sevgilim eski sevgilisi için benden vazgeçti

bence arayacak adım gibi eminim
senin yapman gereken şey asla geri dönmemek
ararsa seni üzen , içinde ne varsa onun yüzüne söylemek sonrada onu silmek olmalı
benimde ayrılık hikayem var aldatılmadım ama saçma bir şekilde ayrılmak zorunda kaldım o zaman gurulu oldum arkama bakmadan çektim gittim inanki uzun yıllar geçti ama halen keşke ona nedenini sorsaydım içimdekileri yüzüne söyeleysdimde ayrılsaydım derim
inanki kalbindekileri söylersen öyle bir rahatlarsınki kuş gibi hafifler arkana daha bakmazsın
karşına adam gibi biri çıkarda yeniden aşık olursun

evet bu içimde kaldıkça büyüyor aylardır yedi bitirdi beni.Ama şu var ki zaman gerçekten o öfkeyi kızgınlığı alıyor yavaş yavaş mesela bu konuyu açtığım günlerde nefes bile alamıyordum,öfkem bana zarar veriyordu oysa şimdi çok daha iyiyim. ona bunları anlatacak gücüm var mı bilmiyorum sesini duymak yüzünü görmek fikri çok uzak şu anda bana. tabi herşey olacağına varır planla olmuyor ki.

peki sen nasıl atlattın daha doğrusu atlatabildin mi ? anlatmak istersen dinlemek isterim.

Son düzenleme:
Slm kızlar..o kadar dertliyim ki düşünmekten beynim patlayacak bende foruma üye olup paylaşmak ve destek almak için üye oldum.

sorun şu ki benim 3 senedir devam eden bir ilişkim vardı ta ki 3 ay öncesine kadar. benim için çok çabaladı, vazgeçmedi ne yaptı ne etti beni vazgeçemeyecek hale getirdi sonunda. bu 3 sene zarfında en kötü günlerinde yanında oldum askerliğini bekledim, işlerini düzeltmesini bekledim yanında sadece ben vardım. hep beni çok sevdiğini tek huzuru olduğumu, evlendiğimizde çok mutlu olacağımızı söylerdi.gel zaman git zaman sürekli tartışmalar çıkmaya başladı onun sorumsuzlukları yüzünden. bu arada hayat standartları ve çevreside değişti tabiki.

son zamanlarda da bana bakışlarıda değişmişti sanki o çok seven ağlayan insan gitmiş beni yıldırmaya çalışan biri vardı. neyse biz kavga ettik ve ayrıldık yine bkaç kez aradı barışmak için falan ama içten değil gibiydi. sonra ben biraz nazlanınca lanet olsun bende hata zaten falan deyip iki hafta geçmesine rağmen aramadı. sonra bir baktım ki iletişim sağladığımız heryerden beni engellmiş. çok zoruma gitti. aradım açmıyor. konuşmak istemiyormuş.zorla açtırdım falan. bana öyle kötü davrandı ki sanki o tanıdığım melek insan gitmiş bir canavar gelmişti.

demediğini bırakmadı bana. seni istemiyorum anlamıyorsun, ulaşma bana asla, o kalın kafana bunu sok vs vs. oysa dediğim sadece 3 sene boyunca birbirimizin herşeyi olmuşuz biteceksede kötü bitmesin ne gerek vardı engellemeye falandı. sonra ağlamaya başladım kabullenemedim. ağlamaktan konuşamıyordum o ise hala bana bağırıyordu umudunu kes artık olmayacak asla diye. ( 3 sene evleneceğinizi söyleyen insan). ağlaya ağlaya kapattım hiçbirşey demeden...

