Sevgilimle tatile gitmeye karar verdik aileme nasıl söylesem ?

Yahu bu ne cehalet? Yok bazılarının mezhebi konya ovasıymış yani genişmiş bilmem ne. Bu ne çirkin bir itham? Hiç yakışıyor mu size hanımlar? Sen kızını yollamazsın, yok bana göre değil benin tarzım değil dersin. Bakış açım bu dersin, izin vermem dersin bu kadar basit. Peki izin verenlere neden sataşıyorsunuz? Size ne mezhebi ne ovasıysa? Ne demek bu ya? İzin veren insan da bana göre sıkıntı yok, gidebilir der bu kadar basit. İlla kendiniz gibi olmayana pislik sıçratacaksınız. Senin ilgileneceğin tek şey kendi çocuğun tamam mı, başkalarınınki değil o yüzden başkası tatile yolluyor diye laf atmanız, yok mezhebi şöyle böyle gibi cahilce laflar etmeniz gerekmiyor. O mezhebi geniş dedikleriniz de size yobaz dese sinir krizi yaşarsınız ama. Ayıp ya, size ne milletten?

canım ben 38 yaşındayım ve hala sevgilimle tatile giderken anneme yalnız gidiyorum diorum. değil 38 yaş 68 bile olsam bunun söylenmesi imkansıza yakın.

Yok artik
Kendinize nasil yakistiriyorsunuz bunu?
Koskoca kadin hala yalan soyleyerek is yapiyor, liseli kiz gibi.
Ben kendime karsi bu kadar saygimi kaybedemezdim. Bari acik acik yazmasaydiniz. Sizi ornek alacak genc kizlar var burada.

Yok artik
Kendinize nasil yakistiriyorsunuz bunu?
Koskoca kadin hala yalan soyleyerek is yapiyor, liseli kiz gibi.
Ben kendime karsi bu kadar saygimi kaybedemezdim. Bari acik acik yazmasaydiniz. Sizi ornek alacak genc kizlar var burada.
niye saldırıya geçtiniz hanımefendi, benim aile yapım böyle demek ki, kendime saygım da yerinde, ama sizin başka fikirlere ve yaşantılara saygı duyma konusunda sıkıntılarınız var sanırım.

Yahu bu ne cehalet? Yok bazılarının mezhebi konya ovasıymış yani genişmiş bilmem ne. Bu ne çirkin bir itham? Hiç yakışıyor mu size hanımlar? Sen kızını yollamazsın, yok bana göre değil benin tarzım değil dersin. Bakış açım bu dersin, izin vermem dersin bu kadar basit. Peki izin verenlere neden sataşıyorsunuz? Size ne mezhebi ne ovasıysa? Ne demek bu ya? İzin veren insan da bana göre sıkıntı yok, gidebilir der bu kadar basit. İlla kendiniz gibi olmayana pislik sıçratacaksınız. Senin ilgileneceğin tek şey kendi çocuğun tamam mı, başkalarınınki değil o yüzden başkası tatile yolluyor diye laf atmanız, yok mezhebi şöyle böyle gibi cahilce laflar etmeniz gerekmiyor. O mezhebi geniş dedikleriniz de size yobaz dese sinir krizi yaşarsınız ama. Ayıp ya, size ne milletten?

Onu diyen diyor, konu sahibi de evet konya ovasi arkadaşlarımınki diyor.
Düşün simdi annesin, kizin senden gizli is yapmasın istiyorsun, zaten senin icin sorun da degil; izin veriyorsun ve kizin sana mezhebin de konya ovasiymis diyor.
Sonra da buraya gelip konu aciyor.

Onu diyen diyor, konu sahibi de evet konya ovasi arkadaşlarımınki diyor.
Düşün simdi annesin, kizin senden gizli is yapmasın istiyorsun, zaten senin icin sorun da degil; izin veriyorsun ve kizin sana mezhebin de konya ovasiymis diyor.
Sonra da buraya gelip konu aciyor.

Demek kendi ailesi izin verse kendi ailesine de onu diyecek. E birine senin mezhebin geniş demek bana göre ben seni anormal buluyorum, sen normal değilsin demek gibi birşey. İzin vermek sana göre normal değilse neden istiyorsun? :KK70: o hesaba çıkıyor.

