Sevgilimin en yakın arkadaşı

Burayı zaten anlayamadım

Bu benim herif ortak arkadaşımıza evlenmek istiyorum çocuk istiyorum demiş

Tanışalım diye tonla yolu kalktı geldi. 3 aydan sonra ben korkuyorum. Ee dedim ki beni niye uğraştırdım o zaman kardeşim. El-cevap: seni insan olarak tanımak istedim. Senin yaşadığın yerde milyonlarca insan var gelip duygularımla oynamak zorunda mıydın hayvan herif dedim ben de. Kafa kopmuş gitmiş, ne istediklerini kendileri de bilmiyorlar. Bari kadınların günahına girmeyin o zaman.

Bu gidişle ben de kendi düğünümü kendim yapicam ay ne hallere düştüm. Ya o kadar gururlu bi insanım normalde. Kendimi tanıyamaz oldum. Dediğiniz gibi adam evlenmicem dese birakicam. Ama her seferinde sevdiğine ve evlenecegine inandırıp ayrilmamaya ikna etti. Bana bu yaşattıklarından sonra ben yarın nikahım bile olsa o imzayı atana kadar evleniyorum diyemem artik herhalde. Son dakika golü yemekten korkuyorum normalde de insanlara güvensizim zaten. Hakkımda hayırlısı diyorum artık. Zaman gösterecek. Evlenirsem başlık açıcam ama benim olaylari bilenler için

Yahu bırak kızım ne travması olacak, yatıp semirip sorumlulukla uğraşmak istemiyor işte. Sen doktor musun, kötüyse gitsin terapist görsün o zaman. Sen hiç terk edilmedi mi, mutsuz olmadın mı, ee kalkıp yoluna devam ediyorsun işte. 35lik herifin travmayı şuydu buydu bahane ardına saklanması rezillik. Bu tiplerden bir b.k olmaz 45yaşına gelseler de korkarlar inan. Sen hasta olduğunla kalırsın.

Bi gider gelirim, hava değişimi olur demiş heralde. Hep hormonal.

Valla inan yüz bin kere dedim evlenmek istemiyorsan söyle saygı duyucam Ama beni böyle bekletmeye hakkın yok diye... hayır ben de evlenmek istiyorum diye çeviriyor bu sefer. Umarım oyalayacak kadar vicdansız değildir. Zaten bundan böyle kazık yersem daha da hiçbir erkeğe güvenip de evlenmek istemem herhalde.

Hayırlısı olsun. Evlenince herşey hallolsa keşke. Bak şöyle düşünün. Sizin adam şimdi ne ise, evlenince 2 katı. Ona göre yağni.

Anlattığına göre adamı hiç gözüm tutmadı. Sevgilinin ailesi de sevmiyormuş onu. Ben olsam bu arkadaşla aynı ortama girmez muhabbet etmezdim. Kendi hayatını bir düzene sokmamış yönetemeyen biri sizin sevgilinizi yönetmeye çalışıyor. Ve başarıyor da. Bence acilen sevgilinizi bu adamla arasına mesafe koyması konusunda ikna edin yoksa ileride de başınıza dert olacak gibi

Aslında çok terk edildim cok mutsuz oldum. Belki de artık çok yoruldum evlenip gideyim daha da uğraşmayım kimseyle istiyorum

Sanirim bu arkadasinin soyledikleri sevgilinin dusunceleri. Kendi soyleyemiyormus da kankasina aoylwtiyormus gibi. Aksi halde gay olduklarindan suphelenirdim.

Sanirim bu arkadasinin soyledikleri sevgilinin dusunceleri. Kendi soyleyemiyormus da kankasina aoylwtiyormus gibi. Aksi halde gay olduklarindan suphelenirdim.
Bunların ilişkisi olmasin cidden ama mesela yanında ben varken arkadaşı aradi gayet resmi konuştular birbirlerine isimle hitap ederek. Napiyosun ne ediyorsun is güç vs konuşup kapattılar. Boyle bi ilişki modu yoktu. Ay artik paranoyak oldum her şeyden şüpheleniyorum

ahahaha çok alemsiniz ya ilişki modu yoktu sevgili zaten belli evlenmeye gönüllü değil ama o sevgilinin arkadaşı düpedüz kıskanç ve kötü niyetli bir tip bence

