sevgilim kaza yapti suclusu ben oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evlilik teklifini reddetmeniz doğru bir karar. Evlilik fikri ikiniz için de erken. Bir kelime bile konuşmamak noktasında hatayı sizde buldum belli ki morali bozuk, canı sıkkın. Dahası ciddi bir kaza atlatmış. Sizin bırakıp çıkmanız hoş olmamış bir gün arkadaşlarınızla görüşmeseniz bir şey olmazdı herhalde. Neden ısrar edecek haliniz yok orasını da anlamadım. Sizin biraz daha ilgi göstermeniz gerekirdi. Siz hiçbir şey yapmamışsınız ki.

adamın yanında olmamışsın ki. şaka gibi ilişki resmen.

captain iyi de daha ne yapayim? geleyim diyorum babam gelecek gelme diyor. eve gelince sariliyorum opuyorum soruyorum ne oldu diye moralim bozuk sorma. tekrar yanasiyorum ne oldu hadi anlat iyi misin diyorum yok. yemek yapiyorum yiyoruz bir kelime soz yok. mal gibi oturmus oyun oynuyor. yahu ben sevgilimin hayatindaki bir olaya dahil olmak icin 40 takla mi atmak zorundayim neyim ben yoldan gecen biri mi? cikmasam iyiydi ama gercekten sinirlendim beni bu kadar savsaklamasina.

Bu erkeklerin yaptığı şeylere ‘neden’ diye sorgulama yapmayacaksın hayatım .
Ben de hiç sevmem. Sorduğumda ‘yok bişey’ dendiyse üstelemem çünkü yok bişey dedi ..
Eğer seninle oturup, dertleşseydi arkadaşlarınla çıkman iyi olaçmazdı ama tek kelime konuşmadan , kazanın hıncını senden alır gibi somurtup oturuyorsa çıkmaktan haklısın ben de yapardım .
Boşver takma . Kendi kendine barışır 😘

ama normal bir kaza mi allah askina hayvan gibi sabaha kadar icip sonra araba kullanmak nedir. hadi kendini dusunmedin diger insanlari da mi dusunmuyorsun? benim de kizacagimi bildigi icin hep basindan atiyor.

gidiyorum soruyorum ne oldu iyi misin diyorum bir sey yok bir sey yok. buraya uzamasin diye yazmadim ama oyle soguk durmadim yani once kendini kotu hissetmesin diye sarildim konustum. put gibi duruyor. e bana anlatmayacaksin da kime anlatacaksin? ben de sinirlendim yani beni hayatindaki olaylarin bu kadar disinda tutmaya calismasina.
Öyle ya da böyle arabasını hurdaya çıkartacak bir kaza geçirmiş.
Belki kendisinin suçu bile yok direkt böyle düşünmenize bile içerlemiş olabilirdi.
Son cümleye bakılırsa da yeni bir davranış değil yaptığı. Yani zaten böyle durumlarda soğuk duran birine bana soğuk duruyor yaklaşmama izin vermedi bende giderim derseniz haksız duruma düşersiniz.
Ben olsam o gece dışarı çıkmazdım.
Ayrılmak istemiyorsun pek eleştiri de kabul etmiyorsun ama dışarıdan bakılan gözlere göre ilişkiniz saygıyı kaybetmiş gibi. Söylemek istedim yine de.

Baştan sona haklısınız. İçip araba kullansam sonra kaza yapsam eşim demediğini bırakmazdı bana. Siz yine sessiz kalmışsınız. Ama buna rağmen bir de surat asıp oturmuş. Sizin ne suçunuz vardı da öyle soğuk davrandı. Tam tersi suçlu kendisi. Sizin kendisine destek olmanıza bile izin vermemiş ki. Sonuna kadar haklısınız kendinizi suçlamayın

Onun yaptığı çok büyük sorumsuzluk büyük hata yapmış. Sonrasında ki davranışları da hoş değil. Ama keşke yine de dışarı çıkmasaydın çünkü olayın senin başına patlayacağı belliymiş. Bide sende kendine göre haklı olabilirsin ama ben de olsaydım çıkmazdım sanırım.

