Popüler Konu Sevgili günlük...

Sevgili günlük ,
Çok mu düşünüyorum bu aralar. Mesela, hep yalnız hissedişimi, yetemeyişimi, şu koşturmacalı geçen her günümü. Düşünsene günlük, 36 yaşına gelmişsin, çevremde anlık arayıpta hadi şunu yapalım diyebileceğim hiç arkadaşım yok. Dostum dediğim insanla kim bilir ne zamandır konuşmuyoruz. O da kendine göre şekillendiriyor tabi hayatını. Farklı şehir de cabası. Tatilini gezmesini tozmasını geçtim hadi bir kahve içelim yaa .. Her hafta perşembe günü için sözleştiğim kişiyi biliyorsun, tamam 1 aylığına yok burada ok ama insan bir mesaj atmaz mı ? Son mesajıma bilerek cevap vermiyor mesela, insan o cümlenin arkasını merak etmez mi ? Bir taraftan kimse ama hiç kimse samimi gelmiyor günlük, öte taraftan da bir dostun eksikliğiyle yüzleşiyor sürekli ruhum. Eksik bir parça var bende, dolduramadığım. Bak şimdi bile eksik deyince gözlerimi doldurabiliyorum sadece. Ruhum orada bir yerde eksik. Gelmesi gerekenler gelmiyor, olması gerekenler yok. Orada bir yer boş çok boş.. Eşim çocuklarım çok şükür varlar onları çok seviyorum, peki ya bu eksik parça ? Nasıl tamamlayacağım ?

Sevgili günlük, burayı neden bu kadar geç farkettiğimi düşünüyorum. İki kollu terapi alıyorum bir yandan bağımlılık uzmanından, bir yandan yaşam koçundan. Eşim değişirsem beni kabul edecegını soyluyor, okulların açılmasına 1 ay 15 gun var, okadar kaygılıyım ki. aldığım ılaclar faydasız.. işyerınde de oyalanamıyorum. Günlük ben kendımı basarısız bir baltaya sap olamamamış eşinin çocugunun hor gördüğü biri gibi hissediyorum. Artık kendi değerime ulaşmak istiyorum, yani kendi değerimi bulmak. Kitap okuyup kahve ıcerken keyıf almak. O dışardaysa onu kıskanmamak. Evime dönmek hayırlısıysa okullar açılmadan olsun istiyorum. Borçlarım bitsin istiyorum. Bir yandan da eşimle okul açılmadan yapacağım son konusmayı dusunuyorum eve donebılır mıyım dıye soırucam, hıc umıdım yok gunluk. Tek yapabilecğim kendımı manevı anlamda gelıstırmek. 7 gunluk tukenmez kelam manevıyat programına basladım. Kapatayım da ılk vıdeoyu ızleyeyım...

Bugün mutluyum be günlük ... iki dost yüzü , bir dostun bebeği, oğlumun arkadaşı ☺️Çiçek gibi bir gündü. Meğer çay içmeyi hala seviyormuşum.
🥰🥰🥰
Oğlumla oyun grubuna katılmayı ve arabayı en yakın zamanda kullanmayı öğrenme hedefi de koydum kendime.
Daha iyiyim daha iyisine

Hi günlük
Nefes alamıyorum. Bu ya sıcaktan, ya hamişlikten, ya acizlikten ya da hepsinden dolayıdır. 😁 Aynı anda hem yemek istiyorum hem de istemiyorum. Hem uyumak istiyorum hem de istemiyorum. Hem hareketli olayım diyorum hem de çabuk yoruluyorum. 😂

şimdiden dizinin yeni sezonunu bekliyorum Leo. ❤️ senin olmadığın sahneleri geçesim geldi izlerken. 😁

Sevgili Günlük,
Bu seneki kaosla geçen tatil bitip eve geleli 5 gün oldu. Kafam hiç susmuyor. 5 gündür fırsat buldukça herkese her şeyi anlatıp fikir alıyorum. Anlatmamdaki asıl sebep doğru mu düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum, yanlış mı anlıyorum bazı şeyleri ve gerçekten görümcem iyi niyetli de ben kurulduğum için mi kötü görüyorum her şeyi. İnsanlar bana hep haklısın diyor ama bu yetmiyor çünkü hepsi benim arkadaşım... İşin içinden çıkmak için psikoloğa gitmeye karar verdim. En çok da gerilim anında konuşabilmek için gitmek istiyorum, elim ayağım titremesin artık söyleyeceklerim yerine saçma sapan şeyler söylemeyeyim. İçimden geçenleri mantıklı düzgün cümlelerle anlatabileyim istiyorum. Manipüle edilmeden ben olarak kalabileyim. Belki benim de zor geçen çocukluğumdan atlatamadığım ama atlattığımı sandığım travmalar var. İyi miyim kötü mü, bencil miyim fedakar mı, suçlu muyum suçsuz mu hiç bilmiyorum artık. Kendimi tanımıyorum tanıyamıyorum. Yorgunluğum da hiç geçmiyor bu yüzden, geldiğimden beri elimi kaldırasım yok, çocuklarla ilgilenemiyorum.

