım...hem de çok ağır bir sigara içiyordum... deneybilirsin bak..

bende öğrendiğim an bıraktım sigarayı
doğumdan 1 yıl sonrada başladım
şuan tam gaz devaam
dr 1 yıl önceden bırakılmasını uygun görüyor
ama çok şükür bebeğimin hiç bir sağlık sorunu olmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…