Sevgilimin abisinin düğünü ?

siyahkelebekben

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2024
9
2
24
Herkese merhabalar

Ciddi düşündüğümüz yaklaşık 2 yıllık bir ilişkim var. Şuan da gayet güzel gidiyor. Erkek arkadaşım ailemle tanıştı pikniklere, cafelere gidildi. Bunları düşündükçe çok mutlu oluyorum. Erkek arkadaşımın abisini tanıyorum sohbetimiz var ancak ailesi ile henüz tanışmadım. Yakında abisinin düğünü var. Aslında ben düğün olmadan önce annesi ile tanışmak istiyordum. Ancak annesinin düğün telaşı ve benim işimle ilgili vardiyalar, nöbetler problem olunca bir türlü tanışamadık. Bir de düğün öncesi zaten telaşlılar bende meraklısı gibi görünmek istemediğim için bu konuyu sevgilime çok açmadım. Ailesinden kuzenleri, teyzesi, yengesi, abisi ile tanıştım sadece. Sevgilimin anlattığına göre herkes ilişkimizi biliyor ve benimle kaynaşmak istiyor. Ancak annesinden gelen düğün için ne bir davet nede benimle tanışmak için bir istek var. Hal böyle olunca bende düğüne gitmeye çekiniyorum. Sevgilim düğünde herkesle tanışırsın diyor. Bilmiyorum davet beklemem saçma mı bir de burada davetiyenin yanında oku verirler eşarp, etek falan. Sevgilim ile aynı memleketli degiliz ben doğuluyum o Egeli. Benim memleketime göre bunlar inceliktir özellikle gelin olacaklara verilir ama bana gelen bir şey yok. Sizce o düğüne gitmeli miyim? Gidersem nasıl davranmalıyım ya da giyinmeliyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 🩷

Benim memleketime göre bunlar inceliktir özellikle gelin olacaklara verilir ama bana gelen bir şey yok

Sİzler de işinize geleni kendi yörenize memleketinize göre gelenek incelik diye karşı tarafa kakalama derdindesiniz. Böyle şeylerin yöreyle memleketle ne alakası var? Bir şehirde bile 40 farklı düzen vardır.

İsteme olmasa bile karşılıklı ailelerin tanıştığı bir süreçte bile değilsin. Ne işin var abisinin düğününde? Abisinin nişanlısı seni tanımıyor. Kim tanımadığı insanları düğününde ister. Bunu talep etmek bile saygısızlık.

Herkese merhabalar

Ciddi düşündüğümüz yaklaşık 2 yıllık bir ilişkim var. Şuan da gayet güzel gidiyor. Erkek arkadaşım ailemle tanıştı pikniklere, cafelere gidildi. Bunları düşündükçe çok mutlu oluyorum. Erkek arkadaşımın abisini tanıyorum sohbetimiz var ancak ailesi ile henüz tanışmadım. Yakında abisinin düğünü var. Aslında ben düğün olmadan önce annesi ile tanışmak istiyordum. Ancak annesinin düğün telaşı ve benim işimle ilgili vardiyalar, nöbetler problem olunca bir türlü tanışamadık. Bir de düğün öncesi zaten telaşlılar bende meraklısı gibi görünmek istemediğim için bu konuyu sevgilime çok açmadım. Ailesinden kuzenleri, teyzesi, yengesi, abisi ile tanıştım sadece. Sevgilimin anlattığına göre herkes ilişkimizi biliyor ve benimle kaynaşmak istiyor. Ancak annesinden gelen düğün için ne bir davet nede benimle tanışmak için bir istek var. Hal böyle olunca bende düğüne gitmeye çekiniyorum. Sevgilim düğünde herkesle tanışırsın diyor. Bilmiyorum davet beklemem saçma mı bir de burada davetiyenin yanında oku verirler eşarp, etek falan. Sevgilim ile aynı memleketli degiliz ben doğuluyum o Egeli. Benim memleketime göre bunlar inceliktir özellikle gelin olacaklara verilir ama bana gelen bir şey yok. Sizce o düğüne gitmeli miyim? Gidersem nasıl davranmalıyım ya da giyinmeliyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 🩷
Davetiye illa fiziki olması şart değil. Eşarp etek muhabbetini de ilk defa duydum. Bizde öyle bir şey yok. Erkek arkadaşınızın ailesi de bilmiyordur muhtemelen. Ama eğer sözel olarakta davet edilmezseniz gitmeyin. Zaten henüz bir resmiyet yok aranızda.

