Sevgilimle tatile gitmeye karar verdik aileme nasıl söylesem ?

Allahım bu gençlere neler oluyor.iyice batililastik ...ne tatili kuzum? Evli değilsin nişanlı değilsin .gitme.yarin birgün pişman olursun....

Aaa olur mu hiç ablacim, önce sevgilisi bu bir güzel kullacak 1 sene sonra da buraya gelir pişmanım diye konu acar.her zaman savunurum arkadaşım : Seni seven bir erkek,sana zarar vermez, ailenin rızası olmadan seni tatillere götürmez. Ama yok o hatayı yapacaklar

Sbbdhdndjf konu sahibi ailemle nasil konusucam diye konu açmış gelin burda bana SACMA SAPAN ahkam kesin diye degil. Sevişenlere sevgilisiyle tatil yapanlara ofkeli misiniz bana mi oyle geldi? :)

Öfkeli olduğum şey Allahın razı değilim dediği şeye milletin isteyen istediğini yapar demesi

Öfkeli olduğum şey Allahın razı değilim dediği şeye milletin isteyen istediğini yapar demesi

Allah ile kişi arkasındaki yargılamak da yanlıştır. Ayrıca başkasına cevap olarak "sevgilisini seven erkek ailesinden gizli tatile götürmez" derken erkeklere ne kadar anlam yukluyorsunuz ve bu cok zavallica. Reşit bir genç kız kendi isteğiyle tatile gitmek istiyor ve siz onun adına sevgilisinin karar vermesini mi bekliyorsunuz üzücü :KK43: Herkes kararını kendisi verir. Karsilikli isteyerek sevismek ya da beraber tatil yapmak da kıza zarar vermek değildir.

Yaparsa sonuçlarına katlanır.
Çok basit :)
Bol keseden geliyorsa dar keseden sallayalım madem :KK66:
Sonuca katlanan tek kişi kızınız olmayacak ki. Siz de bir ya da birkaç sonuca katlanmış olmayacak mısınız?
Kızın yalan söylemesi, baskı yüzünden belki de yanlış arkadaşlıklar kurması, başına birşey gelmesi ama sizden korktuğu için saklaması, yalana alışması, yalanı normal görmesi, en ufak bir şeyi özgürlük sanması...

Sizin katlanma ihtimaliniz olan sonuçların ciddiyeti daha büyük bence, kemik kırmaktan ya da eve kapatmaktan daha kötü şeyler bunlar. Bunları sadece cinsellik olarak düşünmeyelim, kötü ortamlara girmek, Allah korusun maddelere bile alışmak var işin içinde.

Sonuca katlanan tek kişi kızınız olmayacak ki. Siz de bir ya da birkaç sonuca katlanmış olmayacak mısınız?
Kızın yalan söylemesi, baskı yüzünden belki de yanlış arkadaşlıklar kurması, başına birşey gelmesi ama sizden korktuğu için saklaması, yalana alışması, yalanı normal görmesi, en ufak bir şeyi özgürlük sanması...

Sizin katlanma ihtimaliniz olan sonuçların ciddiyeti daha büyük bence, kemik kırmaktan ya da eve kapatmaktan daha kötü şeyler bunlar. Bunları sadece cinsellik olarak düşünmeyelim, kötü ortamlara girmek, Allah korusun maddelere bile alışmak var işin içinde.
Kızımın sevgilisi ile tatile gidemez demem üzerine çok sevgili kızım bunu baskı anlayıp yoldan çıkacak öyle mi :)
Peki.

"Baba, insan en iyi yolda tanirmis birbirini .hem ayni cati altinda kalmadan da anlasilmaz. Bi de bunun ten uyumu var. Performans degerlendirmesi var. Hem o benim denizden cikmis, sac bas karisik, sifir makyaj halimi begenecek mi bakalim?
Gelecegime mani olmayin baba. Birakin gideyim" de.
Baban biletleri kendi alir.
Hahah bu iyiydi :KK70:

Aaa olur mu hiç ablacim, önce sevgilisi bu bir güzel kullacak 1 sene sonra da buraya gelir pişmanım diye konu acar.her zaman savunurum arkadaşım : Seni seven bir erkek,sana zarar vermez, ailenin rızası olmadan seni tatillere götürmez. Ama yok o hatayı yapacaklar
zarar vermekten kastınız ne?
iki kişinin kendi isteğiyle sevişmesi ihtimali mi?
yoksa oğlanın sapık ya da psikopat çıkıp kıza tecavüz edip sonra da öldürmesi ihtimali mi? şimdi doğruya doğru, hem ülkemizde hem de yurt dışında bir şekilde kızı ikna edip sakin bir yere götürdükten sonra içindeki canavarı çıkaranlar var, bunları duyuyoruz. ya da belki başka kötü niyetli eylemlere ortak edenler, bi fırsatını bulup uyuşturucuya bulaştıranlar hatta kötü yola düşürenler bile var.

siz hangisini kast ediyorsunuz?

