Sevgilimin Yaptıkları

hayatını böyle biri için boşa harcama canımm :KK14:
seni üzenle değil mutlu eden mutlu olacağın birisiyle paylaş hayatını

Kızlar mesafe bu davranışlar için bahane değil. Biz de sevgilimle farklı şehirlerdeyiz, bizde niye olmuyo böyle kavgalar? Erkek arkadaşım niye bana 'kimbilir arkamdan ne işler çeviriyorsun' demiyor?

Bunlar tamamen kişilik problemlerinden kaynaklanıyor. Sevgililerinizin derdi sizinle değil, kendi kompleksleriyle.

hayatını böyle biri için boşa harcama canımm :KK14:
seni üzenle değil mutlu eden mutlu olacağın birisiyle paylaş hayatını

Kızlar mesafe bu davranışlar için bahane değil. Biz de sevgilimle farklı şehirlerdeyiz, bizde niye olmuyo böyle kavgalar? Erkek arkadaşım niye bana 'kimbilir arkamdan ne işler çeviriyorsun' demiyor?

Bunlar tamamen kişilik problemlerinden kaynaklanıyor. Sevgililerinizin derdi sizinle değil, kendi kompleksleriyle.

evet kişilikle alakalı ben enden uzağız diye ona hakaret etmiyorum o zman :44: demek ki edilmeyedebiliyomuş :KK31::KK31:

inşallah canım :KK14::KK14:

bunların bende farkındayım malesef artık yoruldum ve bıktım zaten :KK50::KK50:

evet ben iyi bir insan olduğumu düşünüyorum alttan alıp sabrederek zaten hata ettiğimin farkındayım kötüler her zman değerli oluyor malesef ki iyi insanların sabır gösterip karşılıksız sevenin kıymetı bılınmıyor :KK31::KK31:

söyledim zaten gidersen beklemem diye evet benım verdiğim ödünlerle kendini böyle bişey sanıp bu kadar yükklendi bana :KK14::KK14:

İyi insan olmak,sana yapılan kötülüğe saygısızlığa,kişilk haklarına saldırıya susup oturmak,gereksiz bir sabır göstermek,alttan almak değildir.İyi insan olmak için önce kendine saygın olacak.Kendine saygın olursa,başkalarınında sana saygılı ve ölçülü davranmasını bekler ona göre tavrını alırsın.İyi insan olmak,haksızlık,saygısızlık karşısında ödün vermemektir.Bundan sonra artık dik durmalısın.Onu yurt dışına gidiyor diye değil,sana saygısı olmadığı ve kendi karakteri oturmadığı için terketmelisin.Yurtdışna çıkma konusunda engelleme.Ömrü billah pişmanlık yaşamasına sebep olursun.Sonuçta geleceği.

Verme Eylülüm senin yaptığın fedakarlıkların karşılığı bu olmamalıydı senden habersiz plan yapmak hiç hoş durmadı ilişkinizde :KK47:
evet öyle beni hiçe saydı resmen yaptıkları da cabası :2::2:
İyi insan olmak,sana yapılan kötülüğe saygısızlığa,kişilk haklarına saldırıya susup oturmak,gereksiz bir sabır göstermek,alttan almak değildir.İyi insan olmak için önce kendine saygın olacak.Kendine saygın olursa,başkalarınında sana saygılı ve ölçülü davranmasını bekler ona göre tavrını alırsın.İyi insan olmak,haksızlık,saygısızlık karşısında ödün vermemektir.Bundan sonra artık dik durmalısın.Onu yurt dışına gidiyor diye değil,sana saygısı olmadığı ve kendi karakteri oturmadığı için terketmelisin.Yurtdışna çıkma konusunda engelleme.Ömrü billah pişmanlık yaşamasına sebep olursun.Sonuçta geleceği.

niye bu kadar üstüme gelmeye çalıştığınızı anlayamadım :44:

zaten hata ettim diyorum farkındayım böyle yapmamam gerektiğinin :26: ama işte seviyorum diye düzelir diye sabrettim malesef olmadı yapıcak bişey yok bundan sonrası için kararlı olmalıyım :KK14::KK14: geleceği için değil hayatını doyasıya yaşamak için yurtdışı istiyor ama tabiki karşı çıkarım :KK31::KK31:

evet öyle beni hiçe saydı resmen yaptıkları da cabası :2::2:

niye bu kadar üstüme gelmeye çalıştığınızı anlayamadım :44:

