Sevgilimin yalanı yardım eder misiniz şok oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beyim bilir kafasında bir insan hiç olmadım. Kimseyi yargılama kadının ne yaşadığını bilemeyiz dedim susturdum. Konu burda bana yalan söylemesi asker eğlencesi deyip nişana gitmesi bunu anlamıyorum anladınız mı
Ben çok iyi anladım hatta sevgilinizin röntgenini çektim. Susturdum diyene kadar ben nasıl bu zihniyette biriyle beraberim diyecektiniz. Mesela siz daha önce evlenip boşanmış olsaydınız bu adamın sevgilisi olamazdınız, layık bile değildiniz. Dul çocukluyla ne işim olur diyecekti. Kişiliğinizin karakterinizin huyunuzun insanlığınızın hiç önemi olmayacaktı. Ben bunu kullanır atarım kafasıyla yaklaşacaktı size.

Size yalan söyleme konusu çok şaşırtıcı değil. Böyle tipler başkası yapsa ayıplar ama kendi yapar. İki yüzlü olunca kolay yalan söyleniyor. Yalanı çıktığı halde sırtı sıvazlanıp bi daha yapma deneceğini de biliyorsa yalan söyleyebilir bence. O meşaleyi tutacağı bile planlıdır. Günler önceden konuşup anlaşmışlardır. O nişana gitmeyi kendine layık görmüş ama size layık görmemiş. Anlamayacak ne var ben de bunu anlamadım gitti.

Beraber gideriz nişan düğün olunca demişti bana dedim bende geleyim asker eğlencesine erkek erkeğe olcak dedi ama nişana gitmiş hala şoktayım yalan da hiç söylemezdi bana. Evet kıskancım biraz ama yalan mı söylemesi gerekiyor
Ayrılması gerekiyordu ama yalan söylemeyi tercih etmiş.

Gideceği nişana kadar karışırsanız daha çok söyler.

Ben çok iyi anladım hatta sevgilinizin röntgenini çektim. Susturdum diyene kadar ben nasıl bu zihniyette biriyle beraberim diyecektiniz. Mesela siz daha önce evlenip boşanmış olsaydınız bu adamın sevgilisi olamazdınız, layık bile değildiniz. Dul çocukluyla ne işim olur diyecekti. Kişiliğinizin karakterinizin huyunuzun insanlığınızın hiç önemi olmayacaktı. Ben bunu kullanır atarım kafasıyla yaklaşacaktı size.

Size yalan söyleme konusu çok şaşırtıcı değil. Böyle tipler başkası yapsa ayıplar ama kendi yapar. İki yüzlü olunca kolay yalan söyleniyor. Yalanı çıktığı halde sırtı sıvazlanıp bi daha yapma deneceğini de biliyorsa yalan söyleyebilir bence. O meşaleyi tutacağı bile planlıdır. Günler önceden konuşup anlaşmışlardır. O nişana gitmeyi kendine layık görmüş ama size layık görmemiş. Anlamayacak ne var ben de bunu anlamadım gitti.
Beni niye layık göremiyor onu anlamadım iki yüzlülük yapıp giden o

Of burda da herkes ayrıl-boşan demekten başka bir şey yapmıyor. Geçen gün okudum sürekli boşan boşan diyenlerin kendisi boşanmamış böyle durumlarda ne hikmetse 😂 sen sakince sor bir açıklasın. Zaten yakalandığı için zora girecek. Bekle yüz yüze sorarsın

Aralarda ne konusuldu bilmiyorum ilk sorunuza cevap veriyorum; ben olsam bulusmam bile
En basitinden seni ordaki erkek arkadaslarimdan kiskanirim diye cagirmadim sana asigim falan dese hihihiihhiiig deyip gececeksiniz
O yuzden ben olsam mesajla "iyi gecti mi nisan eglendin mi bari?" Der
Ne nişani? Diye sorunca da engeli basar bir iki gun oylece birakirdim

Of burda da herkes ayrıl-boşan demekten başka bir şey yapmıyor. Geçen gün okudum sürekli boşan boşan diyenlerin kendisi boşanmamış böyle durumlarda ne hikmetse 😂 sen sakince sor bir açıklasın. Zaten yakalandığı için zora girecek. Bekle yüz yüze sorarsın
Kimiside buluşma demiş cidden ne yapacağımı şaşırdım yüz yüze sormak istiyorum sadece sizce ne yapayım akşamı beklicem hiçbir sey olmamış gibi ?

Aralarda ne konusuldu bilmiyorum ilk sorunuza cevap veriyorum; ben olsam bulusmam bile
En basitinden seni ordaki erkek arkadaslarimdan kiskanirim diye cagirmadim sana asigim falan dese hihihiihhiiig deyip gececeksiniz
O yuzden ben olsam mesajla "iyi gecti mi nisan eglendin mi bari?" Der
Ne nişani? Diye sorunca da engeli basar bir iki gun oylece birakirdim
Yüz yüze ne cevap vereceğini açıklamasını merak ediyorum o şekilde de yapıl aklımda soru işaretleri kalsın istemiyorum yoksa yapardım bunu

Beni niye layık göremiyor onu anlamadım iki yüzlülük yapıp giden o
Bakın bana kızmayın, gözünüzü açmaya çalışıyorum. Adam olsa gelir, haklısın ben çok yanlış düşünüyorum insanları bilip bilmeden yargılıyorum, nişana davet ettiler ben utandım, gel beraber gidelim derdi değil mi? Üstelik soruyorsunuz nasıl geçti asker eğlencesi diye, güzeldi her şey normaldi diyor.
Bu adamdan olmaz, kaç yılın tecrübesiyle yazıyorum size. İlişki dediğin şeffaf transparant olur. Karşındakine kendini teslim edeceğin kadar güvenmen lazım. Yalan varsa güven yoktur. Ailesel bir olay da yok zor durumda kalmış söyleyememiş denecek. Bu zihniyette biriyle beraber olup kıymetli vaktinizi ziyan etmeyin. Evli olsaydınız ne hissedecektiniz, kocanız yapsa bunu kaldırabilir miydiniz?

Konu nereye geldi konu asker eğlencesine deyip nişana gidip bana asker eğlencesine gidiyorum demesi. Evet ömür var o yüzden bende ne yapacağım diye iyice düşünüyorum
Bakın burda kimse kimseyi tanımıyor. "Akıl akıldan üstündür" Atasözü burda vücut buluyor. Sizinle, kimsenin bir husumeti yok. Hepimiz bazen yeterince göremiyoruz bazı şeyleri.

Yaşanmışlık, yaş, tecrübelerden yola çıkılarak, size ilerde ne yaşayacağınız aktarılıyor. Kimse kusursuz eş veya sevgili bulamaz. Ama bazı şeyler vardır sadakat, yalan, zihniyet, alışkanlık vb. Yani kırmızı çizgilerdir ve kimse kolay kolay düzelmez, mayasında vardır. Şahsen ben inanmıyorum koca koca insanların huy değiştireceğine.

Bazı alışkanlıklar ortak ödün vermekle orta yol bulunur ama huy kolay kolay değişmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X