Sevgilim evlilik adamı değil mi

Bu yoruma da hak veriyorum. Ya sosyal medyada geyik yapan bazi sayfalarda paylaşiliyor goruyorum, Bir cift evlenmisler kadin gece yemege cikmalarini bile buyuk olay goruyor "evlendik şu saatte x yemege gidebiliyoruz" diye foto paylasmis mesela, bu paylasimla dalga geciliyor ama cogunluk için gercekler bu sanirim.

"Elin adamiyla tatile gittik, gece gezdim ve ailem bir sey demiyor inanilmaz bir sey evlilik" vs diye paylasilmiş seyler gordum mesela. Onlar bununla mutlu oluyor ama ben gorunce yazik dedim. En ufak gezme, tatil için bile bir adamin nikahina girmek zorunda kalmişlar.

Yapmayın gözünüzü seveyim 37 yaş hele ki günümüz şartlarında gayet genç hayatın baharı denilebilecek bir yaş. Andropoza da nerden baksanız 15-20 senesi var. İnsanlar 30 yaşını geçince hayattan elini eteğini çekmiyor. Ne acayip bir yaş algınız var yahu.

Ne ahı gerçekten, adam evlenmiş ayol en sonunda işte, gayet de mutlu görünüm veriyor. İnsanlar bi garip.
Ben öyle düşünmüyorum zaten. Arkadaşıma ilişkisi devam ederken de söylüyordum. Arkadaşım kendi kendine yaptı. Kendi hayatı ve talepleri konusunda dik duramadı. Diğer kadının yaptığı buydu. Baştan kendi talep ve kartlarını sunmuş, zorlamamış, ikna ederim diye adamın suyuna gitmeye çalışmamış, talepler uymadığı içinde yol vermeyi bilmiş. İnsanların ah aldı demeleri de arkadaş geyiği işte. Bu herif şu herşeyi olanlardan, tip para, meslek bu yüzden arkadaşımdan önce de böyle kızlarla da arkadaşım gibi ilişkileri olmuş, kızlar bu evlilik yoluna girsin diye alttan almış uğraşmış falan. Şimdi o adamın başka bir kadınla kendi ile evlensin diye uğraşması, evlendiğinde de karısına emek vermesi eğlenceli geliyor. Benim gördüğüm erkekler eli kapıda olan, sensiz de önüme bakarım diyebilen kadınları daha çok emek veriyor. Taviz vermek, erkekleri bir şeylere ikna etmeye çalışmak hem kadından götüren hemde ilişkiyi yoran şeyler. Ayrıca bir kadın olarak evlendiği kızın arkadaşım ile ilişkisine laf söyletmemesini, madem öyle düşünüyorsun benimde doğru insanla evlilik hayalim var diyip güle güle diye bilmesini takdir etmiştim. Benim arkadaşımın yaptığı en büyük yanlış oydu. Adamın arkadaşımdan öncede bu şekilde ilişkileri olmuştu ama arkadaşım aynı konu sahibinin yaptığı yanlışı yapmış ve adamın tavrını görmezden gelerek, kendisinin farklı olduğunu düşünmüş ve kızları eleştirmişti. Sonunda kendi de adamın geçmişinde o kızlardan biri oldu. Şimdi o da hatasının farkında ama giden yılları gitti. İlişkide yaşadığı değersizlik ve yıpranmışlık hissi yanına kâr kaldı.

Şok oluyorum kudra 37 yaşında hala nasıl evlenmemiş yazıyor bir sürü kişi, çevrem bu yaş grubu kadın erkeo bir sürü bekar var , kimse de çökmedi şükür :)

Şok oluyorum kudra 37 yaşında hala nasıl evlenmemiş yazıyor bir sürü kişi, çevrem bu yaş grubu kadın erkeo bir sürü bekar var , kimse de çökmedi şükür :)
Ülkede iki kesim var sanırım 20’li yaşların başında evlenip (ya da böyle planlayıp) 40’a varmadan hayattan elini eteğini çeken zihniyeti dedem zamanında kalanlar ve eğitimi, kariyeri, hayatı yaşamayı ön plana alıp evlilik çocuk işini 30’ların ortasından sonraya bırakan normal günümüz insanı.