Bilmiyorum davet beklemem saçma mı
Annesi sizi hayatında hiç görmemiş bile o yüzden ondan davet beklemeniz saçma evet. Hiç tanımadığı bir insanı neden özellikle arayıp davet etsin ki?
bir de burada davetiyenin yanında oku verirler eşarp, etek falan. Sevgilim ile aynı memleketli degiliz ben doğuluyum o Egeli. Benim memleketime göre bunlar inceliktir özellikle gelin olacaklara verilir ama bana gelen bir şey yok.
Şu benim kültürümde böyle laflarına bayılıyorum ya. Sizin kültür daha tutucu değil mi? Kızlar sevgilisiyle düğüne davete gidebiliyor mu? Bu kadar geleneksel bir bakış açınız varsa sevgilinizle düğün davete gitmenizin de kültürünüze uygun olduğunu sanmıyorum. O eşarp, etek verme olayı oğlunun sevgilisine değil nişanlıya yapılıyodur.

Sİzler de işinize geleni kendi yörenize memleketinize göre gelenek incelik diye karşı tarafa kakalama derdindesiniz. Böyle şeylerin yöreyle memleketle ne alakası var? Bir şehirde bile 40 farklı düzen vardır.

İsteme olmasa bile karşılıklı ailelerin tanıştığı bir süreçte bile değilsin. Ne işin var abisinin düğününde? Abisinin nişanlısı seni tanımıyor. Kim tanımadığı insanları düğününde ister. Bunu talep etmek bile saygısızlık.
Abisinin nişanlısı beni tanıyor. Nişanına ve hatta istemesine bile davet etti ancak gitmedim. Neden bu kadar kızdığınıza da anlam veremedim?

Bence gitmeyin, düğüne gelmenizi isteseler anneden bir adım, telefon gelirdi. Sevgilinizin istemesi yeterli değil. Ege bölgesinde de eşarp verilir
Erkek kardeşim benim nişanımda sevgilisini davet ettirmek istedi ne ben ne annem o yanlı olmadı hshshs. Niye, çünkü konu komşu akraba soruyor kim bu kim bu diye. Arada bir şey olmayınca da dedikodu laf söz kaçınılmaz oluyor.
Arada söz nişan olsa neyse de. Bir de gereksiz samimiyet bence. Evlenince ilerde kendisi gitmek istemeyecek 😂

Abisinin nişanlısı beni tanıyor. Nişanına ve hatta istemesine bile davet etti ancak gitmedim. Neden bu kadar kızdığınıza da anlam veremedim?
Çünkü haklı nişanına gitmemişsin düğününe neden gidesin?
Gitmen için bir adım attılar mı?
Değişen ne?
Neden soruyorsun o zaman?
Çünkü bu sefer gitmek istiyorsun birimizin git demesini bekliyorsun…

gitme ya ne isin var. bir de daha sevgilisiniz. ayip olmasin diye sensiz foto da alamayacaklar. eger ayrilirsaniz ömür boyu ayrildigin sevgilinin abisinin albümünde, belki kafasi kesilmis olarak yer alacaksin (benim annem bosananlari oyle cikartiyor fotodan. fotoyu atmaktan iyidir. sulalede boşanma orani yüksek olunca cok komik oluyor foto albumumuz.
how i met your mother dizisindeki zavalli lily"nin albumu gibi

Kızmak? 😄 Buradan haddini bilmeyen, gelin olmaya meraklı üstüne istediği hediyeleri şimdiden kafasında belirlemiş biri olarak duruyorsun.

