Şiddet sayılırmı nasıl kıyar bir insan eşine

Şuan seni çok haklı buldum

böyle ortamlarda çocuklar nasıl yetişiyor ben ona üzülüyorum en çok....şiddeti içselleştiriyorlar her gün göre göre. sonra bizim bin tane çocuk gelişimiyle ilgili kitap okuyup kendimizi geliştirip düzgün yetiştirmeye çalıştığımız, ufacık bir sorunda çocuk psikoloğuna götürdüğümüz, oyun terapilerine giden çocuğumuza gelip çaaat diye patlatıyorlar bir tane...

Ben karısına kocasına kendine vuranların çocuklarına da vurmadıklarına asla inanmıyorum
Hatalı çocuk yoktur terbiyesiz çocuk yoktur, hatalı ebeveynin ürünü çocuk vardır terbiye vermeyen ebeveyn vardır

O çaat diye vuranlardan okulda öyle sıkıntılar çektik ki, ben evde sesimi yükselttiğimde bile vicdan azabı çektiğim çocuğuma, dışarda eli serbest alışmış çocukların vurmaları ve bunu normal görmeleri öyle zoruma gidiyor ki..

Kadın sinir krizi geçirmiş anlayamadınız mı
Sinir krizi geçirecek bişey olmamış ki. Sigara kullanmıyorum ama kullananların yemekten hemen sonra içme isteği olduğunu biliyorum. Bağımlı oldukları için bekleyemiyorlar. Bunun da daha önce tartışması olmuş. O zaman önce kendi yiyip sonra bebeği besleseler sorun olmayacak ya da babası çocuğu beslese kadın da yemeğini yese sonra adam yemek yese böyle şeyler yaşanmazdı. Ama kadının zaten kocasında iş yok ki önceki anlattıklarına bakınca adam zaten kötü bir eş ve baba, böyle şeyler yaşanacağı da ortada. Çocuk sahibi bir anne olarak daha sakin ve aklı başında davranmak gerekiyor bence. Sinir krizi geçirdi, masalardan kalktı, kendine vura vura ağladı da ne oldu? Afedersin karıcım yanlış yaptım mı dedi adam? üstüne koca şiddeti görmüş bir de.

Flash tvden buraya ışınlanmış gibisiniz…

Kısacası yazmışsınız da. Benim buradan gördüğüm kollarınızla yüzünüzü kapatmasanız yüzünüze vururmuş.

Kısacası yazmışsınız da. Benim buradan gördüğüm kollarınızla yüzünüzü kapatmasanız yüzünüze vururmuş.
Aynen öyle zaten elime yüzümü kapatıp ağlarken geldi dibime kadar girdi dişlerini sıkar gibiydi o an vuracağını hissettim ki elimi çekmedim o da kollarıma vurdu kırmızı kırmızı kabardı kollarım parmak izleriyle

Ve sabah olmuş beyfendimiz uyanmış en ufak bir özür haraketi yok suratıma bile bakmıyor Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın götünü o kadar çok kaldırmışım ki beyfendinin
Birşey diyip kendimi yormakta istemiyorum ancak sanırım ilkte değil adam sizi çokta takmamış. Sizde bir tık tuhaf tepkiler vermişsiniz

Çünkü çok fazla içime atıyorum kaldıramıyorum artık sinirden vurdum kendime siz hiç duvara vurmadınızmı sinirle onun patlamasını yaşadım
Yemeğe gidelim demişsiniz. Çocuğa yedirmiş kendiniz yememişsiniz. Çocuğunuz yerinde durmuyorsa bunu göze alarak gidin,yada gitmeyin evde yiyin. Çocuğu da alıp gitmek istemiş(siz yemeğinizi rahat yiyin diye),ona da yok demişsiniz. Hayatı kendinize bu kadar zorlaştırmanın manası yok yani kusura bakmayın.
Ve sorunuza cevabım kendime, duvara falan vurmuyorum sinirlenince. Çocugunuz da var öfkenizi kontrol etmeyi öğrenin yazık günah zira normal değil bu.
Eşinize ne diyim bilemedim,siz o kadar falsolusunuz ki ona sıra gelemedi yorumumda.

Hayır öyle dusunmeyınn sizi Cok sevıyor

Çok kötüyüm ölmek istiyorum artık sadece haksızmıyım söyleyin lütfen gönlüm alınmadıkça kendime haksızlık payı vermekten konuşmaya başlamaktan yoruldum
Belkide kendinize vuruyorsunuz diye engellemek için kollarınıza vurdu..

İkinizde kriz anını yönetememişsiniz. Sizler o krizleri geçirirken bebeğiniz bunlara şahit oldu mu? Çok üzücü gerçekten.

Adamın yaptığını savunmuyorum ama Adam almış yemeğe götürmüş ailesini yok sigaraya gitti yok lavobaya gitti yalnız kaldım falan ne olur sanki yalnız kalsan oculer mi gelecek başınıza kavgaya fitil atan sizsiniz çok büyük tepkileriniz var insanları bu raddeye getirmemek lazım

Ben direk büyük tepkiler filan vermedim gideceğim dediğinde bak yanlız kalamıyorum biliyorsun zaten 5dk sonra bende kalkacam diye önce konuşmalar yaptım kendisi surat yapınca dışardan gelmeyince kalktım ben masadan ve dışarı çıkıncada hiç bişey olmamış gibi aşkım oğlumu şurdaki oyun alanına götürelim dedim

Bendemi sorun var gerçekten çocuğuma yemek yedirdim kendi rahat rahat yedi sonradan yanımdan gitmesimi gerekiyordu ve tek başıma masada kalma fobim olduğunu da biliyor
Arkadaşım ne fobisi ya?
Abartmasanız mı?
Bundan hoşlanmıyorum diyebilirsiniz bunu anlarım ama fobi böyle bir şey değil.

Bu arada ikinizde de sorun var ama özellikle siz psikolojik destek almalısınız.

Şöyle prenses olamadım yaa ne olmuş yalnız yemek yiyince adam başınızda nöbet mi tutsun ben engelli çocuğumu bile kocam görevdeyken senelerce tek büyüttüm . Yalnız olmaktan bu korku ne ki bana da kocam yalnız yemek yiyemiyorum diye surat assa yeme bisey der çekip giderdim galiba

Hem fiziksel hem de psikolojik şiddet

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…