sonra öğreniyorum ki bunun benden önce bir sevgilisi vardı yine 3 sene beraber olduğu sonrasında kız ayrılıp başkasıyla evlenmiş. ve aynı kız boşanmış kocasından. ne şekilde ve ne zamandan beri bilmiyorum ama görüşmeye başlamışlar.sonra öğreniyorum ki bizim o son konuşmamızdan iki gün sonra kızın olduğu şehre görüşmeye gidiyor ve hep gitmeye başlıyor. işin tuhaf yanı kız ayrılalı 5 ay olmuş. istemeyen tarafta kocası sanırım. ama benim eski sevgilim olacak insan bozuntsunun gözü bu kız yüzünden öyle dönmüş ve bana o yüzden umudunu kes demiş şimdi anlyorum. hazmetmesi o kadar kötü ki. ve asla bildiğimi blmiyor o günden sonra asla iletişime geçmedim.

ama ben böyle cehennem azabı çekerken onun öyle mutlu olması hemde kendini bırakıp gidip evlenen birine tercih edilmem psikolojimi yerle bir etti. nasıl toparlayacağım bilmiyorum. ve en önemlisi akibetlerinin ne olacağını çok merak ediyorum sürekli bunu soruyorum kendime. çok ahımı aldı umarım mutluluk yüzü görmez. ben sağlıklı düşünemiyorum belki şu anda ama bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

bir başkasının mutsuzluğu üzerine mutluluk olur mu ?

tatlım çok üzüldüm ya . aynısı benim başıma da geldi. şuan hala eski sevgilisiyle. ben de çok ah ediyorum ama ne fayda. demek ki o kızı unutamamış kız kocasından ayrılır ayrılmaz onun kollarına koştuğuna göre. kadında etkilemiş peşine düşmüş olabilir. benim durumumda öyleydi. mikrobun tekiydi kız sevgilime yanaştığı yetmiyordu bir de beni sağdan soldan rahatsız ediyordu. ne insanlar var. erkek milleti kendini ezen terkeden kadınları unutamıyorlar. kadında yüz veriyosa tamam. sizin ilişkiniz 3 yıl sürmüş yani 3 yıl nesini unutamadı o kadının çok merak ettim ya. kusura bakmada hayvanın tekiymiş seninki. unut gitsin söylemesi kolay diyeceksin ama unutmak en güzeli. bende senin durumundaydım depresyonlar geçiriyordum. belalar okuyordum. şimdi aklıma bile gelmiyor. yeni yaşadım sayılır bu olayı. ah etmenin falan hiç bir faydası yok anca kendini yıpratıyorsun. hem onun mutlu olduğu olacağı ne malum. üzme kendini layığını bulmuş de. kendi önüne bak ve bir daha sana dönmesine izin verme. umarım çabuk atlatırsın.

evet bu içimde kaldıkça büyüyor aylardır yedi bitirdi beni.Ama şu var ki zaman gerçekten o öfkeyi kızgınlığı alıyor yavaş yavaş mesela bu konuyu açtığım günlerde nefes bile alamıyordum,öfkem bana zarar veriyordu oysa şimdi çok daha iyiyim. ona bunları anlatacak gücüm var mı bilmiyorum sesini duymak yüzünü görmek fikri çok uzak şu anda bana. tabi herşey olacağına varır planla olmuyor ki.

peki sen nasıl atlattın daha doğrusu atlatabildin mi ? anlatmak istersen dinlemek isterim.

o zaman zamana bırak ama fırsatın olursa mutlaka içinde hiçbir negatiflik bırakma yüzüne söyle bırak o ezilsin
ben üniveristeydim en yakın arkadaşımdı sonra o istedi sevgili olduk ben aşık oldum sonrada senle evlenemem ailem istemez , sen evlenilecek kızsın muhabbetleri yaptı aslında bende evlenmek istemiyordum ama insnaın yüzüne söyleyince bir tuhaflık oluyor kalp kırılıyor ona bağlanıyormuşumda zamanımı alıyormuş evleme fikrim varsa ayrılalım yoksa devam edelim demişti
ben ayrıldım nedenini bile sormadan bitirdim tabi okulda gördüm düşün son sene hep acı çektim ama o anlamadı
şimdi üzerinden seneler geçti ama ara ara aklıma gelir üzülürüm neden acaba sevmedimi derim
keşke sevmiyordum deyip ayrılsaydı inanki daha iyi olurdu
acaba sevdimi sevmedimi diye gelir aklıma
9 sene hiçbir haber almadan geçti birgün facede gördüm evlenmiş bir kızı var bir thaf oldum ama merakım geçti gitti
asında bunları neden yazdım onuda anlamadım :KK9: ama ik aşklar ve ilk terk edilmeler unutulmuyor
sen onu değil o seni unutamadan ömrünü geçirsin inş

