Sevgilim ve ailesi

lauraaaaqq

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2024
31
5
28
Merhaba öncelikle size şöyle bahsedeyim benim bir ilişkim var yaklaşık 5-6 aydır beraberiz ve evlilik düşünüyoruz erkek arkadaşım Avusturya'da çalışıyor büyük bir şirkette 6.000 Euro maaş alıyor ve Türkiye'ye karşılaştırınca gayet iyi bir maaş alıyor Ben de Türkiye'de memur olarak çalışıyorum ben de yüksek Mebladaa bir maaş alıyorum. Erkek arkadaşımda yaşadığım sıkıntı şu evlenebilmemiz için gerçekten para biriktirmemiz gerekiyor çünkü dış borçlarımız var önce bunları halledip sonra para biriktirmemiz lazım Ve evlilik için de para biriktirmemiz gerekiyor çünkü Eğer Avusturya'da yaşarsak ev almamız ve bazı şeyleri yapmak için para gerekir Bu nedenle para biriktirmeyi düşünüyoruz
Fakat şöyle bir sorun var ne yazık ki annesi 2-3 haftada bir sürekli ondan para istiyor başka bir abisi de var onun maddi durumu kötü diye genelde benim erkek arkadaşımdan para alınıyor ve bu düşük meblağlar değil hep yüksek meblağlarda para isteniyor. Bugün yine annesi aradı çiftliklerinde inek satmışlar ama parası gelmemiş ve ineğin parası gelmediği için ödeme yapmaları gerekiyormuş para istedi ve 500 euro Para atacak Bu artık benim dikkatimi çekmeye başladım Çünkü bu şekilde para biriktirmemiz çok zor ama Erkek arkadaşımla Henüz bir nişan yapmadığınız için bunu ona söyleyemiyorum da bunu kafaya takmam gerekir mi

Gördüklerim duyduklarıma dayanarak söylüyorum evlendikten sonra da bu düzen böyle gider.
İyi de çocuk çoluk olacak yine anasına mi para yetiştireceğiz anlamıyorum yani
Hayır şunu da demiyorlar bu çocuğun ciddi bir ilişkisi var yuva kuracak almayalım sürekli para alıyorlar.

Merhaba öncelikle size şöyle bahsedeyim benim bir ilişkim var yaklaşık 5-6 aydır beraberiz ve evlilik düşünüyoruz erkek arkadaşım Avusturya'da çalışıyor büyük bir şirkette 6.000 Euro maaş alıyor ve Türkiye'ye karşılaştırınca gayet iyi bir maaş alıyor Ben de Türkiye'de memur olarak çalışıyorum ben de yüksek Mebladaa bir maaş alıyorum. Erkek arkadaşımda yaşadığım sıkıntı şu evlenebilmemiz için gerçekten para biriktirmemiz gerekiyor çünkü dış borçlarımız var önce bunları halledip sonra para biriktirmemiz lazım Ve evlilik için de para biriktirmemiz gerekiyor çünkü Eğer Avusturya'da yaşarsak ev almamız ve bazı şeyleri yapmak için para gerekir Bu nedenle para biriktirmeyi düşünüyoruz
Fakat şöyle bir sorun var ne yazık ki annesi 2-3 haftada bir sürekli ondan para istiyor başka bir abisi de var onun maddi durumu kötü diye genelde benim erkek arkadaşımdan para alınıyor ve bu düşük meblağlar değil hep yüksek meblağlarda para isteniyor. Bugün yine annesi aradı çiftliklerinde inek satmışlar ama parası gelmemiş ve ineğin parası gelmediği için ödeme yapmaları gerekiyormuş para istedi ve 500 euro Para atacak Bu artık benim dikkatimi çekmeye başladım Çünkü bu şekilde para biriktirmemiz çok zor ama Erkek arkadaşımla Henüz bir nişan yapmadığınız için bunu ona söyleyemiyorum da bunu kafaya takmam gerekir mi
annesinin istediği paradan sizin nasıl haberiniz oldu?

