Şiddet sayılırmı nasıl kıyar bir insan eşine

Bir şeyler yazacaktım öneri amacıyla ama siz hala ben bu kadar severken falan dramı yapıyorsunuz. Kendinize vurmanız muhtemelen çook uzun süredir eşiniz tarafından görülmüyor, anlaşılmıyor olduğunuzu gösteriyor. Bu durumda hala ne sevgisi? Eşinizle birbirinizi tamamlama, destek olma döneminiz belli ki bitmiş. Bundan sonrası boşanma ertelenmesidir. Bu evlilikte eskisi gibi kıymet gördüğünüz zamanlar gelmeyecektir. Evliliğinizin yasını tutmaya başlayabilirsiniz.

Kadın sinir krizi geçirmiş anlayamadınız mı
Bazen ağır ve sert yazmak gerekiyor. İçinde bulundukları durumun ne kadar vahim olduğunu görmüyorlar çünkü. Sinir krizi değil sinir krizleri. Daha önce nerdesin sorusuna cevap alamadı diye yine sinir krizi geçirip yatan adamın omuzuna vurmuş, karşılığında da adam dudağını patlatmış. Kimbilir daha kaç defa olmuş. Çocuğunun yanında kendine yüzüne vurmasına kızdık. Bebek olan evde karı koca düzenli birbirine vuramaz. Çocuk sigara paketinden sigara alıp ağzına koyup üff yapıyormuş buna kızdık. Buna da engel olunabilir değil mi? Kaçımız çocuğumuzun bunu yapmasına göz yumuyoruz? Ne yapalım pohpohlayalım mı? Bişey olmaz sen kocanla iyi ol çocuk yesin yutsun sigarayı mı diyelim? 3-4 tane çocuk olur baş edemezsin, arada gözünden kaçar vs. 1 tane bebek var evde.

Doktor ilaç vermiş bir kez kullanmış bırakmış, intihar riski varmışmış verilen ilacın. Bu kadar ağır derdin sorunun ortasında insan sevdiğine kıyar mı diyor. Çocuğumu kendimi bu adamdan nasıl kurtarırım diye sormuyor.

Aynen böyle bi evde büyüyen bi kuzenim var. Annesi böyle kocasının derdindeydi, çocuklar da Allah’a emanet. Sonra anne babası ayrıldı ama 15 sene sonra.(yani çocukların ağzına iyice tükürüldükten sonra) şimdi alkol ot sigara her türlü pislik var 18 yaşında çocukta. Annesine de defalarca şiddet uyguladı. Konu sahibi biraz daha bu kafayla devam ederse 15-20 sene sonrası böyle olacak. sert konuşmak zorundayız çünkü çocuklar öylece doğur ortaya at her türlü pisliğe şahit olsun şeklinde büyümemeli. Büyürse de ortaya böyle berbat kişilikler çıkıyor sonra topluma bela oluyorlar. Aklını başına al konu sahibi. Kocandan adam olmaz çocuğuna sahip çık o insan olsun bari.

Kadın daha doğru düzgün yemeğini yememiş tatlısı duruyor niye sigaraya gidiyor çünkü öküz
ne yapalım gidip adamı dövdürelim mi? surat as trip at mı diyelim? bir sinir krizi daha geçir bu sefer daha okkalı mı vursun diyelim? adam öküz, pekala, çocuğa da iyi bir baba değil; e boşan madem deniyor, ama yok ama ben yapamam. o zaman sessiz olacak, sineye çekecek, gidip bir sinir ilacı kullanacak kriz mriz geçirmeyecek. bunu da kadının iyiliği için diyoruz.

ama kadının derdi kendimin ve çocuğumun hayat kalitesini nasıl artırırım değil. kocam hem dövsün hem sevsin, haklı mıyım, bu şiddet mi (halbuki alasını yaşamış)

konu sahibi. insan sevdiğine kıymaz = eşiniz sizi sevmiyor. siz evladınızı seviyorsanız siz ona kıymayın bari. ya bu deveyi güdün ya bu diyardan gidin. çocuğa yazık.