Allah ile kişi arkasındaki yargılamak da yanlıştır. Ayrıca başkasına cevap olarak "sevgilisini seven erkek ailesinden gizli tatile götürmez" derken erkeklere ne kadar anlam yukluyorsunuz ve bu cok zavallica. Reşit bir genç kız kendi isteğiyle tatile gitmek istiyor ve siz onun adına sevgilisinin karar vermesini mi bekliyorsunuz üzücü :KK43: Herkes kararını kendisi verir. Karsilikli isteyerek sevismek ya da beraber tatil yapmak da kıza zarar vermek değildir.

hanimefendi yargilamayacagim susup oturacak miyim buraya gelipte git kizim mutlaka tatile ben karisamam ailen karisamaz sen ne biliyorsan onu yap desem nasilda begenirdiniz yorumumu.. resit bir kiz ailesini dinlememis doğruya uymamis beni mi dinleyecek ? gene ne biliyorsa onu yapacak ha siz şimdi diyorsunuzki bu kizimiz gitsin yillar sonra ben pişmanım diye konu acsin ? bizler bunlari onlemek icin çabalıyoruz hanimefendi biraz su algilarimizi acip ileriye dönük dusunelim yarin birgun bizim kizimiz da tatilleregit mek isteyebilir

zarar vermekten kastınız ne?
iki kişinin kendi isteğiyle sevişmesi ihtimali mi?
yoksa oğlanın sapık ya da psikopat çıkıp kıza tecavüz edip sonra da öldürmesi ihtimali mi? şimdi doğruya doğru, hem ülkemizde hem de yurt dışında bir şekilde kızı ikna edip sakin bir yere götürdükten sonra içindeki canavarı çıkaranlar var, bunları duyuyoruz. ya da belki başka kötü niyetli eylemlere ortak edenler, bi fırsatını bulup uyuşturucuya bulaştıranlar hatta kötü yola düşürenler bile var.

siz hangisini kast ediyorsunuz?

benim kastim bu kizimizi bir erkek tatile götürecek acaba bu erkegin tatile gitmekte ki niyeti ne bunu her aptal anlar.. pekii, beni kullanmak isteyen bir erkek beni hakikaten ne kadar mutlu edebilir.. hadi diyelim etti boyle seylere ne gerek var ?? bakin hanimefendi ne olursa olsun ister entel ol ister dantel ol ister elit ol ister kültürlü ol hiçbir gerekçe bu kizin o otel odasina gitmesine müsaade edemez

Burda tartisma bile gereksiz.. niye biliyo musunuz? Kafaya takti mi zaten yapacak ama diger yandan bu sekilde izinli gittigindede ne haltlar karistiracagini biliyorsun onceden.. iki turlusude kotu bana gore...benim yasayisima aykiri daha dogrusu.. cocuklarimin ogullarimin kizimin farketmez boyle birsey yapmasini istemem..zaten bi kiz boyle birseye karar verip ozin isteyebiliyosa aile egitimiyle ilgisi var bunun. Demekki aile olarakbu sekilde yetismis yetistirilmis.. oyle bi hamurda yetistirmeliyizki boyle birseyi aklinin ucundan dahi gecirmesin., lakin gunumuz kotu hersey el altinda.. okula gidiyorum der gider yapar yapacagini okuldakiylede yapabilir.. buarada mervelerde kaliyorum deyip huseyinde kalma olayi soyle.. sen Kizina zaten mervelerde kalmaninda yanlis oldugu bilincinde buyutursen sorun olmaz sanirim.. cunku mervenin abisi babasi yok mu? Huseyin olmasada onlardan bile zarar gelemez mi? Velhasil-i kelam bu isler zor.. kiz erkek farketmez ve inanin bu devirde fark yok.. kizin basina gelen erkegin basinada gelebiliyor.. burdada evlilik oncesi cinselliginormal gorenler ve gormeyenler tartisiyor zaten.. bu tamamen inanisinla deger ve normlarinla ilgili bi durum..ama kizim zinhar yapamaz demekte dogru degil.. cunku bu buyuk konusmak... ve buyuk konusursan buyuk konustugun yerden imtihan olursun :KK43:

o zaman farklı fikirlere tahammül edemiyorsun, ben bunu anlıyorum.

