Sezeryan Olacaklar Belli Oldu Mu ???

inşallah normal dogum yaparsın canım...neden ilki sezeryan olmustun...bir sorunmu vardı, yoksa senmi istemiştin...

iyi dileklerin için teşekkür ederim.ilk doğumumda sebep gün aşımı idi tabi ben bu konuda hala doktordan şüphe ediyorum çünki bekleseydik doğum bayram tatiline denk geliyordu doktorun işine gelmedi ve bizi sezaryene ikna etti.

ayy canım febim saol inşallah hepimiz istediğimiz gibi doğururuz herkesin gönlündeki olsun. kolay doğumlar versin allah hepimize...Şeniz

herşeyde vardır bir hayır , umarım bu sefer dilediğn gibi hayırlısıyla doğumun gerçekleşir , bu arada o doktora da klava: neler oluyor memleketimde yaw :1shok:

herşeyde vardır bir hayır , umarım bu sefer dilediğn gibi hayırlısıyla doğumun gerçekleşir , bu arada o doktora da klava: neler oluyor memleketimde yaw :1shok:

evet haklısın dediğin gibi herşeyde vardır bir hayır.iyi dileklerin için teşekkür ederim a.s.
bendende hastasından önce kendini düşünen doktorlaraklava:

ben ilk hamileligimde 36 saat sanci cektim,doktorlar normal dogum icin elinden geleni yaptilar,ama olmadi(ana rahim sadece 4 cm acildi,ve oglum cok büyük ve kiloluydu,bende yapi olarak zayif oldugum icin,normal dogum imkansizdi)...sezeryandan sonra cektigim acilari sizlere anlatamam,bir adim bile atamiyordum,sanki savasdan cikmis gibi bir halim vardi.ha bu arada,tam narkos oldum,ve ancak 3 saat sonra kendime gelebildim.Yani oglumun ilk aglamasini,yeni dogmus halini göremedim.Hala bunun üzüntüsünü yasiyorum.sezeryan olunca insan kendini birden anne olmaya hazir hissetmeyebilir.sanci cekerek,yani normal dogumda,anne yavas yavas canli canli cocuguna kavusuyor,hamilelik ve dogum adim adim gerceklesiyor.ama sezeryanda pat pat hersey olup bitiyor,annenin ruh hali bunu kaldirmayabilir.

suda bir gercek,türkiyede hemen sezeryan yapiyorlar.hastaneye girip cikmalari bir oluyor.ben suan yine hamileyim,ALLAH izin verirse 12 haftam kaldi.bi dahaki ay hastaneye gidip,bas hekimle görüsmem gerekiyor.Dogumun nasil olacagina karar verilip,sezeryandan sonra normal dogumun riskli olacagini bana acikliyacaklar.Ama yinede normal dogumu deniyecekler,fazla sanci cektirmeden.Olmazsa yine sezeryan((

walla ben sezeryan olacagim ya dogum anını düsünmüyorum bile
aama sonrası feciymis galiba
epidural olursa daha kolay oluyormus bakalım
buradan paylasıcaz artık deneyimlerimizi

oznur bende sen gibiyim cok sanci cektim ve acilma sadece 5cm oldu ve sezaryene aldilar acilen
bende cok cektim sanci
ameliyat falan derken ama ben cabuk toparlandim sadece gobegim az kaldi o cok kotu etti beni her neyse
ben hemen ayagiya kalktim cok sukur herkes sok oldu
bende normal dogum istiyorum doktoruma sordum simdilik normal dogum icin tamam diyor ama son zamana dogru bakacagiz dedi insallah normal olur yani bakalim hayirlisi ne ise o olsun

beni ayaga kaldirdilar,tansiyonum düstü,tutmasaydilar pat gidiyordum.bu kez bebis normal,yani oglumdan biraz daha kücük,belki normal dogum olur.

senin doğumun gerçekten zor olmuşşş....
hem normal sancı çekmişsin hemde sezeryan ağrıları olunca seni baayaa bi zorlamışşş canım...
ama anneliğin ne sezeryanla ne de normal doğumla bi alakası olduğunu zannetmiyorum ben şu anda 7 aylık hamileyim ama ben bir anneyim herşeyden önce kızım bana anne demese bile ben bir anneyim... bu tamamen hislerle alakalı bişey yaniii.. şimdiden hissediyorum bunuu..a.s.