İlacın intihara meylettirme etkisi var diye kullanmayıp kocasıyla birbirlerine girdiler diye ölmek istemek çok mantıklı ya
Bu ilacı üretenlerin amacı insanların içip içip intihar etmesi zaten bunu veren doktorlar da psikopat
Baktılar ilacı kullanırlarsa akılları başlarına gelecek hemen yan etkileri okurlar, çocuklarına verdikleri ateş düşürücünün içtikleri ağrı kesicinin olası yan etkilerini bir kez bile okumamışlardır oysa
Alırsın ilacı baktın tuhaf düşünceler uygunsuz dürtüler gelişiyor konuşursun doktorla gerekirse değiştirir
Ama yooook el kadar çocuğun yanında babasına vurmak babasının ağzını patlatıp kan içinde bırakması kendi kendini tokatlayıp krizler geçirmek dayak yemek, tek başına markete bile gidememek ama tek suçu kendi seçip evlendiği kocaya atmak daha güzel oluyor
Hiçbirşey olmasa insan der ki dünyanın bin türlü hali var evladımın başına birşey gelse tek başıma dışarı adım atamıyorum gideyim de tedavi olayom
Kadın-erkek diledikleri gibi hayatlarının içine edebilirler ama kimsenin masum çocuklara böyle bir hayat yaşatma hakkı yok

Evet şiddet bu ama siz de hiç az değilsiniz. Ona ya da kendinize vurma gibi davranışları yapıp yapıp sinir krizi diye arkasına saklanamazsınız.
Cocuga ikiniz de kötü örnek oluyorsunuz.
Dürüst olun tam olarak istediğiniz ne?
Çocuğunuzla huzurlu bir ortamda sakin bir yaşam mı?
Yoksa arada aksiyonlu, ağlamalı zırlamalı kavga olsun yeter ki kötü de olsa eşimin ilgisi bende olsun yaşamı mı?

Çocuk kadının umrunda bile değil ki
Varsa yoksa kocişi
Hala sevdiğine böyle yapar mı diyor ya
Hala ama yorgundum da yemek yiyemedim de
O çocuğun karnı doyuyor da ne oluyor
Sizin gibi ana babanın elinde büyüyeceğine kuru ekmekle büyüse daha iyi

kadin lokma yememis degil. yemekler bitmiş, tatliya geçmişler. ayrica adam "cocugu da alip gideyim, sen rahat ye" demis.
kadın ona da karsi. sosyal fobisi varmış, tek yemek yiyemiyormus. Mesane polisi gibi "evden cikarken tuvalete girdi, tuvaleti yok" falan hesaplarında
madem yemegini yemek istiyorsun birak gitsin cocuk babasiyla.
ayrica adamin yaptığının elle tutulur tarafi yok ama nazlanmak nazini çekene yapılir. trip atmak gönlünü alacak olana yapilir. adam daha gecen ay dudagini patlatmis, bir ozur dilememis. kadin bosanmayi asla düşünmüyor. ne ailesi destek, ne kendi bir gun calismis, ne calismak istiyor. ustelik bu dayakci adami seviyor.
eee, o zaman madem bosanmak da gündeminde yok trip atmak senin neyine? adami kiskirtmak senin neyine?
yiyip dayagini oturuyor, sesi de cikmiyor. adama ders olsun - korksun diye dudagi patlayinca polisi de aramiyor.
o zaman ne oneri verilir ki bu arkadasa?
sinir krizi gecirmek ona luks.

Siz yemeğinizi yiyene kadar beklemiş eşiniz, tatlı faslındayken sigara içmeye gitmek istemiş, ki tepki göreceğini bildiği içinde lavaboya gideceğim demiş, giderken çocuğuda götürecekmiş, ki siz de rahat edesiniz..

Sizin masadan kalkmanızı gerektiren bi durum göremedim ben. Yorgun ve stresli bi anınıza denk gelmiş, sinirinize dokunmuş olabilir, normaldir. Karşılıklı olarak anlayışsızlık olmuş.

Sosyal fobiniz varsa, sokağa çıkmak istemeyecek kadar, acil çaresini arayın. Kendinize değer verin, kendinizi yeniden keşfedin.

Yemeğim çocuğumdan önemli değil, eşimde çocuğu çok seviyor gibisinden yazmışsınız. Anne baba arasındaki problemlerin çocuğa bu denli yansıtılması çocuğun ruhuna derin yaralar açar, unutmayın.

Eşiniz size şiddet uyguluyor. Boşanmayacaksanız konuşup orta yolu bulun. Şöyle adamlarıda seviyorum diyip tepenize çıkarmayın.