o zaman zamana bırak ama fırsatın olursa mutlaka içinde hiçbir negatiflik bırakma yüzüne söyle bırak o ezilsin
ben üniveristeydim en yakın arkadaşımdı sonra o istedi sevgili olduk ben aşık oldum sonrada senle evlenemem ailem istemez , sen evlenilecek kızsın muhabbetleri yaptı aslında bende evlenmek istemiyordum ama insnaın yüzüne söyleyince bir tuhaflık oluyor kalp kırılıyor ona bağlanıyormuşumda zamanımı alıyormuş evleme fikrim varsa ayrılalım yoksa devam edelim demişti
ben ayrıldım nedenini bile sormadan bitirdim tabi okulda gördüm düşün son sene hep acı çektim ama o anlamadı
şimdi üzerinden seneler geçti ama ara ara aklıma gelir üzülürüm neden acaba sevmedimi derim
keşke sevmiyordum deyip ayrılsaydı inanki daha iyi olurdu
acaba sevdimi sevmedimi diye gelir aklıma
9 sene hiçbir haber almadan geçti birgün facede gördüm evlenmiş bir kızı var bir thaf oldum ama merakım geçti gitti
asında bunları neden yazdım onuda anlamadım :KK9: ama ik aşklar ve ilk terk edilmeler unutulmuyor
sen onu değil o seni unutamadan ömrünü geçirsin inş

ayy canım ya kötü oldum şimdi face foto falan deyince allah bana onu yaşatmasın inşallah :) 9 sene geçmiş üzerinden dile kolay. keşke bende üniveriste yıllarında yaşasaydım :KK43: inan o yaşlarda en fazla bir hafta üzülürdüm. yaş fazla olunca daha bir koyuyor. telaşa kapılıyorsun birden hayat bitmiş gibi. şimdi iyisindir umuyorum :KK16:

KURTUMUŞSUN CANIM ÜZÜLME SAKIN ,zaman nelere ilaçtır bilirmisin herkez ne axılar yaşıyor ama hepsi geçiyr

ALLAHNdan bulsun pislik valla benım her ayrıldıgım bana geri dönüyor mutlaka ,yalvara yakara ama bende bittimi biter,geri dönse ne

faydası erkklerın akılları 6 ay sonra başlarına gelıpe pişmanlık duyarlarmış

sen beklede gör ,o kadından çekıcek daha o adam olmayan şahsiyet :KK47:

zamnında kıymet bılmezler senı üzerler tam sen mutluyken hayatınd başkası varken dönerler bende bunları anlamıyorum....

şuan hayatımda birisi var ve ayrıldıgın eskı 2sevgılımde geri döndüler bende gülüyorum onlara sadece numaramı bıle degiştim

genede ulaştılar ama reddetmek okadar gzel bir duyguki umarım sende yaşatırsın ona bu duyguyu

