sevgilim kaza yapti suclusu ben oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
madde kullanimi oldugunu dusunuyorum ama emin de degilim. aldatmaya ihtimal vermiyorum acikcasi.

konustuk ya konusmaz olur muyuz, en son nisan karari alip annesiyle yasadigimiz faciadan sonra ben bu konuyu bir daha acmak istemiyorum dedim. tamam dedi. 6 ay dayanabildi. savunmasi da “mezun olduk, calisiyoruz, ailelerimizden bagimsiz yasayabiliriz” gibi seyler. buna arada bir geliyor boyle kendini dunyaya kapatiyor ama ben artik tahammul edemiuorum bu haline. bana gore hayatimda olan her seyi sevgilimle paylasirim yani.

Çok toy.
Sen daha olgunsun..
Büyümesini beklerken az yıpranırsınız umarım :)

Peki onunla bir gelecek düşünüyor muydunuz ?
Nereye kadar sürdürme niyetiniz var.
Ben evlilik düşünmüyorum ama seninle mutluyum bu şekilde devam edeceksen varım diyebilirsin
Kabul ederse o da kendi yönünü çizer.
Annesiyle ne yaşadınız ?
Bilmediğim ancak sınırlı yorum yapabiliyorum.

gelecek dusunuyorum tabi ki. bakin ben bu adami seviyorum. belli kriterlerim var onlar olmadigi surece pat diye ayrilmam da. ama bu iliski daha bu haldeyken, ben hayatimi gelisine yasarken neden evleneyim?

konustum her seferinde, anliyorum diyor her sey iyi gidiyor sonra yine guncelleniyor evlilik lafi aciyor. kirilmasi gereken benim aslinda. her seferinde sozunde durmuyor cunku.

herkese selam, konuyu cok detayli yazacagim. okumak istemeyenler yorum yapmazsa sevinirim.

sali aksami sevgilim bir arkadasinin dogum gunune gitti. ben gitmedim hem havamda degildim hem de sali aksami cok iyi bir parti olacagini dusunmedim. neyse sevgilim gitti butun gece hic konusmadik. carsamba gunu sabah 8de kalkinca ben mesaj attim nerdesin diye. buyuk ihtimalle ya ailesinde kalmistir ya da iste bir arkadasinda diye dusundum. arabada uyuyakalmak da genelde yaptigi bir seydir o yuzden cok endiselenmedim.

kaza yapmis araba baya kotu olmus onun fotografini atti. ben de sasirdim korktum tabi ki. gelmene gerek yok dedi yaninda bir arkadasi varmis, babasi geliyormus falan filan. ben de iyi tamam dedim yani ne yapayim gelme dedi sonucta. sonra konusuruz dedik kapattik.

12 gibi geldi eve oglen. tabi ben yine sordum ne oldu iyi misin diye. morali baya bozuktu araba hurda olmus babasi baya kizmis falan filan konusmak istemiyorum dedi. iyi sen bilirsin dedim. aksam saat 7ye kadar hic konusmadik. sonra ben yemek yaptim o salata yapti yemek yedik yine hic konusmadik. ama cidden bir kelime bile konusmadik yani. saat 9 gibi beni arkadaslarim aradi ben onlarin yanina ciktim. sevgilime de soyledim gel beraber cikalim diye yok babam yeni araba gonderecek onu almaya giderim ben isim var biraz dedi iyi tamam dedim. israr edecek halim yok sonucta.

ben cok durmadim saat 12 gibi eve geldim 12 bucukta da o geldi. yeni arabasini falan soyledi iyi hayirli olsun KAZASIZ BELASIZ KULLAN dedim bastirarak. niye oyle soyluyorsun dedi niye soylemeyeyim iyi dilekte bulunuyorum dedim. lafla iyi dilekte bulunacagina bir gece de disari cikmayip yanimda olmayi dusunebilirsin dedi. benim de kafam atti.

