Sezgisel ve Aralıklı Beslenme ♡

Hemen hemen aynı kilodayiz. 10 günde 500 gram bile çok iyi yagsansa
Eşim kızım evdeyken aynı beslenme performansını gosteremiyorum, 10 gündür yoklardo menulerimi kendime göre ayarladım. Yarın geliyirlar.
Bu kiloyu bir sure korumak bile benim için iyi olacak.

Arkadaşlar sıvı içecekler diyeti nasıl bilen ve yapan var mı?
Mesela kahvaltı sadece çorba demişler
Ara sütlü kahve
Öğlen bişey bişey
Akşam yine aynı bu nasıl acaba?
Canım hiç denemedim ama bildiğim kadarıyla sadece çorba meyve suyu kahve su gibi sıvılarla besleniyorsun. Ama hangi öğünde ne kadar sıvı alınıyor bir bilgim yok

Son zamanlarda akşam öğünüm 17.00den sonraya kalıyor düzenim şaştı biraz. Bugün bir arkadaşımıza gideceğiz o yüzden evde bir sey yemedim ve çok acıktım umarım çok kaçırmam 😅

Kahvaltı
2 yumurtalı omlet
Çeyrek avakado
1 kk peynir
6 zeytin
1 dilim mercimek ekmeği

Ara
6 fındık
2 ceviz
2 gün kururu
1 portakal

Akşam
1 patlıcan 1 küçük patates ile kıymalı oturtma
1 bardak ayran
1 dilim ekmek

Ekmek yememek için yemeğe patlıcan koydum ama ekmeksiz yiyemedim.

Ara sütlü kahve
Öğlen bişey bişey

çok sürdürülebilir şeyler olmadığını düşünüyorum canım bu tarz şeylerin. belki ara sıra detoks gibi yapılabilir. ama uzun vadede yiyeceklerle ilişkiyi bozup daha fazla saldırmaya sebep olabilir.

10 günlük sıkı diyetimim sonuna geldik 🤗
2 kez kaçamak yaptım.
Biri geçen iş yerinde etli pide yedim, diğeri dün akşam patates ve ekmeği birlikte yedim.
Yine de şükürler olsun istediğim sonuctayim.
2 kg diye çıktığım bu yolda 2.1 kg eksilerek tamamladım.
Şimdiki hedefim bu kiloyu bu hafta sabit tutmak. Hatta bu ay. Çünkü 15 güne kadar şehir dışına gidip gelmem gerekecek bir kaz kez.

Eklentiler

• IMG_20240204_095226.jpg
    IMG_20240204_095226.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 15
Ara sütlü kahve
Öğlen bişey bişey
Yok ama bende bir kitap var unlu diyetisyenlerden detoks kitabı diye 3 gunluk ,7 gunluk falan. Orda sıvı detokslar vardi

2 kez kaçamak yaptım.
Biri geçen iş yerinde etli pide yedim, diğeri dün akşam patates ve ekmeği birlikte yedim.
Şimdiki hedefim bu kiloyu bu hafta sabit tutmak. Hatta bu ay. Çünkü 15 güne kadar şehir dışına gidip gelmem gerekecek bir kaz kez.
Merak etme sabit tutarsin. Sonucun cok guzel. Mezura ölçüsünde farkettin mi.

Herkese iyi pazarlar🥰
Gunlerdir yaptigim açık büfe kahvaltilar, serpme kahvaltilardan sonra mutevazi kahvaltiya dönüş :)şunu gördüm. Kahvalti kilo aldırıyormus. Tartilmadim ama aldığımı farkettim pantalonlarimdan. En son 56 kiloydum. Muhtemelen 57 oldum.
onumuzdeki hafta p.tesi hedefim 56 li kiloda olmak. Mezurada da 1 cm incelmek. Yani 9 gunluk bir challenge.
1707032695968.png

Merak etme sabit tutarsin. Sonucun cok guzel. Mezura ölçüsünde farkettin mi.
Yok canım olcmemistim.
Benim sorunlu bölgem üst bacak ve kalça
Lipodem rahatsızlığı var bende bu bölgeler çok aşırı yağlı, hatta elimi surdugumde top top yağ bezeleri gelir.
Yani benim çok az zayifladigim farkedilmesi için en az 5 kilo vermem gerek. Şu an aynada bir fark yok.