zaten hata ettim diyorum farkındayım böyle yapmamam gerektiğinin :26: ama işte seviyorum diye düzelir diye sabrettim malesef olmadı yapıcak bişey yok bundan sonrası için kararlı olmalıyım :KK14::KK14: geleceği için değil hayatını doyasıya yaşamak için yurtdışı istiyor ama tabiki karşı çıkarım :KK31::KK31:
Üstüne gelmek mi:KK53:
Ben sana tüm iyi niyetimle gerçekleri ve aynı hataları yapmaman için yanlış gördüklerimi söylüyorum.Sana bağırmıyorum çağırmıyorum vay efendim nasıl yaptın bunu demiyorum.Yurt dışı eğitim konusunda,sen istediğin kadar gezmek tozmak olarak gör.Eğer böyle bir imkanı varsa (iki taraf içinde geçerli bu)kimse kimseyi ksıtlamasın diyorum.Kolay mı bu zamanda yurtdışında eğitimi ilerletmek.Öyle istesen de gezip tozamıyorsun oralarda emin ol.
Ben sana değer verip vakit ayırıp yazdım.Bakış açını değiştirmeye çalıştım.Sen üstüne gelmek olarak gördüysen,kusura bakma daha gelmem üstüne.Nasıl biliyorsan öyle yap.

Namusunla ilgili konuşması hiç hoş değil insan güvenmeyi öğrenmeli 1-2 aylık ilişki değil sonuçta yanındayken gösterdiği karekteri uzakta olunca daha da netleşmeli evliliğin her hali var sonuçta:KK14:
bence de öyle iyi bir ders vericem :KK45::KK45::KK45:
Üstüne gelmek mi:KK53:
Ben sana tüm iyi niyetimle gerçekleri ve aynı hataları yapmaman için yanlış gördüklerimi söylüyorum.Sana bağırmıyorum çağırmıyorum vay efendim nasıl yaptın bunu demiyorum.Yurt dışı eğitim konusunda,sen istediğin kadar gezmek tozmak olarak gör.Eğer böyle bir imkanı varsa (iki taraf içinde geçerli bu)kimse kimseyi ksıtlamasın diyorum.Kolay mı bu zamanda yurtdışında eğitimi ilerletmek.Öyle istesen de gezip tozamıyorsun oralarda emin ol.
Ben sana değer verip vakit ayırıp yazdım.Bakış açını değiştirmeye çalıştım.Sen üstüne gelmek olarak gördüysen,kusura bakma daha gelmem üstüne.Nasıl biliyorsan öyle yap.

üstüme gelmek derken iyi insan değilsin deyip duruyorsun haliyle şaşırıdm yani :26::26: hata ettiğimin farkındayım diyorum kaçtır zaten :KK31:
ben kısıtlarım kimse kusura bakmasın ben 3 yıl eğlenmeye gitsin diye onu beklemedim gidemez giderse de ben olmam biz bi gelecek planı yaptıysak tek fedakarlık yapan ben olamam sonuçta 7 yıl okul mu beklenir :KK30::KK30: bunları ona da söyledim :KK31::KK31:

Ayrılıp ayrılmaman senin bileceğin bir şey kuzum söylediğim gibi söylemesi kolaydır ve herkesin kendi hayatı kendi tercihleridir inşallah hakkında hayırlısı olsun ve kendini üzme yıpratma hiç bir zaman önce sen önemlisin unutma:KK45:

üstüme gelmek derken iyi insan değilsin deyip duruyorsun haliyle şaşırıdm yani :26::26: hata ettiğimin farkındayım diyorum kaçtır zaten :KK31:
ben kısıtlarım kimse kusura bakmasın ben 3 yıl eğlenmeye gitsin diye onu beklemedim gidemez giderse de ben olmam biz bi gelecek planı yaptıysak tek fedakarlık yapan ben olamam sonuçta 7 yıl okul mu beklenir :KK30::KK30: bunları ona da söyledim :KK31::KK31:

Bne sana iyi insan değilsin mi dedim.İyi insan olmak haksızlığa boyun eğmek değildir dedim.Sen iyi insan değilsin diye düşünsem bunları yazmam.Ama güzelim,sen sadece görmek istediğini görüyorsun.Mesela sana namusuna dil uzatmasıyla sana hakaret etmesiyle değilde yurt dışına çıkmasıyla ilgileniyorsun.Bu adam yurtdışına çıksa ne çıkmasa ne.Hem master bile 7 yıl sürmez.Kafa buluyor.