baya tartistik ben dedim ki ben sana uc kez sordum ne oldu diye hepsinde tersledin, ne sorayim baska. o da sen benim nasil oldugumu degil gece ne yaptigimi veya sabah nasil kaza yaptigimi merak ediyorsun dedi. ben de sen bana karsi dolmussun her hareketimi kotuye yoruyorsun saka gibisin dedim. saka ben miyim yoksa beni evde birakip arkadaslarinin yanina giden sen misin dedi. ben de sali gecesi it gibi icip carsamba sabah eve gelirken arabayla takla atacak kadar suursuz davranan sen sakasin bence dedim. kapiyi carpti gitti. hala da hic aramadi. bir de gerizekali normalde instagramda close friendsi kullanir story atmaz hemen beni cikarmis listesinden ne yaptigini goremeyeyim diye.

lutfen soyleyin su koskoca yazida benim hatali oldugum ne var? sabaha kadar aramiyor, haber veriyor geleyim diyorum gelme diyor, eve gelince soruyorum tersliyor, bir daha soruyorum yine tersliyor, disari cikayim diyorum benimle gelmiyor. ne yapayim yahu? sanki ben kaza yaptirdim adama. sinirden dun geceden beri kendi kendimi yiyorum. belki disari cikmasam iyi olurdu ama ne yapayim mahkeme duvari gibi suratiyla oturuyor evde.

buraya kadar okuyan varsa fikirlerini yazarsa sevinirim.

not: bir hafta once 5.kez evlenme teklifini reddettim o yuzden bu aralar bana tripli ve gergin. ama bu konuyla ilgisi ne cozemiyorum.
Adam ölse iyi ölsün dieyecek gibi haliniz var bu umursamamazlık niye

Alkollü araç kullansa eşim sanırım yüzüne bakmazdım bir süre, bu kırmızı bir çizgi olmalı bence. Hem de destek istiyor, oh iyi yaptın bir dahakine daha güzel iç, çarpmadan gel mi denmeliydi? Beklentisi çok çocukça ve ben suçunu bastırmaya çalıştığını düşündüm. Odak şaşırtıp kendi konusunu geri plana atıyor ve sizin üzerinizden oynuyor.

gelecek dusunuyorum tabi ki. bakin ben bu adami seviyorum. belli kriterlerim var onlar olmadigi surece pat diye ayrilmam da. ama bu iliski daha bu haldeyken, ben hayatimi gelisine yasarken neden evleneyim?

konustum her seferinde, anliyorum diyor her sey iyi gidiyor sonra yine guncelleniyor evlilik lafi aciyor. kirilmasi gereken benim aslinda. her seferinde sozunde durmuyor cunku.
Yukarda madde kullanımından bahsetmişsin.
Yaşadığınız sorunları tam olarak bileniyorum
Ama madem seviyorsun sorunlar ortak çabayla çözülür.
Sorunları söyleyip konuşmalısın.
Şu şu şu sebepler yüzünden kabul etmedim yoksa seni seviyorum diye kendini ifade etmelisin.

Adam ölse iyi ölsün dieyecek gibi haliniz var bu umursamamazlık niye

ortada umursamazlik* yok. sabaha kadar habersiz birakan, kaza yaptigini benim attigim mesaja karsilik haber veren, beni tekrar habersiz birakan, eve gelince sarilip opmeme karsilik vermeden tersleyen, butun gun beni kendinden uzak tutup oturup
video izleyip oyun oynayan adama karsi ne yapmam gerektigini bilemedim boyle yaptim. o kaza yaptiysa ben belki ondan daha cok korkmusumdur, 3 yillik sevgilisiyik benim merak etme endiselenme hakkim yok mu? niye ben dis kapinin mandali pozisyonuna getirildim onun tarafindan bunlari dusunmek yerine beni umursamazlikla sucluyorsunuz.

ortada umursamazlik* yok. sabaha kadar habersiz birakan, kaza yaptigini benim attigim mesaja karsilik haber veren, beni tekrar habersiz birakan, eve gelince sarilip opmeme karsilik vermeden tersleyen, butun gun beni kendinden uzak tutup oturup
video izleyip oyun oynayan adama karsi ne yapmam gerektigini bilemedim boyle yaptim. o kaza yaptiysa ben belki ondan daha cok korkmusumdur, 3 yillik sevgilisiyik benim merak etme endiselenme hakkim yok mu? niye ben dis kapinin mandali pozisyonuna getirildim onun tarafindan bunlari dusunmek yerine beni umursamazlikla sucluyorsunuz.
Erkekler böyle yani başına bişey geldğinde sanki o an eşi ve sevgilsi yapmış gibi gösterebilirler okuyunca öyle düşündüm sizin için öyle değilse sorun yok akışına bırakın zaman tanıyın

