Sevgilimin muhafazakar ailesi beni düşündürüyor.

Ne demek doldurmazlar. Senin şu yazdıkalrın benim sözlendiğim zamanlardaki halimi hatırlattı bana. Deidklerine değil sen sevgilinden anlarsın zaten. Eğer o arkanda duracaksa uzakta bi konumda oturursunuz ama ne kadar uzak olsada sorunlar olacak yakın olursanız bu sorunlar misliyle artar. Dikkat et gözün açık olsun yeni bir hayata başlayacaksın. Böyle bi yola çıkmışsın sen artık vazgeç denilse de vazgeçmeyeceksin. Madem sevdiniz. Bu sevginizi sizden almak isteyenler olacak inan. heleki sosyal çevresi olmayan bir tkaım insnaın içine gireceksen tek rakipleri sen olacaksın. Sakın demeki yok iyi insanlar. Herkes en başta iyidir. Onlardan bir fazla ekmek girer evine fazla ekmek yiyo derler.
İlişkimi bitirdim

Hayır, görmedim ama sizin bahsettiğiniz kadar değiller ayrı odalarda oturmak falan. Sadece yıllardır hepsi hac görevini yerine getiriyor, kandil, bayram, oruç, zekat vs. gibi şeylere dikkat ediyorlar yani hepimizin normal bildiği tipik muhafazakar aile. Mesela iki kız kardeş diğerinin eşinin yanında saçını açıyor kardeş gördüğü için. Ya da sofra ayrımı yok, mesela eşimin dayısıyla birbirimizi çok severiz görünce sarılırım o da bana sarılır. Ben onların yanında biraz daha dikkat ediyorum mesela normalde kot şort giyerim sahile gezmeye gidince ama onlarla giymem. birkaç kere tesettür konusunda kendilerince bana takılmışlardı ben de kayınvalideme dönüp “ben sana başını açsana diyor muyum? Ne ayıp” demiştim. Ama işte benim eşim kesinlikle istemediği için onu dolduramıyorlar.
Sevgilimin yengesinin enişteleriyle sohbeti bile yok. Aynı ortamda bulunmuyorlar

Sevgilimin yengesinin enişteleriyle sohbeti bile yok. Aynı ortamda bulunmuyorlar
Aşkım açık konuşayım tebrik ettim. Kendin için yapabileceğin en güzel şeyi yapmışsın. Burda çok konu okumuşsundur batılı olup doğuya gelin gidenleri. Nasıl boşanıcam başıma bela olmasa diyenleri vs vs.

Sana nefes aldırmayacaklardı ne yapsan kavga sebebi olacaktı ve ilerde sevgilin de bir yerde artık onları dinlemeye başlayacaktı. Çünkü biliyorsun bu düşüncede namus kadındır(!) Kadının saçı namustur bacağı namustur makyajı kıyafeti her şeyi namustur. Seni de kendi hayatlarını yaşaman için zorlayacaklardı çünkü biliyorsun islamda çan eğrisi var bir tek kadının günahı tüm hepsini etkiliyor (!)

Senin adına çok sevindim asla dönüp ardına bakma bile. Barışmak isterse de barışma çünkü en başından düşünce şekliniz hayat yaşama biçiminiz bile çok farklı. İlerde sana sen çalışamazsın dese boşanmak istesen bile elin kolun bağlanacaktı. Sakın üzülme. Çok güçlü ve doğru hareket etmişsin.

X