Sevgilim evlilik adamı değil mi

İşte bazı pick me girl’ lerin anlamadığı nokta bu yaşlı bir adam bulursam adam beni alır ( düşünce yapısı böyle olduğu için alır yazıyorum)

O zaman evlenmek isteyen tüm kızlar 10+ yaş büyük adamlar bulsunlar evlensinler.

Böyle bir matematik yok.

Bu adam 35 likle de 27 likle de evlenmek istemiyor.

Belki daha sonra kendi yaşıtı ya da daha büyük bir kadınla pat diye evlenecek.

Kimse yaşını avantaj olarak görmemeli

Herkesin hayattaki nihai amacı evlilik olmak zorunda değil. Evlenmeyip bekar yaşayan, ya da 50 55 yaşlarında evlenen bir sürü kadın ve erkek var. Ama sizin evde kalsın 45 yaşına kadar tabiriniz çok yanlış.
Konu sahibinin partneri için dedim onu. Yanlışsa yanlış vallahi sinir oldum adama. Ben de sizin gibi düşünüyorum

Siz evlenmek istiyorsunuz adam bir önceki ilişkisinden evlilik istemediği için ayrılmış siz bunu bile bile 8 aydır ilişkiye devam ediyorsunuz Sizin o kadından üstünlüğünüz neydi ?"O ikna edemedi ama ben ederim "diye mi ilişkiye başladınız? Çünkü nihai hedefiniz evlenmek ise adam baştan niyetini belli etmiş mantıklı olan by by deyip yolunuzu ayirmakti.. ......

Uzun zamandır ilk defa konudaki erkeğe hak veriyorum sanırım.
Adam sizi evlilik vaadiyle kandırmamış ki. Üstelik niyetini de belli etmiş. Siz belki sizi tanıyınca fikri değişir diye düşünmüşsünüz ama yanılmışsınız.
Sanki 8 yıldır çıkıyoruz neden şimdi böyle sordun. Zaten arada imalarda da bulunuyosun”
İmalarınızı bile anlamış ama cevap bile vermemiş.

Adam 37 yaşında 8 sene sevgili olduktan sonra evlenmenin mantıklı olduğunu düşünüyor. Yani 45 yaşında siz de 35 olursunuz. Anladığım kadarı ile siz evlenip çocuk sahibi olmaktan yanasınız. Adam ise yakınından bile geçmiyor. Kaldı ki 8 sene ilişkiniz olsa bile evlenmek isteyeceği belli değil. Sorumluluk falan istemiyor. Niyetini açık açık söylemiş. Adam sıkıntı istemiyor, gönlünü eğlendiriyor, ciddiye binmesini isterseniz de muhtemelen kavga edip ayrılırsınız. Böyle adamla evlenilmez zaten. 6 aya kalmaz boşanmayacağı ne malum. Böyle sevgi olmaz olsa olsa ancak hoşlantı olur. Seven birine sevdiği ile evlenmek zor gelmez kezâ, zorluklar toz pembe görünür hatta en başta, gözünde küçültür de sonradan zorluklar çarpar yüzüne. Hiç vakit kaybetme bence bu adamla. Ayrıca içi geçmiş gibi geldi bana, biraz daha yaşınıza yakın bulsanız daha gençsiniz birlikte daha kaliteli vakit geçirebileceğiniz, daha kafa dengi, daha enerjinize uyum sağlayabilecek birisi ile daha mutlu olabilirsiniz. Ayrıca kadınlara naz niyaz yapan adamlardan hiç haz etmiyorum. İstemiyorsa istemesin ya salla gitsin, ne bu naz niyaz 8 senede haritanı mı çıkartacakmış?

37 yaşındaki adam evliliğe sıcak bakmıyor iyi düşün.

Hayattaki tecrübelerime ve burada okuduklarıma dayanarak söylüyorum ki evet kadınların %90’ı evlenmek için ölüp bitiyor ve heriflerin soyadlarına çok meraklı.

Kadınları bu seviyeye toplum getiriyor.