İlişkiniz hiç ama hiç sağlıklı değil “bence”.
Eve gelmeyince haber vermiyor bir kere, sen de merak edip aramıyorsun. Şuradadır buradadır diye varsayımda bulunuyorsun. İnsan hiç düşünmez mi başına bir iş mi geldi diye. Zırt zırt arayıp rahatsız et ya da ne halt ediyor diye ara demiyorum elbette ama bir kere en azından aranır ne yaptın denir. Bu konuda seni biraz rahat buldum. Tavır konusunda da o abartmış. Kazadan etkilendiği için belki de böyle davranıyor. Önceden böyle hareketleri yoksa bence alttan alabilirdin, en azından dışarı çıkmayıp yanında olabilirdin. Bende böyle bir kaza atlattım zamanında, basit bir şey değil psikolojikmen insan çöküyor.

Öyle ya da böyle arabasını hurdaya çıkartacak bir kaza geçirmiş.
Belki kendisinin suçu bile yok direkt böyle düşünmenize bile içerlemiş olabilirdi.
Son cümleye bakılırsa da yeni bir davranış değil yaptığı. Yani zaten böyle durumlarda soğuk duran birine bana soğuk duruyor yaklaşmama izin vermedi bende giderim derseniz haksız duruma düşersiniz.
Ben olsam o gece dışarı çıkmazdım.
Ayrılmak istemiyorsun pek eleştiri de kabul etmiyorsun ama dışarıdan bakılan gözlere göre ilişkiniz saygıyı kaybetmiş gibi. Söylemek istedim yine de.

hayir sana kizmam. o uyeye ilk bastaki sacma yorumu icin kizdim, hayat tarzimi elestirme hadsizligi icin.

kazanin nasil oldugunu da yanindaki arkadasindan ogrendim, viraji alamayip direksiyon hakimiyetini kaybetmis tamamen alkolle ilgili. ki mesajda hastaneye gitmesini de ben soyledim, hastanede bulusalim ben de geleyim dedim beni aramadi bile. babam var gelme dedi sadece. ben de korktum o gelene kadar agladim hatta o geldiginde hala agliyordum ama eve gelince insan bir sarilip ne oldu dediginde sarilmasina karsilik bekliyor, boyle boyle oldu simdi iyiyim/kotuyum cevabi istiyor. bu duruma sinirlenmem dogal degil mi?

disari ciktigim da oturup kahve icmek. onun gibi sabahlara kadar eglenmeli seylerle isim olmuyor benim. kendisi hem o gun sabahin 8ine kadar beni habersiz birakmasini hem de kazayi bastirmak icin surat yapiyor suclu ben oluyorum.

Hatalı degılsın, gotuyle ıcmesın veya taksi kullansın ıcecekse de. Koskoca adam ve sen annesi degılsın. Ustune dusenı yapmissın, terslemıs. Annesi olsa oglusum diye gezsin arkasından da, terslenınce sevgilisinin paşam diye pesınde dolanmaması cok normal.

Babası yeni araba yollayacak kadar duzgun hayati, neden bu duzgunlukte Konus benimle diye yalvarasın.. Elbette gidip arkadaslarına goruseceksın.

Asla adım atma.

İlişkiniz hiç ama hiç sağlıklı değil “bence”.
Eve gelmeyince haber vermiyor bir kere, sen de merak edip aramıyorsun. Şuradadır buradadır diye varsayımda bulunuyorsun. İnsan hiç düşünmez mi başına bir iş mi geldi diye. Zırt zırt arayıp rahatsız et ya da ne halt ediyor diye ara demiyorum elbette ama bir kere en azından aranır ne yaptın denir. Bu konuda seni biraz rahat buldum. Tavır konusunda da o abartmış. Kazadan etkilendiği için belki de böyle davranıyor. Önceden böyle hareketleri yoksa bence alttan alabilirdin, en azından dışarı çıkmayıp yanında olabilirdin. Bende böyle bir kaza atlattım zamanında, basit bir şey değil psikolojikmen insan çöküyor.

ilk kazasi degil ki. taniyorum onu yani biraz kazadan etkilense en azindan 24 saat bi oturur kendini kotu hissederdi. adam ertesi gun yine disarida. en fazla babasindan yedigi fircaya bozulmustur. basta zaten kotudur diye ustune gitmedim ama oyun oynuyor video izliyor benimle konusmuyor. daha ne yapmam lazim bilemedim. cikmasam iyiydi en azindan bana suc bulacagi hicbir sey kalmazdi ortada.

captain iyi de daha ne yapayim? geleyim diyorum babam gelecek gelme diyor. eve gelince sariliyorum opuyorum soruyorum ne oldu diye moralim bozuk sorma. tekrar yanasiyorum ne oldu hadi anlat iyi misin diyorum yok. yemek yapiyorum yiyoruz bir kelime soz yok. mal gibi oturmus oyun oynuyor. yahu ben sevgilimin hayatindaki bir olaya dahil olmak icin 40 takla mi atmak zorundayim neyim ben yoldan gecen biri mi? cikmasam iyiydi ama gercekten sinirlendim beni bu kadar savsaklamasina.
yani araba perte çıkmış diyorsun. demek ki kaza ciddi. anlatmak istememiş. istemediyse zorlamayıp yanında oturabilirdin. yani adam tersledi diye aman naparsa yapsın moduna girmişsin biraz. o kadar da kredisi yok heralde ilişkinizin. bırakıp çıkman vs hoş olmamış.