Sevgili Günlük,
Aslında güne güzel başladım.Kalktım.Anneme yardım ettim.Soru çözdüm.Ta ki ailem wattsapa bakana kadar.Amcamin eşi wattsap durumuna kendi annesi,babası ve amcamla denize gittiklerini atmış.Denize giriyorlar.Eğleniyorlar.Mutlu olduklarını anlatmak icin yengem de bas bas bağırıyor.Küs olduklarıni söyleyen amcamın yengemin annesi ve babasıyla arasından su sızmıyor.Ve bu teklif asla babaanneme yapılmadı.Ne desem boş.Belki babaaannemin da hatalari vardır ama kimsenin bir anneyi ağlatmaya hakkı var mı?

Sevgili Günlük,
Kafam hiç susmuyor, hastayım, yorgunum... Artık iyileşmek istiyorum. Keşke on yıl öncesine gitsem ve her şeyden vazgeçsem.

Sevgili günlük,

yaz çok güzel ☀️
Yaz bitmesin istiyorum
🔆🌻🌷💐🌺💐🪻🌼 bahçemizdeki çiçekler ohhh mis gibi, onlara baktıkça içim açılıyor 😊

Allahım içimizden huzuru eksiltme çoğalt, verdiğin nimetlere şükretmeyi bilen kullardan eyle beni 🤲🏻 Sana sonsuz şükürler Rabbim 🤍

Günlük
oğlum uyuyor , ben onu izliyorum. Nefes alış verişi bile ne güzel.
Rüyaların en güzeli seni bulsun bebeğim . Küçük ellerin ellerimde büyüsün. Kalbin , aklın , duyguların bana emanet.
Hepsine gözüm gibi bakacağım.
Gülüşünü kabul ettiğim gibi öfkeni de kabul edeceğim. O incecik , tül gibi yanağında beliren gülüşün gibi yanardağları andıran öfkeni de kabul edeceğim.
Olduğun gibi her halinle...

Beklemek ne zor... Gelecek hafta beni ne bekliyor çok merak ediyorum.. Eğer hala bir şeyler değişmezse artık kafamda bitireceğim. Kimsenin beni böyle sürüncemede bırakmaya hakkı yok.

SImdi diger mevzuya giris yapicam.
Kafamin ici o kadar doluki bugunden yasadiklarimi eger karisik geldiyse ben bi gun sonra anlamlandirabiliyorum veya gecesi. Her zamanki rutin takip mesafesindeydiler. Sonra bana bisey anlatmak ister gibi oldu.beni yanina cagirir gibi yapti. Bende bunca zaman gecmesine ragmen hala daha guvenemedigimden ,gitmedim yanina. Konusmadi benimle ama gözleri "gelmelisin onemli bir durum var" gibi bakti bana. Bende kararsiz kaldim ve yine gitmedim cunku guvenemedim. Ayaklarim iniyo merdivenden kafam geride kaldi cunku bisey olmus yada olacak bir mevzu var ortada. Gozleriyle bisey anlatmak istiyo ama ben anlamiyorum ,zihin okuma bilmedigim icin. Ogrenemedim ne oldugunu. Bu benim kafama takildi. Bu gozler ne anlatmak istiyo acaba diye dusundum. Sonra dur kartlara sorayim dedim,malum yenice tarot acmayi ogrendim. Sonra ben kartlari actikca kartlar benle konustukca bi abooo dedim. Meger senle ilgiliymis,meger beni sana goturecekmis. Bunu isteyen senin ve ailenin disinda CBaskani zaten. Ben durumu gec anladigim icin acayip pismanlik duydum.oyle boyle degil,uzuldum.kendime kizdim takip mesafesindeki daha napsaydi yani o gozlerindeki anlam bundanmis meger. Ertesi gun oldu her yerde onu aradim,tmm dun diyemedigini simdi soyle demek icin ama yoktu hic biyerde. Yuz tipi ona benzeyen herkese bakiyorum acaba diyorum o mu yoksa o degil mi? Ogun ne anlatmak istedigini anlayamadim,bugunde ona ne oldugunu ogrendim ve uzuldum :KK43: benim yuzumden ve yanlis anlasilma sebebiyle ,kariyeri ve serefi icin olumsuz etkilendi :KK43:
Dun arkadaslarindan biri evime kadar geldi yanimdaydi hatta ama sinirliydi , birsey soylesem sinirle patlayacak gibi duruyordu. Bisey demedim sessiz ve sakince evime girdim. Bugun hepsi tavir alarak imajda degisiklige gitmislerdi. Hepside tavirliydi. Imaj degisikligine gitmeyenler dusmanca bakiyordu bana. Bunada uzuldum. Evet nihayetinde ekip arkadasiniz anliyorum hak veriyorum. Bu isi yapmak istemiyorsaniz,amirlerinize söyleyin ,sizleri cekerler etrafimdan. Gercekten asiri zor gunler geciriyorum birde sizlerin afrasini tafrasini cekemicem. Sebep oldugum yanlis anlama icinde çok özür diliyorum.
Ben bugun 11 hackheri yakalatip tutuklattim,siz bilmezsiniz ama.. ve daha nicesi, siz onlarida bilmezsiz tabii...
Sizler saniyorsunuz ki ben sadece onun ve ailesinden dolayi önemliyim,populerim,taninmis kisiyim....neyse siz yine öyle bilin. 40 yasinda Bir ablaniz olarak büyüklük bende kalsin. Sizler daha toysunuz,büyüyeceksiniz,ögreneceginiz yollar uzun.