tatlım çok üzüldüm ya . aynısı benim başıma da geldi. şuan hala eski sevgilisiyle. ben de çok ah ediyorum ama ne fayda. demek ki o kızı unutamamış kız kocasından ayrılır ayrılmaz onun kollarına koştuğuna göre. kadında etkilemiş peşine düşmüş olabilir. benim durumumda öyleydi. mikrobun tekiydi kız sevgilime yanaştığı yetmiyordu bir de beni sağdan soldan rahatsız ediyordu. ne insanlar var. erkek milleti kendini ezen terkeden kadınları unutamıyorlar. kadında yüz veriyosa tamam. sizin ilişkiniz 3 yıl sürmüş yani 3 yıl nesini unutamadı o kadının çok merak ettim ya. kusura bakmada hayvanın tekiymiş seninki. unut gitsin söylemesi kolay diyeceksin ama unutmak en güzeli. bende senin durumundaydım depresyonlar geçiriyordum. belalar okuyordum. şimdi aklıma bile gelmiyor. yeni yaşadım sayılır bu olayı. ah etmenin falan hiç bir faydası yok anca kendini yıpratıyorsun. hem onun mutlu olduğu olacağı ne malum. üzme kendini layığını bulmuş de. kendi önüne bak ve bir daha sana dönmesine izin verme. umarım çabuk atlatırsın.

sanada geçmiş olsun canım :KK43: ama sanırım ilk sayfadan sonra okumadın. güzel bir haber vereyim beraber değiller artık kız istemedi bunu sap gibi kaldı :))) ha olurda yeni aşkı biterse yine arar bunu vakit geçirmek için ne de olsa hazır ve nazır bekliyor. sende kurtulmuşsun öyle düşün..

KURTUMUŞSUN CANIM ÜZÜLME SAKIN ,zaman nelere ilaçtır bilirmisin herkez ne axılar yaşıyor ama hepsi geçiyr

ALLAHNdan bulsun pislik valla benım her ayrıldıgım bana geri dönüyor mutlaka ,yalvara yakara ama bende bittimi biter,geri dönse ne

faydası erkklerın akılları 6 ay sonra başlarına gelıpe pişmanlık duyarlarmış

sen beklede gör ,o kadından çekıcek daha o adam olmayan şahsiyet :KK47:

zamnında kıymet bılmezler senı üzerler tam sen mutluyken hayatınd başkası varken dönerler bende bunları anlamıyorum....

şuan hayatımda birisi var ve ayrıldıgın eskı 2sevgılımde geri döndüler bende gülüyorum onlara sadece numaramı bıle degiştim

genede ulaştılar ama reddetmek okadar gzel bir duyguki umarım sende yaşatırsın ona bu duyguyu

ay canım inşallah ya Allah bana o günleri göstersin. 6 ayı nerden çıkardın :)) eğer doğruysa az kalmış :KK9: ayrıca o kadın şimdi onunla değil anca ayrılık acısını çeker :)) başkasıyla aşk yaşıyor :KK52:

ay canım inşallah ya Allah bana o günleri göstersin. 6 ayı nerden çıkardın :)) eğer doğruysa az kalmış :KK9: ayrıca o kadın şimdi onunla değil anca ayrılık acısını çeker :)) başkasıyla aşk yaşıyor :KK52:

yapılan araştırmalar öleymiş...

ayrılıgın ilk zamanlarında kadın aglar ...erkek gülerr... ilk haftalar bir ay sonra erkek gezer eglenır kadın düşünür ,

kendını kapatır dış dünyaya erkek gayet rahattır yer içer gezer...

birkaç ay sonrada kadın alışverişe çıkar gezmelere bşlar .untmaya başlar artık .....erkek içmeye eskı sevgılısı özlemeye başlar .

6 ay sonrada kadın untmuştur mutludur düzenını kurmuştur artık ....erkegın aklı yenı başına gelmiştir ...

içer içer arar....... kadın dönmez bu seferde... çünkü atlatmış ve mutludur

erkek pişmandır nasıl geri döndürürüm diye bakar :KK1:oooooooohhhhhhhhh olsun bölelerine ve tecrübelerımde bu yönde hep

yapılan araştırmalar öleymiş...

ayrılıgın ilk zamanlarında kadın aglar ...erkek gülerr... ilk haftalar bir ay sonra erkek gezer eglenır kadın düşünür ,

kendını kapatır dış dünyaya erkek gayet rahattır yer içer gezer...

birkaç ay sonrada kadın alışverişe çıkar gezmelere bşlar .untmaya başlar artık .....erkek içmeye eskı sevgılısı özlemeye başlar .

