sezaryan ile doğum yapacak anneler!

bende epidural düşünüyorum ama normal doğum istiyorum epiduralle normal doğum daha sağlıklıdır sanırım hem ağrı hissetmiyceksin hemde normal doğum yapıcasın zaten doğum anında anne strese girmezse bebekte bebekte daha rahat geliyomuşş..bilmem ama bana daha olumlu geliyoo ağrısız doğum, yalnız sanırım bunu devlet hastaneleri yapmıyo

merhaba epidural dğumda ağrı çekmeyeceksin diye bişey yok 5 cm açılmasını bekliyorlar zati doğumdan sonrada şikayetler oluyormuş tavsiyem normal olan normal doğum doğum zamanına kadar olan ağrı adet olduğun zaman belinde oluşan ağrıdan biraz daha fazlası oda sürekli değil ara ara geliyo doğum sırasındada yapman gereken dr.unun komutlarına göre ıkınmak ve işte bebişin kucağında sonrasında ağrı yok sızı yok bence iyi düşünün kızlar gerek kalmadıkça sezerynla yada epiduralle doğum yapmayın derim

ben kendim için değil bebeğim için sezeryanı dusunuyorum.iyice araştırdım.doktorlarla görüştüm ve spinal anesteziye karar verdim.bir de ben evhamlıyım bu doğum konusunda biraz.onun için son ana bırakmak istemiyorum.aslına bakılırsa tabiki en sağlıklısı uygun sağlık koşullarında normal doğum ama kendime söz geçiremiyorum işte:KK66:

biri genel anestezi diğeri spinal anestezi olarak 2 sezeryan dogum yaptım.. allaha sükür hiçbir sorunlada karsılasmadıgım gibi 2nci ve 3ncü günleri ayaktaydım.. biraz bünyeye ve tabikide doktorunuzada baglı.. eskidenmiş o sezeryandan sonra 15 gün yatarlarmıs vs.. insanlar cok fazla sezeryana yöneldiler buda devlete ekonomik acıdan yük getiriyor sonucta ameliyat ediliyorsunuz.. o yüzden sezeryanla doguma ilgiyi azaltmaya calısıyorlar.. her iki dogumunda anne ve bebek için riskleri var tabiki.. ama yüzde oranları düşük.. hamile arkadaslarımız bu gibi hikayelerden cok etkilenirler.. dolayısıyla onları korkutacak ve endişeye düşürecek olaylardan bahsetmeyelim..

bende ilk doğumumda hasteey gidene kadar herşey normaldi sonra suni sancı verince bebeğimin kalp atışları zayıfladı va acil sezeryana aldılar.2.seferde sezeryan gibi açık ameliyat oldum.şimdide hamileyim yine sezeryan olcam başka yolu yok.herkes isteğiyle oluyor diye birşey yok yani

ben 14 şubatta sezeryanla doğum yapıcam ama doktorumun tavsiyesi üzerine çatım biraz darış sorun yaratabilir dedi bende riske atmamak için sezeryanla yapmaya karar verdim ama benim ablamda sezeryanla oldu ve bir sorun yaşamadı

X