Daha aileleri tanıştırmadığın ilişkide, evin diğer oğlunun düğününe gitmeye niyetlenmişsin. Hiç inanmıyorum istemeye davet edildiğini. Birde gelmiş ben doğuluyum biz de şu şu gönderilir yazıp, bunları beklediğini yazmışsın. Onlarda sana gelip "biz de öyle geline hediyeler alınmaz" denildiğünde napacaksın, kendini yerlere atıp ağlayacak mısın? Böyle beklentilerin varsa kendi köyünden birini bul.

Herkese merhabalar

kadın sizi tanımıyor neden davetıye gondersın. sızı tanıyor olsa da, telefonda ya da yuzyuze davet eder

davetıye ve beraberınde hedıye nedır allah askına. sız 100 yasındakı nınesı degılsınız o evlenecek ınsanların. ha oyle olsaydı belkı yaparlardı. bazı bolgelerde bu hedıye olayı var ama o da aılenın buyuklerıne davetıye verılırken yapılır ve zarurı bırsey degıl bu.

sızın zaten kulturler bıle farklı. kadın belkı bu gelnegı bıle bılmıyor

sız abısının davetıyesındekı hedıyeye takılırsanız sımdıden, valla kendı evlılık arefenızı dusunemıyorum bıle

adetler dıye yer bıtırırsınız, karsı tarafı

Çünkü haklı nişanına gitmemişsin düğününe neden gidesin?
Gitmen için bir adım attılar mı?
Değişen ne?
Neden soruyorsun o zaman?
Çünkü bu sefer gitmek istiyorsun birimizin git demesini bekliyorsun…
Kimsenin git demesini beklemiyorum. Sevgilim beni ailesi ile düğünde tanıştırmak istediği için sordum bunu nasıl davranmam daha uygun olur diye. Anlaşılan siz olayı çok yanlış anlamışsınız.

Ortada söz yok , nişan yok , davet bile yok.
Daha ailesiyle bile tanışmamışsın ne işin var ki düğünlerinde ?

Ben de egeliyim , biz de eşarp , kıyafet gibi hediyeler çok yakın akrabalara götürülür . (Amca, hala , teyze vs vs )
Onu da herkes hediye etmez , nadirdir .
Siz boşuna beklemeyin .

Kimsenin git demesini beklemiyorum. Sevgilim beni ailesi ile düğünde tanıştırmak istediği için sordum bunu nasıl davranmam daha uygun olur diye. Anlaşılan siz olayı çok yanlış anlamışsınız.
Arkadaşım sen düğünde sevgili tanıştırma gördün mü hiç? 30a merdiven dayadım ben görmedim…
Sen sülalenin düğününe gidip kaynanayla nasıl bir tanışma ortamı bekliyorsun?

ayrıca sızı o davet edemez, annesının ya da abısının davet etmesı uygun olur belkı onlar akrabalar ıle bırlıkte olmanızı ıstemıyorlardır henuz. once kendılerı tanısacak, samımı olacak ve sızın ılıskınız resmı olunca boyle ortamlarda olmanızı ısteyecekler belkı.

ben esımın babasının mevlit merasimine gitmiştim ilk. ablasını ilk orda gördüm ve bence iyi olmadı cunku ablası genelde de soguk bırıdır ama ben kendı uzerıme alındım mesela o zaman. ya da akrabalar, komsular hep benı sordu. bız ayrılsaydık esım nısanlandı ayrıldı, ardından ben vardım sonra yok oldum durumu vs olacaktı. ilerdeki eşi bile bu durumlar ile muhatap olacaktı vs vs

sevgilin seni düğünde tanıştırmak istediyse hiç gitme. ne mana ilk tanışma ayak üstü düğünde olacak ne konuşabileceksiniz? benim bildiğim ilk tanışma evde olur yada bir kafede olur. düğünde kv ile tanışanı da ilk defa duyuyorum

bızım gelınımız var. su an 3 aylık. kardesımle 3 sene gorustu. bız daha 2 sene once tanıstık. tanıstıktan 6-7 ay sonra buyukler tanıstı, hatta erkek kardesım ve babam bıle kızımızla o zaman tanıstı. o zamana kadar akrabalar falan bılmedı. kızın kendı akrabaları da aynı sekılde.

nişandan sonra ailemizdeki insanlar sosyal medyadan onu ekledi falan. yani agırdan almak her zaman ıyıdır

X