Değerli streshanım, lütfen sınavlarınızı salt kendinize bağlı konulara odaklayın bence bundan sonra (İnanın aynı tavsiyeleri kendime de dönem dönem hatırlatırım, kabalık ettiğimi düşünmeyin yani asla. (Bu işinizde yükselmek olur, aile bireylerinizi ufacık bir şeyle de olsa mutlu etmek olur, bir hobi olarak başladığınız bir şeyde çok tatminkar bir seviyeye gelmek olur, hiçbiri olmazsa haftada en az bir belgesel izlemek, bir kitap okumak, bir aç hayvanın karnını doyurmak olur. Yani sorumluluk alabileceğimiz o kadar çok şey var ki, bunlar sadece ilk aklıma gelenler. Ne demek sınavım? Bu adam eşiniz olsa/veya o sizin tahayyül etmeye çalıştığınız ideal, sizinle evlenmek için yanıp tutuşan sevgili olsa ve Allah korusun ağır bir hastalıkla savaşıyor olsa, o zaman sınavım diyebilirsiniz, kabul. Ancak şu durumda, siz bunun bir sınav olduğunu mu düşünüyorsunuz gerçekten? Ben önceki konularınızı hiç bilmiyorum inanın diğer üyeler gibi, ancak bu mesajda yazdığınız 3-5 satırdan bile bunun sizin yorumlamak istediğiniz tarz bir sınav olmadığını söyleyebilirim size. Siz bu adamı evliliğe ikna etmeyi kendinize başarı kıstası olarak koymuşsunuz bence, o zaman başarılı olduğunuza inanacaksınız. Sonrası nasıl olursa olsun, ilk minik başarımı bir an önce elde edeyim diye düşünüyorsunuz, kısa vadeli planlar yapıyorsunuz. Sonrasında çok mutlu olacağınızın garantisi varmış gibi. Travmaları mı var adamın? Siz/biz travmatik adamları rehabilite etme merkezi miyiz? Biz kadınlar olarak sadece dürüstlük, mertlik, naiflik bekliyorken ve bunları göremiyorken erkeklerin bu kadar travmatik haldeyim ben lütfen ama anla, azcık anlayışlı ol rollerine inanıyor musunuz hala?

Çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim düşünceleriniz için. Haklısınız. Kendime yönelmem lazım. Odağımı değiştirmeliyim.

o kadar korkmussun ki zaten evlilikten korkan sevgilin kacacak diye buradan hissediliyor.
Neden böyle biriyle evlenmek icin 40 takla atar ki insan

Ne kadar değişik insanlar var .

Madem rest çekecektiniz neden bir yıl gibi kendinize kanser olabilecek uzun bir zaman bıraktınız hiç anlamadım. Ben 25 yaşın vermiş olduğu çılgınlıkla “ Evlenelim hemen diye “ benzer bi artistlik yapmıştım, askerden gelir gelmez iki ay içinde eşim hatta işsizken ve de kar filan yağarken evlenmiştik Evlilikten iki ay sonra iş buldu eşim arada konuşuruz “Ne manyakmışız “ diye o hep şöyle kapatır konuyu “ Kaybetmekten korktum”, yani bana biraz zaman kazanıyor gibi geldi bi de seneye kadar da çok yıpranacaksınız hazır korona sürecindeyken bi nikahla halletseydiniz keşke

Aslında çok terk edildim cok mutsuz oldum. Belki de artık çok yoruldum evlenip gideyim daha da uğraşmayım kimseyle istiyorum
Burada çok yanılıyorsunuz işte. Evliliği “mutlu son” diye görüyorsunuz. Ama evlilik bir son değil, bir başlangıç. Bu kadar yorulduysanız yapmanız gereken erkeklere ara vermek. Evlenmek değil. Siz ikili ilişkilerden bu kadar yorulduğunuzu düşünürken evliliğin sizi nasıl dinlendireceğini düşünebiliyorsunuz aklım almıyor. Hele ki bu adamla... Sürekli dürtükleyeceksiniz evde bir şeyler yaptırmak için en basitinden.

Bu kişi sizin için doğru kişi değil. Bunu buradan bizler bu kadar net görüyoruz. Üzgünüm ama sevgilinizin evlenmek gibi bir niyeti de yok, bu çok bariz. Umarım söylenenleri az da olsa dikkate alırsınız.

Arkadaş konusunda da konunuzu ilk okuduğum anda aklıma geleni söyleyeyim. Sevgiliniz sizin evlilik için acele ettiğinizi ve onu zorladığınızı düşünüyor. Arkadaşına bundan dert yanıyor, o da size aslında sevgilinizin düşüncelerini söylüyor. Sevgilinizin arkadaşını savunmasının sebebi de bu.

En basitinden kendi başarısız ilişkisi olan bir arkadaşımız bize ilişki tavsiyesi vermeye kalksa erkek arkadaşım yüzüne karşı bir şey demez, onaylıyormuş gibi görünür. Ama yalnız kaldığımızda daha ben o konuyu açmadan gelip “ o arkadaşın dediklerini kafana takma, çok bilseydi kendi ilişkisi bu halde olmazdı” der bana. Sizi seven sizinle evlenmek isteyen bir adamın evliliği kötüleyen kişilere karşı duruşu ya bu olur ya da o arkadaşın yüzüne karşı haklı olduğunu düşünmediğini söyler. Doğrusu budur.

Erkek arkadaşınız o arkadaşını savunduğuna göre arkadaşın dediklerinin arkasındaki kişi bizzat sevgilinizdir. Bundan emin olabilirsiniz.

Son düzenleme:
+1
Sevgili iken sadece bu adam var, evlendikten sonra cümbür cemaat sülalesi de aralarına katılacak ek olarak. Bi arkadaşının ağzına bu kadar laf veriyorsa, Allah bu adamın ailesinden korusun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…