Kazada kendisine bir şey olsaydı gitmeniz çok uygunsuz kaçardı ama olan arabaya olmuş..Yani cana geleceğine mala gelmiş..Moralinin bozulmasını anlıyorum da sizin arkadaşlarınızla dışarı çıkmayıp tüm gün yanında durmanızı gerektiren bir şey yok bence..Yani sizi haklı buldum ben..Ama sanki sevgilinizde de size içten içe evlilik mevzusunda kızıp araba olayında patlamış gibi bir hal var..Bu durumu düşünürsek onu da anlayın..

ablacim sebebi de soyleyin. ben iyi kotu elestiri kaldiriyorum, mantik cercevesinde.
Icip içip bir de kaza yapıp gelse zaten elimden kurtuluşu olmazdı bir de ters davranıyor öyle mi paşazade keşke ıslak odunla vuraydın ağzının üstüne.
Dışarı çıkma konusuna gelince ohhh çok ta iyi yapmisin vefalı olmanın sevmenin değer vermenin hiç kıymeti olmayan bir dünyada yaşıyoruz agzina edebilirsin ben senden tarafım keyfine bak hiçte takma kafana büyüsün öyle evlenmeye kalksın.

yapmadim annesinin yuzunden. benim yasadigimi turkiye sinirlari icinde herhangi bir kadin yasasa bu evlilik konusunda, reddetmeyi birak yuzune bakmaz. ben iyi yonlerini goruyorum, olumlamaya calisiyorum beni zorluyor adam. reddedilecegin belli daha niye evlilik lafi aciyorsun yani.
Canım evlilik 2 kişiliktir, bu coğrafyada tabiki bu ne kadar mümkün, illa ki erkek aileleri evliliği direkt olumlu yada olumsuz etkiliyor, ama bu bir nebze sizin elinizde. Bak ben kv yi hayatımıza elimden geldiği kadar sokmuyorum, neden çünkü kendi oğlunu bile düşünmeyen huzurumuzu bozan evliliğimize müdahale etmeye çalışan cahil bir kadın. Eşim bana destek olmasa annemde annem dese tabi bunu yapamazdım.
Sen onu sevdin onunla bir hayat paylaşacaksın, annesi ise sevgilinle veya eşinle hayatına giren bir insan, sevgilin olmasa anneside olmayacaktı, annesine ailesine sülalesine fazla anlam yüklememek gerek çünkü sen onunla anlaştın ailesiyle değil ve anlaşma mecburiyetin yok. Karşılıklı saygı, o saygı duymuyorsa duyduracaksın.
İlişkiniz çok zarar görür bu şekilde, belli ki adam heyecanla teklif ediyor red yiyior, yani normal ilişki yaşayanlar için en güzel an, sizin için kötü bir ana dönüşüyor.
Bu adamı seviyorsun diye yazıyorum bunları, elinde şansın varken kayıp gitmesine izin verme, yoksa bir ömür hasret çekersin, ben zamanında yapamadıklarım yüzünden depresyondan depresyona koşuyorum, demem o ki senin elinde imkanın varken tepme onu

Benim erkek arkadaşım kaza geçirse panikten ölürüm gelme dese bile giderim adres vermezse polisi arardım heralde ama yapı meselesi bu biraz. Siz daha serinkanlı biri olabilirsiniz. Yine de keşke biraz daha ilgilenip yanında olsaymışsınız. Tam aldığı red cevabının üzerine bir de bu olayda ilgisiz oluşunuz onu baya kırmıştır empati yaparsak. Hayır ben sordum tersledi diyorsunuz da insan morali bozuk olunca dengesiz davranabiliyor. Biz de pms dönemlerimizde öyle olabiliyoruz mesela. Biraz empati yaparak onu anlayabilirsiniz.