bende normal istiyorum doktorum şimdiden belli olmaz dedi açılma olmaz bebek ters durur başka sorunlar çıkar dedi belli olmaz dedi sonlara doğru belli olurmuş kaçıncı haftada pozisyon alıyor bebekler acaba?

benim desezeryan olucak,açıkcası normal doğumdan daha cok korkuyorum.izmirde dogum yapıcak olanlar var mı?hangi hastaneyi seçiyosunuz fiyatlar hakkında bilgisi olanlar var mı?bir de konuyla alakasız ama dün gece hic uyuyamadım tamamen nefes darlığı yüzünden.aldığım nefes bir türlü etmiyo.cok sıkıntılı bi durum.yaşıyan var ı benden başka

vallaha semras benim cadi dogum pozisyonunda ama senin doktorun dedigi gibi ayni seyleri
banada dedi doktorum
son zamanlar daha dogru sonucu soleyebiliriz dedi
su an normal olabilir dedi
ben dedim sezaryen mi normal mi olur dedim ?
o da dedi cok mu istiyorsunuz normal dogum dedim
evet dedim sonuna kadar
su an normal gozukuyor yapabilirsiniz dedi ama bakalim hayirlisi
insallah isteklerimiz olur allahin izniyle

ben hamileligim boyunca hergün oglumla konusur,onu nekadar cok sevdigimi anlatirdim.tam olarak ne demek istedigimi aciklayamam,ayni seyleri yasayan anlar.Cocugunu 9 ay karninda tasiyorsun ve karnindan cikip dünyaya gelisini görmüyorsun.Bu tamamen psikolojik bir durum.Suan bende 7 aylik hamileyim,ve kendimi psikolojik olarak simdiden sezeryana hazirliyorum.bende anneligin dogumla ilgisi olmadigini düsünüyordum,okudugum her kitap ve dergide,sacma diyordum.Ama ALLAh herseyi inceden düsündügü icin,bosuna kadinlar saatlerce sanci cekip dogum yapmiyorlar.hamileligin bitisini,tam bir anne olmayi yasasinlar diye.sezeryanin cocuk icin bile cok zarari var,o bile alisa alisa dünyaya gelmek istermis ve dünyaya geldikten sonra en az 2 saat annesinin gögsünde yatmasi gerekiyormus.Bu onu annesine dahada baglarmis,anne,cocuk iliskisi icin cok önemli.Yani biz anneligi tartismiyoruz!Sezeryan ne anneye nede bebise yararli!Ben bunlara yaniyorum kardesim,bende hemen oglumu koynuma alip koklamak isterdim.Ama ben bir gün sonra alabildim.dogum yapmayan bir bayan dediklerimi anlayamaz.:1no2:

dediklerinize katılmıyorumm ben

zorunlu olmadıkca sezeryan tercih etmemek lazım ama annelik kavramını degistirmez bu bence ha bi gun once ha bi gun sonra kucagına aldıktan sonra o duygunun degisecegine inanmıyorum ben

zorunlu olmadıkca sezeryan tercih etmemek lazım ama annelik kavramını degistirmez bu bence ha bi gun once ha bi gun sonra kucagına aldıktan sonra o duygunun degisecegine inanmıyorum ben

bende senin gibi düşünüyorum 5 gün sonra sezeryanla bebeğimi dünyaya getireceğim. 9 ay ben taşıdım onu ne gibi bir eksiklik olabilirki. o benim çocuğum sonuç olarak....

ayyy cnm benim allah yardımcın olsun
saglıkla al bebegini insallah kucagına..
yaz bize buradan hatta bebeisinin fotosunuda koy mutlaka

bende senin gibi düşünüyorum 5 gün sonra sezeryanla bebeğimi dünyaya getireceğim. 9 ay ben taşıdım onu ne gibi bir eksiklik olabilirki. o benim çocuğum sonuç olarak....

canım benim ne kadar az kalmışş.. sağlıklarıyla doğsunlar inşallah...
doğum hikayenide paylaş bizimlee.. hayırlı doğumlar olsun canımma.s.

herkesein düsüncesi,fikirleri tabiki farkli,katilmaya bilirsin,saygi duyuyorum.belki yanlis anlasilmistir.benim ne dogum öncesi nede sonrasi,ogluma olan sevgim asla degismedi,hatta hergün artiyor.neyse ALLAH herkese evlat sevgisi,kolay dogum,saglikli cocuklar nasip etsin.önemli olan da bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…