6 ay sonrada kadın untmuştur mutludur düzenını kurmuştur artık ....erkegın aklı yenı başına gelmiştir ...

içer içer arar....... kadın dönmez bu seferde... çünkü atlatmış ve mutludur

erkek pişmandır nasıl geri döndürürüm diye bakar :KK1:oooooooohhhhhhhhh olsun bölelerine ve tecrübelerımde bu yönde hep

ağzından bal bal damlıyor bal :KK54: inşallah canım senin bu tecrübeler bende de hayat bulur. bakalım görcez hiç bir şey imkansız değildir sonuçta değil mi :KK34:

ağzından bal bal damlıyor bal :KK54: inşallah canım senin bu tecrübeler bende de hayat bulur. bakalım görcez hiç bir şey imkansız değildir sonuçta değil mi :KK34:

sağol canım şöle bir söz varya hep sevmışimdr........en güzel şey sen ondan vazgeçtigin zaman olur diye ...sen onu kafana takma canım unut ,unuttugun zaman bak nasılda gelıcek sana ....bnce gelicek o sana kuyrugunu kıstırıpta .....dönmeseydı benımkıler dönmezdi ...neler yaptım nelerrr onlara :KK1:

imkansız degıl evet ...o senıde sevmişki 3 yıl sürmüş ilşkiniz az degıl unutamaz zaten bu adamda eskıye dönmek tik olmuştur

merak etme evlenipte ayrıldıgı kadına dönen adam sana hayli hayli döner ....işte sende bayram yap o zaman karşılaşma imkanınız varsa eger kendını baştan aşaya yenile canım çatlasın

Öyle ya Zen84, bence ters istikamette davran, inadına yaşadığını ve dünyayı derinden hissettiğini kanıtla ona da...zamanla bunu onun için değil de kendin için yaptığını fark ediyorsun..Bir zaman sonra her çiçekten bal almayı seven arı dönüyor çiçeğine ama o çiçek o eski çiçek olmuyor artık.. Değişimine kendin bile inanamıyorsun..Canlanıp hayat buluyorsun..

Böyle bir buhranda ben de ilaç bile kullanmaya başlamıştım..içki içip uyumaya çalışıyordum..olmuyordu..uzunca olmadı..sonra o dönmek istedi..artık ben istemiyordum..ve neden istemediğimi anlayamadığım için de üzülüyordum..

Ama kişisel kalite mühim bir konudur kanaatimce..kişi ne yaparsa yapsın asla kişisel kalitesni yitirmemeli..!

Öyle ya Zen84, bence ters istikamette davran, inadına yaşadığını ve dünyayı derinden hissettiğini kanıtla ona da...zamanla bunu onun için değil de kendin için yaptığını fark ediyorsun..Bir zaman sonra her çiçekten bal almayı seven arı dönüyor çiçeğine ama o çiçek o eski çiçek olmuyor artık.. Değişimine kendin bile inanamıyorsun..Canlanıp hayat buluyorsun..

Böyle bir buhranda ben de ilaç bile kullanmaya başlamıştım..içki içip uyumaya çalışıyordum..olmuyordu..uzunca olmadı..sonra o dönmek istedi..artık ben istemiyordum..ve neden istemediğimi anlayamadığım için de üzülüyordum..

Ama kişisel kalite mühim bir konudur kanaatimce..kişi ne yaparsa yapsın asla kişisel kalitesni yitirmemeli..!