Ben size hak verdim. O şekilde araba kullanarak başkalarının da canına kast etmiş.

" Ne halde olduğumu düşünmüyor musun ? Ben olsam.Bunu sorunca vicdan sızlaması değilse yaşadığın umrumda değil derdim.

Ee madem put gibi duruyorsun yanımda öyleyse bende çıkar Biraz rahatlarım.

Iyı yapmışsınız , hatalı bulmadım sizi.

Böylesi daha makbul bu hayatta.

Evde morali bozukken konuşmak istememesi başka sizin onu bırakıp arkadaşlarınızla dışarı çıkmanız başka. O halde onu bırakmanız garip yani bir film açabilirdiniz konuşmasanız bile beraber izlerdiniz. Zaten onunla gitmeyi siz istememişsiniz o akşamın da sorgulamasını zaten yapamazsınız ama aynı evi paylaşan insanlar olarak çok rahat gibisiniz o gidiyor sabaha kadar gelmiyor siz gidiyorsunuz gece geliyorsunuz birbirinize karşı pek sorumluluğunuz yok gibi evlenmeyi de düşünmüyorsunuz ki zaten böyle anlaşamıyorsanız evlenmeyin de ama böyle rahat şekilde de nasıl devam eder bilemedim

bir de çok mu iyi ya durumları bir araba pert oluyor ertesi gün anında babası araba çekiyor oğlunun altına maşallah yani ödül verir gibi. Ben kaza yapıp arabayı pert konuma getiren sorumsuz birine araba almazdım yani çok rahat hayatlar kaldı ki içip içip takla atan sensin demek de ağır olmuş araba mı önemli sevgiliniz mi ona da birşey olabilirdi ve bir yerinde birşey varmı merak etmemeniz gelme deyince tamam deyip saatlerce merak etmemeniz de ayrı mevzu belki bir şey var da gelmedi diyor ilişkiniz bir garip

Benim erkek arkadaşım kaza geçirse panikten ölürüm gelme dese bile giderim adres vermezse polisi arardım heralde ama yapı meselesi bu biraz. Siz daha serinkanlı biri olabilirsiniz. Yine de keşke biraz daha ilgilenip yanında olsaymışsınız. Tam aldığı red cevabının üzerine bir de bu olayda ilgisiz oluşunuz onu baya kırmıştır empati yaparsak. Hayır ben sordum tersledi diyorsunuz da insan morali bozuk olunca dengesiz davranabiliyor. Biz de pms dönemlerimizde öyle olabiliyoruz mesela. Biraz empati yaparak onu anlayabilirsiniz.

normalde olsa giderdim hani gitmisligim de var cunku bu onun ilk kazasi degil. ama babam var gelme deyince geri bastim acikcasi. oglen eve gelene kadar en az 10 defa aradim, mesajlar attim ne yaptin, hastaneye gittin mi, baban gittiyse ben geleyim diye. birine bile donmedi. bana dese ki “hayatim simdi cok yorgunum sonra anlatayim” ben okeyim. tersliyor, bana bakarken ters ters bakiyor telefona gozunun ici guluyor oyun oynarken.

%80 haklı olduğunuzu düşünüyorum. %20luk kısmı da şurdan kestim (babababa büyük bilirkişiyim ya ben 😂) hani bahsettiğiniz büyük kazadan çıkmış sevgiliniz. Evet alkollü araba kullandıysa başına geleni hak ettiğini düşünüyorum ancak ilk anda yanına gitmeseniz dahi (ki kendi demiş size gelmeyin diye) ertesi akşam dışarı çıkmak yerine yanında olsaydınız daha iyi okurdu sanki. İlla kazayla alakalı teselli etseydiniz değil konu. Hiçbir şey yapmasanız, demeseniz bile yanında olmanız daha iyi hissettirirdi sevgilinize kendisini. Yani kendimden pay biçiyorum. Suçlu olsam dahi başıma böyle bir şey gelmiş olsaydı eşimi yanımda isterdim.