Fulyanin suan tek amaci kendini resmi nikahla haluga aldirmak,benide kumasi yapmasi 😂 sirf bunun icin okumalar yaptiriyo pesime taktirdigi cadilara.
Kendini benle karistirdi ellaham menfaat icin adamlarin altina yatan fulya,benim kuma olacagim hayallerine kapiliyo.
Asil Türk Kadini olarak yazayim; ermeni hristiyanla evliyken nasil namusumu koruyup resmi evlilik akdine uyup ,kocami aldatmadiysam 16-17 yil boyunca sadece kocamin koynunda uyuduysam,sadece kocamla cinsellik yasadiysam, baskasina "göz zinasi" dahi yapmadiysam bu benin ecdadimdan gelen dna ozelliklerimizden kaynaklidir yani hamurumuz,mayamiz bozuk olmadiginin kanitidir. Bosandik ben yine ecdadimdan genlerime islenen ahlakimla edebimle namusumla hayatimi yasamaya kaldigim yerden devam edecegim. 2 cocuk annesi olarak onlara da örnek olmaliyim nihayetinde.
Selcuklu devleti sultani olan ecdadim ,yahudi efradinin yuksek dereceli saygin ailelerinin kizlariydi. Osmanli akincilarindan olan baba tarafimla harmanlandi bu genler.
Statü denkligimiz yok diyorsun haklisin zira denklik sadece iş hayatini kapsamiyor. Sen sadece görünen kisimdaki populersin ben kamera arkasindaki kisiyim ,yönetmenim aramizdaki fark bu.ayrica Ecdadtan daha da önce "vatan sevgisini" kapsiyor,"ülküleri" kapsiyor,bunun bir çok örneği var.
Sen bunu anlarmisin? Hayir.
Sana verilen görev 1.halugun sirketi dagit ,ingiltereki sirketten ustun olmasin önünü alamayinca kardeslerden biriyle evlen bize bagimli kalsin dendi sana.
2.gulruyu desifre edip hedef goster halk tarafindan linclenip ,ofke patlamasiyla öldürulmesini azmet. Özdagin suan suriyeyilere yaptirdigi gibi ,bir politika izleyecektin üzerimde. Sana bunu yaptirtmadilar ;beni seven,sayan ve sahip çıkan insanlar.
Sende gittin benin pensilvanyadaki dostlarina sikayet ettin özdağla elele tutusup :) hayirli isler diyeyim o zaman .

Sevgili günlük,

aşık olmak çok güzel bir duygu 🤍
Yeniden aşık olmayı o heyecanı yaşamayı çok isterdim 😌

Sevgili günlük,

üzgünüm hemde cok üzgün, cocuklarima
baba olarak onu sectigimi icin, cahildim… hani derler ya „şimdiki aklım o zaman olsaydı” evet aynen keşke şimdiki aklım o zaman olsaymış…

Günlük çok hastaymış ölümlerden dönmüş.
Biz artık görüşmüyorduk ama bunu duyunca mesaj attım sonuçta düsmanım değildi. Olmaz da.
Gönlünü çok severdim onun .. aramıza mesafeler giremedi ama farklı fikirler girebildi.
Hayatım boyunca desteğim üzerindeydi bir kere farklı düşündüğümü söyledim desteksiz kaldığını söyleyerek kırıldı ve uzaklaştı.
Hayat böyle mi bir yerden başlar ? Belki de evet .
Eskisi gibi olma niyetinde değilim o da değildir muhtemelen bu önemsiz artık.
İnsanın içini en çok o yakınlığın oluşturduğu boşluk acıtırmış.
Umarım şifasını bulur umarım çok mutlu olur artık her şey değişmiş olsa da yanında olamayacak olsam da mutlu olmasını çok isterim.

