Sevgilimle tatile gitmeye karar verdik aileme nasıl söylesem ?

erkek çocukları için birkaç sayfa önce aynen şunu yazdım:

Ben asıl şunu merak ediyorum. Kaç tane erkek evladı olan aile oğulları hakkında "oğlumuz henüz çok genç, kanı kaynıyor, hormonları tavan, kendini ve karşı cinsi yeni tanıyor ve henüz cahil, bilinçli değil. Ya bir kızla birlikte olur da kızın, kızın ailesinin ahını alırsa, ya günahına girerse, ya kız hamile kalırsa ve oğlumun başına istemediği işler açılırsa, ya kız ve kızın ailesi evlenmeleri için baskı yaparsa, ya oğlum kıza birlikte olmak için ısrar etmek gibi bir hata yaparsa, hem o kıza hem de oğlumuza yazık değil mi? Bu çocukların kişilikleri bile yeni yeni oturuyor, iyi gibi gelen birşey yapıp da sonra kötü olduğunu düşünüp pişman olursa karşılıklı olarak?" diye düşünüyor, endişeleniyor, benim oğlum ya uçkuruna sahip çıkamazsa, ya birinden hastalık kaparsa diye düşünüyor?
Namus, bekaret bilmem ne deyip duranlar bunu korumanın görevini sadece kadına ait diye düşündüğü için oğullarına toz kondurmuyor olabilir mi?

bence erkek çocuklarını da düşünmek lazım, madem kızı kafalarına takıyorlar oğullarını da taksınlar, onların da korunmaya ihtiyaç duydukları durumlar oluyor. yani bi tek zarı yok diye neden bu ayrımcılık? :)
Valla ben düşünüyorum
16 yaşında oğlum bu yaşta veya önümüzdeki 4-5 yıl içinde cinsel deneyim yaşamasını istemem.Bu konuda ciddi endişelerim var ve her fırsatta bu konuda uyarıyorum.
Aklıbaşında her anne babanında ergen erkek veya kız çocukları için endişelenmesi gerektiğini düşünüyorum.Bu yaşta geri dönüşü olmayan şeyler yaşamaları hastalık kapmaları veya hamilelikle uğraşmalarını kimse istemez sonuçta.

benim kastim bu kizimizi bir erkek tatile götürecek acaba bu erkegin tatile gitmekte ki niyeti ne bunu her aptal anlar.. pekii, beni kullanmak isteyen bir erkek beni hakikaten ne kadar mutlu edebilir.. hadi diyelim etti boyle seylere ne gerek var ?? bakin hanimefendi ne olursa olsun ister entel ol ister dantel ol ister elit ol ister kültürlü ol hiçbir gerekçe bu kizin o otel odasina gitmesine müsaade edemez

Bir erkek bir kadini tatile goturuyorsa niyeti kullanmak mi oluyor illa? Illa sevismek midir yani? Bunu tatilden başka biyerde yapamaz mı sanıyorsunuz?
Ben eşimle evlenmeden önce tatile de gittim, kampa da gittim. Nişan, söz hicbisey yoktu gayet iki arkadaş nasilsa öyleydik. Üstüme filan saldırmadı. Boyle şeyler iki tarafta niyetliyse olur. Biraraya geldiler diye değil.
Kaldı ki iki tarafta istedikten sonra kimse kimseyi kullanmiş olmaz.
Simdi hatirladigimiz cok guzel anilarimiz oldu. Hic pisman degilim. Evlenmeseydikte pisman olmazdim, kendi adima pismanlik duyacagim birsey yapmadim.

Su an 7.5 yillik evliyim. Esimle sevgilu iken tatile gittim. Ailemin haberi yoktu tatilden pisman degilim aileme soyleyemezdim o zaman gitmeyecektim. Esim beni ruhsal veya fiziksel olarak incitecek hicbirsey yapmadi. Yapmasi derken elbette seviyor ve guveniyordum. Yapmamasi da normal yani. Simdi kizim var bunu bana yapsin istemem. Evet celiskili bir durum ama istemem.

şu seven öpmeye bile kıyamaz, dokunamaz mevzuunu da hiç anlayamayacağım, eşimle 17 yıldır birlikteyiz, 17 yıldır kıyıyor bana, sevmiyor mu şimdi :KK70:
zaten insan mantıken sevdiğiyle sevişir, sevmediğiyle değil, sizin eşleriniz büyük aşkından dolayı öpmeye kıyamıyor mu sizi, siz bölünerek mi çoğalıyorsunuz?