Bunda bile ikiye bölünmüşüz

Her şeyde bölünmüşsuz:) bazılarının kafasındaki düşünceyi ama asla anlamıyorum 30a kadar bekar 37 olmuş hala bekar nasıl olur . 35te evlendim şahane bı hayatım oldu :)

Her şeyde bölünmüşsuz:) bazılarının kafasındaki düşünceyi ama asla anlamıyorum 30a kadar bekar 37 olmuş hala bekar nasıl olur . 35te evlendim şahane bı hayatım oldu :)
Bundan 50-60 sene önce halam 17 yaşına kadar evlenmedi diye evde kalmış muamelesi yapmışlar kadına. Neyse ki 50-60 senede bi 20 yıl atlamışız artık 37 yaşa evde kalmış muamelesi yapıyoruz. Evde kalma müessesesi asla son bulmuyor ama. Bazı insanların nihai amacının evlilik olmadığını diğer bazı insanların aklı almıyor. Bir de cinselliği 40 dedi mi biten bişey sanıyorlar.

tabiki biraz ironi yaptım. şunu demek istiyorum adamla aralarında ciddi bir yaş farkı var, ona rağmen adam istemiyor hala ağırdan alıyor kızın isteği daha farklı. adamın evlenmek gibi bir hayat gayesi yok şu hayatının tadını çıkarmak istiyor eğer gönüllü olsaydı daha önce mutlaka bir adım atardı ki önceki sevgilisinden gerekçeli bir sebep yokken sadece evlilik düşünüor diye ayrılmış. şimdi bununla 5 sene birlikte olsa sürekli evlenecek miyiz evlenmeyecek miyiz stresini yaşamaya değer mi? ha kadın der ki be nböyle mutluyum öyle bir talebim yok saygı duyarım insan kendini nasıl mutlu hissediyorsa öyle yaşamalı ama anladığım kadrı ile böyle bir durum da yok .

Bunları anlatmak için adamı gömmeye ne gerek var peki? Hepimiz bunları söyledik zaten.

Bunları anlatmak için adamı gömmeye ne gerek var peki? Hepimiz bunları söyledik zaten.
ben hepinizin yorumlarını okumadım, gömmek istedim gömdüm kendinden 10 yaş küçük kızla dalga geçer gibi daha kaç ay oldu vs diye oyalamasın o da , belli ki kız istiyor açıkça konuşssun biraz tanıyalım evleniriz tabi desin ya da ben evlenmek istemiyorum desin, başkasının hayatını ertelemeye endişe içinde bekletmeye hakkı yok

Sanırsın adam kızdan 10 yaş küçük. Adamın tavırları komik geldi.

Tamam gömün sıkıntı yok da adam demiş zaten evlilik düşünmüyorum diye yani daha ne desin?

DÜŞÜNECEK!!!!11!1
Sevgilisinden 10 yaş büyük adamın ne haddine ya evlilik düşünmemek? Emekli olup ölmesine şurada 3-5 sene kalmış zaten. Evlenmeyip napacak sorarım sana?
Hshdshhsh zaten bu adamların böyle arkasında dolandıkları sürece adam yarın andropoza girecekse de o özgüvenle girmez.

Tabi ki dilediğiniz yorumu yapmakta serbestsiniz ama ben de bu tarz yorumları eleştirmekte serbestim. Bunun otuz yaş üstü kadın pörsümüştür, şöyledir böyledir diyenlerden bir farkı olduğunu düşünmüyorum. İkisi de aynı oranda çirkin bence.

Sorumluluk kısmını, kapıyı çekip gitme rahatlığını, yeni birileriyle iliskileri kısımlarını atlıyorsunuz. Bunları eski eşyalar ile evlenmeyi kabul edip ailesinin düğün derneksiz evlenmelerine izin vermeleri durumlarını kabul etmiş varsayarak söylüyorum.

37 yasindaki kadin için ayni şeyleri yazmazlar ama 35 yaş üstü erkeklere dede muamelesi yapılıyor burada ciddi ciddi.
Kırkı geçenin hayattan bağı kopuyor zaten.

37 yasindaki kadin için ayni şeyleri yazmazlar ama 35 yaş üstü erkeklere dede muamelesi yapılıyor burada ciddi ciddi.
Kırkı geçenin hayattan bağı kopuyor zaten.
Onu dedim ben de bir önceki mesajda. Kadına da erkeğe de bu yaş linci yapılmamalı. Çok çirkin geliyor bana ya. Kadınlar kulübündeyiz diye erkek milletini yerin dibine sokacağız sanıyor bazı kadınlar. İki taraf için de çirkin, iki taraf için de karşı çıkıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…