Allaha isyan etmiyorum lakin bu nasil bir kaderdir? Yazdiklarimla kendimi ifade edemedim saniyorum. Eski kocam ermeni ve hristiyandi bense türk ve muslumanim. Evli oldugumuz sürece onu aldatmadim cunku ben inancli bi insanim ahiret ,cennet ,cehennem kavramlarina.gunah,sevap olgularina inanan bir insanim. Sirf kendi ahiretimi dusundugum icin hic kimseyle cinsellik yasamadim,bulusmalae,cafelerde cay kahve vs hic biri olmadi. Ben evli oldugum muddetce hic bir erkeklede göz temasim olmadi göz zinasi yapmadim. Bosanma asamasi 2 yil surdu,bu iki yil boyuncada fiziksel hic bir surette baska bir erkeğe yan gözle bakmadim. Hep şöyle dedim bosanayim bi ondan sonra olsun. Cocuklarim var nihayetinde,yaptigim yemeklerden bile cocuklara gecer siz bilmezsiniz ama huy olarak mi diyeyim manevi olarak sirayet eder o sebeple,resmî olarak bosanmanin bitmesini bekledip. Cocuklariminda benim gibi edepli adapli olmasini istedigim icin,bekledim sadece boşanma akdinin sona ermesini.

Bunun disinda GENLERDEN gelen yahudilik yuzyillar sonra asimile oldu ve turklesip muslumanlastik yani bosuna bi heves oldunuz. Ayrica yine anne tarafim osmanli imparator padisahlarindan 5.muratin soyundandir. Bunu nurhan sultan osmanoglu biliyor,tika'da biliyor. Tika ayni zamanda babannemin soyunun osmanlida nerede ne gorevlerde bulundugunuda biliyor. Yani sunu demek istiyorum. GENler bile bunca yuzyil muhakkak mutasyona ugramistir. Muhakkak genlerde donusum degisim meydana gelmistir.
Genlerimi baz alip cocuk istiyorsunuz benden yahu ben daha ermeni hristiyanin olumsuz etkisinden tam kurtulmus degilim. Allaha şükür ettim (umarim ömürlük ve son nefesini musluman olarak verirler cocuklarim) ayrildigim icin cunku buyuk gunahlardandir. Ozellikle biz kadinlar icin. Direkt kafir oluyorsun. Cehennem biletine hak kazaniyorsun. Ben bunu istemiyorum, cocuklarimda benimle ayni din olan musluman olarak kalsin istiyorum.
Mezhebi genis bi insan olsaydim gecen sene yine ayni gen muhabbetinden kaynakli malum amerikaliya(ismini yazmayayim meraklanir okur tee amerikali yahudi) istedigin bebek olsun derdim.
Benim duyumlarima gore bana karsilik bir anlasma yapilmis sartlardan biri israil filistine dokunmayacak yaa buna inandiniz mi gercekten? Israil ne zaman sozunu tutmusta simdi anlasmaya uysun?
Akli kitta diyorki bu senin karman, karaman maras depremini yaptirdin allah seni boyle cezalandirip cehennemine sokacak 🤦‍♀️😳 bu yuzyilda depremi benim yaptirdigima(!) Inananlar var hala, gecen sene bunun savasini verdim ve kazandim ayni diger iftiralar gibi onu çürıttüm hakkindan geldim!

Şöyle diyende var sen filistin halki icin kendini feda edeceksin ,onca mazlum icin. Allah sana günah yazmaz dahasi sevap kazanirsin,onca sivil ,cocuklar icin. Filistin halkinin nesli icin bunu yapmalisin.

Peki ben gercekten bunu görev bilinci kabul edip bunu yapmali miyim????
Ben dünden beri agliyorum hem sinirden hemde Allah isyan olarak kabul etmesin zira burasi bi imtihan dunyasi ancak gücüme gitti yediremedim kendime ,hazmedemedim bu durumu. Bana arka cikan yok bu beni bi miktar üzsede ,ben zaten hep tek basimaydim hep tek basima savastim.kimseye güvenerek cesaretlenmedim. Yani onlarda hakli ,adam guclu ve bu adama kim guc yettirecek oyle dusunuyolar.
Neyse ben yine yineleyim İSTEMEME HAKKIMI kullaniyorum,ciaden kurtarma çözümünüze cevaben.

X