Başka ilaç verir. Bu yan etkileri hemen gidip druna söylesen değiştirirdi zaten ilacini

oğluma da el kaldırırsa kendim gibi vicdansız davranmam karşısından yıkılırım giderim
e madem yapabilecegin bir sey bugun neden yapmiyorsun?
bos bos konusma lutfen. adam sana vurunca "ben babandan ne dayak yedim, çek" diyen , çocukluğun boyu sana iskence eden ailen "aaa nasil küçücük cocuga vurur. bosan gel" mi diyecek?
isin yok, gucun yok, çocuğuna bakacak kimse yok. bir anda ne olacak da terkedip gideceksin????
hic de bir sey yapamazsin, aglayip beddua etmekten baska.
onu bil simdiden o gunler icin onlem al. ise gir mesela, parani biriktir. altin gunune gir altinlari kendine bilezik yap,ese kaptirma. ya da bir alternatifin varsa bu adam cocugunu dovunce kurtulmak icin bunu şimdi yap. simdi yapamayacagin hic bir seyi o gun yapamazsin. bosuna kendini kandirma

Evet bu bir şiddettir ve ilk de değil devamında yorumlarda anlattığınız kadarıyla. Eşiniz çok yanlış davranmış ve ciddi bir öfke kontrol sorunu var.
Burada parantez açarak bir şey diyeceğim ama adamı haksız ve davranışını çok kötü bulduğumu üstüne basa basa belirteyim ki yanlış anlaşılmasın söyleyeceğim şey: sigara tiryakileri için yemekten sonra içilen o bir sigara çok önemlidir. İçmeyen bilemez insanın eli ayağı titrer o sigarayı içmek için. Tabi size de yazık çocuğu beslemişsiniz o kadar kendi yemeğiniz soğumuş ama eşinizle doğru bir iletişiminiz olsa size "bu kadar bekledin ama 1-2 dakika daha bekle de ben bir sigara içip geleyim" deseydi de siz bunları yaşamasaydınız daha iyiydi. Ya da siz çocuğu yedirirken o öküz gibi oturup yiyeceğine size yardım etseydi de birlikte yedirseydiniz, o zaman üç aşağı beş yukarı eş zamanlı yerdiniz kendi yemeklerinizi de.

Bu şiddet değil de ne arkadaşım. Zaten adam sistematik psikolojik şiddet uyguluyor, en son açtığın konuda yazdıkların hiç katlanılacak şeyler değildi. Fiziksel şiddet de varmış, sana daha önce de dediğim gibi kendi kıymetini sen bilmezsen, kimse de sana değer vermeyecek, saygı duymayacak..

Bendemi sorun var gerçekten çocuğuma yemek yedirdim kendi rahat rahat yedi sonradan yanımdan gitmesimi gerekiyordu ve tek başıma masada kalma fobim olduğunu da biliyor
Tek başıma masada kalma fobisi nedir ilk defa duydum.ikinizde normal değilsiniz maalesef bence çocuk için ayrılın son dereceye gelmişsiniz artik

Tek başıma masada kalma fobisi nedir ilk defa duydum.ikinizde normal değilsiniz maalesef
Sosyal fobisi olan insan evde yemek yapamayacak kadar yorgunsa eve yemek söyler, illa dışarda yiyelim diye adamı darlamaz... Konu sahibi hakkaten dışarda bu kadar hassassa sırf olay çıksın , mağduriyet yaratsın, çocuk perişan olsun diye gitmek istemiş oraya resmen...Sen belli ki bu adamı çok iyi tanıyorsun, kendini de biliyorsun madem, ne işin var orda ? eve iki lahmacun söyleyelim, çocugun huzurunu kaçırmayalım boş yere diyemedin mi ?

Son düzenleme:
Hem masada tek kalma korkunuz var, hem de dışarı yemek yemeye gitmek isteyen sizsiniz. Bu aşırı saçma bir çelişki bence, tek saçmalık bu olsa keşke ama ikiniz de saçma sapan insanlarsınız ve o çocuğa çok üzüldüm doğrusu. Boşanacağınızı hiç sanmıyorum, hır gür yaşar gidersiniz ve sorunlu bir insan büyütürsünüz sadece.

Evet aynen öyle bence ikisi de normal değil birinden biri sinirleri yıpratıyor ve ortam geriliyor idare etme yumuşatma yok.. çok gergin bı ortam çocuk için üzücü. Olmuyorsa zorlamamak lazım bukadar hir gür den sora huzur nasıl olacakki zaten.
Hassas insan kendini bilicek önce karşı taraf hassasiyetine önem vermiyorsa dövüşmeye gerek yok psikolojisi için daha uygun ortamlarda olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…