Çoğu kadının flört etmesi yasak, eğer biri hayatına girerse evlenmek zorunda yoksa ailesi çevresi haşlıyor.

Gelin evi programını yapan adam kitap yazmış orda diyordu ki ; flörtü kadına evlenme teklifi edince kadın rahata eriyormuş ailesi artık evlenmeyeceksen ayrıl baskısı yapmıyormuş.

Tatile gitmesi yasak gezmesi yasak anca kocan olursa yaparsın diyorlar.

Kadınları rahat bıraksalar bu oran %10 a düşer onlar da gerçekten gelinlik giyme cocuk yapmak isteyenler kalır

Bir kesim için evet, dedikleriniz doğru ama bir kesim için de değil bence.

Evet bir şekilde toplum, kültürel kodlar falan etkili durumda ama her zaman baskı işin içinde değil. Çoğu kadın evliliği sınıf atlamak olarak görüyor bence. Evlenince bekarlardan üstün olduğunu, bu mertebeye erişebildiği için özel olduğunu düşünüyor.

Yalnız sevgilinin geçmişindeki kadınların şu bu diye etiketleyen tüm insanların aslında etiketledikleri kadından daha beter olmaları hiç şaşmaz. Arkadaşım kız kezbanmış oymuş buymuş, sevgilimin kafasına silah mı dayamışlar da ömrünün dokuz ayını ona ayırmış.Üstelik kadının mantıklı bir gerekçesi var yaşı sizden daha büyük yani anne olmak istiyorsa evlenmek istemesi biyolojik saat açısından gayet normal. Bir erkeği tanımak istiyorsan geçmişinden nasıl bahsettiğine bak derler. Sizin ilişkinin geleceği o zamandan belliymiş. Adam evlenmek ister istemez o onun kararı. Ancak 37 yaşında işi gücü olan adam, 35 yaşındaki hayatındaki kadın onunla nerede ise bir yıla yaklaşan ilişkilerinde evlilik yolunda bir adım bekledi diye ayrılıyorsa o adam kolay kolay evlenmez. Sizin tepkiniz bu muhabbet geçtiğinde koymanız gerekiyordu. Benim arkadaşım sizin erkek arkadaşınız gibi bir adamı senelerce bekledi. En son adam evlilik muhabbetinden sıkılıp ayrıldı. Sonra bu adam gitti başka bir kızla flört etmeye başladı, kız önceki ilişkisini sorduğunda gayet erkek arkadaşınız gibi cevap verdiğinde kız kızmış, kendisinin de hayattan evlilik gibi bir beklentisi olduğunu ve ayrıca hayatına aldığı kadının böyle normal bir talebini küçümser şekilde anlatmasının hoş olmadığını belirterek tekmeyi bir güzel basmış, bizim arkadaşımız ile dalga geçen adam kul köle oldu kızın peşinden evlenme teklif etti, kız gene sen evlilik insanı değilsin diye reddetmiş, kaç ay uğraşmış ikna etmek için arkadaşımla iki seneye evlilik için erken diyen adam kız vazgeçmesin diye üç ayda düğün yaptı. Tanımıyorum ama o kız benim idolüm valla. Erkek milletine bu kadar taviz verilmez. Kızın ne istediğini bilmesini., hemcinsine olan saygısını ve güçlü duruşunu takdir etmiştim. Herkes bizim arkadaşın ahı çıktı diyor ama olan arkadaşıma oldu tabi. O evlilik istemeyen adam da dört dörtlük koca oldu çünkü biliyor ki hayatındaki kadın gerekirse ona tekme atabilecek kadar kendi mutluluğunu, tercihlerini öne koyacak kadar sağlam bir duruşu var.

Ne ahı gerçekten, adam evlenmiş ayol en sonunda işte, gayet de mutlu görünüm veriyor. İnsanlar bi garip.

hem senden 10 yaş büyük andropoza girmek üzer hem de kendini ağırdan satıyo. adam baştan belli etmiş zaten 37 yaşına gelip de hala evlenmemiş adam zaten evlilik adamı değildir yoksa senden öncekiler bi şekilde onu oturturdu zaten nikah masasına :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…