2 kez kaçamak yaptım.
Tebrik ederim canım ♥️ umasim istediğin gibi gider 🙏

Günaydın kızlar 🌸 10 gün kendime arınma detoksu uyguluyordum sanırım bugün 8. Gün. Düne kadar gayet güzeldi ama dün misafirliğe gidince biraz bozuldu.

5. Gün tartıldığımda 55.4 çıkmıştım ve hiç kilo veremedim mi diye şaşırmıştım. Az önce tartıldım 54.9 çıktı yani yarım kilo gitmiş çok şükür. Umarım kalıcı olarak gitmiştir. Perşembe-Cuma gününe kadar bu şekilde devam edeceğim sonra misafirim olacak o gün çok abartmadan serbest gün geçireceğim.

Günaydın kızlar 🌸 10 gün kendime arınma detoksu uyguluyordum sanırım bugün 8. Gün. Düne kadar gayet güzeldi ama dün misafirliğe gidince biraz bozuldu.

5. Gün tartıldığımda 55.4 çıkmıştım ve hiç kilo veremedim mi diye şaşırmıştım. Az önce tartıldım 54.9 çıktı yani yarım kilo gitmiş çok şükür. Umarım kalıcı olarak gitmiştir. Perşembe-Cuma gününe kadar bu şekilde devam edeceğim sonra misafirim olacak o gün çok abartmadan serbest gün geçireceğim.
Bu kilo benim hayalim 😍

Bende yaklaşık 1 sene önce 55 olmuştum canım. Sonra deprem, ev taşıma, yeni işe başlama derken düzen bozuldu. Son zamanlarda kullandığım hormon ilaçlarıyla baktım iyice ipiucu kaçıyor, buraya yazmaya başladım ki, ne yediğini görmek frenliyor.

Bu ay yeniden tedaviye başlıyorum, tedavisi öncesi bile günde 6 ilaç tutuyorum su an 🤢 ama hormon ilaçları olmadığı için kilo durumumu etkilemedi. 10 güne kadar hormon ilaçları yine başlayacak bakalım.

Bende yaklaşık 1 sene önce 55 olmuştum canım. Sonra deprem, ev taşıma, yeni işe başlama derken düzen bozuldu. Son zamanlarda kullandığım hormon ilaçlarıyla baktım iyice ipiucu kaçıyor, buraya yazmaya başladım ki, ne yediğini görmek frenliyor.

Bu ay yeniden tedaviye başlıyorum, tedavisi öncesi bile günde 6 ilaç tutuyorum su an 🤢 ama hormon ilaçları olmadığı için kilo durumumu etkilemedi. 10 güne kadar hormon ilaçları yine başlayacak bakalım.
Her şey gönlünce olsun, inşallah çok sağlıklı bir süreç geçirirsin ♥️ tedavi işleri gerçekten zor süreçler, ilaç döngüsü de aynı şekilde. Umarım en kısa zamanda hallolur hepsi♥️

Eveet normal bir kahvaltıdan sonra 3 kare cikolata ve kahve yaptım.

Yarım kase tarhana çorbası ve ev yapımı hamburger akşam öğünüm. Yuvarlak sandwich ekmegin içine marul sogan ve köfte koyarım. Patates yemem. Bizde pazarları boyke şeyler yapılıyor genelde.

Yarın tartılmayı düşünmüyorum geçen hafta çok kaçtığı için.moralimi bozup yolumdan etmesin... :)))

İyi akşamlar kızlar 🌸
Kahvaltı 12.00
2 yumurtadan omlet
1 kk peynir
Domates
1 mandalina büyüklüğünde dereotlu poğaça

16.30
Bir kase yayla çorbası
1 tane Halley 🤦

18.30
Sade türk kahvesi
6-7 fındık
1 kurabiye

3291 adım. Hava çok soğuk bebişte olunca yürüyüş yapamıyorum ne yazıkki, çıksam da kısa sürüyor onbnla birlikte.

Gunaydin herkese.
Bugün sabah 1 avuç leblebi yedim,

kahvalti olarak da protein tozu+yogurt+muz+ çiya tohumundan olusan bir karisim getirdim yanimda işe. Simdi yedim ve aşırı tok hissettirdi

X