Bence sizin tek hataniz onun morali bozukken dışarı cıkmanız. Evet anlatmak istemezse israr edilmemeli bu konuda haklisiniz. Ama bazen ağzımızdan cıkanla asıl istediğimiz şey farklıdır. Olayın sokuyla konusmak istememiş belli.Yani ben böyle bir sey yasasam hic konusmasa bile sevdiğim yanımda olsun isterdim. Onun haricinde erkek arkadaşınız çatacak yer aramış

Zaten sana bozuk, reddedilmiş.
Bunu bir kenarda tut :)
Suç onda olsa dahil, arabayı perte çıkaracak kaza yapmış.
Triplere girmiş, konuşmamış, yanaşmamış vs ama korkmuş sonuçta.
Sen de arkadaşlarınla çıkarak derdine ortak olmamışsın. Teklifi de reddettin zaten?
Olaylar alakasız ama birbirine bağlayıp hepsinin bir acısını çıkarıyor.
Birazdan sen teklifimi reddetmesen ben de o kadar içmezdim, gitmezdim derse şaşırma :)

Ben sabaha kadar merak ederdim.

Gelme demesini beklemezdim, geleyim mi diye sormazdım.

Arkadaşımla dışarı çıkmazdım.

Olay yeniyken konuşmak istemeyebilir, canı sıkılıyor olabilir, kendi de düşünüyor olabilir. Ha düşünmemiş ve 40 kere uyarmama rağmen yine alkollü araba sürüyorsa da tekmeyi yer. Sorumsuz insanı çekemem. Evlilik teklifi edecek adam önce eve giriş saatini bilsin. Evlenseniz, hamile olsanız, çocuğunuz olsa ne yapacakmış? Ölse gitse alkolden ne hesap vereceksiniz ki çocuğunuza? Önce büyüsün, ergenlikten, saçma sapan davranışlarından vazgeçsin. Evlenme 10 kere de teklif etse.

kendi canı neysede (alkolle araba kullanmak sorumsuzluğun en buyuğü) başka ınsanların hayatını tehlıkeye atacak kadar şuursuz bırının evlılık teklıfını kabul etmemen gayet normal.

neysee asıl onemlı olan konu
alkollü araba kullanıp ,kaza yapanın ehlıyetıne el koyulmuyor mu? bilen var mı?
öyleyse baba!! alkollü araba kullanan birine, hemde kaza yapan bırıne tekrar araba vermesi...
bence sen kaç bunlardan.

hayir sana kizmam. o uyeye ilk bastaki sacma yorumu icin kizdim, hayat tarzimi elestirme hadsizligi icin.

kazanin nasil oldugunu da yanindaki arkadasindan ogrendim, viraji alamayip direksiyon hakimiyetini kaybetmis tamamen alkolle ilgili. ki mesajda hastaneye gitmesini de ben soyledim, hastanede bulusalim ben de geleyim dedim beni aramadi bile. babam var gelme dedi sadece. ben de korktum o gelene kadar agladim hatta o geldiginde hala agliyordum ama eve gelince insan bir sarilip ne oldu dediginde sarilmasina karsilik bekliyor, boyle boyle oldu simdi iyiyim/kotuyum cevabi istiyor. bu duruma sinirlenmem dogal degil mi?

disari ciktigim da oturup kahve icmek. onun gibi sabahlara kadar eglenmeli seylerle isim olmuyor benim. kendisi hem o gun sabahin 8ine kadar beni habersiz birakmasini hem de kazayi bastirmak icin surat yapiyor suclu ben oluyorum.
Sinirlenmen doğal ama kendin dedin adam yapı olarak böyle. Belli ki gergin durumlarda kendini kapatıyor.
O akşam sessizce yanında olup o gerginlik gittikten sonra kendi sinirini ne şekilde kanalize etmek istiyorsan edebilirdin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X