Sevgilim bekar annesini geçindirmek istiyor

@youandi anlatsana biraz nasıl bir kadın ? neden boşanmışlar, gariban mı, cadı mı ? 4 senedir neden çalışmamış ? sevgilin ne kadar maaş alıyor ?
Annesi gariban karakterde bir kadın değil. Gayet kuaöfüne giden, modern aklı başında, akıllı bir kadın. Babası ilk evlendikleri günden itibaren hep annesini aldatmış, bütün malı mülkü satıp kadınlarla yemiş, annesini bırakıp İstanbula gelmiş, sonra geri dönmüş gibi aslında olmayan bir evlilikmiş ama seneler sonra ayrılma kararı almışlar. Ben geçen hafta annesini aradım. Oğlunuzla tartıştık, ondan bir haber alamıyorum merak ediyorum napıyor diye sordum. Evlerinde misafir varken, kardeşlerinin ve yeğenlerinin yanında hiç sesinin volümunu azaltmadan bana "siz neyi paylaşamıyorsunuz, bir gün iyi bir gün çok kötüsünüz, açıkçası artık sizin kavgalarınızdan rahatsız oluyorum, evimiz de huzur kalmıyor, oğlumun senin kızabileceğin yaptığı hiç bir şey yok" diyerek konuştu. Pandemiden önce bir satış mağazasında görevliydi bir kaç ay çalıştı, sonra kalp spazmı geçirdiği için işten çıktı, sevgilim çalışsın istemedi. 1,5 sene önce beraber yaşamıyorlardı, memlekette kardeşiyle beraber yaşıyordu, yeni beraber yaşamaya başladılar sayılır.

Konu sahibi iyi misiniz? İnsanlar soru soruyor ne diye teferruat vermiyorsunuz ? Kadın nedir kimdir nasıl biridir bunları anlatsana kardeşim. Bunlara değinmediğine göre elle tutulur birşey yok ihtimali ağır bastı şuan.

Kımse kusura bakmasın 1,5 yıllık sevgılı şimdiden bana bakıcak hakkı bulup 28 yıllık anne o hakka sahıp olamayacak ne akıllısınız ya çocuk şartları baştan söylemiş bende olsam annemi seçerim size göre değilse kuş kadar maaşı olmayan sıze yuksek maaşla bakacak olmayan çocuğuna bakacak birini bulun. Beni büyüten belli yaşa getiren kadını 1000 tl ile sevgilim istiyor diye ilerde onu çaresiz bırakamam

benim de annem aynı durumda olsa asla bırakmazdım. Siz kendi anneniz aynı durumda olsa ne yapardınız acaba. Bence kayınvalidelere bu kadar kötü gözle bakmak gerekmiyor ya. Biliyorum bunu yazınca buradaki bazı kadınlardan linç yerım ama ben yinede yazacam. Kayınvalidesi ile aynı evde oturmaktan korkan kadınlar bana aşırı itici geliyor. Biz de evlat büyütüyoruz. Bu yaşına kadar emek ver ver sonra da bulsunlar birini atsınlar seni bir kenara. Aynı evde otursaniz o arada birikimi yaparak kendinize ev alabilirsiniz daha mantıklı değil mi 2 kira ödeyene kadar. Kayınvalidenin ayrı yaşayabilecek durumu olsa varlıklı bir kadın olsa sizin yanınıza ne işi var derim. Ama yok işte. Napsin sizi dinlesin de atsın mı kadını?

Çocuk anneme bakmam gerek derken haklı amaaaa siz daha haklısınız. Neden sizin maaş ortak hesaptaymış? Böyle bir durumda ben de ne ev alırım ne de eşe para veririm. Evin masrafını eşit böler kendi maaşımla artanla da birikim yaparım. Ama bu da evlilik olmaz ev arkadaşlığı olur. Ayrılmanız iyi olmuş. Annesi ile yaşayacak bir gelin bulması daha iyi. Ki bence bu adam evlenmesin bile

Bence sizin de geçinmeye pek gönlünüz yok. Ben okuduğum şu paragrafta Kadının tek kötü özelliğini görmedim. Size özelden kendi 2 yıl önce açtığım konuyu atayım da bakın bakalım. Şartlar size uymuyor uzatmayın ayrılın bu kadar basit. Adam anasını ne gerekçeyle bıraksın kadın kalp spazmı geçirmiş yahu

Hanimefendi yanlis anlamayin birsey sormak istiyorum.Kayinvalidenizle mi yasiyorsunuz?