Valla ben düşünüyorum
16 yaşında oğlum bu yaşta veya önümüzdeki 4-5 yıl içinde cinsel deneyim yaşamasını istemem.Bu konuda ciddi endişelerim var ve her fırsatta bu konuda uyarıyorum.
Aklıbaşında her anne babanında ergen erkek veya kız çocukları için endişelenmesi gerektiğini düşünüyorum.Bu yaşta geri dönüşü olmayan şeyler yaşamaları hastalık kapmaları veya hamilelikle uğraşmalarını kimse istemez sonuçta.

Zaten sizinki saglikli olan. Gayet annecil bir tavirla sagligindan ve psikolojisinden endiseleniyorsunuz ve acikca da konusabiliyormussunuz.
Burda bir grubun karsi ciktigi dusunce tarzi sizin gibi annelere degil.
Kizinin zarinin peşinde olan ve izin veren kisilere mezhebi genis gibi igrenc tabirlerde bulunanlara.
Ha bir de ben bilmeyeyim de ne halt yerse yesin. Ya da ogrenirsem asip kesip kellesini ucururum diyenlere.
Mesela oglunuzun 19 yasinda beraberlik yasamasini istemiyorsunuz, iyi guzel. Yasarsa ne olur? Kemiklerini kirip eline verir misiniz?
Bir de erkek çocuklarının can güvenliği konusunda buyuk bir avantaji var. Bir kadinla beraber olursa o gece basina bir sey gelmeyeceği kesine yakin. Ama kiz cocugu icin bu boyle degil. Tecavüze ugrama ve istismar edilme ihtimali oldugu icin gayet makul bir biçimde benim haberim olsun diyen bir guruha karsi senin de mezhebin genis ovaliymis diyen insan topluluguyla karşılaşıyoruz.

Valla ben düşünüyorum

ben de istemem asla, en azından eğitimi belli bir seviyeye gelsin, 20 li yaşları görsün, hayatının aşkını bulsun ve onunla olsun isterim.
ama benim istediğim gibi olmadı diye de kemiklerini kırmakla, asıp kesmekle tehdit etmem, benden korkmasın, bana güvensin isterim. bilsin ki her koşulda arkasında dimdik duran bir annesi var, kimse ona zorla bişey yaptıramaz...

Kızlarınız, ogullarınız çatır çatır sevişebilir istedikleriyle,
Umurumda degil inanın.
Lakin benim evladım benim umurumda, kimsenin umurunda olmadıgı kadar.
İzin vermem dedim ve bitti.
Kızıma oturup hayata dair çok şeyi paylaşabilen bir anne olacagımdan hiç şüphem yok ama ona hayatı öğretmeye gayret ederken o bazı şeyleri kendi inisatifine göre kullanıp ve ciddi ciddi ailemizi hiçe sayar başına buyruk aldıgı kararların adına da ''ben özgürüm'' diyerek önüme gelirse (bu konu ve türevleri için) icabına bakarım.
İstedigi bölümü okuyabilir, istedigi etkinliğe, aktiviteye katılabilir. Arkadaşlarıyla gezebilir, sinemaya da gidebilir hatta erkek arkadaşı da olabilir ama bu yanlış olan şeyleri yapabilecegi anlamına gelmiyor. Size dogru gelebilir, bana ise ters.
Özgür olması demek her naneyi yiyebileceği anlamına gelmiyor benim lügatimde.
Ben izin vermeden ona defaatle anlattıgım şeyler üzerinden bana ve aileme bu türlü bir yanlışlık yaparsa. (kendi rızası dısında)
Anlattıgım halde, izin alamayacagını bildigi halde böyle bir yalanla karşılaşırsam ben gözünün yaşına bakmam.
DÖVERİM, net.
İsteyen kundaklara sarar.
İsteyen afferin benim kızıma/ogluma der.
Açıkçası vız gelir bana tırıs gider.
Kendi evlatlarınız kendiniz düşünürsünüz ne yapıp, ne yapmayacagınızı.
Benim evladım ve ben ona sınırlarını bilmediği müddetçe mudahale etme hakkına sahibim.
Sınırlarını bilecek.
Bilmezse bildirilecek bu kadar basit benim için.
Evladımı sokakta bulmadım ben, bulanlara da hiiiç lafım yok dedigim gibi kendi çocugu kendisi baksın başının çaresine.
Ben ebeveyn olarak dogurdugum, dünyaya gelmesine vesile oldugum canlıyı korumak kollamakla görevliyim, o da kendini korumakla görevli.
Hadi kızım/oglum özgürsün deyip özgürlüğün tanımını uçsuz bucaksız deryalara taşıyamam ben.
Dediğim gibi isteyen istedigi şekilde yetiştirebilir çocugunu, ben bana göresine göre konuşur, yazar, çizerim. :)

