Sevineyim mi ,üzüleyim mi ?

nesrin111

hayat boş boş boş
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2008
3.852
18
arkadaşlar benim eşimin eli çok açık..şimdi bunda ne var diyeceksiziniz..anlatayım
ya biz şimdi çalışmıyoruz..(gerçi çalışsakta genelde hep elimiz sıkışık oldu..) çalışmadığımız içinde paramızı iyi kullanmamız lazım..ben hemen hemen herşeyi kıstım,almıyorum..alırken de kafamda kırk düşünce dolaşıyor..acaba alsam mı almasam mı diye..
şu anda önemli olan yakacak ve yiyecek..bunlara para harcamamız lazım ama benim eşim gidiyor bir sürü para verip sayısal loto oynuyor ve benimde kafamın tası atıyor...gereksiz bir şeye para harcıyor çünkü..hani paramız olsa tamam ama yoksa da gidip böyle eften püften bişiye para yatırılırmı?
olay çıkarsam bir dert çıkarmasan bir dert...kafamçokkarıştı
elimiz sıkışık olsun olmasın bana şunu niye aldın demez...yukarıda Allah var cimri değildir ama bari şu şıkışık durumda eli biraz sıkı olsun mirmirmirmir
böyle eften püften şeylere para harcaması beni deli ediyor...
para konusunda hiç güvenmiyorum eşimemirmirmirmir

cnm genelde erkekler şikayet eder eşim çok tutumsuz diye,sizde tersi olmuş.karakteri, huyu bu o zaman cnm kırmadan karşı çıkma sebeplerinizi anlatın.ama bir loto oynamaktanda çok zarar görmezsiniz sanırım.ancak abartıyorsa haklısınız tabi ülke şartları malum.alım gücümüz biz kıssakta kısmasakta mecburen azaldı.gereksiz harcamalar yaşadığımız bu döneme çok uygun değil.konuşarak çözmeye çalışın

Biraz kırıcı olabilirim..
Ama benim için,maddi durumumuz yerinde olsa da,kriz dönemininde olmasak da iddia,sayısal loto,toto vb. bilumum oyunları oynamak doğru değil..:1no2:
Ben olsam çok kızardım çok..
Ama dediğim gibi maddiyattan değil,bu tarz oyunlarla kazanılan paraların hayır etmediğine inanırım..

ayy bir anda benim eşimi anlatıyorsun sandım... Benimkide öyle eli çok açık herkese ama loto falan değilde cebinde para varsa ailesine ufak yteğneine harçlık mesela biri onun yanında demesin şuna ihtiyacım var annem almıyo diye :))) Bende tam tersine çok tutumluyuz birazda olsa müdahale edebiliyorum . Kriz valla bizide etkileri akşam doğalgazı bile yakmıyo işçi çıkarıyolar ufoyla oturuyoruz bilmiyorum artık benim eşim böyle geldi böyle gider elinde olunca yine dağıtır... Neyse burda olmasada öbür dünyada mükafatını alır inşallah :)))

ya bende sinirleniyorumve şunu diyorum kendi kendime: ben niye kendimi bu kadar kasıyorum..bende istediğimi alayım,yapayım...ben kısıyorum o açılıyor ben kısıyorum o açılıyor...kendimi enayi gibi hissediyorum...ilaç alacam alamıyorum...eltimin sağlık ocağına gitmesini bekliyorum belki karnesine yazdırırım diye.....kafamçokkarıştı sırf fazla para vermemek için....