farkli fikir genc bir kizin daha arada nişan bile yokken ki olsa bile durum değişmez sevgilisi ile bazi haltlar yemek icin aileme acaba bunu nasil soylerim demesi mi.. yahu rica ediyorum ben sizin farkli seylerinizi istemiyorum arkadasim farkli fikirlerinizi istemiyorum

Kızımın sevgilisi ile tatile gidemez demem üzerine çok sevgili kızım bunu baskı anlayıp yoldan çıkacak öyle mi :)
Peki.
mesele kızınızı sevgilisiyle tatile yollamak istememeniz değil, mesele konuşma tarzınız ve bize yansıttığınız bakış açınız.
valla kızınız neyi ne anlar bilemiyorum ama siz "ben onun kemiklerini kırarım, sonuçlarına katlanır" derseniz dışarıdan bakan insan bunu baskı olarak algılar. zaten ettiğiniz laflar asarım keserim tarzında olmasaydı kimse sizin "kızım sevgilisi ile tatile gidemez" lafınıza takılmazdı. kızı göndermek, kızın bu tatile gitmesini istemek zorunda değilsiniz.

çocuk sizin, hiç birimize dünyaya gelirken "sen gelmek istiyor musun" diye sorulmuyor, ailemizden memnun olsak da olmasak da yaşayıp gidiyoruz. bir zamanlar birileri istedi diye birilerinin çocuğu olmuşuz işte. ister baskıyla, kemik kırmayla, şiddetle yetiştirin isterseniz onun da birey olduğunun farkına vararak, baskı yapmayarak. sonuçlar hiçbir zaman tek taraflı olmuyor, bunu anlamak için çok zeki olmaya gerek de yok.

diyorum ve size başka bir cevap yazmıyorum, burada diğer insanlara da verdiğiniz cevaplardan, tavırlardan yediğiniz içtiğiniz bir şeylerin etkisi altında olabilirsiniz diye geçti aklımdan, neyse söylemeyeyim onu şimdi burada. iyi günler :)

mesele kızınızı sevgilisiyle tatile yollamak istememeniz değil, mesele konuşma tarzınız ve bize yansıttığınız bakış açınız.
valla kızınız neyi ne anlar bilemiyorum ama siz "ben onun kemiklerini kırarım, sonuçlarına katlanır" derseniz dışarıdan bakan insan bunu baskı olarak algılar. zaten ettiğiniz laflar asarım keserim tarzında olmasaydı kimse sizin "kızım sevgilisi ile tatile gidemez" lafınıza takılmazdı. kızı göndermek, kızın bu tatile gitmesini istemek zorunda değilsiniz.

çocuk sizin, hiç birimize dünyaya gelirken "sen gelmek istiyor musun" diye sorulmuyor, ailemizden memnun olsak da olmasak da yaşayıp gidiyoruz. bir zamanlar birileri istedi diye birilerinin çocuğu olmuşuz işte. ister baskıyla, kemik kırmayla, şiddetle yetiştirin isterseniz onun da birey olduğunun farkına vararak, baskı yapmayarak. sonuçlar hiçbir zaman tek taraflı olmuyor, bunu anlamak için çok zeki olmaya gerek de yok.

diyorum ve size başka bir cevap yazmıyorum, burada diğer insanlara da verdiğiniz cevaplardan, tavırlardan yediğiniz içtiğiniz bir şeylerin etkisi altında olabilirsiniz diye geçti aklımdan, neyse söylemeyeyim onu şimdi burada. iyi günler :)
kusura bakma arkadaşım büyük konuşmayalim da kizimiz tatile gitmek isterse kemiklerini kirar atariz gene de hata yapmasina musaade etmeyiz.. ha yarin birgün senin kizin gelir anne ben sevgilimle 7 gece 8 gündüz tatile gidiyorum der sende ona tamam kizim ben bebek eşyalarını almaya baslarim dersin o senin tarzin.

bizde sana hayirli olsuna geliriz

iyi gunler.

X