Son düzenleme:
bence boşa tartışıyorsunuz,
izin verenlerin kızları sevgilimle tatile gidiyorum diyip gidecek,
vermeyenlerinki yaz okuluna, mervelere ya da okula gidiyorum diyip gidecek.
ama gitmek isteyen gidecek, hele de bizim çocukların kuşağında oooo kendimizi kandırmayalım :KK70:
ben de tam olarak bunu diyorum. kimse kemik filan kırmasın boşuna:KK70:

ben de tam olarak bunu diyorum. kimse kemik filan kırmasın boşuna:KK70:

bilemiyorum, geniş olayım, konya ovası olayım, ne olursam olayım,
şuraya çaresizce konu açıp, annenden destek al dendiğinde "anneme söyleyemem döver, babama söyleyemem keser" diyen çocuğun annesi olmayayım yeter bana :KK43:
çocuğumun benden korkup yabancı bir erkeğe sığındığını görmektense, mezhebimde at koşturtmayı tercih ederim.

Kızlarınız, ogullarınız çatır çatır sevişebilir istedikleriyle,
Umurumda degil inanın.
Lakin benim evladım benim umurumda, kimsenin umurunda olmadıgı kadar.
İzin vermem dedim ve bitti.
Kızıma oturup hayata dair çok şeyi paylaşabilen bir anne olacagımdan hiç şüphem yok ama ona hayatı öğretmeye gayret ederken o bazı şeyleri kendi inisatifine göre kullanıp ve ciddi ciddi ailemizi hiçe sayar başına buyruk aldıgı kararların adına da ''ben özgürüm'' diyerek önüme gelirse (bu konu ve türevleri için) icabına bakarım.
İstedigi bölümü okuyabilir, istedigi etkinliğe, aktiviteye katılabilir. Arkadaşlarıyla gezebilir, sinemaya da gidebilir hatta erkek arkadaşı da olabilir ama bu yanlış olan şeyleri yapabilecegi anlamına gelmiyor. Size dogru gelebilir, bana ise ters.
Özgür olması demek her naneyi yiyebileceği anlamına gelmiyor benim lügatimde.
Ben izin vermeden ona defaatle anlattıgım şeyler üzerinden bana ve aileme bu türlü bir yanlışlık yaparsa. (kendi rızası dısında)
Anlattıgım halde, izin alamayacagını bildigi halde böyle bir yalanla karşılaşırsam ben gözünün yaşına bakmam.
DÖVERİM, net.
İsteyen kundaklara sarar.
İsteyen afferin benim kızıma/ogluma der.
Açıkçası vız gelir bana tırıs gider.
Kendi evlatlarınız kendiniz düşünürsünüz ne yapıp, ne yapmayacagınızı.
Benim evladım ve ben ona sınırlarını bilmediği müddetçe mudahale etme hakkına sahibim.
Sınırlarını bilecek.
Bilmezse bildirilecek bu kadar basit benim için.
Evladımı sokakta bulmadım ben, bulanlara da hiiiç lafım yok dedigim gibi kendi çocugu kendisi baksın başının çaresine.
Ben ebeveyn olarak dogurdugum, dünyaya gelmesine vesile oldugum canlıyı korumak kollamakla görevliyim, o da kendini korumakla görevli.
Hadi kızım/oglum özgürsün deyip özgürlüğün tanımını uçsuz bucaksız deryalara taşıyamam ben.
Dediğim gibi isteyen istedigi şekilde yetiştirebilir çocugunu, ben bana göresine göre konuşur, yazar, çizerim. :)
hala DÖVERİM diyor. bunu alenen söylüyor ve kimse buna müdahale etmiyor. ben de o zaman bu şiddet yanlısı tutumun onaylandığını düşünmeye başlıyorum.

bilemiyorum, geniş olayım, konya ovası olayım, ne olursam olayım,
şuraya çaresizce konu açıp, annenden destek al dendiğinde "anneme söyleyemem döver, babama söyleyemem keser" diyen çocuğun annesi olmayayım yeter bana :KK43:
çocuğumun benden korkup yabancı bir erkeğe sığındığını görmektense, mezhebimde at koşturtmayı tercih ederim.
bence de. dövülen çocukları görüyoruz.