gerçekten şu krizde 1 tl nin bile kıymeti, bilinmesi lazım,
eşinizle konuşun bunlara yatırdığı cuzi bir miktarda olsa,
sizin cebinizden çıkıyor sonuçta,
rahatsızlığınızı güzel bir dille dile getirmelisiniz

bu tür oyunlara karsıyım
heleki maddi durum bozukken
hem şimdi calısmıyor
hemde loto toto
bence bu tür seylere vakit bulana kadar
calısabilir

bu durumda sizin ilaç parasını o gelilri olmayan bişeye yatırıyor,
ayrıca laaleninde dediği gibi,
bende o paralardan hayır gelmeyeceğininden yanayım,
kime ne hayrı dokunmışki şimdiye kadar

ay valla ışıkları kapatıp tv ışığında oturuyoruz..o da benim yüzünden..fazla elektrik gelmesin diye...soba yakıyoruz..akşam söndü...yakayım diyor,ben tutuyorum,yok yakma diyorum..tasarruflu olalım , paramızı iyi harcayalım diye...ona kalsa,ışıkta yanar sabaha kadar, tv de açık kalır , soba yanar 24 saat umurunda mı kaydirigubbakcemile3
ya bir bakıma iyi ama bazen de niye eli biraccık sıkı değil diyorummirmirmirmir

Eşini uyarmalısın canım birsey alırken 3 kez düşünmesini söyleyebilirsin
Evinin maddi durumunu da aklına getirmesini karısını cocugunu düşünmesini de ...

benimde bi tanıdık ablam var onun kocasıda oyle
eli cok acık aslında iyi bisey
ama esi cok uzuluyor
gecenlerde evlılık yıldonumleriydi
adam son parasınıda karısı için bir buket cıcege vermıs
son parasını..
esı kızdı tabıı kı
amaalmasa sanrım daha cok kızardı.
hiç iyi birsey degil
parayı ıdaelı kullanabılmek cok önemli..​

kadın ne kadr tutumlu olursa olsun
erkek biriktirmeyince ve luzumsuz şeylere harcayınca para birikmiyo
sıkıntılar oluşuyo sen ne kadar tutumlu olcam die kendi yırt
eşinle kavaga etmeden konuş belki vazgeirisin krız ortamındayız..
......

arkadaşım zaten benim bildiğim günah bu loto piyango falan.Paranız olsa bile günah diye biliyorum. Çıkma ihtimali milyonda bir olan birşeye para savurana kadar ilaç alsın. Söyle kocana yasakla lotoyu. Günah de. Almaya devam ederse de kavga çıkar.

Eşini uyarmalısın canım birsey alırken 3 kez düşünmesini söyleyebilirsin
Evinin maddi durumunu da aklına getirmesini karısını cocugunu düşünmesini de ...

ay bana diyor ki lotodan çıksa ama böyle demezsiz..kızmasın kaydirigubbakcemile2
milyarda bir ihtimal bize vuracaktaaaaaaaaaaaaaaaa
pöööhhhhhhhhhhhh

Aynen öyle geçen kombiyi açımış derecesi 65 gözüm açıldı bu ne dedim arkasından gidip kısıyorum , tv uydu kapatmaz hiç ben gider kapatırım arksaından ya onlara ufak tefek geliyor ama bence değil devir tasarruf zamanı

bu tarz oyunlar bir süre sonra bağımlılık yapıyor canım.
bir de ne kadarlık oynuyor bilmiyorum ama ona verdiği 1-2 lira önemsiz geliyordur ona..önün kesmen lazım mutlaka bu durumun.
acaba sen ona harçlık versen ihtiyacı kadar fazlasını vermesen?

ya buğün cebinde 2 kuğon buldum..aynı gün 8 liralık oynamış...başka oynadımı bilmiyorum...ama oynamıştır eminim
valla parayı bana veriri,yanında da pek para taşımaz ama bazen bende bozuk olmuyor bütün para vermek zorunda kalıyorum..10 lira 20 lira...harçlığını bende alıyor ama yine engel olamıyorum.))

canım benim eli açık olması kötü bir durum değil ama düşüncesiz olarak para harcaması düşünülmesi gereken bir durum Allah yardımcın olsun sayısaldan lotodan para bekleyene kadar gidip çalışsın
bence al karşına kanuş derim bitanem sonuçta artık iki kişi olarak düşünmelisiniz kimse kendi kafasına göre hareket edemez evlilik bunu gerektirir bence ..........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…