Sevipte kavuşamayanlar….(Ekran görüntülü)

karamsargirl

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2022
176
60
Merhaba daha önce de bu tarz bir konu açmıştım ama napacağımı bilmiyordum. Sonucu sizlerlede paylaşmak istedim. Öncelikle biz yaklaşık 6-7 aydır görüşüyorduk. Bazen ayrıydık bazen beraberdik ama yine de iletişimimiz vardı. Ayrılıklarımız genellikle benden sebep bitti. Annemin istememesi yüzünden. Geçen gün ağlıyordum ve annem ısrarla neden ağladığımı sordu. Ben de “ X beni arıyor benimle görüşmek istiyor ben de babam bu durumu bilmeden seninle görüşemem dedim “ dedim anneme. Annem de benimle uzun uzun konuştu. X’in babası zamanında benim babamın tarafı ile tarla kavgaları,küfürleşme vs. Bu tarz kavgalar olmuş. Arada husumet var olmaz diyor. “Onun babası içip içip annesine eziyet ederdi” dedi annem. Yıllarca biz o kadını dinledik diyor. X’in abisi var o neden evlenmiyor babası yüzünden evlenmiyor babasının namını duyan kız vermiyor diyor. Ben de insanlar değişir dedim. Ama nafile.
Bir gün gidip babamdan istediklerinde de babam” bir kızı kırk kişi ister bir kişi alır” dermiş annem öyle diyor yani kısaca babam da onaylamazmış.
Ben de düşündüm taşındım enine boyuna.
X’e karşı sürekli belirsizdim tamam mı devam mı noktasında düşünüyordum ve ona net cevaplar vermiyordum ama yine de ara sıra aradığında görüşüyorduk tatlı tatlı. Ben belirsiz ve net olmadıkça o da benden uzaklaşıyordu. O konuşalım görüşelim dememi bekledi hep ama ben kaçamak cevaplar verdim. Çünkü onu kaybetmek istemiyordum. Seviyorum. Hatta geçen hafta buluşup yüz yüze görüşecektik ama işi çıktı.Bir daha da görüşme planlayamadık.Belki yüz yüze gelseydik tamam görüşelim diyecektim.Ama bir yandan da işte annemin baskıları,olmaz demeleri yüzünden yapamıyordum evet diyemiyordum. X beni kuzenlerine,arkadaşlarına,iş arkadaşlarına kadar anlatmış ve bu anlattıkları kişiler hep bizim köyden kişiler… Allahım kimsenin ağzına sakız etmesin bizi. X bana güvenerek anlattı o insanlara beni,bizi ama ben onu yarı yolda bırakmış gibi hissediyorum. Ayrılmıştık,sevgili değildik ama X sevgili olmamızı istiyordu Bana hep benim kuzenimin sevgilisinin ailesi de istemiyordu ama evlendiler derdi. Örnek verirdi yapabiliriz gibisinden. Ama ben babası ve babam yüzünden ona tamam diyemedim.
Bitirdim ama onu oyalamışım,yarı yolda bırakmışım gibi hissediyorum.Sürekli ağlıyorum,gözlerimin altı simsiyah oldu ağlamaktan. Sizce doğru mu hissediyorum gerçekten umutlandırıp yarı yolda mı bıraktım dünden beri vicdan azabı çekiyorum. Bir de ayrıldığımız günden bir ss koyacağım.
Düşüncelerinizi merakla bekliyorum.

Eklentiler

• D68556F2-9D97-47AA-9972-82939E9BD999.jpeg
    112,7 KB · Görüntüleme: 2.185
  • B6EEEB9B-E1FC-4181-8456-1B16E372CCBB.jpeg
    99,5 KB · Görüntüleme: 1.958
Helallik istemek adı altında birine yazmayı iğrenç buluyorum. Yaşanmış bitmiş, yaşarken özenmeyip bitince helallik yok öyle bir dünya. Adamın tavrı zaten net kurcalamayın daha fazla

Bence en doğrusunu yapmışsın daha yolun başı ailen onaylamadiysa vardır bir bildiği burdada görüyoruz keşke ailemi dinleseydin diyen iki çocuklu hanımları. Gerçekten başında vazgecmek en doğrusu benimde ailemij istemediği biri vardı. Başkasıyla evlendm beş sene oldu elhamdülillah mutkuyum ve iyiki o kişiyle olmamış elbette ozmn bana çok zor gelmişti ama bakınca şuan asla olmaması gereken ilişki degismiyorlar

Peki benim yaptığım düşünüp belirsiz davranmam yarı yolda mı bırakmak oluyor Aklım almıyor artık vicdanen rahatsızım

Aileler bizim ön göremediklerimizi önden görüyor. Daha görüşmemeiisiniz bile doğru dürüst. Baştan bitirmişsin oyalamamışsın ki. Bu kadar hashas olma bence. Rabbim güzel kapılar açsın önüne. Ona ait mesajları vs sil ve önüne bak. Kendini suçlamayı da bırak lütfen.

Devam etmeme kararı almışsınız. Bırakın artık tamam. Bu kadar. Bitmişse kurcalayıp adamla diyalog kurmaya çakışmayın. Kararınızı verdiyseniz arkasında durun.
Hem bitirip hem helallik almak çirkin. Hep hisleri devam etsin diye bir türlü gidemeyen insanlar gibi duruyorsunuz

Duygularınız taze olduğu için sağlıklı düşünemiyosunuz şuan. Bu işlerde yari yolda bırakmayayım mantığıyla karar verilmez. Görüşülür, konuşulur, olmazsa herkes yoluna gider. Yarı yolda bırakamam diye bakarsanız hata yaparsınız, hayatınız söz konusu. Kaldı ki yukardıdaki yorumunuzu da çok sağlıklı bulmadım. Melekti falan yazmışsınız, belli ki tamamen duygularla bakıyosunuz şuanda. Kimse melek falan değildir. Bu kadar hassas olmayın, siz böyle yarı yolda bıraktım diye kendinizi parçalarken karşı taraf hayatına gayet güzel devam ediyo emin olun. Ama ben sizin yaşınızın çok genç olduğunu düşündüm yazdıklarınızdan. Anne babanızı dinleyin, onlar sizin göremediklerinizi görürler. Hele ki duygularınız bu kadar yoğunken.

Az önce tekrar yazdım ona. Hatta ss olarak ekledim güncelledim konumu. Galiba beni anlamıyor..

Aile hayati cok onemli malesef.anne baba ne ise cocukda odur annesine deger vermeyen bi babayla büyümüş biri sizede deger vermeyecek bunun sayisiz örneği var.buyukleeinizi dinleyin .baskasini seversin inan yas 40 tecrubemle söylüyorum hersey geciyor ilerde bosanma riskin cok yüksek olur genclikte ask vs guzel ama gercekleride görmen gerek.askimkapismak var intgramda videolari aile hayatının ilerdeki cocuklara eslere nasil yansidigini anlatiyordu izle istersen ailesi cok önemli

bu helallik mevzusunun bende uyandırdığı his hakkını helal et de kısmetim kapanmasın.
Bende de şunu uyandırıyor
Gidiyorum bak..
Bak..gitmek üzereyim ..bir şey demeyecek misin..
Bana yalvarsana..
Gitme desene
Köpek olsana..
Bak çok duygusal sözler söylüyorum korkmadın mı kaybediyorsun beni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…