Eee siz yaşıyor musunuz kv ile? Senede kaç gün görüyorsunuz? Size itici gelmiyor madem şimdiden alın onları yanınıza

bence efendi efendi ayrılın . zaten evlilik yoluna girseniz de bir yerlerde ayrılacaksınız. sizin kavganıza velisi olarak müdahil oluyorsa aynı evde yaşadığınızı hayal edin bir de ?

Oglunuzla tartistik diye nasil arayabildiniz kadini yahu? Daha dun bir bugun iki. Az bile soylemis size telefonda.

Vay be söz konusu diğer konularda kız annesinden bir konuda bahsedince konu sahibine anne gibisi olmaz denir, anneyi yüceltici yorumlar gelir. Böyle konuda ise o yorumları yapanlar aman canım annesine bağımlı bırak bunu diyorlar. Acaba evlat kız olunca anne değerli anne oluyor da evlat erkek olunca anne fedakarlık yapmayan, çocuğuna ayak bağı olan anne mi oluyor?
Konuya gelince siz de haklısınız ama sevgiliniz de haklı. 45 yaşında işi gücü olmayan kişi annem olsa ve ben tek çocuğu olsam, çalışıyor olsam gidip temizlik yapmasını, çocuk bakmasını istemem ben bakmaya çalışırım.

Adamin yaptigina doğru veya yanliş diyemem ama ben oyle biriyle evlenmezdim, zaten az olan maaşla nasil iki ev gecindirecek hem? Evlendikten 2-3 ay sonra iki ev gecindiremiyorum olmuyor, annem bizimle yasayacak diyecekti size emin olun.

O annesinin masrafini karsilayacak, kaynana bedavadan kuaforune gezmesine gidecek, siz sabahtan aksama calisip ortak hesaba maaş koyacaksiniz bir de. Boyle birseyi ben yapmazdim.

aynısını yazacaktım gerek duymadım.

burda napsın annesini sokağa mı atsın diyen kadınların hepsi, ilerde oğlunun başına çöreklenecek, yuva yıkacak kadınlar işte...

45 yaş ya 45. Hiç bi şey yapamıyorsa çocuk baksın, elden ayaktan düşünce elbet bakılır ama kimse kendinden bıktırmasın 45 yaşında.

Neden arıyorsunuz ki kadını oğlunuzla tartıştık diye, ne gerek var böyle birşeye?

Düşünmeyin hiç ayrılın bence.

bence kv nizi bu kadar muhteşem bir gelinden mahrum bırakmayın. yalvarın yakarın birlikte yaşayın

Kız mayon ne güzelmiş

Ahaha aynı soruyu sormuşuz. Ya evet diyecek bizde öğrenilmiş çaresizlik diyeceğiz. Ya hayır diyecek tuzun kuru tabi diyeceğiz ya da bir kaynanam bile yok diyecek. Bekara boşanmak kolay diyeceğiz
Evet evet aynen oyle :) Ama benim asil merak ettigim cok kesin yargili konusmus olmasi.Atsin mi kadini diye bir cumle var mesela.Konu sahibi sevgilim annesini sokaga atsin mi demis?

Şu aşamada annesinin kötü özelliklerini nereden bilebilirim. Tanışmışlığım yok, oturmuşluğum yok. Telefondan yalnızca bir konuşma. Ve ondada milletin yanında sevgilimle olan sorunları dile getirerek beni azarladı. Müsait değilseniz sonra konuşalım misafirler var diyince de1 "onlar yabancı değil zaten anlatıyorum herşeyi" diyip azarladı. Daha kötüleri vardır elbette ama bana karşı iyi veya kötü olması neyi değiştirir. Her iki ihtimalde de ona bakmak söz konusuyken.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…