Ailesini alıştırmış bu davranışa. Bu saatten sonra da böyle devam eder. Bizim oğlan bize de bakar mantığıyla böyle tırtıklamaya devam ederler. İki gün sonra da bir şey olduğunda “para yok” cevabını duyarsınız. Çünkü doyurduğu tek boğaz kendi boğazı değil, aynı zamanda ailesinin de boğazı

Şu anda sizi ilgilendiren bir durum yok, resmi bir bağınız yok ve karışamazsınız.

annesinin istediği paradan sizin nasıl haberiniz oldu?
Bugün telefonda konuşuyorduk annem aradı dedi sonra yarım saat sonra tekrar beni aradı bir sorun mu var diye yok ineği satmışlar para gelmemiş para göndercem 500 euro dedi. Üstelik geçen hafta yine gönderdi.
Sadece ailesi değil abisi bile istiyor.

Ailesini alıştırmış bu davranışa. Bu saatten sonra da böyle devam eder. Bizim oğlan bize de bakar mantığıyla böyle tırtıklamaya devam ederler. İki gün sonra da bir şey olduğunda “para yok” cevabını duyarsınız. Çünkü doyurduğu tek boğaz kendi boğazı değil, aynı zamanda ailesinin de boğazı
Kimse kusura bakmasın ilerde çocuklarım olduğunda o Çeşme kapanır. Herkes kendi yağında kavrulsun bir zahmet.

Böyle gelmiş böyle gider.
Kendini boşuna yıpratma yada daha beterine hazır ol.

Şimdiden böyle ise ilerde de devam eder bu durum. Sakın ha musluk kapanır düzeltirim değiştiririm diye bir yanılgıya düşmeyin. Çünkü değişmez. Bence siz kendinize şu soruyu sorun. Ben bu durumu kabul ederek devam edebilir miyim ilerde evlendiğimde de bu durum devam edecek ve bunu sindirebilir miyim? Cevabınızı ona göre verin. Çünkü 5-6 ay çok uzun bir zaman değil neticede. 🤷🏼‍♀️

Aileler tanışıyor mu? Ciddi ilişkinin varlığından herkes haberdar mı?
Tabiki ailesi beni benim ailem de onu biliyor ama Mesela şöyle bir durum var Annesi hiç benimle konuşmak istemedi ne yorum yapıyor Annem benim hakkımda dediğinde Annem yorum yapmaz dedi hayırlısı olsun dedi geçti dedi kadın hiçbir şekilde benimle konuşmuyor

Şimdiden böyle ise ilerde de devam eder bu durum. Sakın ha musluk kapanır düzeltirim değiştiririm diye bir yanılgıya düşmeyin. Çünkü değişmez. Bence siz kendinize şu soruyu sorun. Ben bu durumu kabul ederek devam edebilir miyim ilerde evlendiğimde de bu durum devam edecek ve bunu sindirebilir miyim? Cevabınızı ona göre verin. Çünkü 5-6 ay çok uzun bir zaman değil neticede. 🤷🏼‍♀️
İnşallah bu huyunu değiştirmek için elimden geleni yapacağım Çünkü gerçekten bu durum çok sıkıntılı olmaya başladı bir tek Ailesi değil abisi bile istiyor yani

Ben olsam acik acik sorardim para biriktirelim diyosun ama boyle nasil birikecek diye. Kavgaysa kavga. Evlenince de ailene boyle surekli para gondermeyi dusunuyo musun diye acikca sorardim. Acik kapi birakiyosa da devam etmezdim

İyi de çocuk çoluk olacak yine anasına mi para yetiştireceğiz anlamıyorum yani
Hayır şunu da demiyorlar bu çocuğun ciddi bir ilişkisi var yuva kuracak almayalım sürekli para alıyorlar.

Her ailede sirtina binilen bir 🐃 vardir. Bu ailedeki heralde sevgiliniz. Böyle alismislarsa böyle gider. Yok evlenecek yok coluk cocuk ilgilenmezler

Kabul edemem çocuklarım olunca yine aynı şey mi olacak yani çok saçma
Benzerini yaşayan olarak söylüyorum öyle gider. Gitmesine engel olursan sana cephe alır eşin. Aç kalana kadar ailesine verdiği ve vereceği para önemli değil onun için. Evlenince azalsa da bitmiyor kesinlikle. Hatta ailesi yüzsüzleştiyse bu konuda vermek istemediğinde senin verdirtmediğin söylentileriyle uğraşırsın.

X