Bana göre 20 yaş çocukluktan yeni çıkmış bir yaş, 24-25 olsaydı ve ekonomik özgürlüğü de olsa zaten ya ailesi hiç karışmaz ya da izin konusuna birşey demez ya da ben gidiyorum der basar giderdi. Şimdi 20 yaşındaki birine dikkatli ol demek normal ama 25 yaşındaki birine aman dikkat et demem ben mesela, bilmesi lazım çünkü çeyrek asırlık ömrü var :)

Annem birkac gun önce erkek arkadasımla adalara gitmek istedigim icin bacaklarımı kırıp elime veriyordu neredeyse, ben hic yorum yapmayayım :rolleyes::KK53:
Ama sevgilisiyle tatile giden arkadaslarım şoyle yaptı; önce anneye sirinlikler yapıp konuyu cıtlattı, farklı odalarda kalacaklarını belirttiler, cok istediklerini söylediler, en basta karsı cıkılsa da tatlı tatlı konusup ikna edildi. İşin baba kısmını halletmek de anneye düstü.
Kolay gelsin:KK16:

Ben dedim! Evet öyle düşünüyorum. 20 yaşındaki kızı sevgilisiyle tatile gönderen aile için düşüncem bu. Ve size asla hesap vermek zorunda değilim. Hakkımda istediğinizi düşünmekte özgürsünüz. Size göre yobazsam evet yobazım. İyi günler

Demek kendi ailesi izin verse kendi ailesine de onu diyecek. E birine senin mezhebin geniş demek bana göre ben seni anormal buluyorum, sen normal değilsin demek gibi birşey. İzin vermek sana göre normal değilse neden istiyorsun? :KK70: o hesaba çıkıyor.

Bana göre 20 yaş çocukluktan yeni çıkmış bir yaş, 24-25 olsaydı ve ekonomik özgürlüğü de olsa zaten ya ailesi hiç karışmaz ya da izin konusuna birşey demez ya da ben gidiyorum der basar giderdi. Şimdi 20 yaşındaki birine dikkatli ol demek normal ama 25 yaşındaki birine aman dikkat et demem ben mesela, bilmesi lazım çünkü çeyrek asırlık ömrü var :)

Evet ama bu ulkedeki kadinlara özgürlük vermeyeceksin iste. Toplum bir sey biliyor da yapiyor, kiymetini bilen yok.
Ben hicbir zaman kendimi unutmayacagim. Benim ailem ben kendi parami kazanmaya baslayana kadar baskiciydi, ama hicbir seyimi engelleyemediler. Gizlice yaptim. Baska bir arkadaşımın babasi da arkadaşıma demisti ki 'ben senin önüne duramam, yapmak istedigin hicbir seyi kontrol edemem zaten ayri şehirdesin, o yuzden bana nereye gidiyorsan evine kimi aliyorsan hepsini soyle ki canin hakkinda endiselenmeyeyim'. O arkadasim sevgilisi evine geldiğinde bile gizlemezdi o yuzden.
Genel turk ailesi ise her seye karsi her seye kisitlayici. Sen kizini mervelerde saniyorsun, o gece elalemin adamiyla kaliyor, hirli midir hirsiz midir psikopat bir sapik midir kimsenin haberi yok.
Bana mezhebi genis ovali diyene sen ne bicim ebeveynsin daha kizinin kimle yatip kalktigindan haberin yok desem derim. Ama demiyorum. Herkesin kendi tercihi.
Her neyse. Kendimiz calip kendimiz söylüyoruz.

Bir erkek ve kadın bir odada ASLA yakınlaşmdan durmaz. Ha bize ne değil mi? Ne yaparsa yapsın sonuçları kendini ilgilendirir. Evet bencede böyle. Ama bir AİLE bunu bile bile kızını sevgiliyle bir yere kalmaya göndermez.

Ailem sevgilimi biliyor fakat böyle tatil gibi şeylere izin vermezler zaten onunla birlikteliğimede çok sıcak bakmıyorlar ama biz bu tatil olayını bayadır düşünüyoduk kısmet önümüzdeki ay göründü... sevgilim ısrar ediyor fırsatımız varken gidelim ailenle ben konuşayım diyor ben tabiiki olmaz diyorum. daha önce hiç beraber bir tatile çıkmadık kararımızı verdik gideceğiz ama aileme ne desem nasıl desem gerçeği söylesem mi yoksa başka bişeymi desem bilmiyorum :KK43: ne yapayım sizce ?

Ailene söylemelisin...

Ben dedim! Evet öyle düşünüyorum. 20 yaşındaki kızı sevgilisiyle tatile gönderen aile için düşüncem bu. Ve size asla hesap vermek zorunda değilim. Hakkımda istediğinizi düşünmekte özgürsünüz. Size göre yobazsam evet yobazım. İyi günler

Sadece mutsuz insanlar başkalarının hayatı hakkında konuşur ve yaşam tarzlarına laf ederler, mutlu insan umursamaz kim ne yapıyor, nasıl yaşıyor... Yalnız bilmediğiniz birşey var ki sizin düşünceniz hiç kimsenin umrunda değil özellikle o laf attığınız, aklınızca çamur sıçratmaya çalıştığınız insanların. :) size en kısa zamanda bol bol mutluluk diliyorum ama mutlu olabilmek için kalbin iyi olması lazım. Siz birilerine böylr çamur atarken kendi kızınız sizden gizli neler yapıyor acaba tabi atıp tutmak kolay. Çok gülüyorum şu ailelerin müthiş özgüvenine ya. Bu ülkede kaç tane genç kız aile baskısı var diye gizli gizli neler yapıyor biliyor musunuz? Sadece görünene değil görünmeyene de bakmak lazım.

X