Üzgünüm ama sevgilin haklı sassy.
Her şeyden öte korku bu, kaza yaptın mı inşallah yapmazsın bilmiyorum ama, taklaya falan gerek yok öylece bir yere çarpsan şoku ve korkuyu atlatman günler alıyor.
Ve o an tek beklenen şey sevgi.

O şekilde direksiyona geçmek tabi ki eşeklik ama şuan yaşıyor olması mucize, pert arabadan çıkmış.
Gerek yok dese bile iyi olduğunu görmen adına gitmen gerekirdi, keza yine evde yanında olman gerekirdi.

Evde morali bozukken konuşmak istememesi başka sizin onu bırakıp arkadaşlarınızla dışarı çıkmanız başka. O halde onu bırakmanız garip yani bir film açabilirdiniz konuşmasanız bile beraber izlerdiniz. Zaten onunla gitmeyi siz istememişsiniz o akşamın da sorgulamasını zaten yapamazsınız ama aynı evi paylaşan insanlar olarak çok rahat gibisiniz o gidiyor sabaha kadar gelmiyor siz gidiyorsunuz gece geliyorsunuz birbirinize karşı pek sorumluluğunuz yok gibi evlenmeyi de düşünmüyorsunuz ki zaten böyle anlaşamıyorsanız evlenmeyin de ama böyle rahat şekilde de nasıl devam eder bilemedim

bir de çok mu iyi ya durumları bir araba pert oluyor ertesi gün anında babası araba çekiyor oğlunun altına maşallah yani ödül verir gibi. Ben kaza yapıp arabayı pert konuma getiren sorumsuz birine araba almazdım yani çok rahat hayatlar kaldı ki içip içip takla atan sensin demek de ağır olmuş araba mı önemli sevgiliniz mi ona da birşey olabilirdi ve bir yerinde birşey varmı merak etmemeni< gelem deyince tamam deyip saatlerce merak etmemeniz de ayrı mevzu belki bir şey var da gelmedi diyor ilişkiniz bir garip

ilk olarak bu onlarin aile hayati, ben karisamam. babasinin yaptigi yanlis bana gore de ama bir sey diyemem. sahsen ben onun yaptigi kazayi yapsam gider benim babam benden sikayetci olurdu bir daha da omur billah araba almazdi bana. ama hayat tarzlarini elestiremem.

ikincisi de biz birlikte yasamiyoruz. ben tek yasiyorum. sevgilim cani isterse ailesinde cani isterse bende kaliyor. hic istemezse gidip arkadasinda kaliyor. o yuzden yani eve gelme zorunlulugu olmadigi icin aa bu adam nerde demedim, bir arkadasinin evindedir dedim. boyle olur cunku genelde.

ara sayfalarda yazdim ama ben konu uzamasin diye olabildigince sadelestirdim. eve geldi ben agliyorum boynuna sariliyorum ne oldu diyorum cevap yok. tekrar yanasiyorum cevap yok. yemek hazirliyorum cevap yok. bana bakarken ters ters telefona bakarken gayet normal bakiyor. benim de sinirlerim cok bozuldu gittim odama yarim saate yakin agladim sinirimden. o arada arkadasim arayinca da ciktim kahvemi ictim. ben iliskide her seyin paylasilmasi taraftariyim. bu zamana kadar sevgilim de oyleydi ama sanirim artik reddedildigi icin bu sekilde.

normalde olsa giderdim hani gitmisligim de var cunku bu onun ilk kazasi degil. ama babam var gelme deyince geri bastim acikcasi. oglen eve gelene kadar en az 10 defa aradim, mesajlar attim ne yaptin, hastaneye gittin mi, baban gittiyse ben geleyim diye. birine bile donmedi. bana dese ki “hayatim simdi cok yorgunum sonra anlatayim” ben okeyim. tersliyor, bana bakarken ters ters bakiyor telefona gozunun ici guluyor oyun oynarken.
Aslında birlikte yaşıyorsunuz niye evlilik diye ısrarcı oluyor ki? Bu arada kaza konusunda bence hiç suçunuz yok. Ben sizi hep mantıklı bulduğum için affınıza sığınarak nedense sevgilinizi size uygun görmüyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X