Kız arkadaşlarımla gidicem de ve git.
Yalan söylemek zorunda birakmasin onlar da. Benim mantigim budur. Kimse gizli is yapmayi sevmez ama eger aile yalana tesvik ediyorsa yalan söylenir. Basina bir sey gelince buna üzülmeyip söylediğin yalanin pesine dusecek aile hayli hayli hak ediyordur zaten. Ama oldugun yerle ilgili yalan soyleme. Basina bir şey gelirse en azindan nerede arayacaklarini bilsinler. Bu da yine kendi iyiligin icin zaten.
Yani diyorsunuz ki aileler herşeye sınırsız izin vermeli (ki bu mantıkla izin isteme durumuda ortadan kalkar çünkü herşey serbest). Bu durumda ailenin onaylamadığı bir insanla evliligide ben pazara gidip gelicem deme rahatlığında yapabiliriz. :işsiz:
Nede olsa yalan söylemek zorunda bırakan aile değil mi, izin verseydiler madem :işsiz:
Saka bir yanada ben asla baskıdan yana değilim aile bir şeye izin vermiyorsa mantıklı bir şekilde açıklamalı bence, keyfi olmamali. En azından her çocuk annesiyle aklındaki herşeyi korkmadan paylaşabilmeli. Ayrıca burada da çok okudum reel hayattada çok gördüm ailelerin onaylamadığı her olayin sonu genelde hüsran.

sizlerin batiya olan ozentiliginiz ve düşünceli oldugunuzu sandiginiz cehaletiniz yüzünden hanim kardeslerimizin basina gelmedik kalmiyor. El ele tutusmayi normal karsiladiniz, opusmeyi,koklasmayi,bademcik ameliyati yapmayi normal karsiladiniz. bekareti dahi normal karsilayarak bizlere yobaz yapistirmasini yapiyorsunuz. Affedersiniz,OLDU BEN EVLADIMI DOVMEYIM EN IYISI O GITSIN YATSIN SEVGILISIYLE. Evladinin her istedigine onay vererek kusura bakmayin iyi anne baba olmuyorsunuz.. biraz su algilari acalim dogurup dogurup saldim cayira mevlam kayira yapmayalim evlatlarimizin hayat sayfalarını temiz yazalim lutfen.. boyle seyleri normal karsilayan düşüncesiz, bencil,vurdumduymaz,kendini entel,elit,kültürlü sanan anne babalara da rica ediyorum bir kendinizi gözden gecirin, düşman başına...

milletin vajinasıyla penisiyle bu kadar oynayacağınıza bu zamana kadar kendinizinkiyle oynamış olsaydınız cinsel ilişkiye "erkeğin kadını kullandığı bir şey" olarak bakmazdınız. evli misiniz bekar mısınız bilmiyorum ama size de hak veriyorum aslında ben. bekarsanız kendi cinsel organınıza bakmaya utanarak büyüdüyseniz cinsellik için böyle düşünmeniz ya da evliyseniz ve kocanız seksten anlamıyorsa, penisi 10 cm falansa, ön sevişmeyi bilmeyen bir odunsa, bilse bile 1 dk'da boşalan ve sonra poposunu dönüp yatan bi tipse böyle bir yorum yazmanız gayet normal.

hep söylüyorum, yine söyleyeceğim: cinsellikten zevk alan hiçbir kadın cinselliği "erkeğin kadını kullanması" olarak görmez. öyle gören kadınların cinsel hayatlarının olmadığı ya da çok kötü olduğu belli.

siz beğenmiyorsanız yapmazsınız ama yapana da karışamazsınız. milletin aldığı zevki bu kadar kıskanmayın, siz de uğraşırsanız alabilirsiniz. :)
Ahhaa agzina saglik harika yazmissin

X