Ayrılıp ayrılmaman senin bileceğin bir şey kuzum söylediğim gibi söylemesi kolaydır ve herkesin kendi hayatı kendi tercihleridir inşallah hakkında hayırlısı olsun ve kendini üzme yıpratma hiç bir zaman önce sen önemlisin unutma:KK45:

biliyorum canım çok teşekkür ederim :KK19::KK19: dediklerini düşünücem :KK31::KK31:

eğer ayrılmayı gerçekten kafaya koyduysan bırak ne söylerse söylesin senin için...
çok zor bi ilişki çekilir gibi değil...
önce senin net bi karar vermen lazım...

eylülcüm baştan sonu okudum bütün yazılanları, sanırım herkesin başından buna benzer bişeyler geçmiş o yuzden ben kendi hikayemi kısa tutayım biraz :KK34:

3 senelik ilişkim vardı ki 2 senesini nişanlı olarak geçirmiştik bizde. sürekli sensiz yaşayamamlar, herşeyimsin demeler bilmem nee.. ama kıskançtı, aşırı kıskançtı. o zaman normal buluyordum ama şuan düşünürken bile nefes alamıyorum :KK53: okula gidip geliyordum, bugun hiç bir erkekle konuştun mu, senden kalem isteme bahanesiyle bile yanına biri geldi mi vs. :KK53: salaklık ya bende ki, bide dizginleri bir kere verdimi gerçekten alamıyorsun elinden, gözün de kararıyor mu ne oluyorsa karşı da gelemiyorsun, sürekli ispat etmeye çalışıyorum vs. ki düşün onun baskılarından bunalıp biraz da onun yanında olmak da tatlı geldi okulu bıraktım falan filan işte..

neyse sonuç olarak beyefendi bir akşam düşünüp taşınıp beni sevmedigine karar verdi ve bunu bana söyledi. eyvallah dedim bende, hoşçakal..

her kavgamızda nefes bile alamayacak duruma gelen ben, hastanelik olan ben resmen hafifledim :KK53: yüzük parmagımdan çıktıgında bir kuş oldum.. düşünsene annenle bile çarşıya çıktıgında bu saate kadar naptınız, gerçekten yanında annen mi var diyen adam artık hayatımda yoktu, istedigim gibi çarşıya çıktım, istedigim gibi gezdim, hesapv ermem gereken kimse yok dünyanın en büyük keyfi :KK34:

9 ay sonra beni arayıp, özür dileyip, ağladıgında, pişmanım diye yalvardıgında hissettigim tek şey acımaydı. çünkü ben 9 ayda okuluma geri dönüp, bambaşka insanlarla tanışıp, yepyeni bir yol çizmiştim kendime. artık erkeklerle sadece kalem istemek için degil arkadaş olabilmek için de konuşabiliyordum, yeni bir insandım, o ise hala bıraktıgım yerdeydi.

he bide ailen için endişeleniyorsun ya, benim ailem herşeyin zaten farkında oldugu için sevinmişlerdi ayrıldıgımıza, korkmuşlar resmen evlenip de boşanıp kapılarına gelecegim diye, o kadar eminlermiş benim o adamla ömür boyu yapamayacagımdan, ama iişte ben biraz dik başlıyım diye mudahele etmemiş, sadece beklemişler.

demem o ki eylülcüm, hayat senin hayatın. kaybettigin bi 3 yıl olabilir belki ama sen bir ömür kazanacaksın bunu unutma :KK34: dilerim Rabbim en doğru kararı verdirir sana :KK16:

Evlenince de böyle mi yapacak geciktin diyelim namusuna saydıracak mı?
Uzaklığın verdiği hırçınlığı, kıskançlığı anlarım.
Ama namusuma kadar sayabilecek, bana zerre güvenmeyen adamla hiç işim olmaz.

Hem de bizi hiç sayıp kafasına göre yurtdışı planı yapan adamla hiç hiç olmaz.
Sen onun hayallerinde neredesin?
Sen bu kadar anlayışlıyken, fedakarken herif güvenmiyor sana.
Onun bu rahatlığına, umursamazlığına karşılık sen neden güvenesin?

Heee birini buldum sen gidip bana boynuz takmadan ben takayım dedim hadi naşşşş derdim sanırım..:KK14:
Sinir bozucu bir tip..:KK19:

Bence bu çocuk sana deli gibi aşık..
Ayrıca uzaktayken burnundan getirmesinin sebebi de bu..Çünkü uzaktasın her an merak ediyor ulaşamadığında deliriyor filan ben böyle anladım açıkçası sorun çıkarıyor olabilir ama aşık diye düşünüyorum yanında kuzu olmasından gözünün içine bakmasından belli...
Eğer yurtdışına gitmez şehrine gelirse ayrılmazsınız daha sorun da kolay kolay çıkmaz bence:)

X