çok haklısın gerçekten o eski çiçek olmayacak dönsede ve bu bile beni üzüyor aslında. onca emek ettiğin şeyin yok olması o hale gelmesi kendi sevginin bile bitmiş olduğunu görmek çok acı. keşke böyle olmasaydı. söylediklerin iyi geldi teşekkür ederim

çok haklısın gerçekten o eski çiçek olmayacak dönsede ve bu bile beni üzüyor aslında. onca emek ettiğin şeyin yok olması o hale gelmesi kendi sevginin bile bitmiş olduğunu görmek çok acı. keşke böyle olmasaydı. söylediklerin iyi geldi teşekkür ederim

İnan döndüğünde aynı kalitede geri gelmiyor sana..yüreği ve bedeni kirlenmiş şekilde yüzüne tebessüm ediyor..ben her zaman beden temizliğinden yürek temiziliğinin daha önce geldiğine inanırım..insanın ruhu üstünkörülük ve basitlik ile kirlenmişse bunun hiçbir çaresi yok..ve üstelik bunu kendi istemişse..hiçbir zaman aynı yastığa ve birbiriniz omzuna o saf duygularla olduğu gibi başınızı yaslayamayacaksınız artık...

Erkek arkadaşım beni terk ettiğinde son konuşmayı bile yapmamıştı bana..hakkımızı bile helal edememiştik birbirimize..uzunca oturup detaylı bir mektup yazmıştım ben de kendine..3 sene bu, birbirimizin yüzüne bile mi bakamıyoruz diye...her türlü acıda, sıkıntıda beraberken şimdi ne oldu diyordum...dönüp geldiğinde çok geç olmuştu..iyi ki geç olmuş ki 4 ay sonra biri ile nişanlanmıştı bile...

Hayat daha sonra bana rehabilitasyon fırsatı sundu ..3 sene ağladım ..ağladım..ama tam 3 sene sonra gerçekten içime sinen biri ile karşılaştım...birbirimizin ellerini tuttuk ve evlendik..

Canını hiç sıkma..şimdi bu günler zor geçecek... ağlama krizleri hasıl olacak..dayanamaycaksın nefes bile almaya..ama sonra işin vahameti azalacak..önemsizleşecek ayrıntılar bile...ve unutacaksın...ama senin unuttuğundan daha çok o unutulduğuna üzülecek..

doğanın kanunu olmuş bu...

Bilinmez ki...
Belki de yıllarca içlerinde kalanları yaşayıp çok mutlu olurlar.
Belki de boşa bunca yıl harcamışım deyip sırtlarını dönerler.
Ama her ne olursa olsun yarım kalan aşklar hep bir yerlerde acıtır. Onları anlayabiliyorum.
yarım kalan aşk kadar aci verici birsey yok zaten .ben kendimden biliyorum .
konu sahibi senle. bitirmisse yapicagin birsey yok.onlarin ne yaptiginla ilgilenme bile bu seni daha cok acitir.benimde eski sevgilim eski sevgilisiyle baristi ve onla evlendi .ayrildiklari donem benle cikmis.ilk erkek arkadasimdi sonra ona dondu ve evlendilet.yapilcak birsey yok. insan üzülüyor acini anlıyorum cok iyi ama onlarin umrunda bile degilsindir

sanada geçmiş olsun canım :KK43: ama sanırım ilk sayfadan sonra okumadın. güzel bir haber vereyim beraber değiller artık kız istemedi bunu sap gibi kaldı :))) ha olurda yeni aşkı biterse yine arar bunu vakit geçirmek için ne de olsa hazır ve nazır bekliyor. sende kurtulmuşsun öyle düşün..

sağol canım. evet okumamıştım hepsini. ohhhhhhhh olsun hakettiğini bulumuş işte :)

belki faydası olur diye paylaşmak istedim.

Hint felsefesinin 4 kuralı

KURAL 1: “Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürü
rler ya da bize bir şey öğretirler.”

KURAL 2: “Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiç bir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. ‘Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı’ gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatımızda karşılaştığımız her olay, mükemmeldir.”

KURAL 3: “İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır. Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır.”

KURAL 4: “Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir. Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir.”

daha ne istiyosun sana dönmeye kalksa tam olur:KK70:

burda destek veren arkadaşların bak gör olacak dediği benimde imkansız dediğim çoğu şey oldu gibi. senin dediğinde olabilir imkansız diye birşey yok demek ki :))) ballı kaymak olur ozaman

X